Цікаві розваги Клагенфурта. Атмосферне місто Удіне. Звіт про подорож на машині в Італію. Частина 2.

Цікаві розваги Клагенфурта. Атмосферне місто Удіне. Звіт про подорож на машині в Італію. Частина 2.

Неймовірні краєвиди озера Вертерзее, парк мініатюр Мінімундус у австрійському Клагенфурті подарували яскраві враження. З Італії до Австрії їхали крізь дощ і милувались красою навколишніх гір. В італійському Удіне ми провели затишний вечір у середньовічній атмосфері міста. Цей день подорожі на машині до Італії був багатий на емоції. Розповімо про маршрут, цікаві місця і наші враження у цій частині звіту про мандри.

Після кількох днів в Україні, де ми відпочили у Сколе та Виноградові – у прекрасному санаторії  Теплиця, в Угорщині, де заїхали  подивитися на легендарну чудотворну ікону в угорське місто Маріапоч і до Будапешту, ми вирушили в сторону Італії.

Читайте: Сколе, Виноградів, Маріапоч, Будапешт. На машині до Італії. Частина 1.

З Угорщини до Італії ми їхали через Австрію. Зранку з Будапешта направились по трасі М1 до міста Дьор, далі звернули у напрямку Грацу. Після перетину кордону з Австрією (ну як кордон – табличка що ми в’їхали в іншу країну))), оплатили австрійські дороги. Він’єтку купили на автозаправці до в’їзду на платну магістраль. Читайте також:

= На машині в Австрію. Відгуки, дороги, комплектація авто, ПДР, оплата доріг, ціни на бензин, парковки, маршрути

На шляху зробили цікаву зупинку у австрійському місті Клагенфурт. Вечір провели з піцею та аперолем у колоритному італійському місті Удіне. Маршрут цього дня був таким: Будапешт – Дьор – Грац – Клагенфурт – Удіне. Приблизно 640 км.

У нас був ще варіант маршруту з Будапешту до Італії через Словенію, але добре пам’ятаємо як у минулу поїздку після Любляни попали у затор на швидкісній трасі. 20 км їхали 2 години. Хоча, цей варіант дороги теж дуже цікавий і трохи менший по відстані. Словенія нам дуже сподобалась – невеликі колоритні міста, неймовірна природа, старовинні замки і печери. Тож радимо відвідати. Читайте більше:

=Словенія: Марібор, Любляна, Пред’ямский замок. Подорож до Хорватії.Частина 2.

Що потрібно знати для поїздки на авто в Словенію – читайте в нашій статті:

На машині в Словенію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, відгуки.

Другий варіант маршруту з Угорщини в Італію: Будапешт – Марібор -Любляна -Удіне на мапі:

Клагенфурт – троянда озера Вертерзее.

Мальовнича австрійська земля – Каринтія  розташована на півдні Австрії. Тут знаходиться близько 1200 чистих озер, гірські альпійські масиви, старовинні міста й замки, колоритні села. Кажуть, це найтепліший регіон країни з м’яким кліматом. Ми вже були тут кілька років тому під час нашої автомобільної подорожі по Австрії. Дивно, але найтепліший австрійський регіон нас завжди зустрічає дощем та холодом))). Читайте:

= Австрія, Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее. Заповідник Високий Тауерн.

Столицею землі Каринтія є місто Клагенфурт. Воно розташоване на східному березі озера Вертерзее (Wörthersee) в 320 км від Відня, 130 км від Граца,  230 км від Зальцбурга. Місто називають “трояндою озера Вертерзее”. Це найбільше озеро Каринтії, має довжину 20 км. З XIX століття воно має славу “Австрійської Рів’єри”. Вода у Вертер-Зее неймовірно блакитного кольору й дуже чиста. У Клагенфурті є давня традиція – на честь відкриття туристичного сезону мер міста урочисто випиває склянку щойно набраної озерної води. На узбережжі багато вілл, готелів, пансіонів, кемпінгів. Забронювати житло на озері можна за цим посиланням: готелі на Вертерзее.

клагенфюрт фото 1

Клагенфурт – старовинне місто, засноване XI столітті. Символ міста – дракон. Назва “Клагенфурт” значить “брід страждань”.  Місто з’явилось неподалік броду у річці Глан. У ті часи, в тій же місцевості жив страшний дракон, що вимагав людських жертв. Багато страждань він приносив людям, доки сміливець не переміг чудовисько. Ця легенда визначила назву і символ Клагенфурта. З XVI століття у колоритному Старому центрі міста встановлено фонтан “Ліндвурм”(“Lindwurm”). Скульптура розповідає про перемогу над драконом.

Парк Мінімундус.

Популярна пам’ятка Клагенфурта –  тематичний парк мініатюр “Мінімундус” (Minimundus). Знаходиться недалеко від озера, одразу при в’їзді у місто. (з автобану потрібно звернути у напрямку “Клагенфурт південний”). Кілька років тому ми з дітками відвідали “Мінімундус”. Чудовий парк мініатюр! Читайте:

= Відпочинок на озері Балатон, дорога в Австрію, Клагенфурт та парк мініатюр Мінімундус

Мінімундус – це унікальна можливість за кілька годин здійснити подорож навколо світу. У парку представлені 159 моделей відомих споруд (палаців, фортець, замків) з 40 країн світу. Всі мініатюри виготовлені у масштабі 1:25 з такого ж матеріалу, що оригінал.

клагенфюрт парк мінімундус фото 1

Софія Київська – українська пам’ятка архітектури. Приємно було побачити тут нашу святиню.

клагенфюрт парк мінімундус фото 2

У парку їздять міні-потяги, ходять по річкам міні-пароплави, навіть ракети запускаються в космос. Багатьма пристроями можна керувати. Для діток зроблена “стежка пригод”, майданчик з іграми.

клагенфюрт парк мінімундус фото 3

клагенфюрт парк мінімундус фото 4

Раніше Мінімундус був відкритий тільки в теплу пору року. Тепер діє критий “Світ пригод”, який можна відвідати взимку.  На двух поверхах – дивовижні інтерактивні атракції, розваги, кінотеатр. Години роботи парку Мінімундус залежать від пори року: липень і серпень з 9-00 до 22-00, травень, червень і вересень 9-00 – 19-00, квітень, жовтень і листопад 9-00 – 18-00.

Вартість квитків: для дорослих – 19 євро, діти 6-15 років – 10 євро. Для родин з дітками є вигідні сімейні квитки. Також діють комбіновані квитки. Наприклад, квиток Мінімундус + Піраміденкогель коштує для дорослого 25,50 євро, для дитини 14 євро. Актуальну інформацію дивіться на сайті парку: minimundus.at.

Pyramidenkogel Tower – Вежа Піраміденкогель.

Pyramidenkogel Tower – унікальна оглядова вежа. Це найвища дерев’яна оглядова вежа континентальної Європи. Разом з антеною її висота складає 100 м. В основі конструкції – модрина.

клагенфюрт піраміденкогель фото 1

На вершину Піраміденкогель можна піднятись пішки по 440 сходам або на ліфті, що мене дуже порадувало)). На вежі – кілька оглядових майданчиків на різній висоті. Найвищій знаходиться на рівні 70,56 м, 919 метрів над рівнем моря. Взимку оглядати навколишню красу комфортно на захищеному склом майданчику “Sky Box”.

клагенфюрт піраміденкогель фото 2

З Pyramidenkogel Tower відкривається просто фантастичний вид на околиці і озера Worther See, Hafnersee і Keutschacher See. На всі 360 градусів!

клагенфюрт піраміденкогель фото 3

На маленькому півострові на озері Вертер Зее знаходиться монастир Maria Wörth. Заснований він у IX столітті, коли ця земля була островом. Ченці перевезли у монастир мощі Св. Примуса та Феліціана. Храм став релігійним центром Каринтії. Збереглись церкви Pfarrkirche Maria-Wörth та Rosenkranzkirche з старовинними фресками XI ст., алтарем XIV ст, статуєю Божої Матері 1420 року. Сьогодні Монастир Maria Wörth є місцем паломництва.

клагенфюрт піраміденкогель фото 4

Заради цих краєвидів варто було звернути з траси і витратити час. Тому раджу всім, хто буде у Клагенфурті,  відвідати Pyramidenkogel Tower.

Для спуску з вежі є 4 варіанти: сходами, ліфтом, спуск по трубі “Rutschen” (коштує 4 євро) або по мотузковій трасі (троллей) “Fly 100” (коштує 15 євро). Нам з сином було “нудно” спускатися  на ліфті, тож ми вирішили пришвидшити цей процес – спустится у спеціальній трубі)). Її висота 50 м, довжина спуску 152 м. Дуже емоційним було наше “падіння”, отримали чималу дозу адреналіну))).

клагенфюрт піраміденкогель фото 5

Знаходиться Pyramidenkogel Tower в 15 км від Мінімундуса, на південному березі озера Вертер-Зее (Worther See) на горі, що має таку ж назву. Вежу гарно видно з траси А2, що проходить по північному березі озера. Дорога до Піраміденкогель спочатку проходить вздовж озера, через маленькі села, а потім піднімається серпантином вгору. У підніжжя вежі є кілька безкоштовних парковок. Ми поставили авто на 2-й, передостанній. Ввечері там було багато вільних місць. А от перша – найближча до вежі парковка, була майже вся зайнята. Сюда можна дістатись пішки по спеціальній туристичній стежці, або влітку автобусом від м. Reifnitz. Біля Піраміденкогель є дитячі майданчики. Діють ресторан, кафе, сувенірна крамниця.

Години роботи залежать від сезону. Піраміденкогель відкрита кожен день.   Влітку з 9-00 до 21-00 (червень до 20-00), травень, вересень з 9-00 до 19-00. Місяці: 3-й, 4-й та 10-й – з 9-00 до 18-00, місяці: 11, 12, 01 та 02 з 9-00 до 17-00.

Вартість квитків: для дорослих 14 євро, студенти – 10 євро, діти 6-15 років – 6,50 євро. Родинам вигідно купити сімейні квитки. Актуальна інформація на сайті Піраміденкогель: www.pyramidenkogel.info.

Ось так ми відпочили у дорозі. Далі нас чекало італійське місто Удіне.

Дорога Австрія – Італія.

Траса від Клагенфурту до Удіне дуже мальовнича. Навколо гірські масиви, альпійські села зі шпилями храмів і корівками на схилах. В горах погода мінлива. Швидко набігла хмара, “зачепилась” за високі гори й “виплакала” все до остатку))). Їхати в дощ – це також романтика доріг. Ділимось настроем у відео. Десь на під’їзді до кордоні Австрії з Італією.

В Італії інша система оплати доріг, ніж в Австрії та Угорщині. Вона знайома нам по автобанам Хорватії. Плата вноситься за пройдену відстань. Про все, що потрібно знати автомандрівникам, читайте в цій статті:

= На машині в Італію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, парковки, вартість пального, місця відпочинку.

Цікаво, що італійські автомагістралі вважаються одними з найдорожчих у Європи. Поруч з ними прокладені альтернативні другорядні безкоштовні дороги. Тож завжди можна обрати дорого й швидко, або безкоштовно й довго. Ми їздили в цій подорожі обома варіантами))

Атмосферне місто Удіне. Італія.

Удіне – місто в північній Італії. Знаходиться в регіоні Фріулі-Венеція-Джулія, в 110 км від кордону з Австрією, в 35 км від кордону з Словенією, в 130 км від Венеції. Місто є столицею італійської провінції з такою ж назвою. Тут мешкає майже 100 тисяч людей. Удіне – старовинне колоритне місто з красивим історичним центром, легендами, місцевим вином, традиційною їжею. Тут не зустрінеш натовпів туристів, як у інших популярних містах Італії.  Саме тому ми вирішили зупинитись в Удіне, щоб насолодитись справжньою атмосферою старовинного італійського міста.

Де зупинитись в Удіне.

В Удіне багато пропозицій житла: готелі, апартаменти, B&B. Ціни досить демократичні у порівнянні з іншими туристичними містами Італії. Ми забронювали номер у готелі Civico 51 B&B. Що таке формат B&B – Bead & Breakfast, чим він відрізняється від “стандартного” італійського готелю ми розповіли в цій статті:

17 кращих готелів в центрі Риму. В якому районі зупинитись.

Civico 51 B&B знаходиться у тихому житловому районі, в 20 хвилинах пішки від історичного центру. Поруч є крамниці, ресторани, заправка, супермаркет. Цей сімейний готель розташований у двоповерховій віллі. Найперше, що нам сподобалось – приємна дружня атмосфера. Нас гостинно зустрів господар Gianfranco. Допоміг припаркувати машину у дворику. Показав красивий сад, номер і дав рекомендації, що відвідати, де поїсти в Удіне. Наш тримісний номер на другому поверсі. Комфортний, чистий, з балконом.

удіне що подивитись фото 1

Балкон невеликий, затишний, з видом на тиху зелену вулицю. Дуже любимо такі “нетуристичні” райони, коли занурюєшся у справжнє життя міста.

удіне що подивитись фото 2

За межами номера – наша власна простора ванна кімната з душем.

удіне що подивитись фото 3

І маленький передпокій із ще одним балконом. Від загального коридора він відділений ширмою.

удіне що подивитись фото 4

У вартість номера включений “італійський” солодкий сніданок. Зранку господарі готелю Angela і Gianfranco накрили сніданок: різна випічка, круасани, мюслі, молоко, джеми, йогурти, кава, чай, капучіно.  Ранок був прекрасним, завдякі смачній їжі і приємному спілкуванню.

Забронювати цей готель можна за цим посиланням:

Інші варіанти проживання в Удіне можна забронювати по цим посиланням:

Більше акцій і пропозицій в Удіне дивіться тут:


Booking.com

Удіне. Що подивитись за день. Визначні пам’ятки міста. 

Удіне – столиця історичної області Фріулі, яка сьогодні є частиною регіона Фріулі-Венеція-Джулія. Це старовинне місто. Датою його заснування вважається 983 рік. У цьому році вперше згадується фортеця Udino як подарунок короля Німеччини патріарху Аквілеї. Влада патріархату змінилась у 1420 році, коли Фріулі захопила Венеціанська республіка. ЇЇ частиною Удіне було майже 377 років. Як спогад про у місті можна побачити скульптури крилатого лева, символа Венеції. Далі Удіне перейшло під владу Австрії. У 1866 році стало частиною Італії.

Більше тисячі років тут говорять на фріульській мові, що відноситься до романської групи. Сьогодні нею розмовляють понад 300 тисяч людей. Фріульска мова захищена Європейським Союзом і визнана в Італії мовою національної меншини. Особливий колорит міста сформувався також завдяки сусідству Австрії й Словенії. В Удіне говорять італійською, словенською, німецькою та фріульскою. Тож місто є цікавим і унікальним, адже тут співіснують різні культури, традиції, кухня і мови трьох різних груп: романської, слов’янської та германської.

Атмосферне, колоритне, гарне – таким ми побачили Удіне. Дощ перестав, і ми з задоволенням знайомились з вечірнім містом. Що встигнути подивитись в Удіне за 3-4 години. (З відвідуванням музеїв прогулянка займе цілий день). Старе місто Удіне невелике й компактне. Маршрут прогулянки на мапі:

Посеред площі Piazza I Maggio розташований парк Giardin Grande. 

удіне що подивитись фото 5

З північного боку парку височіє Собор Santa Maria delle Grazie. Головна святиня храму – чудотворна ікона Божої Матері. Колись намісник Венеціанської республіки отримав її в дар з Константинополя. Образ зберігався у його резиденції – замку Удіне. Ікона зцілила повара, що пошкодив руку. Після цього дива у 1479 році намісник вирішив передати образ храму Гервасія і Протасія. У 1520 році збудували новий собор, у якому тепер зберігається чудотворна ікона Божої матері. У церкві можна побачити скульптури, фрески, картини італійських художників XIX ст. Праворуч – будівля діючого жіночого монастиря XVI ст. з гарним двориком.

удіне що подивитись фото 6

Через місто проходят кілька каналів. У давнину на них діяло близько 50 млинів. Канали забезпечували Удіне водою, що подавалась у міські фонтани.

удіне що подивитись фото 7

Господар апартаментів порадив нам повечеряти у ресторані- піцерії Concordia, що знаходиться із західного боку парку. Тут можна спробувати смачні місцеві страви. Але, на жаль, ресторація була зачинена на 10- денний ремонт. Навпроти ресторану, біля в’їзду у паркінг, романтична скульптура.

удіне що подивитись фото 8

За адресою Piazza I Maggio, 7 знаходиться туристичний інформаційний центр Удіне. Працює з 9-00 до 18-00, у неділю з 9-00 до 13-00. Тут можна взяти безкоштовну мапу міста, дізнатись про актуальні події.

удіне що подивитись фото 9

Площа Piazza del Patriarcato з красивою церквою Сан Антоніо XIV ст. У храмі поховані 4 останні патріарха Аквілеї. Праворуч знаходиться Палац Архієпіскопа, або Патріарший палац. Збудований у XVI столітті для патріархів Аквілеї, які вже більше не могли жити у замку.  Тут знаходиться перша відкрита для публіки бібліотека, створена патріархом Діонісіо Дельфіно у 1711 році.

Удіне називають містом Джамбаттісти Тьєполо – знаменитого італійського художника, що жив тут у  XVIII столітті. Його роботи можна побачити у Галереї Тьєполо в Патріаршому палаці та у Кафедральному соборі Удіне. У палаці також діє Єпархіальний музей з урочистими залами, бібліотеками і релігійними цінностями. Графік роботи: 10-00 – 13-00, 15-00 – 18-00, вихідний вівторок. Квиток – 7 євро/3 євро. Сайт музею: www.musdioc-tiepolo.it.

удіне що подивитись фото 10

Заходимо в найдавнішу історичну частину міста через старовинні міські ворота Porta Manin, зведені у 1299 році і названі на честь останнього венеційського дожа Людовіко Манін. В Удіне збереглись ще три міські брами XIII – XIV століть.

удіне що подивитись фото 11

Старе місто Удіне – це вузькі фріульські вулички, старі будинки й палаццо, ажурна венеціанська архитектура.

удіне що подивитись фото 12

Здалеку побачили Дзвіницю Кафедрального собору, 1441 року.

удіне що подивитись фото 13

Кафедральний собор Duomo di UdineСобор Санта Марии Аннунціата – головний храм міста. Поруч з ним – церква Oratorio della Purità,  перебудована у 1757 році з міського театру. Знаходиться на площі Piazza Duomo. Собор зведений у 1236 році на місті старої церкви Св. Ієроніма. За століття не раз перебудовувався, але при цьому зберігся романо-готичний стиль будівлі. Собор і Ораторію прикрашають фрески італійських художників, серед них знаменитий Джамбаттіста Тьєполо з сином.

При соборі діє Музей Дуомо. В експозиції скульптури й фрески XIV -XV століть, скарбниця храму, атрибути релігійного культу: прикраси, посуд, одяг священиків. Вхід безкоштовний, але попередньо потрібно забронювати екскурсію в музей на сайті: www.cattedraleudine.it/museo. Собор відкритий з 10-00 до 12-00 та з 16-00 до 18-00.

удіне що подивитись фото 14

Удіне славиться вишуканими будинками й палацами у венеційському стилі. Piazza della Libertà  – (Свободи) – називають найгарнішою венеційською площею на материку. Вона невеличка, але дуже красива. Це найстаріша площа міста. Спочатку називалась “П’яцца дель віно”, адже у середні віки тут був ринок вина, потім Пяцца Коммуни – тут розміщалась міська рада. Далі – площа Contarena і Piazza Vittorio Emanuele II. Сучасна назва Piazza della Libertà з’явилась після Другої світової війни.

Лоджія і каплиця Сан-Джованні зведені  у 1535 році. Поруч старовинна годинникова вежа з золотим сонцем на небесно – блакитному фоні.

удіне що подивитись фото 15

Прикрашає площу Ліберта – елегантний біло-рожевий палац Лоджія Ліонелло, збудований у 1448 році для засідань міської ради. Названий на честь архітектора. У XVII -XIX ст. тут проходили міські заходи, світські бали, театральні вистави.

удіне що подивитись фото 16

Лоджія Ліонелло була улюбленим місцем прогулянок дам і лицарів.

удіне що подивитись фото 17

На площі – старовинні фонтани, скульптури, дві високі колони. Колона Правосуддя – 1614 рік.

удіне що подивитись фото 18

Колона Святого Марка з символом Венеціанської республіки – крилатим левом. Удіне майже 400 років був у складі Венеції, тому скульптури лева можна побачити на багатьох будівлях і площах Старого міста.

удіне що подивитись фото 19

Фонтан Карарра 1542 року.

удіне що подивитись фото 20

На площі “підгледів” цікаву фотосесію на фоні старовинного палаццо.

удіне що подивитись фото 21

Годинникова вежа Torre dell’Orologio височіє над Площею Ліберта. Зведена у 1527 році. На вежі – старовинний годинник. Щогодини скульптури  маврів “оживають” і б’ють у дзвін. Колись під часовою вежею був головний вхід у замок Удіне.

удіне що подивитись фото 22

Тепер до замку можна пройти через арку Arco Bollani (1556 рік), прикрашену скульптурою Крилатого лева. (ліворуч від Годинникової вежі). Далі вгору веде вулиця Piazzale del Castello і сходи у мальовничому коридорі з арок – Porticato del Lippomano. На горі – собор Santa Maria di Castello і на великий площі замок Castello. Саме із згадки про нього у 983 році починається історія міста Удіне. Після руйнівного землетрусу 1511 року, замок відбудували у XVI столітті знову. Тут була резиденція патріархів Аквілей, венеціанських намісників. Сьогодні тут розміщені Археологічний музей, Музей Рисорджименто, Антична художня галерея з роботами Караваджо, Карпаччо, Тьєполо, Музей фотографії, бібліотека.

На жаль, до замку нам піднятись на вдалось. Ввечері музеї вже були зачинені, але ми сподівались погуляти навколо замку і подивитись панораму Удіне. Виявилось, що разом з музеями закриваються і ворота в Арці Боллані внизу. Графік роботи музеїв і замку: 10-00 – 18-00, крім понеділка. Квиток: 5 євро / 2,5 євро. Є комбіновані квитки вартістю 10 або 15 євро на кілька музеїв міста.

удіне що подивитись фото 23

Ми продовжили прогулянку колоритними вуличками історичного центру. У розкішному Palazzo D’Aronco з початку XX століття розміщається муніципалітет міста Удіне.

удіне що подивитись фото 24

Вийшли на площу Piazza Matteotti. Вона відома ще як Piazza San Giacomo, або площа Mercato Nuovo – Новий ринок. Колись тут був міський ринок. Навколо площі середньовічні будинки з аркадами. Так колись виглядало Удіне. Дуже атмосферне місце.

удіне що подивитись фото 25

Церква Сан Джакомо дала другу назву площі. Вона зведена у 1378 році. За століття перебудовувалась. Фасад храму зберігся з 1525 року, годинникова вежа – з 1650 року. Поруч – “Каплиця Душ” із статуями 4-х основних чеснот 1744 року.

удіне що подивитись фото 26

На вежі церкви Сан Джакомо як раз били дзвони. Було дуже атмосферно! Дивіться:

Площу Piazza Matteotti називають “вітальнею” Удіне. Це популярне місце з багатьма крамницями, піцеріями, траторіями, барами, що розташовані у аркадах старовинних будинків. Здавна Фріулі славиться вином, крафтовим пивом і траторіями.

удіне що подивитись фото 27

У жителів міста є традиція, називається “Il rito del tajut” –ритуал таджут. Після насиченого робочого дня і на вихідні тут заведено посидіти у траторії за бокалом місцевого вина. На фріульській мови це звучить “chel bon taj”- бокал хорошого вина у веселій компанії. І дійсно, на площах, у траторіях ввечері багато людей різного віку. Всі спілкуються і відпочивають. Але жодного п’яного ми не бачили.  З задоволенням долучились до цього ритуалу на площі Piazza Matteotti.

удіне що подивитись фото 28

Дуже любимо італійську кухню. Вибрали на площі піцерію, у якій було найбільше місцевих мешканців. “Таджут” доповнили смачною піцею)) Гарна, я вам скажу, традиція в Удіне))).

удіне що подивитись фото 29

А це вже наша сімейна традиція – улюблене джелатто у кожній подорожі до Італії.

удіне що подивитись фото 30

І ще трохи фото вечірнього Удіне. Дуже любимо ось такі затишні й красиві вузькі вулички.

удіне що подивитись фото 31

Між будинками видно Замок Удіне (Castello di Udine).

удіне що подивитись фото 32

Лоджію Ліонелло розфарбувало у теплі кольори вечірнє сонце.

удіне що подивитись фото 33

Фігура Золотого Янгола на дзвіниці Замку оберігає місто.

удіне що подивитись фото 34

Популярні італійські міста Венеція, Верона, Рим, Неаполь залишають по собі яскраві емоції. А невеличке тихе місто Удіне подарувало нам затишок і душевне тепло. Так само як і місто Тренто, яке ми відвідали наступного дня. Читайте продовження нашого звіту тут:

= Місто Тренто і озеро Молвено. Звіт про подорож на машині в Італію. Частина 3.

Бажаємо яскравих подорожей!



Booking.com

 

Читайте також:

Верона – це не тільки про Джульєтту. Чим цікаве місто. На машині в Італію. Частина 5.

Мальчезіне – місто, що дарує натхнення. Гора Монте Бальдо. Відпочинок на озері Гарда. Італія.

=Романтична Венеція. Путівник: що подивитись, маршрути, готелі, транспорт, їжа, безпека, поради.

= Трієст. Італія. Маршрут Словенія-Хорватія. Подорож до Хорватії. Частина 3.

= Ріміні – популярний італійський курорт. Путівник. Відгуки, готелі, пляжі, пам’ятки, їжа, як дістатися

 

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...