Відпочинок в Київській області. Садиби зеленого туризму с. Дибинці: «Мальовниця» і «Дибинецькі Карпати»

Відпочинок в Київській області. Садиби зеленого туризму с. Дибинці: «Мальовниця» і «Дибинецькі Карпати»

У рубриці “зелений туризм” ми розповімо вам про найкращі садиби зеленого туризму в Богуславському районі Київської області. Сільський туризм сьогодні один з найпопулярніших напрямків. У кожному будинку ми побували самі, провели тест-драйв. Відпочинок на Богуславщині чудовий і пізнавальний. Богуслав – наше рідне місто, довкола надзвичайна природа. Це місця із стародавньою історією. Тут живуть відомі в Україні майстри з гончарства, ткацтва, плетіння з лози та соломи, вишивки.

Садиби зеленого туризму “Мальовниця” та “Дибинецькі Карпати” знаходяться в Київській області, с. Дибинці, в 130км від Києва і 10 км від Богуслава. Природа тут неймовірна – навколо ліс, пагорби і круті схили, неподалік річка Рось. Відпочинок в еко-садибах “Мальовніця” і “Дибинецькі Карпати” – це чудова можливість знайти душевну гармонію, відновити сили далеко від швидкого темпу міського життя, зануритися в сільський колорит і дізнатися більше про народні звичаї, культуру, ремесла.

Село Дибинці – унікальне старовинне село на березі річки Рось.

Засноване воно в 1239 р. Здавна тут займаються гончарством багато поколінь дибинчан. Секрети майстерності передавалися від батьків до дітей. З 17 століття село відоме як великий центр гончарства. Глина цих місць має особливі властивості. Вироби з неї виходять міцними, легкими, витонченими, красивого глибокого кольору. Мистецтво місцевих гончарів дуже цінувалося і було затребувано у нас, в Польщі, Канаді, США, Фінляндії.

Поступово багато секретів гончарства втратились. Але є ентузіасти, які відновлюють цінні знання своїх предків, відроджують стародавні традиції і звичаї, при цьому щедро діляться своїм досвідом, умінням, народною мудрістю з іншими. Ми щасливі, що познайомилися саме з такими людьми. Добрими, щирим жінками – сестрами Тетяною Тарасенко та Ольгою Артеменко, господинями садиб “Мальовніця” і “Дибинецькі Карпати”.

Є люди, спілкування з якими залишає на душі позитивні теплі почуття, приємний післясмак. Ці слова можна сказати про пані Тетяну та пані Ольгу. Вони дарують своїм гостям найцінніше – увагу і турботу. За професією Ольга Олексіївна – учитель. Працює в місцевій школі. Тетяна Іванівна за фахом дизайнер легкої промисловості, викладач петриківського розпису та гончарства. Вона багато років працювала в богуславській школі мистецтв. Зеленим туризмом п. Тетяна почала займатися 8 років тому. Пізніше до неї приєдналася сестра Ольга. У їх садиби люблять приїздити на відпочинок сім’ї з дітьми, часто гостюють відомі вчені та художники.

На фото- гостинні господині садиб Тетяна Тарасенко (ліворуч) і Ольга Артеменеко (праворуч).

Dybynetskyi-ray-2

Як дістатися до с. Дибинці.

Село Дибинці знаходиться всього в 130 км від Києва. Маршрут на карті.

Маршрут-Київ-Дибинці

Маршрут Кіїв- Дибинці

  • На машині – до Богуслава, звідси 10 км – хороша дорога до села.
  • На автобусі-спочатку до Богуслава (з Києва до нас ходять практично кожні 1-1,5 години маршрутки від станції метро Видубичі), від Богуслава автобус о 12-00, 16-00 год.до с. Дибинці.
  • На поїзді – спочатку до станції Миронівка, звідси з автовокзалу кожні 1-1,5 години ходять автобуси в Богуслав, далі автобус до с. Дибинці.
  • Трансфер – надається за додаткову плату.

Садиба зеленого туризму “Мальовниця

Нас з радістю зустріла господиня Тетяна Іванівна Тарасенко і провела до будинку, який знаходиться на краю села, останній на вулиці. До садиби веде мальовнича дорога.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 1

Поруч ліс, луки, простір. Дихається легко. Тишу порушує лише спів птахів.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 2

Зелена садиба “Мальовниця” – це батьківська хата пані Тетяни. Тут дуже затишно, по – домашньому мило і спокійно. В хаті дві кімнати, ванна з душовою кабіною і туалетом. Опалення взимку пічне. У дворі мангал, альтанка, гойдалка, дитячий майданчик.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 3

У першій кімнаті- одне велике ліжко з черешні ручної роботи, На ньому вільно можуть поміститися двоє дорослих і одна дитина, одне односпальне ліжко і лежанка.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 4

Вся кімната з любов’ю прикрашена рушниками, хустками, в’язаними тонкими покривалами і накидками ручної роботи, тканим килимом. Багатьом виробам більше ста років. Це справжні музейні експонати.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 5

Стіни кімнати прикрашають картини, декоративні тарілки з глини, колоритний петриківський розпис. Все це зроблено руками пані Тетяни.

На такий лежанці приємно “погріти боки” в зимові морози, зручно вмостившись під теплим пледом з чашкою чаю або книгою.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 6

Бабусина скриня, як колись в давні часи, призначена для зберігання речей та одягу. Вона відреставрована Тетяною Іванівною і декорована петриківським розписом.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 7

Друга кімната-кухня. В ній є розкладний диван для 2-х гостей, маленька грубка і все для самостійного приготування їжі – стіл, посуд, електрочайник, холодильник, мийка, електроплита.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 8

Так життєрадісно виглядає холодильник, стіни, вікна, стільці з яскравою Петриківкою!
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 9

У кімнаті – живі квіти і квіти розписні. Від такої краси піднімається настрій.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 10

Писана хата завжди була гордістю господині. Колись говорили: «У гарно розписаний хаті, як у церкві. Якщо оселя у господині була не розписана, то з нею навіть не віталися. А коли розпис був гарний, то хазяйку звали «чепурушка».

Оригінальні декоративні прикраси будинку-це майстерність його господині, пані Тетяни. У кожну деталь вкладено стільки її душі. А знаєте, це відчувається в позитивній енергетиці будинку. У ньому дуже приємно і спокійно.
Мальовниця1

У садибі “Мальовниця” гармонійно поєдналися сільська простота і сучасні зручності. У ванній кімнаті є все для комфортного проживання: умивальник, туалет, душова кабіна.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 11

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 12

Ось такий вигляд з порогу будинку.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 14

Робиш крок, і поринаєш в зелене море: трави, ліс, луки. А замість шуму прибою – пташині трелі. Відмінний відпочинок від робочих буднів і щоденних турбот, від стрімкого міського темпу і метушні.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 15

Двір садиби “Мальовниця” дуже гарний. Плетений тин зроблений руками господині та її сім’ї.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 19

Для маленьких гостей будинку у дворі обладнана дитяча площадка: гойдалки, пісочниця, курінь – “халабуда”.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 20

Влітку на свіжому повітрі чудовий апетит. У дворі садиби “Мальовниця” є мангал, альтанка зі столом і лавками, гойдалки. Ми насолоджувалися тут тьохканням соловейка, лісовою прохолодою в тіні дерев (хоча на вулиці спека була під 30 градусів) і смачною кавою з домашнім печивом і пирогами, якими пригощала нас пані Тетяна.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 21

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 22

Тетяна Тарасенко – представник династії гончарів, вона продовжує традиції свого діда і створює з глини справжні шедеври.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 23

Секретами гончарного мистецтва і захоплюючими розповідями про традиції ділиться пані Тетяна на майстер- класах, які проводить для гостей садиб. На них дорослі і діти можуть виготовити на згадку про відпочинок під умілим керівництвом майстра сувеніри, обереги, статуетки, придумати свої декоративні композиції. Так прекрасно доторкнутися до дива гончарства !!!

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 24

А це цегла з глини. Називається – “саман”. Традиційно з них будували хати жителі села. Пані Тетяна може навчити робити ось такі цеглини на спеціальному майстер-класі.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 25

Не скриня, а мрія))) Чудові колоритні скрині розписані в техніці “петриківка” власноруч п. Тетяною.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 26

Ось яка чепурненька господарочка! Свої роботи Тетяна Тарасенко виставляє на різних етно – фестивалях. Ярмарка на фестивалі “Ше Fest” у селі Моринці Черкаської області.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 27

Бронювання садиби “Мальовниця”

Забронювати проживання в садибі “Мальовниця” можно по цьому посиланню. Тисніть:

=== Садиба зеленого туризму “Мальовниця”

За додаткову плату:

  • харчування за домовленістю. Натуральні свіжі домашні продукти.
  • трансфер
  • екскурсії на Тотоху, Марьін Утес, в урочищі Турчинов, в Богуслав
  • майстер-класи з гончарства, петриківського розпису, ткацтва, навесні – з плетіння з лози, з бісеру.
  • катання на бричці, на конях
  • екстремальне катання на мотоциклі з коляскою “Урал”
  • відвідування басейну в оздоровчому комплексі недалеко від села
  • катання на ковзанах в комплексі “Льодограй” в м Богуславі.

Вітаємо садибу ” Мальовниця ” з отриманням почесної нагороди Guest Review Awards 2018  і високої оцінки гостей.

Садиба зеленого туризму “Дибинецькі Карпати

Околиці села Дибинці – горбиста місцевість. Тут є невеликі гори і мальовничі круті схили над річкою Россю. Люди часто про них говорять: “дибинецькі Карпати”. Таку ж назву вирішила дати своїй еко- садибі  Ольга Олексіївна Артеменеко.

Садиба зеленого туризму “Дибинецькі Карпати” – це справжній будинок-музей посеред розкішного саду. У ньому господинею, пані Ольгою, відновлена атмосфера сільської хати 19 -20 століття. Інтер’єр дуже колоритний: глиняний посуд, автентичні старовинні рушники, вишиті вручну місцевими майстринями килими, скатертини, серветки, в’язані покривала ручної роботи. В садибі пахне травами і квітами. Як в давні часи, підлога (“долівка”) встелена ароматним сіном.

В хаті дві кімнати і кухня. У дворі – літній душ і туалет. У саду- альтанка, дитячий майданчик, гойдалки, мангал і  піч, на якій можна готувати.

*** Садиба приймає гостей сезонно – з квітня по листопад. Взимку – не працює.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 28

Передпокій. Дуже автентичний! Старовинні речі дбайливо збиралися з усіх навколишніх сіл.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 29

Відреставрований мисник з глиняним посудом.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 30

Перша кімната садиби -два односпальні ліжка. На них покривала ручної роботи. На стіні – вишитий килим, вікна прикрашають рушники.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 31

А це старовинна шафа – відреставрована та прикрашена петриківським розписом скриня. Тут традиційно зберігався одяг.садиби зеленого туризму богуслав україна фото 32
Долівка вкрита запашним сіном.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 33

Друга кімната. У ній – затишна лежанка, одне односпальне ліжко і диван- ліжко для 2-х гостей.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 34

Всі килими на стінах – вишиті місцевими майстринями.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 35На кухні є все необхідне для самостійного приготування їжі.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 36

Від літньої спеки рятує тінь дерев у садочку за хатою.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 37Тут можна готувати на мангалі або на справжній літній печі. Така ж була у моєї бабусі в селі.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 38Затишна альтанка. Стіни хати прикрашені життєрадісним петриківським розписом. Тут приємно пообідати на свіжому повітрі.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 39Літній душ і туалет.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 40

В садочку садиби “Дибинецькі Карпати”  насолоджуєшся приємною  прохолодою в тіні дерев і співом птахів.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 41

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 42

Декоративна пасіка. А навколо – пагорби, сільські простори. Цікаво відправитися на прогулянку по околицях.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 43

В курені комфортно поніжитися на сіні. Для діток – це також оригінальна “халабуда”.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 44
Гойдалка поруч з куренем.
садиби зеленого туризму богуслав україна фото 45

З любов’ю і турботою пані Ольга прикрасила двір і сад садиби “Дибинецькі Карпати“. У кожній деталі-частинка душі.

садиби зеленого туризму богуслав україна фото 46

Бронювання садиби “Дибинецькі Карпати

Забронювати проживання в садибі “Дибинецькі Карпати” можна по цьому посиланню: Тисніть:

=== Садиба зеленого туризму “Дибинецькі Карпати” 

*** Садиба “Дибинецькі Карпати працює лише сезон весна-літо- осінь.

За додаткову плату:

  • харчування за домовленістю. Натуральні свіжі домашні продукти.
  • трансфер
  • екскурсії на Тотоху, Марьін Утес, в урочище Турчинов, в Богуслав
  • майстер-класи з гончарства, петриківського розпису, ткацтва, навесні – з плетіння з лози, з бісеру.
  • катання на бричці, на конях
  • екстремальне катання на мотоциклі з коляскою “Урал”
  • відвідування басейну в оздоровчому комплексі недалеко від села
  • катання на ковзанах в комплексі “Льодограй” в м Богуславі.

Про екскурсії Богуславщиною читайте тут:

= Богуслав. Індивідуальні екскурсії “Туристичне намисто Богуславщини”. Найцікавіші пам’ятки, легенди, місця сили.

= Авторські тури: Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.

В еко – садибах “Мальовниця” і “Дибинецькі Карпати” відпочивається чудово в будь-яку пору року. Спокій, тиша, красива природа дарують душевну гармонію, відновлюють сили і життєву енергію. Влітку і восени приємно прогулятися по горбистих околицях, піти в ліс по гриби та ягоди. На річці Рось, що знаходиться в 1,5 км ( “Дибинецькі Карпати”) і 2 км ( “Мальовниця”), можна влітку купатися і рибалити. Навесні – все навколо розквітає, це сезон майстер-класів з плетіння з лози. Взимку- радують прогулянки по сніжному лісу, катання на санках і лижах.

Відпочинок в садибах ще й пізнавальний. На цікавих майстер-класах можна познайомитися з народними ремеслами та декоративно – прикладним мистецтвом, навчитися гончарним і художнім секретам, більше дізнатися про національні українські традиції.

Відмінного Вам відпочинку!

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...