Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово. Від Львова до нього 220 км, від Мукачева – 12 км, від траси М6 Київ – Чоп – 2,5 км. Чинадіївський замок відомий як місце романтичного кохання княгіні Ілони Зріні та графа Імре Текелі. Під час Фестивалю квітів замок перетворюється на неймовірно казкове, чарівне місце. Нам пощастило це побачити і відчути. Розповімо про Замок Сент Міклош, історію кохання, фестиваль, про вартість квитків і графік роботи, як дістатись, замок на мапі.
Сент-Міклош, або Святий Миколай, – так називалось до 1944 року містечко Чинадійово. Вперше про нього згадується в XIII столітті. В XIV ст. угорський магнат Перені, що володів тоді містом, побудував тут замок. Ці землі багато разів переходили від одного власника до іншого. В XVI cт. містечко Сент-Міклош належало родині угорських трансильванських князів Ракоці, з 1728 року було подароване австрійським імператором графу Шенборну.
Кожний новий власник перебудовував фортецю на свій смак, в XVIII столітті навіть облаштували поруч прекрасний ландшафтний парк. У Другу світову війну в фортеці німці влаштували в’язницю. А за радянської влади тут розміщались сільска рада, управління лісового господарства, автобаза.
Замок Сент Міклош за роки зазнав великої руйнації. Він розвалився би остаточно, але завдяки ентузіастам ще “живе”. Зараз його, як цінну пам’ятку середньовіччя, поступово відновлює закарпатській художник Йосип Бартош. Він разом з дружиною Тетяною взяв фортецю в оренду на 30 років. Родина співпрацює з громадським об’єднанням краєзнавців та митців “Калган-А”. Вони втілюють в життя свій проект створення у замку Сент Міклош туристичного та культурного центру Закарпаття.
У невеликий відреставрованій частині фортеці відкрито краєзнавчий музей, картинна галерея, зал шлюбних церемоній, концертний зал. Тут проходять екскурсії, виставки, фестивалі, концерти класичної і народної музики, вечорниці, театральні вистави, майстер-класи. У третю неділю травня у стінах замка проходив щорічний Міжнародний фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”. Напередодні Різдва відкривається Резиденція Святого Миколая.
Нам повезло – ми відвідали романтичний замок Чінадієво у травні 2017 року під час Фестивалю квітів ” Кохання у Сент Міклош”. Вхідний квиток на фестиваль коштував 100 грн з дорослого. Вже зранку тут було багато гостей.
Чинадіївський замок Сент Міклош.
В центрі містечка Чинадійово ми побачили середньовічну фортецю. Нас здивувало те, що на відміну від оборонних замків, в яких ми побували раніше, Сент Міклош знаходиться на рівнині, а не на високому пагорбі. Старовинний палац зараз у поганому стані, дуже потребує відновлення. Але оригінальна виставка квітів прикрасила й “оживила” цю колись міцну фортецю.
Романтична історія Замку Сент Міклош.
Чим ще цікавий замок Сент Міклош. Саме в ньому розпочалась романтична та водночас трагічна історія кохання між княгинею Ілоною Зріні та очільником повстанців-куруців графом Імре Текелі. Вперше вони зустрілись в одній з кімнат фортеці у 1682 році. Напевне, це було кохання з першого погляду. За парою закоханих спотерігала вся Європа. Імре був меншим за Ілону на 13 років. Багато хто засуджував цю пристрать. Але в 1682 році у Мукачевському замку Паланок, резиденції Ілони Зріні, молоді відгуляли пишне весілля. Цілий тиждень тривало святкування. Вірність своєму коханню Імре та Ілона пронесли крізь все життя: крізь довгу розлуку, жорстокі битви, ворожий полон. Зустрілись вони через багато років у Туреччині і прожили разом до самої смерті.
Про героїчну очільницю антигабсбургського визвольного повстання Ілону Зріні, що три роки обороняла замок Паланок, та іі сина Ференца II Ракоці, який продовжив справу матері у боротьбі за незалежність Угорщини, читайте нашу розповідь:
= Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.
Біля замку Сент Міклош на постаменті встановлена мініатюрна скульптура закоханих. Ілона Зріні та Імре Текелі.
Фестиваль квітів “Кохання у Сент Міклоші”.
У залах замку Сент Міклош на тлі напівзруйнованих стін живе величне кохання. Ми побачили історію пристрасті Ілони Зріні та Імре Текелі втілену яскравою мовою квітів. Королева фестивалю – троянда. Це символ кохання, краси, ніжності. На фестивалі були представлені композиції найкращіх флористів України. Неймовірні враження! А який квітковий аромат панував навколо!
Ми ніби попали у казку.
Під час Фестивалю квітів в замку також проходили безкоштовні цікаві екскурсії, можна було сфотографуватись у середньовічних костюмах.
А навколо Чинадіївського замку вирував ярмарок майстрів народного мистецтва з майстер-класами, розвагами для дітей, квітковими фото-зонами. На сцені фестивалю виступали музичні, фольклорні, танцювальні колективи. Гостей фестивалю тепло привітав митець Йосип Бартош.
Ось на такій романтичній квітковій ноті завершився для нас фестиваль “Кохання у Сент Міклоші”.
Замок Сент Міклош. Графік роботи. Вартість квитків.
Графік роботи: щоденно з 9-00 до 18-00.
Вартість квитків: благодійний внесок, ваш донат на розвиток і відродження замку.
Актуальну інформацію про графік екскурсій та інших цікавих подій, фестивалів можна дізнатись на офіційному сайті Замку Сент Міклош.
Адреса замку: Чинадійово, вул. Волошина 53 Б.
Чинадіївський замок Сент Міклош на карті:
Від Львова до Чинадійово – 220 км, від Мукачева – 12 км, від траси М6 Київ – Чоп – 2,5 км. Від траси дорога дуже погана. Коли після відвідин замка Сент Міклош виїжджали з Чинадійово, зробили помилку – поїхали до Мукачево по другорядній дорозі. Яма на ямі, приблизно 10 км. Тому краще повернутись від замку знову на трасу М6 і нею їхати далі в бік Мукачево.
Що подивитись в Чинадійово.
Чинадійово – історичне містечко. Тут є що відвідати мандрівникам. Цікаві місця ми також позначили на мапі вище:
- Свято – Миколаївський храм, що був побудований разом з фортецею Сент Міклош у XIV столітті і зв’язувався з нею підземним ходом;
- Замок Берегвар, або Палац Шенборнів, в якому зараз розміщається санаторій Карпати;
- гарний Свято-Іллінський храм;
- у сусідньому селі Вільховиця є унікальна дерев’яна Церква Святого Дмитра, побудована у XVII столітті без єдиного цвяха;
- в 3 км – водоспад Скакало, висотою понад 4 м.
Замок Сент Міклош – приклад небайдужості та прагнення людей зберегти свою історію, популяризувати культуру свого краю. Чинадіївський замок – місце легендарне й романтичне. Старовинні стіні, оздоблені квітами та інсталяціями під час Фестивалю квітів, справляють неймовірне враження і доповнюють його романтичну історію.
Бажаємо яскравих подорожей!
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.