Відень весною особливо гарний. У квітні місто розцвітає. Парки вражають соковито-зеленими кольорами, яскравими барвами квітів. В столиці Австрії розкішно цвіте сакура. Цікаво побачити весняне пробудження міста з висоти Дунайської вежі або Штефансдому, відвідати парки, знамениті музеї, найстаріший зоопарк у світі, затишні кав’ярні. Що подивитись у Відні весною.
#Мандротерапія – це спосіб підтримати один одного під час карантину, коли ви згадуєте свої яскраві подорожі і ділитесь ними з іншими мандрівниками. З вас розповідь або фото-звіт, з нас – майданчик блогу і широке коло читачів-однодумців, закоханих у подорожі. Особливо приємно, коли тебе підтримують рідні. Автор першої статті у гостьовому розділі #Мандротерапія – наша донька Анна Пузатко. Почала подорожувати з 3-х років. Тепер здобуває досвід самостійних мандрів.
Це буде розповідь про мою першу подорож за кордон з подругами, дещо спонтанну і від того ще цікавішу. Для мандрівки ми обрали Відень завдяки австрійській архітектурі, безлічі музеїв та картинних галерей.
У Відні були 3,5 дні. За декілька місяців до поїздки детально спланували кожен день нашого перебування у Відні. Нам пощастило мати однакові смаки. Тож всі були максимально задоволені нашим маршрутом, який включав прогулянки по місту, відвідування парків, галерей, музеїв, кав’ярень та ресторанчиків.
Це ми, студентки 5 курсу лінгвістичного університету. Всім привіт!
Наш хостел.
Проживали ми в хостелі Wombats City Hostel Vienna. Він знаходиться в пішій доступності від центру і зовсім поруч (а точніше прямо через дорогу) від ринку Naschmarkt.
Це був мій перший досвід проживання в хостелі. Бажаючи зекономити, ми взяли найдешевшу кімнату на 8 людей, де проживають і чоловіки, і жінки. Проте дискомфорту не було, як очікувалось. З сусідами по кімнаті ми майже не бачились. В кімнату заходили лишe переночувати.
Хостел нам дуже сподобався. Там панує класна молодіжна атмосфера, є свій бар, куди можна спуститись навіть в піжамці і взяти чогось смачненького.
У хостелі є окрема кухня, де кожен може приготувати щось своє. Щоб поснідати на шведському столі, достатньо було купити квиточок за 5 євро і пред’явити його в столовій. Недорого, ситно і дуже смачно. Сніданок у хостелі був різноманітним: молоко з пластівцями, тости з джемами, нутеллою чи арахісовою пастою, фрукти, м’ясні та сирні нарізки, чай, кава, сік, омлет, овочі і навіть великодні крашанки)).
Читайте: Де зупинитись у Відні. Райони міста. Ціни на житло. 15 кращіх готелів за ціною та якістю.
Перший вечір у Відні.
В перший вечір ми пішли знайомитись з Віднем. Дивовижно красиве, елегантне місто.
Відвідали Будинок Музики. Нічний квиток коштує 7 євро. Такий тариф діє після 8-ї вечора. (Денний квиток коштує 14 євро). Нам цілком вистачило 2-х годин, щоб прогулятись музеєм, послухати музику, прочитати цікавинки про композиторів і просто насолодитись атмосферою цього музею. Кілька років тому я відвідувала Будинок Музики з батьками. І це були неймовірні враження. У цю подорож до Відня з задоволенням повернулась сюди разом з подругами.
Читайте: Австрія. Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
У Будинку Музики багато інтерактиву, тож цікаво буде не тільки палким меломанам! Ввечері у музеї було небагато відвідувачів.
День насолоди весною і природою.
Наступного дня в нас був день насолоди весною і природою. З погодою нам дуже пощастило – світило сонечко, дерева почали зеленіти і розквітати. Природа оживає після зими. У планах – за цей день відвідати всі найвіддаленіші пам’ятки Відня, а вже в інші дні користуватись транспортом по мінімуму і переважно пересуватись пішки. Так економніше. Ми купили денний проїзний квиток на транспорт лише на 24 години.
Читайте: Громадський транспорт Відня: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.
В першу чергу поїхали у віденський район Кайзермюлен (Kaisermühlen), на Дунайський острів. Нашою метою був підйом на Дунайську Вежу. По дорозі до неї прогулялись величезним парком і вперше в житті побачити цвітіння сакури.
Якби мали трохи більше днів у Відні – обов’язково повернулись би сюди на пікнік! В парку дуже чисто. У вихідний людей було не багато. На території встановлені дерев’яні столики, за якими можна перекусити.
Знайшли у парку цікавий китайський ресторанчик з гарною територією і черепашками в озері.
Насолодились цвітінням бузку в квітні.
На Дунайську вежу піднялись на ліфті. На горі, на висоті 150 м – відкритий оглядовий майданчик. Тут дуже вітряно. Можливо, не всім сподобається такий досвід. Краєвид згори дивовижний. Тож вітер, заплутане волосся і страх загубити шалик були повністю виправдані.
До речі, аби піднятись на вежу, ми купили не індивідуальний квиток, а комбінований квиток вежа+зоопарк. Таких комбінованих варіантів є декілька. Всі вони дуже вигідні по ціні.
Читайте: Як подивитись Відень економно і цікаво. 10 порад для бюджетних туристів. Наш досвід.
Після підйому на вежу і прогулянки по парку ми поїхали до віденського зоопарку у Палац Шенбрунн.
Віденський Зоопарк Шенбрунн (Tiergarten Schönbrunn) вважається найстарішим зоопарком в світі і кращим зоопарком Європи. Територія Tiergarten Schönbrunn величезна. Ми планували там провести 2-3 години. За цей час встигли обійти лише половину території. Це була дуже приємна прогулянка. В звірів є великий простір, всі вони виглядають доглянутими. Зоопарк сучасний і цікавий. Це чудовий маст-візіт, якщо ви подорожуєте з дітками, або якщо у вас є вільних півдня.
Кумедні милі панди. За ними так весело споcтерігати.
Я вперше в житті побачила коал (дуже сонних коал).
Завершили ми день поїздкою до Будинку Гундертвассера (Hundertwasserhaus). (Ну звісно, куди ж без нього у Відні?). У сонячному світлі Будинок Гундертвассера виглядає дуже казково. Він, ніби, з іншої планети. Таки варто було побачити це на власні очі.
Прогулялись по Hundertwasser Village– знаходиться поряд з будинком. Це дуже мила будівля в стилі Гундертвассера. Тут є безліч сувенірних магазинчиків і пару кав’ярень.
День культурного збагачення.
Третій день ми присвятили самому місту і натхненню, яке воно дарує. Це був день культурного збагачення. Ми відвідали знамениті художні музеї Відня. Особливо велика черга була у Бельведер. Проте заради видатних шедеврів мистецтва варто було відстояти годинну чергу на весняному сонечку.
Австрійська галерея палацу Верхній Бельведер відома найбільшою в світі колекцією робіт Густава Клімта. В експозиції музею також роботи відомих художників-імпресіоністів.
Знаменита картина Густава Клімта “Поцілунок”.
Сподобалась розкішна територія Палацового комплексу Бельведер. Вид з балкону музею.
Альбертіна – найвідвідуваніший художній музей Австрії.
Нас дуже вразила Австрійська Національна Бібліотека. Вона заворожує атмосферою Хогвартсу. Словами не передати, наскільки там дивовижно, тож я просто додам декілька фото.
В цей день ми ще піднялись на вежу Штефансдому.
Зайшли в кав’ярню на Віденський штрудель.
Спробували знамениті ковбаски, сидячи на сходинках Альбертіни. Вид з балкону музею.
Довго шукали, де скуштувати шніцель і таки знайшли в Café Alt Wien. Сайт: www.kaffeealtwien.at. Дуже цікавий і атмосферний заклад, тож рекомендую!
Потім просто гуляли романтичними вуличками вечірнього Відня.
Ранок у центрі Відня.
В крайній день подорожі (мали лише 2 вільних години) ми прогулялись по Музейному кварталу і площі Марії Терезії. Тут би з радістю затримались на довше, щоб завітати в один з музеїв.
Ми дуже хотіли потрапити у Віденський Палац Правосуддя (Justizpalast), але до останнього не були впевнені, чи можна заходити сюди туристам. Тепер знаємо – можна!
На вході охорона попросила пройти через металошукач, залишити їжу та напої і спокійно пропустила всередину. Тому не бійтесь, заходьте, локація дуже чудова! А головне – туристів майже немає.
Ось таким ми побачили Відень весною– культурним, зеленим, смачним, величним. Він дарує красу і натхнення. Це саме те місто, куди би я хотіла повернутись знову.
Бажаємо яскравих подорожей!
Автор: Анна Пузатко. Спеціально для #Мандротерапії від Блогу Олени та Євгенія Пузатків.
***Долучайтесь до #Мандротерапії! Діліться спогадами, враженнями і досвідом своїх незабутніх подорожей. Піднімайте настрій собі й іншим мандрівникам. Приходьте в гості на наш блог і запрошуйте друзів.
Читайте також:
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
= Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
=Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина та Зальцбург. Подорож по Австрії.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.