Заблукати у громадському транспорті – це пригода, що запам’ятовується надовго. У Відні такі ситуації теж трапляються з туристами. Як вирішив цю проблему і знайшов свою зупинку розповідає наш постійний читач Олександр у розділі блогу “#Мандротерапія”.
#Мандротерапія – це спосіб підтримати один одного під час карантину, коли ви згадуєте свої яскраві подорожі і ділитесь досвідом з іншими мандрівниками. З вас розповідь або фото-звіт, з нас – майданчик блогу і широке коло читачів-однодумців, закоханих у подорожі. Гостем нашого блогу і автором наступної статті у розділі #Мандротерапія буде Олександр Єременюк. Він надає перевагу самостійним подорожам. З родиною побував у Кракові, Варшаві, Ризі, Будапешті, Відні, Римі. Олександр поділиться досвідом “емоційної” поїздки з аеропорту Відня у центр міста і дасть кілька практичних порад.
Вирішив відгукнутися на запрошення – долучитись до #мандротерапії і написати відгук про свою подорож до Відня. Поїздка була у кінці жовтня 2019 року. Я автор недосвідчений, тому не судіть строго.
Перед поїздкою до Відня я проштудіював ваш блог, ютуб і ще інші сайти. Але в основному була інфа з вашого блогу. (звіт про подорож, стаття про міський транспорт).
Читайте: Громадський транспорт Відня: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.
Я хотів розповісти про те, як заблукав у громадському транспорті Відня. Коли я з цим зіштовхнувся, був трохи в шоці, адже не знаю мови (хоча вчив німецьку в школі, але хто в нас знає мову після школи) і не знав як з цього викрутитися. Тому цим відгуком хочу поділитись з іншими і підготувати до такої ситуації.
Прилетіли в аеропорт. Взяв квитки на електричку S7, щоб доїхати з аеропорту у центр Відня. За два квитки ми заплатили 4,60 євро. Правда вийшла одна заминка. Читав, що треба прокомпостувати квиток на платформі, але ми так і не знайшли де це зробити. Був компостер, але наш квиток туди не влазив, там якісь маленькі квитки пробивали. Тому їхали і трохи “трусилися”)).
Тепер, щоб зрозуміти про що я розповідаю, треба дивитися на карту транспорту.
Наш готель був біля станції метро Alser Strasse (U6). За моїми підрахунками найкраще було добиратися з аеропорту на поїзді S7 до станції метро Handelskai (U6), а там пересісти на метро і пряма лінія до Alser Strasse. Ми чудово добралися до зупинки Handelskai (на табло в вагоні все видно). По знакам перейшли на станцію метро. По дорозі купили квитки на метро (якщо не помиляюся, в автоматі було меню російською).
І тут почалася наша пригода, про яку хочу розповісти. Чекаємо метро, за нашим принципом – як у нас в Києві. Підійшов потяг, ніяких позначок. Він ще хвилини 3 стояв, сідати – не сідати, сіли. Їдемо, пише на табло не ті станції, які повинні бути. Трохи паніка ??. Дивлюся на карту – добре що підготувався, роздрукував дома різні карти і транспорту в тому числі. Виявляється ми сіли на електричку S45. Це я вирахував по карті і станціям, що проїжджали. Потім у кутку табло помітив напис – S45.
Думали: 1-й варіант- повертатися назад до станції Handelskai і пересісти на потрібну гілку метро. Але по карті вирахував 2-й варіант – потяг S45 зупиняється на станції Ottakring (лінія метро U3). А далі ми можемо пересісти на гілку метро U3 і дістатись до нашої зупинки. Тож їдемо і знову “трусимося”, бо вже в електричці без квитка.
Але це ще не все… Читав, що квиток на одну поїздку у громадському транспорті, який ми купили, діє лише в одному напрямку. Для першого варіанту виходить, що ми на метро маємо повернутись назад до станції Handelskai. А це вже не буде “квиток в один кінець”, а поїздка “туди-назад”. Знов “трусимося”, але вирішили їхати як надумали з пересадкою на гілку метро U3. Добралися супер))).
Тепер про свої висновки:
- Треба обов’язково готуватися до поїздки, особливо коли не знаєш мови. Якби володів мовою, то в когось спитав би дорогу.
- Роздрукуйте ще вдома карти міста, у тому числі карту громадського транспорту.
- Щоб дізнатися, що це за потяг, подивіться на табло в ньому. Там пишеться назва маршруту. Як я зрозумів, у Відні з однієї станції може їхати і метро, і електричка.
- І ще зі свого маленького досвіду, у всі неприємні ситуації я потрапляв через те, що в нас такого немає. Все для мене було новим, незвичним. Мені в голову не приходило, що так можливо. Тому треба бути готовим до цього.
Ух?, мабуть перший раз в житті скільки написав. Сподіваюся, мій досвід стане наукою для інших мандрівників.
Спланувати знайомство з столицею Австрії мені допомогла ця стаття на блозі:
=Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
Кілька світлин з подорожі до Відня. Анкерний годинник.
Палац Шенбрунн.
Палац Шенбрунн. Кава по-віденські, торти Захер і Моцарт в Cafe Gloriette.
Печені каштани на вулицях Відня.
P.S. Дякую за “ваш” Будинок музики, дружині дуже сподобався.
Читайте про це тут: Австрія. Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
Автор статті: Олександр Єременюк. Спеціально для “Мандротерапії” від Блогу Олени та Євгенія Пузатків.
Бажаємо яскравих подорожей!
***Долучайтесь до #Мандротерапії! Діліться спогадами, враженнями і досвідом своїх незабутніх подорожей. Піднімайте настрій собі й іншим мандрівникам. Приходьте в гості на наш блог і запрошуйте друзів.
Читайте також:
= Відень весною – місто натхнення.
=Як подивитись Відень економно і цікаво. 10 порад для бюджетних туристів. Наш досвід.
=Чарівний Мюнхен. Різдвяний ярмарок.
=Аеропорт Братислави. Як дістатись у центр міста. Як доїхати до Відня, Праги та інших міст Європи.
Олександре, дякуємо за Ваш цінний досвід. *IN LOVE* Щодо квитка в одному напрямку – Ви все вірно зрозуміли. У варіанті – “потяг S45 зупиняється на станції Ottakring (лінія метро U3). А далі ми можемо пересісти на гілку метро U3 до нашої зупинки” – все вірно, один квиток дійсний в цьому напрямку з кількома пересадками. А якби Ви захотіли повернутись назад на станцію Handelskai, то тоді на зворотню поїздку потрібно було б купувати нового квитка.
Щодо квитка, який не влазив в компостер: це квиток, придбаний в автоматі австрійської залізниці, він також продає квитки і на громадський транспорт Відня. Він уже активний і має qr-код. А якщо купити в автоматі віденського транспорту, то він буде маленький і його треба пхати в компостер.
Так, дійсно, до подорожей варто ретельно готуватись. Зокрема проробити маршрут доїзду і знати, які зупинки мають бути на шляху. Як мінімум, щоб зрозуміти, що не туди ідеш))). І теж, наче все підготував, розписав, а на практиці буває щось та й не вгледів. Ми компостера у Гданську на пероні шукали. Прочитали, що треба компостувати. Виявляється компостер був до входу на перон, тож довелось швиденько повертатись.
Ви молодець, так швидко зорієнтувались у новому місті по карті! Дуже раді, що Вашій дружині сподобався “Дім музики”. Чудовий музей!
Дякуємо Вам за мандротерапію! *IN LOVE*