Оновлено 2024 рік. Все про громадський транспорт Будапешта – що варто знати туристу. Які є види міського транспорту, вартість квитків, де їх купити, як заощадити. А чи знаєте ви, що в Будапешті є канатна дорога, дитяча залізниця, зубчастий трамвай, фунікулер, автобус-амфібія, що їздить по суші й водам Дунаю? Дізнайтесь більше про різні види туристичного транспорту, його вартість, графік роботи. Громадський транспорт столиці Угорщини є справжнім рекордсменом. Розповімо кілька цікавих фактів. Наша стаття допоможе вам зорієнтуватись у міському й туристичному транспорті Будапешта, спланувати подорож до міста. Ділимось власним досвідом й корисними порадами.
У Будапешті розгалужена, зручна система громадського транспорту. Він курсує за розкладом. Автобуси, метро, трамваї, тролейбуси знаходяться під керівництвом єдиної транспортної компанії BKK. Тож квиток є єдиним для різних видів транспорту. Окремі тарифи діють на туристичний транспорт.
Зміст:
- Цікаві факти про транспорт Будапешта.
- Види громадського транспорту Будапешта.
- Вартість проїзду. Де купити квитки. Як заощадити.
- Туристичний транспорт Будапешта.
Цікаві факти про транспорт Будапешта.
Міський транспорт Будапешта можна назвати рекордсменом. Кілька цікавих фактів:
- Найдовший трамвай в сучасній Європі.
- Перше метро в континентальній Європі і четверте в світі.
- Один з найгарніших трамвайних маршрутів вздовж Дунаю.
- Фунікулер на Будайському пагорбі є другим у континентальній Європі.
- Зубчата залізниця увійшла в історію як третя у Європі.
- Відомі автобусний бренд Ікарус був більше сотні років тому майстернею карет.
- Перший громадський транспорт Будапешта – омнібас (1833 рік) та кінний трамвай (1866 рік).
- Перша в Угорщини канатна дорога з’явилась в Будапешті й досі працює.
- Будапештська Дитяча залізниця є найдовшою дитячою залізницею в світі.
Читайте також: Чим відома Угорщина. 25 цікавих фактів, гастрономічних та туристичних відкриттів.
Види громадського транспорту Будапешта.
В Будапешті діють такі види транспорта: метро, трамваї, автобуси, тролейбуси, міська електричка, катери, таксі, фунікулер, канатна дорога. Під час свят та у високий туристичний сезон ходять історичні – ностальгічні трамваї та автобуси.
Графік роботи роботи міського транспорту: вдень з 5-00 до 23-00. В п’ятницю та вихідні дні час роботи може бути продовжено до 23-30 – 23-50. Вночі, з 23-00 до 5-00, курсують нічні автобуси № 901-999, нічний трамвай №6, автобус до/з аеропорта №200Е. На всі види міського транспорту діють єдині квитки, крім канатної дороги, фунікулер, катерів.
Як і чим дістатись в Будапешті з “пункту А до пункту В”. Прокласти маршрут доїзду можна на сервісі Google maps або на цій сторінці офіційного сайту громадського транспорту.
Трамвай.
Сучасні трамваї Будапешта є найдовшими трамваями у Європі. Їх довжина становить майже 54 м. Напопулярніші лінії таких довгих трамваїв – №4, №6, №1. Комфортний і зручний транспорт.
Найпопулярніші серед туристів – трамвай №2 і №2М. Лінія проходить вздовж правого берега Дунаю між мостами Маргіт й Ракоці, поруч з Парламентом, набережною. Вважається одним з 10 найгарніших маршрутів світу біля Дунаю. З вікна трамваю можна милуватись грандіозною будівлею Парламента Угорщини, Будайським пагорбом, горою Ґелерт, мостами.
Зубчастий трамвай №60 – вид громадського транспорту та історична пам’ятка. Це третя в Європі зубчаста залізниця, збудована у 1874 році на Будайських пагорбах. Спочатку це був локомотив з паровим двигуном, що піднімався на Швабський пагорб, Sváb-hegy. Згодом лінію продовжили до пагорбу Сечені, Széchenyihegy, і впровадили електровози. Сучасна зубчаста залізниця має довжину майже 4 км, перепад висот 300 метрів. Цікаво, що на маршруті ходять старовинні вагони 1973 року, виробництва Австрії. Для проїзду дійсний звичайний квиток на громадський транспорт. Трамваї курсують кожні 12 хвилин у вихідні, кожні 15-20 хвилин у будні.
Як дістатись до зубчастого трамваю. Нижня станція Városmajort знаходиться недалеко від ст. метро Széll Kálmán tér, червона лінія М2. До неї можна дійти пішки за 20 хвилин, або доїхати на трамваї №56А, 59, 61 чи автобусом №22, 22А. Вихід на зупинці Szent János Kórház. Верхня станція зубчастого трамваю – Széchenyihegy – є кінцевою зупинкою Дитячої залізниці. (Про неї ми напишемо нижче, у розділі Туристичний транспорт).
Метро.
У Будапешті 4 гілки метро. Найбільша вузлова станція Deak Ferenc ter. Тут перетинаються три лінії метро: М1, М2, М3.
Жовта гілка М1: Mexikói út – Vörösmarty tér. На стороні Пешт. Проходить від парку Варошлігет, вздовж проспекту Андраши, через вузлову станцію Deak Ferenc ter (кінцева зупинка автобуса 100Е з аеропорту) до площі Vörösmarty.
Червона гілка М2: Déli pályaudvar – Örs vezér tere. Пов’язує сторони Буда та Пешт. Проходить через залізничний вокзал Делі, площу Széll Kálmán tér (звідси пішки можна дійти до Будайської фортеці), Kossuth Lajos tér (поруч з Парламентом Угорщини), вузлову станцію Deak Ferenc ter (куди приходить автобус з аеропорту), найбільший залізничний вокзал Келеті.
Синя гілка М3: Újpest-központ – Lehel tér – Nagyvárad tér – Kőbánya-Kispest. На стороні Пешт. Об’єднує міський район Уйпешт з центром та районом Кішпешт. Проходить через вузлову станцію Deak Ferenc ter та залізничний вокзал Nyugati pályaudvar. На разі метро М3 на реконструкції, тому частина маршруту від Lehel tér M до Nagyvárad tér та Kőbánya-Kispest обслуговуються автобусами. Номер автобусної лінії так і називається М3. Станція Kőbánya-Kispest є кінцевою зупинкою цілодобового автобуса №200Е, що прямує з аеропорту.
Зелена гілка М4: Keleti pályaudvar – Kelenföld vasútállomás. Пов’язує сторони Буда та Пешт, два залізничних вокзала – найбільший залізничний вокзал Келеті на стороні Пешт та Kelenföld на стороні Буда. Проходить через станцію Szent Gellért tér, на якій знаходиться Купальня та гора Ґеллерт.
Нам дуже подобається їздити на жовтій лінії метро М1. Чому? Тут дуже атмосферно! Це історична гілка метро зі старовинним жовтими вагончиками й маленькими станціями. Їй більше 120 років. У Будапешті в 1896 році під проспектом Андраші проклали метро – перше в континентальній Європі, друге в Європі і четверте в світі. Ця подія була приурочена святкуванню 1000-ліття Здобуття Батьківщини, приходу угорських племен на Дунай. Це метро працює дотепер.
Музей метрополітену.
Як виглядало будапештське метро століття тому? У невеличкому музеї “Földalatti Vasúti Múzeum”, що знаходиться на вузловій станції метро Deak Ferenc ter, відтворена станція метро XIX століття “Gizella ter”. Сюди варто зазирнути хвилин на 15-20. Музей працює з 10-00 до 17-00, крім понеділка. Квиток коштує 350 форінтів, дитячий – 280 форінтів.
Автобус.
Перші автобуси з’явились у Будапешті у 1915 році. Тепер у місті діє широка мережа денних та нічних автобусних маршрутів. Ними можна проїхатись по центру міста, а також дістатись у передмістя Будапешта. Транспорт у Будапешті ходить за графіком. Вночі кожні півгодини-години, в залежності від маршруту. Ми прилетіли в аеропорт пізно ввечері, потрібно було нічними автобусами дістатись у передмістя в кількох кілометрах від Будапешту. На одній зупинці на пересадку залишалось лише 5 хвилин. Дуже хвилювались через це, але автобус прийшов по графіку, тож ми встигли. До речі, з аеропорту в центр Будапешта можна дістатись автобусами №100Е та цілодобовим №200Е.
Детальніше читайте в цій статті: Аеропорт Будапешта. Як дістатись в центр міста.
Тролейбус.
Цікавий факт про тролейбуси Будапешта. Нумерація ліній починається з № 70. Це наслідок соціалістичного минулого. У 1949 році першому тролейбусу в Будапешті присвоїли номер 70 на честь 70-ліття Сталіна. Тож тролейбусів №1-№69 у місті не існує.
Човен.
Крім туристичних круїзних катерів, у весняно-літній період між двома берегами Дунаю ходять катери як вид громадського транспорту. Водні маршрути в центрі міста D2, D11, D12 діють з 15 квітня по 31 жовтня. Детальніше про них напишемо навесні, коли вони почнуть працювати. Вартість проїзду на катерах громадського транспорту коштує для дорослих 750 форінтів, для дітей 550 форінтів. Для власників проїзного на 24 і більше годин поїздка безкоштовна.
Міська електричка.
У Будапешті частиною громадського транспорту є також міська електричка. Лінії Н5, Н6, Н7, Н8, Н9. В адміністративних межах Будапешта діють тарифи на проїзд у громадському транспорті. Якщо ви плануєте їхати на електричці за межі Будапешта (в Сентендре на Н5 чи в Геделле на Н8), потрібно купувати окремий квиток. Зупинка електрички в Обуді.
Таксі.
Яскраво-жовті машини будапештського таксі видно здалеку. У місті діють кілька сервісів. Найпопулярнішими є міжнародна компанія Bolt, угорська компанія Fotaxi. З нашого досвіду ціни у цих компаній практично однакові, обидві мають додатки для мобільних телефонів, тож таксі можна замовити онлайн. Вартість поїздкі до/з аеропорту в центр Будапешту нам коштувала 30 євро.
У центрі міста, поруч з популярними туристичними місцями, також є стоянки таксі.
Вартість проїзду у транспорті Будапешта.
***Увага! БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД для громадян України рейсами громадського транспорту BКК продовжено до 30 вересня 2024 року. Також це можливо для іноземних громадян, що мають посвідку на постійне проживання в Україні. Щоб скористатись такою можливістю потрібно показати при вході в автобус чи трамвай (вхід через передні двері) або показати контролерам в метро український документ, що посвідчує особу.
За винятком: Експресу до аеропорту – автобус 100E, фунікулера, рейсів ностальгії та човнів – а також на приміські електрички HÉV та приміських “блакитних” автобусах. На цих рейсах проїзд для українців платний. Інформація на офіційному сайті ВКК.
На всі види громадського транспорту компанії BKK (метро, автобус, трамвай, тролейбус) діє єдиний квиток. З вересня 2021 року для дітей до 14 років проїзд у громадському транспорті Будапешта безкоштовний. На офіційному сайті вказано, що таке право мають діти при наявності угорського учнівського посвідчення. Раніше у міському транспорті безкоштовно їздили діти до 6 років. Тож маленькі туристи дошкільного віку можуть їздити без оплати, оскільки (як написано на офіц. сайті) їх вік є очевидним і не потребує підтвердження.
Квиток на громадський транспорт потрібно прокомпостувати.
- В метро Будапешта немає турнікетів, квиток компостується у маленьких яскравих компостерах при вході в метро.
- В автобусах діє правило входу через передні двері, квиток компостується біля водія.
- В кожному трамваї є компостери, тож квиток потрібно валідувати відразу після посадки.
Для того, щоб увійти чи вийти з транспорту, потрібно натиснути кнопку на дверях перед вами. Також в автобусах потрібно натиснути кнопку біля дверей, якщо плануєте вийти на наступній зупинці.
1. Одноразові квитки на громадський транспорт Будапешта.
Дійсні для однієї поїздки без перерви та повернення з дотриманням наступних правил. Квиток дає право на одноразовий проїзд по всій довжині ліній 1-99, 101-299, 900-999 і на лініях H5, H6, H7, H8, H9 в межах адміністративних кордонів Будапешта без пересадки. Він дає право власнику здійснити одноразовий проїзд по всій довжині ліній M1, M2, M3, M4 з пересадкою між цими лініями.
Квиток на одну поїздку тривалістю 80 хвилин вдень і 120 хвилин вночі коштує 450 форінтів (близько 1,2 євро). При купівлі у водія ціна такого квитка 600 ф.
Блок з 10 одноразових поїздок коштує 4000 ф. (біля 10,50 евро). Це вигідний варіант для родини чи компанії друзів.
Вартість поїздки в один бік до/з аеропорту, на автобусі №100Е, 2200 форінтів (6 євро).
Під час різдвяної 3-денної поїздки в Будапешт ми удвох користувались блоком з 10 одноразових квитків, а також докупили в останній день ще по квитку на 1 поїздку за 450 ф. При цьому ми активно пересувались міським транспортом, тому що зупинялись на острові Маргіт, в термальному SPA-готелі Ensana Thermal Margaret Island.
Читайте також: Різдвяні ярмарки Будапешта – атмосфера свята.
Ось так виглядають квитки. Ліворуч – за 450 ф. Праворуч – пронумеровані квитки з 10-квиткового блоку.
2. Проїзні квитки на громадський транспорт Будапешта.
Проїзні квитки для необмеженої кількості поїздок в адміністративних межах Будапешта діють на лініях 1-99, 101-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, D14 протягом 24 годин від зазначеного часу початку (також на лініях D2, D11, D12 у робочі дні) та в адміністративних межах Будапешта на лініях міських електричок Н5, Н6, Н7, Н8, Н9. Такий квиток вигідно купувати, якщо ви плануєте часто пересуватись транспортом або поселились на околицях Будапешта, подалі від основних туристичних пам’яток.
Є проїзний квиток на 24 години – 2500 ф, на 72 години – 5500 ф. Він діє лище для однієї особи. Якщо на проїзному квитку вказані час і дата покупки, то компостувати його не потрібно. Термін дії такого квитка починається з моменту покупки. Проїзний квиток без вказаної дати/часу починає діяти після компостування.
Груповий туристичний квиток на 24 години коштує 5000 ф. Діє для групи не більше 5 осіб. Буде вигідний для родин та компаній друзів, що подорожують у міському транспорті разом.
Туристична картка – Budapest Card.
Budapest Card на 24, 48, 72, 96, 120 годин підійде туристам, що планують активно знайомитись з Будапештом, відвідувати багато музеїв. У цю картку включено: необмежене користування міським транспортом, безкоштовне відвідування різних музеїв, безкоштовний вхід у купальню Сент Лукач, одноразова поїздка на трамваях-ностальгіях, що курсують у травні-жовтні, дві екскурсії англійською мовою по Буді та Пешту, знижка на інші музеї й купальні, на річкові круїзи, ресторани.
Вартість картки: на 24 години – 11 990 ф. (33 євро), на 48 годин – 17 990 ф. (48 євро), на 72 години – 22 990 ф. (60 євро).
Придбати Budapest Card на потрібний вам термін можна на цьому сайті:
Де купити квитки на громадський транспорт Будапешта.
Купити квитки можна в касах метро, на інформаційних стійках в аеропорту, в автоматах з продажу на зупинках автобусів, трамваїв чи станціях метро. *** Якщо на зупинці автобуса/трамваю немає автомату, знайдіть найближче метро. На світлині – автомат з продажу квитків на зупинці трамваю.
Як придбати квитки в автоматі.
Все дуже просто: ліворуч монітор, праворуч – оплата. Можна оплатити готівкою або карткою. На моніторі вибираєте мову.
Є 3 варіанти мов: угорська, англійська, німецька.
Далі вибираєте потрібний Вам квиток, вносите кількість таких квитків і оплачуєте. Зверніть увагу, що на автобус 100Е в/з аеропорта потрібно купувати окремий квиток вартістю 2200 форінтів.
Як заощадити на проїзді в Будапешті.
- Найвигідніший варіант для 1-3 осіб, що подорожують разом, – придбати блок з 10 квитків. В цьому випадку ви не обмежені в 24 або 72 годинах. Якщо ви вибрали готель в центрі Будапешта, то деякі туристичні локації можна подивитись пішки.
- Для групи до 5 чоловік вигідним буде груповий проїзний на 24 години.
- Чи варто туристу купувати добовий проїзний на 24, 72 години? Він діє лише для однієї особи. Варто якщо ви плануєте їздити багато: більше 5 одноразових поїздок за 24 години, більше 14 одноразових поїздок за 72 години, більше 16 поїздок на тиждень.
- Зручно поселитись в центрі Будапешта, а саме на стороні Пешт. До багатьох пам’яток можна дійти пішки, так заощадите на транспортних витратах.
У якому районі міста зупинитись – читайте в цій статті:
=Кращі готелі та апартаменти Будапешта з безкоштовною парковкою, від 38 євро
Будапешт – це місто-курорт. Тож знайомство з містом можна поєднати з оздоровленням і чудовим SPA-відпочинком. Читайте:
= Кращі готелі Будапешта з термальними басейнами.
Ми бронюємо готелі на цьому сайті. Акції та знижки готелів:
Booking.com
Туристичний транспорт Будапешта.
Столиця Угорщини радо приймає туристів. Для гостей міста є кілька видів туристичного транспорту: фунікулер, ностальгічні трамваї, дитяча залізниця, канатна дорога, круїзні катери по Дунаю, автобус Hop-on Hop-off, автобус-амфібія.
Будайський фунікулер – Budavári Sikló
Фунікулер на Будайському пагорбі з’єднує площу Адама Кларка, біля Ланцюгового мосту Сечені та Будайську фортецю – палац Шандора, Королівський палац. Його довжина 95 метрів. Підйом на пагорб триває лише пару хвилин. Це другий у світі фунікулер. Перший з’явився у французькому місті Ліон у 1962 році.
Читайте також: Ліон – древній і сучасний. Звіт про подорож Швейцарія-Франція. Частина 3.
Саме Ліонський фунікулер надихнув Одена Сечені, сина відомого угорського політика графа Іштвана Сечені, побудувати подібний транспорт в Будапешті. У 1870 році розпочав роботу Будайський фунікулер. Тож йому більше 150 років. Вагони фунікулера були виготовлені у Відні, їх конструкція є унікальною для свого часу. У Другу Світову війну фунікулер був зруйнований бомбою. Відновили його відносно недавно – у 1986 році. Тепер два старовинних вагончики Будайського фунікулера працюють на електричній тязі. Вони мають імена: на честь Святої Маргіт – донькі короля Бела IV та на честь Святого Ґеллерта – покровителя Угорщини. Разом з Будайським пагорбом фунікулер занесений у список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Вартість квитків. В обидва напрямки: дор. – 4000 ф (10 євро), дит 3-14 р – 2000 ф (5 євро). Діти до 3-х років безкоштовно. Варто піднятись на фунікулері і спуститись з пагорба пішки. Так можна насолодитись неймовірними краєвидами Будапешту та Дунаю.
***Цей квиток дає право на дві поїздки: одну вгору та одну униз. Якщо квиток використовувався тільки в одному напрямку, його можна використовувати в іншому напрямку пізніше, але протягом одного року з дати покупки.
Графік роботи: щоденно 8-00 – 22-00. У понеділок по непарним тижням фунікулер зачинено для профілактичних робіт. Актуальна інформація на офіційному сайті.
Як дістатись до Нижньої станції фунікулера.
Нижня станція знаходиться на площі Clark Ádám tér. Доїхати до неї можна зі сторони Пешт (Площі Героїв – Hősök tere, площі Deák Ferenc tér) на автобусі №105. Від гори Ґелерт, бані Сент Лукач на трамваї №19, №41.
Ностальгічний транспорт.
В Будапешті є кілька ліній ностальгічних ретро-трамваїв та автобусів. Працюють вони під час свят, у високий літній та різдвяний туристичний сезон. Це можливість поринути в атмосферу старовинного транспорту Будапешта із сучасним краєвидом з вікна.
Трамвай N2 Nostalgia курсує з 10:00 до 19:00 кожні вихідні. Він ходить на стороні Пешт по маршруту трамваїв №2 та №2М: Közvágóhíd H–Jászai Mari tér. Ця лінія вважається одним з найгарніших маршрутів вздовж Дунаю.
Читайте також: Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент та купальня Рудаш
Трамвай N19 Nostalgia я б назвала “купальним” трамваєм. По його маршруту знаходиться більшість купалень Будапешту: Ґеллерт, Рудаш, Сент Лукач, Кіралі. Стартує трамвай N19 від площі Деак Ференц на стороні Пешт і прямує вздовж берега на протилежному “будайському” березі Дунаю. Зупинки: Deák Ferenc tér–Szent Gellért tér–budai Duna-part–Katinyi mártírok parkja. ***У зв’язку з пандемією цей маршрут тимчасово відмінено.
Читайте також: Термальні купальні Будапешта. Наш рейтинг кращих купалень міста. Відгуки. Корисні поради.
Ретро-автобус N109 Nostalgia курсує по обідва береги Дунаю, з чудовими видами на місто. Стартує з площі Деак Ференц: Deák Ferenc tér M–budai Duna-part (körjárat). ***У зв’язку з пандемією цей маршрут тимчасово відмінено.
Вартість ностальгічних ліній: Одна поїздка коштує 500 фор. для дорослого та 300 фор. для дитини. Квиток на цілий день – 2000 фор./1200 ф. Ностальгічні маршрути на мапі:
Дитяча залізниця.
Будапештська дитяча залізниця є найдовшою в світі залізничною лінією, на якій послуги надають діти. Це рекордсмен Книги рекордів Гіннеса . Довжина шляху – 11,7 км. Дитяча залізниця знаходиться на мальовничих Будайських пагорбах. Має 9 станцій. Курсує від станції Széchenyihegy до Hűvösvölgy, тривалість подорожі в один бік 40-50 хвилин. На кінцевій зупинці Hűvösvölgy є невеличкий музей дитячої залізниці. Що цікавого можна побачити на зупинках залізниці? Парк дикої природи Вадашпарк, Вежу Ержебет, Парк пригод, канатну дорогу Zugliget, кілька пішохідних маршрутів з оглядовими майданчиками.
Читайте також: Куди піти в Будапешті з дітьми. Путівник по Будапешту для дітей. 7 найцікавіших маршрутів: розваги, визначні пам’ятки, музеї.
Вартість квитків. Квитки можна оплатити тільки готівкою у форинтах, в касі залізниці або потягах. Вартість квитка в один бік 1000 ф, для дітей з 6 до 18 років – 500 ф. Ціна квитка в обидва боки 1800 ф/900 ф. Для великих сімей діє сімейний тариф 5000 ф. Діти до 6 років подорожують безкоштовно.
Графік роботи: Дитяча залізниця працює щоденно. З вересня по травень у понеділок – вихідний. Взимку графік роботи з 9-00 до 16-00. Потяги стартують щогодини. Дізнатись актуальний роклад відправлення потягів можна на офіційному сайті.
Як дістатись до Дитячої залізниці. Найшвидше – На автобусі №22, №22А від станції метро Széll Kálmán tér, червона лінія метро М2. Вихід на автобусній зупинці Szépjuhászné. Це не кінцева станція дитячої залізниці. До кінцевої зупинкиHűvösvölgy від метро Széll Kálmán tér можна доїхати трамваєм №56, 56А, 59В, 61. До кінцевої станції Széchenyihegy ходить зубчастий трамвай №60.
Канатна дорога Zugliget.
Перша в Угорщині канатна дорога була збудована у 1970 році на Будайських пагорбах Будапешта. Це крісельний підйомник на гору Янош довжиною трохи більше кілометра.
Як дістатись: Нижня станція знаходиться на вулиці Csiga út 1 a. Дістатись до неї можна на автобусі №22, №22А від станції метро Széll Kálmán tér, червона лінія метро М2. Вихід на автобусній зупинці Kuruclesi út, а далі 15 хвилин пішки по вул. Zugliget.
Верхня станція знаходиться на пагорбі Янош (János-hegy). Сюди варто піднятись заради неймовірних краєвидів з Вежі Ержебет (Erzsébet-kilátó), поруч є дитячий майданчик, велика паркова зона з пішими маршрутами, заповідний ліс. Як дістатись на верхню станцію підйомника. Спочатку проїхатись дитячою залізницею до станції János-hegy, звідти пройти пішки лісовою стежкою вгору хвилин 15-20. Ми зробили саме так, а на крісельному підйомнику прокатались згори, по квитку в обидва боки.
Вартість квитка:В обидва боки – 3000 фор. (8 євро), діти 3-14 років – 1000 фор. Діти до 3 років – безкоштовно.
Графік роботи залежить від сезону. (***До 31.03.2024 канатна дорога закрита). Листопад – лютий з 10-00 до 15-30. Березень та жовтень з 10-00 до 17-00. Квітень та вересень з 10-00 до 18-00. Травень – серпень з 10-00 до 19-00. У понеділок парного тижня та у дні з несприятливим погодними умовами канатна дорога зачинена. Актуальна інформація на офіційному сайті.
Круїз по Дунаю.
Круїз по Дунаю – одна з найпопулярніших туристичних атракцій Будапешту. Місто з води виглядає особливо романтично. А ввечері – загадково. В круїзі можна побачити визначні пам’ятки Будапешта: грандіозний Парламент, Будайський пагорб з Королівським палацем, Рибальським бастіоном, Собором Св. Матяша, величний пагорб Ґеллерт.
Читайте також: Прогулянка по Будапешту: Проспект Андраші, Площа Героїв, парк Вайдахуняд, Будайська фортеця. Romai furdo.
Круїзні катери курсують цілий рік, за виключенням днів з несприятливими погодними умовами. Взимку кількість рейсів найменша. Влітку туристичні катери ходять щодня. Гостям міста пропонують тури на різний бюджет і смак: від звичайної річкової прогулянки до романтичного вечірнього круїзу з вечерею та живою музикою.
Вартість квитка на круїз по Дунаю стартує від 12 євро. Придбати будь-який круїз можна на цьому сайті.
Автобус Hop-on Hop-off.
Популярний туристичний формат знайомства з містом Hop-on Hop-off. Ви можете виходити, гуляти по місту і знову заходити в автобус на будь-який зупинці. Особливо актуально, якщо маєте обмежений час, а хочеться подивитись більше пам’яток Будапешта. Двоповерхові автобуси відправляються кожні 15-30 хвилин. Старт з Площі Героїв, жовта лінія метро М1. Квиток дійсний у мобільній версії.
Червоний марщрут: Площа Героїв – Залізничний вокзал Келеті – Кафе Нью-Йорк – Astoria – Цитадель – Центральний ринок – Національний музей –– Ланцюговий міст – Сад замка – Площа Адама Кларка (фунікулер) – міст Маргарет – залізничний вокзал Ньюгаті – Парламент- Базиліка Св. Іштвана – проспект Андраші – Опера – площа Октогон – площа Героїв.
Вартість квитка на 24 години від 32 євро, діти 5-16 років – від 29 євро. До 5 років – безкоштовно. У ціну включено: проїзд протягом доби, аудіогід на 23 мовах, у тому числі російською й англійською, пішохідна екскурсія по Пешту англійською мовою.
Вартість квитка на 48 годин від 36 євро, діти – від 33 євро. До 5 років – безкоштовно. У ціну включено: проїзд протягом 2 діб, аудіогід на 23 мовах, у тому числі російською й англійською, пішохідна екскурсія по Пешту англійською мовою, а також річковий круїз по Дунаю.
Квитки на туристичний автобус Hop-on Hop-off можна купити на цьому сайті.
Автобус-амфібія RiverRide Budapest.
Туристичний автобус-амфібія – незвичний варіант знайомства з Будапештом з землі та води в одному турі. Прогулянка триває приблизно 1,5 години, без перерви і зупинок. Цей маршрут ходить весь рік, за виключенням днів з несприятливими погодними умовами. В холодну пору року амфібія курсує з п’ятниці по неділю, в 11-00, 15-00. Є аудіогід на 13 мовах, у тому числі українською.
Маршрут поїздки: Площа Széchenyi István – вул. József Attila (синагога на вул. Dohány) – проспект Andrássy – площа Героїв – вул. Dózsa György – вул. Dráva – круїз по Дунаю з краєвидом на Парламент , Ланцюговий міст, Королівський Палац, Цитадель, пагорб Геллерт – повернення на вулиці Будапешта – набережна Дуная (по будням) / вул. Байці-Жилінски (по вихідним) – площа Széchenyi István.
Квиток коштує від 27 євро. Цей маршрут користується попитом у туристів, тому варто придбати квитки заздалегідь. Купити квиток на туристичний автобус-амфібію можна на цьому сайті.
Як дістатись до місця відправлення амфібії – площі Széchenyi István: автобусом №105, 178, трамваєм №2, 2M, або пішки за 5 хвилин від вузлової станції Deák Ferenc tér.
Сподіваємось, з цієї статті ви дізнаєтесь все про громадський транспорт Будапешта, все що варто знати туристу. У столиці Угорщини користуватись транспортом просто, зручно, комфортно.
Бажаємо яскравих подорожей!
Ми користуємось в подорожах сервісами:
- Booking.com – наш улюблений сервіс бронювання готелів і апартаментів.
- Skyskanner.com.ua– тут ми шукаємо дешеві авіаквитки серд пропозицій сотень авіакомпаній.
- Infobus – міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
- Rentalcars.com – оренда автомобілів в будь-якій країні світу. Порівняння цін на різних сайтах бронювання і пошук найбільш дешевої ціни і вигідних умов оренди.
- Hotline.finance – сервіс онлайн-страхування: туристична медична страховка, зелена карта “Green card”, ОСАГО, КАСКО, Асистанс, страхування від нещасних випадків, страхування житла.
-
- Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
- Бонус 7% при купівлі Зеленої картки з промокодом EPGC7.
- Бонус 7% при купівлі Автоцивілки, Страхування житла, Мінікаско з промокодом EPF7.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.