Грандіозна Печера Деветашка. Болгарія.

Грандіозна Печера Деветашка. Болгарія.

Печера Деветашка – колишній секретний військовий об”єкт, кіногерой, археологічна і природна пам”ятка. Вона має найбільший в Болгарії і Східній Європі печерний зал. Уявіть, у ньому можна було б вмістити знаменитий Софійський Собор Олександра Невського. Тут мешкає одна з найбільших колоній кажанів в країні. Які загадки зберігає Печера Деветашка. Що спільного у неї з Сільвестером Сталлоне. Як дістатись до Деветашки. Де знаходиться на карті. Що подивитись. Про вартість квитків і графік роботи – розповімо у цій статті.

Печера Деветашка розташована майже в центрі Болгарії, в області Ловеч, біля села Деветаки. Відстань від міста Ловеч – 20 км, від Русе – 140 км, від Велико-Тирново – 90 км, від Плевена – 50 км, від Софії – 170 км. Її можна відвідати, якщо звернути з основного маршруту до Софії, Греції, Сербії, Північної Македонії. Печера входить у перелік 100 Національних туристичних пам”яток Болгарії.

Читайте також: Печера Проходна – природне диво Болгарії.

Через дев”ять гір на десятій, через дев”ять річок на десятій, через дев”ять озер на десятому, через дев”ять сіл на десятому – так починаються народні казки і легенди про цю місцевість – мальовниче Деветашське плато. Деветашка в перекладі – дев”ятий. Це велике карстове плато на півночі Болгарії розміром 30 км на 18 км, висотою 400-500 метрів над. р.м. Знаходиться в трьох областях: Ловеч, Велико Тирново і Габрово.

Деветашкове плато вкрито лісами, ярами, скелями, великими проваллями і печерами. Ця місцевість багата на рідкісні види флори і фауни, охороняється законом. Тільки птахів тут нарахували більше 80 видів, кажанів – з десяток видів. На плато знаходяться десять старовинних сіл, що об`єднались заради розвитку туризму, економіки і культури. Влітку тут проходять фестивалі джазу і камерної музики.

Читайте також: Крушунські водоспади – найбільші каскади Болгарії.

На плато багато печер. Значна частина з них досі не досліджена. Для туристів відкриті лише кілька. Тож – “через дев”ять печер на десятій”  –  буде Печера Деветашка, в перекладі з болгарського – Дев”ята. До печери від парковки веде стежка і міст через річку. А ось і восьма річка з місцевих казок. Вона так і називається Осам (по болгарськи – Осъм), тобто “вісім”. Це права притока Дунаю. Довжина річки майже 300 км. Вона несе свої води від Трояна до Дунаю.

печера деветашка -2

Переходимо річку по мосту. І був би він звичайним, якби не … Сільвестер Сталлоне. У печері Деветашка знімався фільм “Нестримні 2”. Вона “грала роль” шахти з плутонієм в Албанії. Автором сценарія кінострічки був Сталлоне. У фільмі знімались відомі зірки: Джейсон Стейтем, Чак Норріс, Джет Лі, Ренді Кутюр, Жан Клод Ван Дам, Дольф Лундгрен, Брюс Вілліс, Арнольд Шварценеггер. Фільм вийшов у 2012 році, знімався у жовтні 2011 року.

Міст, побудований для зйомок, залишився в подарунок місцевим мешканцям. А завдяки фільму Печера Деветашка стала більш популярною для туристів. З мінусів – світло прожекторів, гучні вибухи, постріли, вогонь під час зйомок налякали одну з найбільших у Східній Європі колонію кажанів, вплинули на рідкісну флору і фауну. Через протести екологів влада забронила у Печері Деветашка проводити кінозйомки, фестивалі тощо. Взимку 2012 року кажани все ж повернулись на своє місце зимовки у галереї Деветашки. І тепер колонія досягає 40 тисяч кажанів!

печера деветашка - 1

На правому березі річки Осам здіймаються стіни Печери Деветашка. Як в місцевих казках – на восьмій річці дев”ята печера)). Від мосту до неї веде стежка.

печера деветашка болгарія -3

Вхід у печеру величезний – має роміри 30 на 35 метрів. Поруч тече річечка, що невдовзі впадає в Осам.

болгарія печера деветашка фото 13

Вперше про Печеру Деветашка написав у XIX столітті англійський мандрівник Джеймс Бейкер, племінник відомого дослідника басейну річки Ніл – Семюела Уайта Бейкера. У 1921 році почалось дослідження печери. Виявилось, що її підземні галереї мають довжину майже 2,5 км. Були знайдені підземні озера та річки.

печера деветашка болгарія фото 17

Унікальна особливість  Деветашки – велетенський печерний зал. Він має висоту – 60 метрів, довжину 350 м.  До речі, висота Собору Олександра Невського в Софії – 46,5 метрів. Тож головний храм Болгарії міг би легко поміститись у цій печерній залі. Вона дійсно вражає масштабами.

болгарія печера деветашка фото 10

Дивіться невеличке відео:

Печерний зал Деветашки – своєрідний кам”яний купол над землею. Дивлячись на ці природні масштаби, відчуваєш себе маленькою мурашкою.

печера деветашка болгарія фото 18

Деветашка освітлюється через 7 великих “вікон” – круглих отворів у стелі. Місцеві мешканці називають печеру “Окната”(з болгарської – вікна). Є легенда, що колись один сміливий пілот успішно пролетів через найбільший отвір у стелі і вивів літак через вхід у печерний зал.

печера деветашка болгарія фото 16

Загадки Печери Деветашка. Люди завжди шукали містику у явищах, які не могли пояснити. Існує версія, що сім “вікон” круглої форми вгорі мають позаземне походження. Ніби тут сідали інопланетні космічні кораблі – літаючі тарілки.

Але справжньою загадкою печери є її історія. В Печері Деветашка знайдені залишки поселень багатьох історичних епох людства, починаючи від палеоліту. Це  було хороше місце для життя – з природним захистом, поруч річка, підземні джерела, ліси з дичиною, пасовиська,  родюча земля і головне, на голову дощ не капає)). Археологи виявили тут стріли й знаряддя праці з кремнію, бронзи та заліза, прикраси, ідоли, кістки доісторичних тварин, сокіри, кераміку, печі, прикрашений орнаментом посуд, зброю. У середньовіччі печеру використовували переважно як схованку від ворогів.

печера деветашка болгарія фото 19

Під час Другої світової війни у печері Деветашка був склад зброї німецької армії. Німці вирішили підірвати всю військову техніку та зброю, що зберігалась тут. За  переказами мимоволі врятував Печеру Деветашка місцевий вівчар. Він зашпортався об кабель, тож вирішив вирізати з нього шматок, що перекривав стежку.

За часів комуністичного режиму, з 1952 по 1990 рокі, у печері розміщався секретний військовий об”єкт – склад Міністерства оборони Народної Республіки Болгарія.  У 15 величезних цистернах зберігалось паливо і нафта. Була створена потужна інфраструктура – проведені вода та електрика, побудовані мости і залізниця. З неба побачити склади, сховані у печері, було неможливо. По завершенню тоталітарної епохи, протягом 5 років, все обладнання розібрали і вивезли. Залишились лише мурована стіна та величезні круги від цистерн на підлозі.

болгарія печера деветашка фото 11

За цією стіною – залишки кількох цистерн.

печера деветашка фото 4

болгарія печера деветашка фото 12

Дивіться коротеньке відео:

З 1996 року – Печера Деветашка стала пам”яткою природи, що охороняється законом. Вона має суху і вологу галереї. Праворуч – галерея довжиною 50 метрів, яка завершується залом під назвою Вівтар. Ліворуч – довга 2 -кілометрова галерея, по якій тече підземна річка (вхід на світлині). У червні та липні обидві галереї закриті для відвідувачів. Саме в ці місяці у кажанів романтичний період – розмноження. Ми були в Печері Деветашка у другій половині червня, тож побачили тільки печерний зал. Неймовірні враження!

болгарія печера деветашка фото 8

У Печері Деветашка велично, прохолодно і затишно. Вгорі літають ластівки, внизу тече річка. Спів птахів і дзюрчання води відлунюються від стін печери. Гармонійні звуки природи… Тут хочеться мовчати, дивитись і слухати. Дивовижне, казкове місце!

болгарія печера деветашка фото 7

Графік роботи і вартість квитків.

У темних галереях печери Деветашка живе величезна 40- тисячна колонія кажанів, що охороняється законом. Тому графік роботи печери підлаштовується під сезонність життя цих маленьких тварин.

Водна галерея закрита для відвідування з 1 листопада по 1 квітня. Тут зимують колонії кажанів.

Суха галерея закрита для відвідувачів з 25 травня по 31 квітня, на період розмноження кажанів.

Печерний зал відкритий для відвідування протягом року. Влітку з 8-00 до 20-00.

Квиток у печеру Деветашка коштує: 3 лева – дорослий, 2 лева – дитячий. Сімейний квиток з дитиною з 7 до 18 років – 6 левів.

Ми відвідали Печеру Деветашка у другій половині червня. Дійсно, вільний доступ був тільки до печерного залу. Входи у галереї були зачинені. Але все одно це яскраві враження.

Як дістатись. Печера Деветашка на карті.

Від Ловеча їхати до печери 20 км. Спочатку ми поїхали по GPS, але він повів нас гірською дорогою до села Деветаки. Напевне, ця дорога проходить над печерою, але не веде до входу. Довелось повертатись і їхати по вказівникам.

На дорозі від Ловеча,  праворуч є вказівник “Пещера Деветашка”. Саме це й потрібно. Поворот по вказівнику праворуч, трохи сільскої дороги і парковка. Далі стоїть кіоск з квитками і шлаґбаум.

Де зупинитись біля Печери Деветашка.

Ми забронювали чудовий готель Guest House The Old Lovech, у колоритному місті Ловеч, звідти їздили в печеру Деветашка і на Крушунські водоспади. Це готель у 200-річному будинку, майже етно-музей. В селах Деветашкового плато є готелі та гостьові будинки з гарними оцінками гостей. Наприклад,

  • Hotel & Relax Zone Cattleya – знаходиться біля Крушунських водоспадів, в 16 км від печери.
  • The White House – гостьовий будинок у с. Крушуна, в 15 км від печери.
  • BeeFree – гостьовий будинок в с. Горско Слівово, в 25 км від печери Деветашка.

Більше варіантів житла в Ловечі та навколишніх селах зручно знайти на мапі:

 



Booking.com

Неймовірна, дивовижна, грандіозна Печера Деветашка! Її масштаби вражають. Сподіваємось, наша стаття допоможе вам відкрити для себе це неймовірне місце в Болгарії!

Бажаємо яскравих подорожей!

Читайте також: 

=10 готелів Велико Тирново з парковкою.

=Оренда авто в Болгарії. Наш досвід.

=Аеропорт Софія. Як дістатись у місто вдень і вночі.

=Морські курорти Болгарії. Який курорт вибрати для відпочинку на морі

=На машині до Болгарії. Вибираємо оптимальний маршрут Україна – Болгарія

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....