Чим зайняти дітей в дорозі. Ігри, розваги в машині, поїзді, автобусі і літаку. Як зібрати дитячий рюкзак.

Чим зайняти дітей в дорозі. Ігри, розваги в машині, поїзді, автобусі і літаку. Як зібрати дитячий рюкзак.

Подорож з дітьми вимагає особливої підготовки, любові, терпіння й турботи. Щоб сімейна подорож  принесла задоволення всім членам сім’ї, пройшла без капризів і нудьги, заздалегідь подбайте про те, чим зайняти дітей в дорозі. У машині, поїзді, автобусі або літаку завжди можна придумати цікаві розваги. В процесі гри з дітьми, ви самі не помітите, як пройде час у дорозі. Цю статтю я, як мама, психолог за освітою, мандрівниця з досвідом, писала разом з дітьми, разом згадували, чим розважаємося в дорозі.

З чого почати? З правильних зборів в дорогу. Дитина повинна сама зібрати свій рюкзачок з іграми в подорож. Детальні поради мандрівникам в статті:

=== Як зібратися з дітьми в сімейну подорож і нічого не забути. Три секрета зборів валіз без нервів та метушні.

Це прекрасний виховний момент. Діти відчувають свою важливість, відповідальність, самостійність, вчаться плануванню і роботі в команді (нехай поки сімейної)). Це хороший досвід для майбутніх поїздок.  А щоб не вийшло «вагон і маленький візок» іграшок, весь процес укладання речей проходить під чуйним контролем і терплячим наставництвом батьків.

Як зібрати дитячий рюкзак

• Заздалегідь поясніть дитині, що потрібно складати тільки маленькі, компактні й легкі іграшки, адже свій рюкзак він буде носити сам. (З великих іграшок наші діти возять з собою тільки м’які: ведмедика і кота, з якими сплять. З ними не бажають розлучатися навіть на час подорожі. Але при цьому самі свої іграшки носять).

• Складіть разом з дитиною, яка вміє вже писати/читати список ігор в дорогу.

• З якого віку малечі починати брати участь у зборі свого рюкзака з іграми? З 2,5 -3-х років – віку «чомучок». Це той час, коли дитина починає усвідомлювати себе як особистість. Вона часто говорить: «Я сам/сама ..», робить все навпаки, доводячи своє право на думку й на вибір. Зрозуміло, що самостійно 3-х річний малюк ще не може зібрати рюкзак, але вибрати кілька іграшок і скласти їх – цілком під силу.

Ігри, розваги в машині, поїзді, автобусі й літаку

Ігри ми об’єднали в кілька груп.

1. Ґаджети і книги.

Електронні книжки, планшети, мобільні телефони, MP3- плеєри, ноутбуки, дитячі книги. Заздалегідь скачайте мультфільми, дитячі книги, ігри, музику, фільми. Дайте дитині почитати/подивитися путівник, а краще придбайте спеціальні дитячі путівники з яскравими картинками  або книги про пригоди в країні, куди ви прямуєте.

Читати в машині або автобусі шкідливо для дитячого зору, в цьому випадку цікава аудіокнига – влучне рішення. Придбайте диски з розвиваючими іграми та цікавими навчальними програмами. В дорозі дитина може вивчати англійську, числа або букви. Ми купили спеціальний адаптер, за допомогою якого завжди в машині можна підзарядити всі пристрої, щоб не сідали.

Відразу хочу сказати, що електронні гаджети не замінять спілкування. Як правило, вони швидко дітям набридають. Тому для довгої дороги повинен бути хороший запас ігор і розваг.

2. Все для малювання.

Альбом або блокнот, розмальовки, олівці, кольорові ручки та інші інструменти для творчості – займають мінімум місця в рюкзаку.

3. Іграшки.

Нехай дітки самі виберуть свої улюблені іграшки в дорогу. Ви тільки прослідкуйте за габаритами і місткістю, нехай це буде кілька видів мініатюрних ігор та іграшок – ляльки і пупси з одягом, посудом, набір звіряток, набір маленьких моделей машинок.

Напевно ви помічали, що нова іграшка здатна надовго зацікавити ваше чадо. Створіть такий елемент новизни в дорозі. По можливості сходіть разом з дитиною в магазин, і виберіть іграшку або гру для подорожі, але з умовою, що малюк вперше гратиме ними під час подорожі.

4. Настільні ігри.

У літак, машину, поїзд або автобус найкраще взяти настільні дорожні гри, які не мають дрібних деталей (адже вони легко загубляться) і не вимагають стійкості при грі (при русі в транспорті такі ігри просто розсиплються і засмутять малюка). Пазли з великими складовими, лото, набір шашок/шахів/нард на магнітах, розвиваючі ігри.

Для самих маленьких (від 2 до 5 років) -відмінним рішенням стане набір розвиваючих карток з іграми.

5. Усні розваги та ігри.

У довгій дорозі ґаджети, малювання, ігри та іграшки з часом набридають. Дитині потрібно часто переключатися з одного виду ігор на інший. Так вона менше буде нудьгувати і вередувати. (Чим менша дитина, тим частіше потрібно переключатися). Тому всі ґаджети / іграшки ідеально поєднувати зі спілкуванням, різними усними розвагами.

Наприклад, подивилися мультфільм / пограли в усну гру / далі помалювати / поспівали / настільні ігри або іграшки / нова усна розвага. Такий розподіл допоможе урізноманітнити дозвілля дітей та дозволить батькам періодично відпочивати і насолоджуватися дорогою.

Суттєва перевага усних ігр – вони не займають місця в рюкзаку))) В них можна грати, застосовуючи підручні засоби. Їх кількість необмежена, завжди можна придумувати щось нове, імпровізувати.

Складіть для себе мінімальний базовий запас усних ігор, щоб знати, чим зайняти дітей в дорозі. Вам на допомогу – наша добірка таких розваг для різних вікових груп. Вам залишиться вибрати ті ігри, які більше підходять вашим діткам)))

Усні ігри в дорозі:

Слова – правила ті ж, що й для знайомої гри в міста. Нове слово починається на букву, якою закінчується попереднє слово. Наприклад, яблуко – острів – вода. Ця гра також корисна для діток, які тільки почали вивчати букви і звуки.

«Що поміститься в банку?» – це ускладнений варіант гри в Слова. Називаємо слова на тих же умовах, що в звичайній грі, але враховуємо «місткість» банки. Наприклад, слово «острів» вже не підходить, бо в банку не влазить))

Асоціації. Перший учасник називає будь-яке слово, другий говорить слово-асоціацію і т.д. В кінці виходить дуже цікавий асоціативний ряд. Наприклад, окунь- рибалка-озеро-вода-лід – Північний полюс – географія …

Вгадай, хто ти – гра з серії питання – відповідь. Один учасник гри вгадує, хто він, задаючи всім питання, які вимагають відповіді «так» або «ні». Слово для загадки можна написати, приклеїти за допомогою липкого листочка на лоб того,хто вгадує, або просто усно домовитися.

Вгадай-но – загадайте предмет, який знаходиться в полі зору дітей. Правила ті ж, що для гри вище. Учасники задають питання про характеристики предмета, на які можна відповісти тільки «так» або «ні».

Вгадай, що в мішку – ще одна «гра- Відгадайка». Для неї знадобиться мішечок, сумка або непрозорий пакет. Кілька предметів покладіть всередину (овочі, фрукти тощо). Гравці по черзі засовують руку в мішок і навпомацки вгадують, що там за предмет.

Морський бій, Хрестики-нулики – всім відомі й популярні ігри. Для них потрібні тільки листочки і олівці.

Давай порахуємо – захоплююча гра. Суть її в тому, щоб рахувати все, що бачимо за вікном: машини певного кольору, стовпи, корови / вівці / кози, будинки з якою-небудь ознакою. Ця гра вперше була застосована експромтом в дорозі, коли наші непосиди від нудьги почали застосовувати ручки над вікнами дверей як турнік. Для наших двох діток ми навіть влаштовували змагання в дорозі. Хто з якого боку в машині сидить, той з того боку і рахує корів. Стадо зараховувалось як 100. А ось в Одеській області, на кордоні Котовського району та Придністров’я є села, більшість будинків в яких побілені в синій колір. Коли корови закінчувалися – рахували сині будиночки. У будь-якій країні по дорозі можна знайти щось особливе.

Крокодил – ця гра більше підійде для поїзда, так як вимагає трохи простору і мінімум 4 учасника. Один гравець загадує другому слово або фразу. Другий повинен показати це жестами, без слів. Решта гравців вгадують.

Пісні співаємо – весело і невимушено проходить час в дорозі за співом. Звичайно, така розвага більш доречна в своєму авто, ніж в автобусі, літаку, поїзді. Співайте улюблені пісні «акапельно» разом з дітками, включайте улюблені диски і співайте під них. Називайте слово або фразу, (широко поширені в піснях. Наприклад, весна, любов, дружба) згадуйте і співайте пісні з цими словами. Хто більше знає, той і виграв.

Вгадай мелодію – включайте або наспівайте самі перші ноти програшу до пісні або перший рядок. Виграє той, хто вгадав першим, що це за пісня. Заспівайте всю пісню разом.

«Що змінилося?» – гра на увагу. Розкладіть на сидінні, альбомі, книзі кілька предметів (іграшки, олівець, носові хустки, – все, що є під рукою). Гравці намагаються запам’ятати які це предмети і їх розташування. Після того, як гравці відвернулися, ведучий змінює місцями, видаляє або додає нові предмети. Завдання – знайти всі зміни.

Пальчикові ігри – для самих маленьких, прекрасно розвивають моторику рук. Це ігри-розваги такого формату, як «Сорока- ворона».

Можна в дорозі влаштувати цілий пальчиковий театр-казку. Зараз дуже багато пропозицій пальчикових іграшок для міні – театру.

Граємо в долоні – гра на увагу і швидкість реакції. Відома гра «вулиця Пушкіна, будинок Колотушкіна» або така ж «На золотому ґанку сиділи: цар царевич, король, королевич». Можна грати удвох і більше. Дітки і самі можуть запропонувати різні сучасні інтерпретації цієї гри. Гравці беруться за руки долонями догори так, щоб права була вгорі, а ліва внизу. Кожен говорить фразу з тексту і плескає правою долонею по руці сусіда. У певний момент завдання того, хто плескає попасти по руці сусіда, а завдання сусіда вчасно встигнути прибрати свою долоню. Виграє найшвидший.

Є і варіант простіший – для двох. Текст можна не застосовувати, а грати таким чином. Двоє гравців один до одного простягають зігнуті руки. Один – тримає руки внизу, але долонями вгору, інший – тримає руки над руками суперника, але долонями вниз. Завдання першого гравця попасти по долонях другого, а другого вчасно прибрати руки.

Скоромовки – недарма наші прабабусі – прадідусі, коли були маленькими, розважалися скоромовками, сидячи на печі довгими зимовими вечорами. Виявляється, це дуже веселе заняття і корисне. Спробуйте)))

Малюнок з секретом – гравці заздалегідь домовляються хто коли по черзі  малює. Потрібен аркуш паперу і олівець. Перший гравець починає малювати. Інші не підглядають. Він закриває свій малюнок, зігнувши листок і залишивши тільки крайні лінії і деталі для наступного гравця. Все повторюється. Поки не закінчиться лист. Потім відкривається весь малюнок. Виходить дуже смішно.

Фанти– кожен гравець пише на аркуші якесь кумедне завдання. (Можна кілька листів з різними завданнями). Всі аркуші потрібно кинути в загальний мішечок / пакетик. Всі по черзі витягають по – одному завданню і виконують його. Дуже весела гра.

Покажи вірш – кумедна гра на швидкість та увагу. Завдання – показати жестами все, про що йдеться в тексті, кожне слово. Спочатку повільно, потім все швидше і швидше. Вірші можуть бути різними, головне мають містити дії або вказівку на предмети чи частини тіла. Наприклад:

“Морозець! Морозець! Пощіпав нам щічки.

Теплі валянки у нас, шапки, рукавички.

Морозець! Морозець! Плескаєм в долоні.

У дівчаток і хлоп’ят носики червоні.”

або ще веселий вірш:

“Віє вітер з-під воріт, на воротях – сірий кіт.

Вітер сірому котові чеше вусики шовкові.

Ясне сонце виплива, коту спинку пригріва (тут можна зробити масажик).

Кіт вуркоче, кіт муркоче, ніби заспівати хоче! (тут співаємо від душі “Мяу-мяу!”, мелодія довільна)))

Море хвилюється – гра з нашого дитинства. Ведучий говорить: «Море хвилюється раз, море хвилюється два, море хвилюється три, на місці морська фігура завмри!» До слова «Завмри» можна активно рухати ручками, ніжками. Як тільки воно прозвучить, всі гравці завмирають. Хто перший поворухнеться або засміється – той стає ведучим.

Мовчанка – в дорозі всі втомлюються, іноді просто хочеться тиші. А енергія наших чад «б’є фонтаном» всупереч усьому. Для такого випадку є гра в мовчанку. Хто перший заговорив – той і програв.

Як бачите, багато ігор в дорогу для дітей широко відомі, вони веселі й цікаві. Ще чудовий «запасний» варіант того, як розважити дітей в дорозі – нехай діти запропонують вам свої ігри. Вони це дуже люблять)))

Щоб діти легше переносили довгий шлях, маленьким непосидам бажано давати можливість походити, побігати, пострибати. Пройдіться з дитиною по вагону поїзда, по проходу в літаку. Для автобусів передбачені зупинки в дорозі. Обов’язково використовуйте таку можливість для пробіжок малюка)))

Заплануйте для поїздки на автомобілі зупинки в дорозі, намагайтеся це робити кожні 2 години. Вибирайте для зупинки безпечне місце – щоб була ділянка для прогулянок подалі від дороги. Нехай діти побігають вдосталь.

Читайте такожБезпека у подорожах. 10 порад для мандрівників.

Сподіваємося, що наші поради – наша «шпаргалка для батьків» – допоможуть Вам розважити дітей в дорозі. Головний секрет – грайте самі захоплено і з радістю, проявляйте до дітей максимум терпіння, турботи і любові.

І подорожуйте із задоволенням!

P. S. А як Ви розважаєте дітей в дорозі? Поділіться, будь ласка, своїм досвідом в коментарях)))

 

Читайте також:

=== Як зібратися з дітьми в сімейну подорож і нічого не забути. 3 секрета зборів валіз без нервів і метушні.

=== Акваворд- наш улюблений аквапарк в Будапешті. Kак дістатися, відгуки, фото, ціна.

=== Надійні сервіси для самостійних подорожей. Бронювання готелів, авіаквитків, автобусів, послуг.

=== Куди піти в Будапешті з дітьми. Путівник по Будапешту для дітей. 7 найцікавіших маршрутів: розваги, визначні пам’ятки, музеї.

===Барселона для дітей. Путівник. 15 цікавих атракцій.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...