Місто-курорт Егер: термальні купальні, вино, цікаві пам’ятки. Угорщина. На машині по Європі частина 6

Місто-курорт Егер: термальні купальні, вино, цікаві пам’ятки. Угорщина. На машині по Європі частина 6

Егер – старовинне угорське курортне містечко. Воно славиться цілющими термальними купальнями, красивою архітектурою, героїчною історією, унікальними видами вина. Ми розповімо про те, що цікавого можна побачити в Егері, де спробувати якісне місцеве вино, як побачити місто з висоти, про корисні турецькі купальні і про унікальне місце Егерсалок – угорське Памуккале.

По дорозі додому ми вирішили відвідати древній Егер і побалувати себе релаксом в термальних купальнях. Ця стаття – продовження звіту про нашу європейську подорож. Декількома днями раніше ми були тут:

=== Братислава. Словаччина. На машині по Європі. Частина 5.

Егер розташований дуже зручно для мандрівників. Місто знаходиться в 140 км від Будапешта і 210 км від українського прикордонного містечка Берегове. Тут красива природа, далеко височіють покриті лісом гірські масиви Бюкк і Матра. І назва міста теж «природна» – в перекладі означає «вільха».

Зміст:


Як дістатися до Егера

На машині сюди зручно заїхати по дорозі в Угорщину (або назад), адже він розташований всього в 25 км від траси М3, яка веде з України в Будапешт. Це добре видно на карті:

Для мандрівників на автомобілі буде корисна наша стаття. Читайте:

=== На машині в Угорщину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, місця для відпочинку в дорозі.

Поїздом або автобусом: Оптимальний варіант – доїхати в Егер прямим потягом з Будапешта. Час в дорозі – приблизно 2 години. Білет коштує близько 10 євро. Розклад – на оф. сайті – https://www.mavcsoport.hu/. Також в місто ходять автобуси.

Наш сьогоднішній автомобільний маршрут виглядає так: Будапешт – Егерсалок – Егер.



Курорт Егерсалок.

Наш шлях проходить через невелике село Егерсалок. Від нього всього 10 км до Егера. Чим воно цікаве? Тут знаходиться єдиний в Європі великий соляний пагорб, такий же як в турецькому Памуккале і американському національному парку Йеллоустоун. Таких природних пам’яток всього три на планеті. Егерсалок – називають угорським Памуккале. Це відомий термальний курорт.

Ми не планували тут відвідувати купальні. Хотілося побачити незвичайний соляний пагорб. З дороги повернули на право на парковку. Але деякі машини були припарковані просто на узбіччі.

егерсалок угорщина фото 1

Від парковки піднімаємося на стежку, яка веде до соляного пагорба – візитної картки Егерсалок. Поруч – готель Saliris Resort Spa Hotel, при ньому – термальні купальні. Природа довкола надзвичайна – мальовнича долина і покриті густими лісами гори Бюкк і Матра.

егерсалок угорщина фото 2

І ось це чудо природи! Соляний пагорб Егерсалок. Через унікальну термальну воду, яка багата мінералами, на поверхні утворилася «соляна шапка». Цілюще джерело б’є з глибини 400 м і роками намиває ось такий застиглий водопад. Над ним піднімається пара і відчувається запах сірки. Вода в джерелі гаряча, близько 65 градусів.

егерсалок угорщина фото 3

А це вже справа рук людини. Ось такі штучні соляні «мережива» прикрашають пагорб.

егерсалок угорщина фото 3

У Егерсалоку два термальних джерела. Перший «Діви Марії» був знайдений випадково в 1961 р, коли тут шукали нафту, а другий, названий на честь покровителя джерел Святого Венделя, відкрили тільки через 26 років. Вода в них лікувальна, вважається однією з найбільш корисних у світі в категорії сірчаних вод.

Поруч зі знайденими джерелами побудували готель Saliris Resort Spa Hotel. Назва перекладається як «соляна веселка».

егерсалок угорщина фото 4

При готелі створили великий сучасний SPA – комплекс. Він включає 17 відкритих і закритих басейнів, світ саун, джакузі, дитячі гірок та басейнів. В ціну номера входить користування цим комплексом, крім саун. Якщо мета поїздки – оздоровлення, лікування, водний релакс на природі, то вам сюди))) Готель часто проводить акції зі знижками і спеціальними пропозиціями. Тут хороший напівпансіон – харчування «шведський стіл». Забронювати номер можна за цим посиланням: Saliris Resort Spa Hotel.

Багато відпочиваючих зупиняються в пансіонах Егерсалок і відвідують SPA-комплекс за окрему плату. Але потрібно врахувати, що до купалень треба буде йти пішки або під’їжджати на авто, адже готель знаходиться на околиці Егерсалок.

Спецпропозиції готелів Егерсалок з вигідними знижками дивіться тут:


Booking.com


Для відвідувачів купалень час роботи трохи коротший, ніж для проживаючих в готелі: 10-00 – 20-00. Вартість на цілий день: дорослий – 5800 ф (18 євро) пенсіонери – 4800ф.(15 євро), дитячий  – 4300 ф.(13 євро). Є сімейні квитки. Щоб поплавати в комплексі 3 години, потрібно дорослому заплатити 3400 ф, пенсіонеру-2400 ф,  а дитині  –  1900 ф. . Вечірній квиток після 17-00 2200 ф – дорослий, для пенсіонерів – 1700 ф. і 1300 ф – дитячий. Сауни коштують 2000 ф.

егерсалок угорщина фото 5

Для любителів тиші і самоти є окремий старий пляж і басейни «Ностальгія», який було збережено з 1980-х років.

егерсалок угорщина фото 6

Егер. Долина Красунь.

Егерський винний регіон славиться далеко за межами Угорщини. Виноробством тут займаються з XIV століття. Розташування міста біля підніжжя гірського масиву Бюкк створює унікальний клімат, сприятливий для вирощування різних сортів винограду і виробництва якісного вина. Найзнаменитіший місцеве вино – «Егерська Бича Кров», угорською – Egri Bikaver. Уздовж дороги всюди виноградники, в селах багато приватних винних погребів.

Відома пам’ятка Егера – Долина Красунь. Це низовина на околиці міста, в якій знаходяться близько 200 винних погребів. Ми вирішили заїхати сюди перед відвідуванням купалень та інших пам’яток історичного центру Егера.

По дорозі в долину орієнтувалися на дорожні вказівники. Вони тільки угорською мовою. Помітили, що в Угорщині з англійською не дуже (крім основних туристичних місць Будапешта). В основному користуються німецькою. Так було і в Егері. Якби не написали в блокноті назву Долини Красунь – Szépasszony – Völgy, то проїхали б повз. Поруч велика парковка. Вартість 150 ф/год. Запасіться монетами, оплачувати потрібно в паркоматі.

Винні погреби розташовані тісно однин до одного по великому колу, в центрі якого зелений парк. По суті – це великі довгі печери, вирубані здавна в місцевій породі. У глибоких льохах холодно, постійна температура тут близько 12 -15 градусів. Шляхетна пліснява сприяє дозріванню вина.

В Долині Красунь приємно пахне вином)) Гостей возить по околицях (платно, звичайно) червоний туристичний поїзд. Коли ми приїхали, відвідувачів було мало. Знаємо, що сюди на дегустацію і за покупками завозять «пакетних» туристів цілими автобусами, а їх поки не було. Все-таки перша половина дня. Напевно, до вечора тут все «оживає»: ллється вино, звучить угорський «чардаш». А поки – денне затишшя.

егер угорщина фото 1

Біля входу в Долину Красунь – фонтан зі скульптурою дівчини. Вона чавить ногами виноград, але всупереч очікуванням з кранів кам’яної «бочки» тече не вино, а вода))). Згодом ми зустріли фонтан-близнюк у Виноградові . Але український фонтан це оригінал,  а угорський копія)))

Звідки така назва – Долина Красунь? Є кілька версій. В давнину місцеві винороби поклонялися тут богині краси, угорському прообразу Венери або Афродіти. Одним з погребів володіла чарівна жінка. В якомусь особняку долини жила прекрасна пані. І ще одна оригінальна версія – після кількох келихів вина в цій долині всі жінки «за замовчуванням» стають красунями.

егер угорщина фото 2

В Долині Красунь виготовляється, зберігається і продається вино різних видів з місцевих сортів винограду. Егерські вина, вирощені на сонячних схилах гір Бюкк, мають свій особливий смак і аромат. Найзнаменитіше місцеве червоне вино «Egri Bikaver» , або «Егерська бичача кров». У першій половині липня в Егері проходить фестиваль на честь нього. Таку назву вину мають право давати тільки тут. В Євросоюзі «Egri Bikaver» офіційно зареєстровано і закріплено за Егерським регіоном. Прийнято навіть правила вирощування винограду та виробництва вина, які зберігають якість і «ім’я» напою. Вино «Егерська бичача кров» виготовляється мінімум з 3-х (класичне) або з 5-ти (дорожче) сортів винограду. Має витримуватися 2 роки і продаватися тільки в пляшках.

Незвичайну назву червоному вину «Бича кров» вперше в 1846 р дав угорський поет. Але кажуть, що це місцеве темне червоне вино так називали ще в Середньовіччі. Одна легенда розповідає: під час облоги Егерської фортеці османською армією, її захисники пили багато вина, щоб зняти втому. Від цього їх бороди і одяг були червоними. Вид у героїв був страхітливий. Турки ніяк не могли взяти неприступну фортецю і думали, що угорські солдати п’ють бичачу кров. Османи вірили, що саме цей кривавий напій додає чаклунських сил і хоробрості. А за іншою легендою – одну Егерську дівчину схопили османи, щоб відвезти в гарем султана. Вона пообіцяла варті принести чарівну бичачу кров, а замість неї напоїла турецьких охоронців червоним вином і втекла.

Серед білих видів вин найпопулярнішим вважається біле сухе вино «Egri leanyka», або «Дівчина з Егера». Спробували, вино дійсно смачне і ароматне. До речі, в літню спеку чудово освіжає легкий угорський напій «Фреч» на основі цього вина. Готується просто: 2 частини мінеральної води і 1 частина вина наливається в келих з льодом.
Цікаво заходити в погреби. Одні перетворені в цілі музеї Егерського виноробства, інші привертають гостей незвичайним інтер’єром.

егер угорщина фото 3

егер угорщина фото 6

 

егер угорщина фото 7

Тут багато етно-ресторанчиків, які називаються «чарди».

егер угорщина фото 8

В одному з пагорбів Олена продегустувала і купила пляшку вина «Егерська Бича Кров». Оплатили карткою. Вино ми випили по приїзду в Україну. Нам сподобалося це густе, злегка терпкувате, ароматне і смачне червоне вино.

егер угорщина фото 9

Що хочеться сказати про Долину Красунь, сюди варто приїжджати увечері без дітей і з хорошою компанією, коли в колективі питущих більше ніж один)). Олені одній було незатишно дегустувати вина, а я – за кермом і не міг їй скласти компанію))).

Якщо вам цікавий в першу чергу гастрономічний та винний туризм, то є сенс зняти тут готель. Вдень можна оглянути історичний центр Егера, поплавати в купальнях (з’їздити на авто або пішки – йти трохи більше ніж півгодини в одну сторону), а вечір провести в винних погребах. Забронювати готель або пансіон поруч з Долиною Красунь можна за цим посиланням: готелі Долини Красунь – вартість проживання від 20 євро.

Де зупинитися в Егері.

В Егері ми забронювали двокімнатні апартаменти – Centrum Vendeghaz. Вони знаходяться на другому поверсі старовинної будівлі в самому серці Старого міста, буквально в парі кроків від центральної історичної площі Егера – площі Іштвана Добо. Звідси 5 хвилин йти до термальних купалень.

Вікна апартаментів виходять в тихий дворик. Тут – безкоштовна парковка. Щоб поставити машину, нам довелося проїхати по пішохідній центральній вуличці. Господар апартаментів Ласло доброзичливо зустрів нас у своєму продуктовому магазині на першому поверсі, показав апартаменти і місце для автомобіля.

Будинок, в якому ми зупинилися. У магазині отримали ключі, вхід/в’їзд у двір видно праворуч на фото.

егер угорщина фото 10

Кімнати невеликі та затишні, чисті і сучасні.

Єдиний нюанс – це загальна кухня з гостями з сусідніх апартаментів. Але для нас це не було проблемою, ми на кухні не планували готувати. Хоча все для цього є – досить посуду, чай, кава, кілька видів цукру, сіль, пластівці для сніданків.

Поруч з кухнею – обідня зона зі столами на двоє апартаментів, великий холодильник. Наш столик – ближче до вікна.

Забронювати готелі в Егері можна за цим посиланням:

Дивіться спецпропозиції готелів Егера з акціями і вигідними знижками в цій формі:


Booking.com


Термальні купальні Егера.

У нас є правило: коли ми приїжджаємо в Угорщину, обов’язково відвідуємо термальні купальні. Інакше поїздка не буде «зарахована»)). Читайте про купальні Угорщини в наших статтях:

=== Термальні купальні Будапешта. Наш рейтинг кращих купалень міста. Відгуки. Корисні поради.

===  Приголомшливий Ліллафюред і релакс в печерної купальні Мішкольц-Тапольца.

Угорщина – відомий європейський курорт. Угорці кажуть, що цілюще джерело заб’є з-під землі, навіть якщо просто увіткнути в неї палицю. Що ще цікавого можна дізнатися про країну, читайте тут:

=== Чим знаменита Угорщина. 25 цікавих фактів, гастрономічних і туристичних відкриттів.

Егер – популярний бальнеологічний курорт. Ми запланували в цей день відвідати Термальні купальні Егера – Eger Thermalfurdo. Поки заселялися, природа піднесла нам «мокрий» сюрприз – сильна злива. Перечекали дощ в апартаментах. Коли дощ трохи вщух, вирушили в купальню. Вирішили, що підемо в закриті басейни. Плани через погоду зовсім не хотілося змінювати. Відразу відчули, що Егер – курортне місто. Нам назустріч йшли з пляжу дорослі і діти, закутані в рушники.

егер угорщина фото 12

Навіть туристичний паровозик самотньо перечікує дощ.

егер угорщина фото 13

Термальні купальні Егера – це великий оздоровчий комплекс. Працює цілий рік. У ньому є старовинна турецька лазня «Torok Furdo», критий басейн, пляж Strandfurdo з відкритими і закритими, термальними, плавальними і дитячими басейнами. Є тут і кілька великих водних гірок – улюблене водна розвага наших дітей. (У купальні Егерсалок є тільки маленькі дитячі гірки, тому ми вибрали пляж в Егері).

У каси купалень стандартна табличка з цінами. Адрес каси: вул. Klapka György 26.

Інформація про час роботи. Пляж Егера Strandfurdo відкритий з 1 травня по 30 вересня. Актуальні ціни і години роботи дивіться на сайті пляжу Strandfurdo – http://termalfurdo.egertermal.hu/araink

У холодну пору року можна плавати з дітьми – в закритих плавальних басейнах або (лише дорослим і дітям старше 14 років) в термальній турецькій лазні “Torok Furdo”. Актуальні ціни і годинни роботи Турецької лазні дивіться на сайті: “Torok Furdo” – http://torokfurdo.egertermal.hu/arak/wellness-arak/belepo

Є в комплексі і критий плавальний спортивний басейн. Ціни дивіться на сайті: Bitskey Aladár – http://bitskey.egertermal.hu/araink

Ми купили сімейний квиток на цілий день за 6000 форинтів (приблизно 20 євро). Отримали браслетики.

Кабінки для переодягання знаходяться праворуч від входу. Територія пляжу красива, доглянута. Багато зелені, квітів, фонтани зі скульптурами.

егер угорщина фото 14

Недалеко від входу – турецька лазня «Torok Furdo». Їй вже понад 500 років. Побудував лазню на унікальних цілющих джерелах османський візир, коли захопив Егерську землю. Будівля старовинної купальні багато разів перебудовувалася, але зберегла східний колорит. Вода тут двох видів -радонова і сіркова. Поруч з турецькою лазнею – термальні басейни з різними температурами. Вхід всередину купальні оплачується окремо.

егер угорщина фото 15

Навпроти турецької лазні – оригінальний фонтан. З глечиків б’є вода.

егер угорщина фото 16

Сходами сходиш вниз, стаєш під струмені води і отримуєш відмінний водний масаж.

егер угорщина фото 17

Дощик йде. Пляжні галявини і шезлонги спорожніли.

егер угорщина фото 18

Великий дитячий басейн з маленькими гірками.

егер угорщина фото 19

Навпроти – великі водні гірки. Через дощ вони виявилися закриті, хоча саме ці гірки були причиною нашого вибору пляжу Егера, а не купалень Егерсалок. Трохи діти засмутилися.

егер угорщина фото 20

Симпатичний басейн для малюків.

егер угорщина фото 21

У закритому комплексі з басейном – натовпи відпочивальників. Дорослі і діти сховалися від негоди. Але тут було шумно, тісно, жарко. Всі лежаки зайняті.

егер угорщина фото 22

У відкритому басейні, з’єднаному з закритим комплексом та ж ситуація.

егер угорщина фото 23

Поруч – відкритий термальний басейн з підводним масажем, джакузі і водоспадами. Тут «скупчилися» відпочиваючі більш старшого віку. Дітям до 14 років відвідувати басейни з лікувальною водою не рекомендується.

егер угорщина фото 24

Цілющу воду можна пити. Для цього встановлено ось такі «вази» з кранами.

Згодом погода налагодилася, дощ припинився, виглянуло сонечко. Ми плавали в термальних басейнах поруч з турецькою лазнею, діти – в сусідньому плавальному. Людей тут було мало. Відпочили з задоволенням.


Пам’ятки Егера.

Мені дуже подобаються невеликі європейські міста, особливо їх історична частина. У Егера свій унікальний колорит. Це дуже елегантне місто. Розкішні палаци і храми центру добре збереглися з минулих століть. Під час Другої світової війни місто майже не постраждало, тому створюється відчуття, що потрапляєш в XVIII – XIX століття. Егер навіть називають «містом угорського бароко». Багато палаців, будинків і церкв були зведені під час правління Габсбургів.

егер угорщина фото 25

Францисканську церкву називають ще «церквою друзів». Це був єдиний християнський орден, який згуртувався і залишився в захопленому в 1596 р турецькою армією містом. За це після звільнення Егера міська влада нагородила ченців-францисканців і виділили їм землю. У 1755 р з каменів зруйнованої мечеті звели великий храм з двома вежами. Знаходиться він на вул. Kossuth Lajos 14.

егер угорщина фото 26

Усередині церкви – розкіш і умиротворення.

егер угорщина фото 27

Егер – стародавнє місто. Укріплене поселення німецьких племен існувало тут кілька тисяч років тому. Пізніше на ці землі прийшли слов’яни. А в X столітті під час угорського «переселення народів» їх захопили мадярські племена. Через десятиліття на високому Кріпосному пагорбі Перший король Угорщини Іштван Святий звів великий красивий храм і заснував єпископство, а навколо будувалися будинки ремісників. Так з’явилося місто Егер. Короля Іштвана шанують в усій Угорщині. Одне з егерських джерел названо на його честь.

егер угорщина фото 28

У XIII ст. на Кріпосному пагорбі продовжили будівництво. Егер знаходився на перехресті торгових шляхів і потребував захисту від ворогів. Після руйнування міста монголо-татарами за наказом єпископа побудували потужну фортецю. Вона оспівана в багатьох угорських легендах, завдяки героїзму та хоробрості її захисників під час нападу османської армії. Восени 1552 року 80-тисячне турецьке військо взяло в облогу Егер. Гарнізон фортеці на чолі з капітаном Іштваном Добо оборонявся 1,5 місяця і не здав місто. Османи з великими втратами відступили. Гарнізон фортеці тоді налічував всього 2 !!! тисячі чоловік. Вони вистояли і здобули перемогу над багатотисячним ворожим військом.

Стародавні башти і кам’яні стіни Егерської Фортеці добре видно з центральної площі, названої на честь героя Угорщини капітана Іштвана Добо – Dobó István tér.

егер угорщина фото 29

У центрі площі – Пам’ятник Іштвану Добо і солдатам гарнізону Егерської Фортеці.

егер угорщина фото 30

На головній площі Егера – прекрасні елегантні будівлі. Велично виглядає Церква Св.Антонія Падуанського. Її ще називають Церквою мінорітів. Зведена в 1773 р. Щодня в 11-00, 15-00 і 18-00 над містом лунає мелодія дзвонів на вежах храму.

егер угорщина фото 31

Церква Св. Антонія Падуанського вважається однією з найкрасивіших барокових церков Угорщини. Склепіння храму прикрашають чудові фрески XVII століття.

егер угорщина фото 32

егер угорщина фото 33

Праворуч від церкви – вишукана Будівля мерії Егера. Побудовано її в 1755 р. Спочатку це був житловий будинок, а з XIX століття він став належати місту.

егер угорщина фото 34

А в цих затишних будинках на площі Іштвана Добо розмістилися кафе і ресторанчики. Атмосфера в центрі міста спокійна, душевна, по-справжньому курортна.

егер угорщина фото 35

Вузькою красивою вуличкою йдемо гуляти далі.

егер угорщина фото 36

Вийшли до воріт Палацу Архієпископа. Це цілий комплекс розкішних будівель, каплиць, садів. Їх будівництво почалося в XV столітті. З 1740 р палац став резиденцією глави Егерського церковного округа. Тут знаходиться Музей церковних цінностей Архієпископства. Серед коштовностей і шедеврів релігійного мистецтва особливе місце займає мантія, в якій коронували на престол Угорщини імператрицю Марію-Терезію.

егер угорщина фото 37

Уздовж вулиці багато ресторанчиків. Нас зацікавила ось ця вивіска біля однієї кафешки. Що за «звір» такий ?! Треба спробувати! Ми вже говорили, що з англійською в Угорщині туго. Зайшли в кафе і спробували «на пальцях» пояснити офіціантці, що ми хочемо (адже прочитати назву страви на угорській ще та складність))). Вона зрозуміла нас, тільки коли ми показали вивіску.

Це Гезгомбоц ( начебто так вимовляється) – традиційна угорська солодкість. Такий колобок з солодкого !!! тіста, з солодкою !!! начинкою всередині, подається із солодким !!! соусом і посипається на вибір маком або горіхами. Навіть нам, ласунам, було дуууже солодко. Добре, що замовили один на двох. Ледве з’їли, довелося «розбавляти» відмінним Егерським сухим вином))).

На розі Палацу архієпископа, з боку площі Естерхазі, – «паркан любові», або стіна замків. В Егері ми не побачили традиційних мостів кохання над річкою, а ось паркан з замочками в намоленому століттями місці – єпископському палаці – оригінальна ідея.


Потихеньку прийшли на площу Eszterházy tér. Над нею піднімається головний, кафедральний храм Егерська Базиліка, або Базиліка Святого Іоанна Апостола і Євангеліста, Святого Михайла і Непорочного Зачаття. Зведена в 1836 р. Він входить в трійку найбільших церков Угорщини. Перше місце – займає Базиліка Святого Адальберта в Естергомі. Про неї читайте тут:

=== Естергом – перша столиця Угорщини. Куди поїхати з Будапешта на один день.

Друга за величиною – Егерська Базиліка, третя – Базиліка Святого Іштвана в Будапешті. Читайте також:

===  Куди піти в Будапешті з дітьми. Путівник по Будапешту для дітей. 7 найцікавіших маршрутів: розваги, визначні пам’ятки, музеї.

Храм приголомшливо красивий і величний. Піднялися по сходах. По краях – статуї апостолів Петра і Павла, святих Стефана і Ласло.

егер угорщина фото 38

Поруч біля входу – інформація для туристів про час роботи Базиліки, а також розклад мес для прихожан храму. З травня по жовтень в храмі щодня проходять органні концерти. Інструмент виготовлений в XIX столітті відомим органним майстром Людвігом Мусером.

Ми не встигли до 18-00. Але це виявилося на краще. У 18-30 в Базиліці почалася урочиста меса. З етичних міркувань не фотографували. Просто повірте, що всередині базиліка не менш велична і красива, ніж зовні. Ми присіли на дерев’яну лаву і слухали молитву. Звучав орган, музика наповнювала храм. І хоч не розуміли угорською жодного слова, відчули умиротворення і позитивну енергетику. Це були одні з найяскравіших емоцій під час відвідування Егера.

Навпроти головного входу Базиліки – Коледж Естерхазі Каролі. Граф Естерхазі в XVIII столітті заснував тут університет. У будівлі зараз педагогічний інститут, також Музей астрономії та бібліотека єпархії, в якій зберігаються цінні рукописи і справжній лист Моцарта, єдиний в країні.

егер угорщина фото 39

З балкона Базиліки відкривається вид на місто бароко – Егер. Тихе, затишне, чудове місто.

егер угорщина фото 40

Справа, біля підніжжя сходів Базиліки, є оригінальний музей. «Var» в перекладі з угорської «місто». Назва музею – «Місто під містом». У 2007 році він отримав нагороду «Архітектурне диво Угорщини». Відвідування музею – це 50 хвилинна прогулянка з гідом по середньовічним підземеллям. Виникли вони в 1687 році після звільнення Егера від османів. Єпископ Дьордь Фенесі не захотів повертатися в свою частково зруйновану колишню резиденцію на Кріпосному пагорбі. Він викупив землю в місті і звів собі новий Палац архієпископа.

Матеріалом для будівництва служив вулканічний камінь туф. Його добували поруч на схилах пагорба. Поки палац побудували в сусідній горі утворилися цілі підземні ходи довжиною близько 4 км, з залами, кімнатами.

У підземеллях єпископ зберігав вино – податок, який отримував з угорських земель від м. Хатван і до м.Мукачево. В особливо вдалі роки в льохах збиралося 11-12 мільйонів літрів вина. Підземелля були закинуті після Другої світової війни і тільки недавно відреставровані і віддані під музей.

Ми вже не встигли сюди потрапити, але інформацією з вами поділимося)). Вхід тільки з екскурсоводом кожні півгодини або годину, в залежності від сезону. Час роботи: 9-00 – 18-00 – квітень – вересень, 10-00 – 16-00 жовтень – грудень. Ціна: дорослий -1000 ф, дитячий – 500 ф. Температура в підземеллях +12 градусів, тому влітку краще взяти з собою теплий одяг.

Поруч із входом до музею – старовинний винний прес.

За вказівниками ми попрямували до серця міста і його гордості – Егерської Фортеці.

егер угорщина фото 41

Перейшли міст в Старе місто біля підніжжя фортеці. Внизу – річка з такою ж назвою Eger. Були часи, коли води цієї річки під час повеней і паводків заливали все місто. «Eger» в перекладі з угорської означає «вільха». Можливо місто і річка були названі так, тому що по берегах росло багато цих дерев.

егер угорщина фото 42

Вийшли на невелику красиву площу Végvári vitézek tere. На згадку про героїзм угорських воїнів і перемозі над турецькою армією в Егері встановлено пам’ятник. Вершник – угорець бореться з двома османськими солдатами. Спочатку скульптура стояла біля будівлі мерії на площі Іштвана Добо. Тепер її перенесли на берег річки. На набережній біля підніжжя пам’ятника – багато сходинок. На них сидять, відпочивають жителі і гості міста. Тут мирно і тихо.

егер угорщина фото 44

Йдемо до фортеці. Приємно «заблукати» ось в таких тихих вуличках.

егер угорщина фото 45

Ось вона – знаменита Егерська фортеця – гордість Угорщини і головна визначна пам’ятка міста. Потужні стіни – свідки героїчних подій. На цьому місці в X столітті королем Угорщини Іштваном Святим було побудовано єпископство і засновано місто Егер. У XIII столітті зведена цитадель, собор і новий єпископський палац. Тут гарнізон під командуванням капітана Іштвана Добо в 1552 р витримав 5-тижневу облогу і здобув перемогу над османською армією, яка перевершувала сам гарнізон за чисельністю в 40 разів.
Ці стіни зазнали і поразки. У 1596 р Егерську цитадель все-таки захопили турки, місто протягом 91 року був під владою Османської імперії. Австрійські війська в 1701 році підірвали частину кріпосних стін, коли придушували угорське повстання під проводом Ференца Ракоці. Про нього і його героїчну матір Ілону Зріні ми писали в цій статті:

=== Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.

Зараз в Егерській фортеці – історичні музеї, картинні галереї, музей воскових фігур, лапідарій, музей тортур, каземати, тематичні виставки. У Залі Героїв цитаделі похований національний герой Угорщини Іштван Добо.

егер угорщина фото 46

Вартість входу до Егерської фортеці з відвідуванням постійних виставок 1800 фт – дорослі, 800 фт. – Дит. Є сімейні квитки. Додаткові музеї і тимчасові експозиції оплачуються окремо. Ми прийшли вже після шостої вечора. Всі музеї вже були закриті. Тому оплатили тільки за вхід у фортецю: 800 фт- дор, 400 фт – дит.

Час роботи Егерської фортеці: Експозиції, виставки, музеї в основному працюють щодня з 10-00 до 18-00 влітку, з листопада по березень – з 10-00 до 16-00, вихідний – понеділок. Ворота замку відкриті влітку з 8-00 до 22-00, з листопада по березень з 8-00 до 18-00.

Біля кас – таблиця з інформацією.

Йдемо в фортецю. По дорозі звернули на лавочки, помилувалися містом.

егер угорщина фото 47

Зі стін фортеці видно Егер, як на долоні. Гарне древнє місто. Приголомшливі види! Заради них сюди варто піднятися.егер угорщина фото 48

егер угорщина фото 49

Над Старим містом Егера височить Мінарет Кетуда. Він зберігся з XVII століття. У 1596 р (через 44 роки після поразки турків від гарнізону Іштвана Добо) османські війська все ж захопили фортецю і місто. Правила турецька влада в Егері 91 рік. За цей час були зруйновані або перебудовані в мечеті християнські храми, звели турецькі лазні на цілющих джерелах. Мінарет Кетуда після звільнення міста від османського правління вирішили залишити і в знак перемоги на його верхівці встановили хрест. Він вважається найпівнічнішим мінаретом, який існував в Османській імперії.

Цікаво, що в нашому Кам’янець-Подільському теж є мінарет увінчаний хрестом. Про це читайте тут:

=== Кам’янець-Подільський – місто сонця. Що подивитися за один день. Пам’ятки, історія, екскурсії, фото, готелі.

На балконі Мінарету Кетуда є оглядовий майданчик. З нього видно все місто. До балкону ведуть 93 сходинки вузенькими сходами. Час роботи: 10-00 – 17-00. У листопаді – березені закрито. Вартість квитка: 300Ф. Адреса мінарету: ул.Knézich Károly.

Недалеко від Мінарету – є цікавий музей марципанів. Працює з 10-00 до 18-00. Адреса: ул.Harangöntő 4.

егер угорщина фото 50

Пройшли по стародавнім стінам.

егер угорщина фото 52

Каземати.

егер угорщина фото 53

егер угорщина фото 54

Угорщина шанує героїв, які обороняли Егерську фортецю.

егер угорщина фото 55

егер угорщина фото 56

егер угорщина фото 57

Про національного героя Угорщини капітана Іштвана Добо та героїчну оборону Егерської цитаделі була написана книга «Зірки Егера». Її автор, угорський письменник Геза Гардони, як і герой його роману, похований у фортеці.

егер угорщина фото 58

У старовинному Єпископському палаці (1470р.) зараз Музей Іштвана Добо і оборони фортеці, картинна галерея, виставки, винний погріб і ресторан.

егер угорщина фото 59

Про подвиг гарнізону Егерської цитаделі за мотивами роману Гези Гардони знятий фільм. У фортеці є можливість подивитися історію оборони фортеці.

егер угорщина фото 60

На честь коменданта Іштвана Добо і героїв-захисників цитаделі щоосені в Егері проходить фестиваль – реконструкція історичних подій.

егер угорщина фото 61

Повертаємося в місто.

егер угорщина фото 62

На центральній площі Добо – оригінальний фонтан. Б’є з-під землі то струменями, то такою водяною парою. Весело і свіжо в літню спеку діткам і дорослим)))

егер угорщина фото 63

А ми вибрали ресторанчик на головній площі і спробували угорський гуяш з Егерським вином. Смачний, але домашній набагато смачніше)))

Егер нам сподобався. Це прекрасне місто для туризму і курортного відпочинку. Тут можна чудово поєднати корисне з приємним: релакс і оздоровлення в термальних купальнях, знайомство зі стародавніми пам’ятками і прекрасною архітектурою «угорського бароко», відвідуванням музеїв і виставок, дегустацією національної угорської кухні і унікальних сортів егерських вин.

А ми повертаємося до дому. Попереду нас чекала Україна. Читайте продовження звіту:

=== Україна. Карпати – Славське. Старовинний Підгорецький замок. На машині по Європі. Частина 7.

Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:

Читайте також про весь маршрут подорожі:

===На машині в Угорщину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, місця для відпочинку в дорозі.

=== Україна: Сколе, замок Паланок, Берегове. На машині по Європі. Звіт про поїздку – частина 1.

=== Чехія, Прага. На машині по Європі. Звіт про подорож – частина 2.

=== Німеччина. Саксонія: Дрезден, Морицбург, Мейсен. На машині по Європі. Звіт-частина 3.

=== Німеччина. Саксонія: Саксонська і Чеська Швейцарія. На машині по Європі. Частина 4.

=== Братислава, Словаччина. На машині по Європі. Частина 5

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (1 ком.)

  1. Доброго здоров’я! З задоволенням читаю Ваші звіти про подорожі,керуюся Вашими порадами. Цікавить про Угорщину,на сьогодні, проживання в апарт. та гот. ціна за 1 особу/доба,чи за номер/доба,а також у Букінгу ціна,(ціна+ під низом допис “податки та збори),як зрозуміти.Дякую за пояснення.Хороших подорожей у майбутньому та здоров’я сім’ї.

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...