Унікальний Авіньйонський міст.

Унікальний Авіньйонський міст.

Авіньйонський міст, Pont d’Avignon – символ міста Авіньйон, популярна пам’ятка Франції. Такий старовинний міст ми побачили вперше! Чим він унікальний. Чому його вважали дивом і подвигом інженерів-будівельників. Історія та легенди середньовічного мосту. Як став міст знаменитим завдяки відомій пісні і Мірей Матьє. Музей Авіньйонского мосту, графік роботи, вартість квитків.

Міст Сен-Бенезе, Le Pont Saint Bénezet – такою є друга назва Авіньйонського мосту. Він є визначною пам’яткою Середньовіччя, занесеною до списка Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але це ще не все… Дивовижно, що збережено не цілий міст, а тільки його частина. Отак ідеш собі по мосту і раптом він обривається посеред річки. Зазвичай мости, що були напівзруйнованими розбирали або відбудовували. Але в Авіньйоні міст вирішили залишили в оригінальному стані.

Авіньйонський міст

Музей Авіньйонського мосту.

Над водами Рони височіє лише 4 арки мосту, з 22-х оригінальних. Приблизно посередині річки міст закінчується. Таким міст Сен-Бенезе зберігся з 1660 року. Ця історична частина мосту з каплицею Святого Миколая налічує майже 850 років. Сьогодні на Авіньйонському мосту облаштовано музей.

 Авіньйонський міст

Міст Сен-Бенезе в Авіньйоні почали будувати через річку Рону у XII столітті, у 1177 році. Він мав 22 арки і довжину майже 900 метрів, перетинав острови посеред Рони. Будівництво мосту тривало 8 років і було справжнім подвігом інженерів та будівельників. Стрімка течія річки, що часто виходила з берегів, перешкоджала стійкості конструкцій. У ті часи важко було навіть поромам і човнам долати течію Рони, тож ідея спорудження мосту спочатку здавалась нереальною. Але…

Легенда про Святого Бенезе.

За легендою ініціював зведення юний 12-річний пастух на ім’я Бенезет. Йому явився Ісус Христос і наказав побудувати міст через Рону. За останній кошти хлопець найняв перевізника і човном переправився через річку до Авіньйону. Бенезе зустрівся з єпископом і повідомив, що посланий Богом збудувати міст. У відповідь єпископ кинув виклик юнаку – наказав зробити нездійсненне: перенести великий камінь з єпископського палацу до берега Рони.

На очах у єпископа та жителів Авіньйону, Бенезе підняв камінь, що не подужали б підняти 30 чоловік, доніс до берега Рони і кинув на місце, де збудувалась згодом перша арка мосту. Бенезе одразу зарахували до лику святих. Ця легенда записана латиною на пергаменті і зберігається в архивах Авіньйона. Сен-Бенезе став покровителем інженерів-будівельників та міста Авіньйон.

Авіньйонський міст

Інша версія початку будівництва мосту теж пов’язана з юним Бенезе (латиною Бенедикт). Він був засновником ордену братів-понтифіків. Ченці збирали кошти на будівництво мостів, як символу перемоги над бурхливими річковими водами. Зводити мости вважалось тоді благочестивою справою. А у випадку з Авіньйонським мостом через Рону – справжнім дивом, подвигом будівельників і неймовірним досягненням інженерів того часу.

Каплиця Святого Миколая

На другій арці мосту в XII столітті збудували готичну каплицю Сен-Бенезе з гробницею Святого. За переказами, він помер у віці 19 років, так і не побачив завершення будівництва мосту. До каплиці приходило багато паломників. Після 1670 року мощі Святого перенесли. Сьогодні вони зберігаються в Авіньйонських храмах: церкві Saint Didier та кафедральному соборі Notre-Dame des Doms.

Авіньйонський міст

Романська каплиця Святого Миколая, Chapelle Saint-Nicolas, була зведена в кінці XIV століття над каплицею Сан-Бенезе. Св. Миколая вважали покровителем братства човнарів Рони. Вони проводили в цьому храмі богослужіння до XVII століття.

 Авіньйонський міст

Рона перемогла…

Міст в Авіньйоні довгий період був єдиним мостом через Рону на великий території між торговим і промисловим Ліоном та Середземним морем. Будівництво Авіньйонського мосту сприяло розвитку торгівлі, процвітанню міста. Купці, що прямували до/з італійських земель переїжджали міст, сплачували зе це мито.

Читайте також: Ліон – древній і сучасний. Звіт про подорож Швейцарія-Франція.

У XIV столітті в Авіньйоні розмістилась резиденція пап, тому мостом також користувались понтифіки і поломники з різних країн, що прямували у столицю католицького світу. Тож міст Сен-Бенезе був добре укріплений і охоронявся. Він мав вежу з підйомним мостом, що була з’єднана з воротами міських мурів Авіньйона.

Авіньйонський міст.

Річка Рона – одна з найшвидших і найпотужніших річок Франції. Через сильну течію і великі повені, міст багато разів руйнувався. На ремонт витрачались великі кошти. Але в 1660 році, після чергового розливу Рони й руйнації, влада Авіньйона була змушена припинити обслуговування мосту. Його 4 арки збереглись дотепер.

Авіньйонський міст

Сьогодні це неймовірно мальовниче історичне місце. Ми прийшли за 40 хвилин до закриття музею, відвідувачів на мосту було мало. Тож сповна насолодились красою Рони і Авіньйона у світлі сонця, що сідає за обрій. Чудові враження!

Знаменита пісня про Авіньйонський міст.

Про міст Сен-Бенезе століттями складалось багато пісень. Одна з них – “Sur le Pont d’Avignon“/ “На Авіньйонському мосту” – відома з XIX століття. Вперше вона прозвучала у Паризький опері у 1853 році. Через три роки ця весела дитяча пісенька повторилась в опереті “Sur le pont d’Avignon“. Вистава збирала аншлаги у різних країнах і прославила міст в Авіньйоні на весь світ.

Sur le Pont d’Avignon
L’on y danse, l’on y danse
Sur le Pont d’Avignon
L’on y danse tous en rond.

На Авіньйонському мосту
Танцюємо там, танцюємо там
На Авіньйонському мосту
Танцюємо всі в колі.

Серед виконавців пісні “На Авіньйонському мосту” була знаменита французька співачка Мірей Матьє. Вона народилась в Авіньйоні, тож співала про місто свого дитинства.

Графік роботи музею мосту.

Графік роботи мосту залежить від сезону. З березня по жовтень: 9-00 – 19-00. В зимовий період з 10-00 до 17-00. Тривалість візиту від 30 хвилин. Каса закривається за 30 хвилин до завершення часу візиту.

Вартість квитків на Авіньйонській міст.

Ціна квитка 5 євро, для дітей від 8 років і студентів – 4 євро. Діти до 8 років безкоштовно. У вартість квитка включений аудіогід. Дуступні також сімейні та комбіновані квитки разом з Папським Палацем та Папськими садами.

Читайте також: Папський палац в Авіньйоні.

Комбіновані квитки до Папського палацу.

Папський палац, сади та Авіньонській міст можна відвідати по комбінованим квиткам індивідуально, а також замовити екскурсію. Це дозволить заощадити кошти. Актуальні варіанти комбінованих квитків для відвідування Папського палацу, садів та мосту можна подивитись на сайті Tiqets:

Авіньйонський міст на карті.

Міст в Авіньйоні – Pont Saint-Bénezet (Le Pont d’Avignon) – розташований північніше відносно Старого міста. За 500 метрів від Папського палацу, за 1,5 км від центральної залізничної станції Avignon Centre.

Де зупинитись в Авіньйоні.

В Авіньйоні для короткого знайомства з містом краще бронювати житло у Старому місті. Так буде зручніше та економніше: до всіх основних пам’яток і центрального залізничного вокзалу можна дістатись пішки. Але найголовніше – самобутня атмосфера старих кварталів Авіньйона. Ми бронювали затишні апартаменти в Старому місті – L’appart d’Avignon.

Спецпропозиції та акції готелів Авіньйона дивіться на цьому сайті та у формі нижче:

Booking.com

Авіньйонський міст – унікальна пам’ятка архитектури. Дивовижно, що навіть частина мосту може бути цікавим історичним об’єктом з облаштованою музейною інфраструктурою. Звідси відкривається чудовий вид на Рону і Старе місто Авіньйона: середньовічні міські мури, Кафедральний собор, Папський палац. Ну і звісно, для повного занурення в історію на старовинній бруківці Авіньйонського мосту варто станцювати під знамениту пісню “Sur le Pont d’Avignon”.

Бажаємо вам яскравих подорожей!

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Добрий день! Ми з України! Ми — Олена та Євгеній Пузатки. Дуже любимо подорожувати всією родиною. Робимо це самостійно і з задоволенням. Раді вітати Вас на нашому Блозі про Сімейні подорожі. Тут ми ділимось авторськими путівниками, маршрутами, практичними порадами, яскравими враженнями! Мандруйте разом з нами)))

Тут можна підтримати наш проект

Підтримати проект

 
туристическая страховка
страховка зеленая карта