Львів та замок Сент Міклош. Звіт про подорож до Хорватії. Частина 1.

Львів та замок Сент Міклош. Звіт про подорож до Хорватії. Частина 1.

Це була незабутня подорож! Ми побували у двох нових країнах, Хорватії та Словенії, плавали в  нереально прозорому Адріатичному морі, піднімались у гори, відвідали найменше місто у світі, смакували піцею і джелато в Італії, вперше спробували устриці, катались влітку на санках, дивувались чудесам ілюзій, побачили найстарішу виноградну лозу у світі та незвичайний старовинний замок у скелі, насолоджувались романтичною атмосферою древніх хорватських міст. Поділимось з вами яскравими враженнями у звіті про нашу подорож до Хорватії.

Цього літа ми вирішили поїхати в Хорватію на море. Але нам, як завжди, одного пункту подорожі мало)) Хочеться побачити побільше на шляху. Хорватія знаходиться поруч з новою для нас країною Словенією, а там й Італія недалеко, де ще не бували наші дітки. Тому спланували такий маршрут- петельку: Київ – Львів – Чинадієво – КПП Косонь – Будапешт – Марібор – Любляна – Постойна – Трієст – узбережжя Словенії – Пула – Ровінь – Хум – Будапешт – КПП Берегове – Львів – Київ.

Маршрут нашої подорожі до Хорватії на мапі:

 

Львів та замок Сент-Міклош. Звіт про подорож до Хорватії. Частина 1.

Зазвичай ми зупинялись на ночівлю у колоритному містечку Сколе. Про нього читайте нашу статтю:

Відпочинок в Карпатах. Місто Сколе: пам’ятки, готелі, легенди, фото.

Львів.

На цей раз запланували зупинку у Львові. Так склалось, що наш син Антон до сих пір не бував тут. Ми вирішили показати йому це прекрасне місто. Та й нам цікаво знову насолоджуватись улюбленим Львовом.

Що подивитись у Львові. Читайте наші звіти про подорож до Львова:

= Львів за один день. Аромат кави, шоколаду й чарівності. 

= Парк мініатюр – маловідома пам’ятка Львова. А також Палац Потоцьких і Музей мистецтва давньої книги.

Де зупинитись у Львові.

Ми забронювали двокімнатну квартиру з безкоштовною парковкою Apartment on Lysenka Street  недалеко від Старого міста. До площі Ринок йти хвилин 5-7. Машину поставили поруч у дворі. В 5-хвилинах є платний паркувальний майданчик за адресою вул. В. Короленка 9. Вартість за добу 40 грн. Ми ним скористались вже на зворотньому шляху.

Апартаменти чисті, затишні, з гарними меблями, оформлені в приємних кольорах. Нас гостинно зустріли, швидко поселили. Квартира на першому поверсі, виходе вікнами на приїжджу вулицю. Але це тихий район. В кімнатах комфортні ліжка, якісна постільна білизна. Що ще треба для відпочинку з дороги))) З невеликих мінусів – не було ніде листівки з паролем до Wi-Fi, а всі варіанти, які діктувала нам по телефону покоївка, не підходили. На фото – Кімната 1.

Кімната 2.

На кухні є все для самостійного приготування їжі, а також чай, кава, цукор. Але ми не користувались нею.

З кухні є вихід у маленьких дворик. За гарної погоди тут цікаво було б випити кави у світлі ранішнього сонечка або вина під зоряним небом. Але Львів нас зустрів дощиком.

Дивіться нашу готову добірку квартир в центрі міста на різний смак і бюджет:

20 кращих апартаментів і квартир в центрі Львова.

Більше акцій та спецпропозицій готелів та апартаментів Львова дивіться тут:


Booking.com

На шляху до Львова нас застала здоровенна злива, але це на удачу))). Природа подарувала нам таку прекрасну веселку. Десь на трасі Київ-Львів.

По гарній дорозі доїхали до Львіву, заселились в апартаменти й пішли гуляти вечірнім суботнім містом.

У вечерньому Львові у світлі ліхтарів панує особливо романтична атмосфера. Місто вражає контрастом – гамірне, велелюдне Старе Місто і тихі, затишні, автентичні вулички поза ним. Вулиця Лисенка.

львів україна фото 1

На площі Ринок було цікаво: вуличні музиканти, художники, танцюристи і багато людей, які так само як ми, прогулювались колоритним містом Лева. Цікаво, що в цей вечір на площі ми чули більше іноземної мови, ніж української.

львів україна фото 2

львів україна фото 3

На літніьому майданчику кав’ярні “Біля Діани на Ринку” танцювали сальсу і танго. Це створювало радісний настрій всім глядачам навколо.

Куди ж без селфі?)))

Львівський Оперний театр ввечері виглядає неймовірно розкішно і трохи загадково.

львів україна фото 4

Смачно повечеряли у культовій кнайпі ” Під клепсидрою”, що на вул. Вірменський 35. Офіціант нам розповів, що “клепсидра” – це старовинний водяний годинник. В залах кнайпи – експозиція картин, поруч – мистецька галерея “Дзиґа”. На другому поверсі у арт-кав’ярні “Квартира 35” в цей вечір грали джаз.

Потішились вечірнім Львовом і відпочивати. Наступного дня нас чекала дорога до Будапешту з заїздом на Фестиваль квітів в замку закоханих Сент Міклош , що у Чинадієвому.

Традиційно по дорозі до Угорщини та інших європейських країн ми відвідуємо пам’ятки України, що недалеко від нашого основного маршруту. Так побували в Олеському, Підгорецькому и Мукачевському замках. Читайте про них в статтях:

= Україна: відпочинок в Карпатах, Славське. Містичний Підгорецький замок. На машині по Європі. Частина 7.

=На машині по Європі. Звіт про подорож – частина1. Україна: Сколе, замок Паланок, Берегове.

На цей раз запланували відвідати Замок Сент Міклош, відомий як замок кохання.

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош. Чинадієво.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадієво. Від Львова до нього 220 км, від Мукачева – 12 км, від траси М6 Київ – Чоп – 2,5 км. Від траси дорога дуже погана. Коли після відвідин Сент Міклош виїжджали з Чинадієво, зробили помилку – поїхали до Мукачево по другорядній дорозі. Яма на ямі, і так 10 км. Тому краще повернутись від замку знову на трасу М6 і нею їхати далі.

Сент-Міклош, або Святий Миколай, – так називалось до 1944 року містечко Чинадієво. Вперше про нього згадується в XIII столітті. В XIV ст. угорський магнат Перені, що володів тоді містом, побудував тут замок. Ці землі багато разів переходили від одного власника до іншого. В XVI cт. містечко Сент-Міклош належало  родині угорських трансильванських князів Ракоці, з 1728 року було подароване австрійським імператором  графу Шенборну. Кожний новий власник перебудовував фортецю на свій смак, в XVIII столітті навіть облаштували поруч прекрасний ландшафтний парк. У Другу світову війну в фортеці німці влаштували в’язницю. А за радянської влади тут розміщались сільска рада, управління лісового господарства, автобаза.

сент міклош україна фото 1

Замок Сент Міклош за роки зазнав великої руйнації. Він розвалився би остаточно, але завдяки ентузіастам ще “живе”. Зараз його, як цінну пам’ятку середньовіччя, поступово відновлює закарпатській художник Йосип Бартош. Він разом з дружиною Тетяною взяв фортецю в оренду на 30 років. Родина співпрацює з громадським об’єднанням краєзнавців та митців “Калган-А”. Вони втілюють в життя свій проект створення у замку Сент Міклош туристичного та культурного центру Закарпаття.  У невеликий відреставрованій частині  фортеці відкрито краєзнавчий музей, картинна галерея, зал шлюбних церемоній, концертний зал. Тут проходять екскурсії, виставки, фестивалі, концерти класичної і народної музики, вечорниці, театральні вистави, майстер-класи. У третю неділю травня – щорічний міжнародний фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”.

Про “Срібний Татош” й інші цікаві фести травня ми писали в цій статті:

= 15 ідей для подорожей по Україні у другій половині травня.

Нам повезло – ми відвідали романтичний замок під час Фестивалю квітів ” Кохання у Сент Міклош”. Про це свято писали анонс тут:

= 10 найцікавіших фестивалів липня в Україні.

Вхідний квиток на фестиваль коштував 100 грн з дорослого. Вже зранку звідусіль зїжджались на свято гості.

В центрі містечка Чинадієво ми побачили середньовічну фортецю. Нас здивувало те, що на відміну від оборонних замків, в яких ми побували раніше, Сент Міклош знаходиться на рівнині, а не на високому пагорбі. Старовинний палац зараз у поганому стані, дуже потребує відновлення. Але оригінальна виставка квітів сильно прикрасила цю колись міцну фортецю.

сент міклош україна фото 2

Чим ще цікавий замок Сент Міклош. Саме в ньому розпочалась романтична та водночас трагічна історія кохання між княгинею Ілоною Зріні та очільником повстанців-куруців графом Імре Текелі. Вперше вони зустрілись в одній з кімнат фортеці у 1682 році. Напевне, це було кохання з першого погляду. За парою закоханих спотерігала вся Європа. Імре був меншим за Ілону на 13 років. Багато хто засуджував цю пристрать. Але в 1682 році у Мукачевському замку Паланок, резиденції Ілони Зріні, молоді відгуляли пишне весілля. Цілий тиждень тривало святкування. Вірність своєму коханню Імре та Ілона пронесли крізь все життя: крізь довгу розлуку, жорстокі битви, ворожий полон. Зустрілись вони через багато років у Туреччині і прожили разом до самої смерті.

Біля замку Сент Міклош на постаменті встановлена мініатюрна скульптура закоханим.

сент міклош україна фото 3

Про героїчну очільницю антигабсбургського визвольного повстання Ілону Зріні, що три роки обороняла Паланок, та іі сина Ференца II Ракоці, який продовжив справу матері у боротьбі за незалежність Угорщини, читайте нашу розповідь:

= Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.

У залах замку Сент Міклош на тлі напівзруйнованих стін живе величне кохання. Ми побачили історію пристрасті Ілони Зріні та Імре Текелі втілену яскравою мовою квітів. Королева фестивалю – троянда. Це символ кохання, краси, ніжності. На фестивалі були представлені композиції найкращіх флористів України. Неймовірні враження! А який квітковий аромат панував навколо.

сент міклош україна фото 4

сент міклош україна фото 5

Ніби попали у казку.

сент міклош україна фото 6

сент міклош україна фото 7

сент міклош україна фото 8

сент міклош україна фото 9

В замку також проводили безкоштовні цікаві екскурсії, можна було сфотографуватись у середньовічних костюмах. А навколо нього вирував ярмарок майстрів народного мистецтва, проводились майстер-класи, влаштовувались розваги для дітей, квіткові фото-зони, на сцені фестивалю виступали музичні, фольклорні, танцювальні колективи. Гостей фестивалю тепло привітав митець Йосип Бартош.  Прогулянка по замку Сент Міклош зайняла у нас приблизно годину. 

Ось на такій романтичній квітковій ноті ми попрощалися з замком кохання Сент Міклош.

Що подивитись в Чинадієво.

Чинадієво цікаве містечко. Тут є що відвідати мандрівникам: Свято – Миколаївський храм, що був побудований разом з фортецею Сент Міклош у XIV столітті і зв’язувався з нею підземним ходом; Замок Берегвар, або Палац Шенборнів, в якому зараз розміщається санаторій Карпати; гарний Свято-Іллінський храм; у сусідньому селі Вільховиця є унікальна дерев’яна Церква Святого Дмитра, побудована у XVII столітті без єдиного цвяха; а в 3 км – водоспад Скакало, висотою понад 4 м.

А нам пора вирушати за кордон. Сьогодні їдемо до Будапешту.

Перетин кордону Україна – Угорщина.

Раніше ми постійно перетинали кордон у Берегово, ПП Лужанка. Але прочитали в інтернеті, що після введення безвізового режиму на багатьох пунктах пропуску виникають великі черги. Тому вирішили змінити звичний маршрут. Прикордонний ПП Косино знаходиться в 20 кілометрах від Берегово недалеко від селища Косонь. Після Мукачево, в селі Яноші, ми повернули по вказівнику на Косонь. Зорієнтуватись легко, адже на всьому шляху весить реклама комплексу “Термальні води Косино”. Від нього до кордону лише 7 км. От в цьому напрямку і поїхали. Якість дороги нормальна.

Не знаю, яка була черга на той час на ПП Лужанка в Берегово, а на ПП Косино перед нами було 5-6 машин. З вибором пункту перетину ми не помилилися. Кордон пройшли швидко, хивлин за 40. Важливо знати, що цей прикордонний пункт працює лише з 7-00 до 19-00. Він не призначений для автобусних та вантажних перевезень, тому може бути менш загружений.

Ми побачили як працює безвізовий режим. Наші діти в’їзжали по біометричних паспортах. Угорський прикордонник швидко поставив штампи в їх документи. А я з дружиною перетинав кордон ще зі старими паспортами, в яких були діючи шенгенські візи. Наша процедура оформлення була трохи довшою. Ми здавали відбитки пальців.

Читайте також

= Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.

Після перетину кордону з Угорщиною починалось маленьке село Barabás. Від нього треба їхати по вказівникам на Vásárosnamény. В цьому місті справа від траси є заправка MOL. Там ми придбали він’єтку, оплатили угорскі автобани. Вартість за місяць – 4780 форінтів ( приблизно 16 євро). Далі – дорога 41 до автобану М3 в сторону Будапешта.

Про все, що треба знати про подорож в Угорщину на автомобілі, читайте тут:

На машині в Угорщину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, черги на кордоні.

Будапешт. Угорщина.

Угорщина дуже цікава країна зі своїм колоритом, кухнею,мовою, величною історією, пам’ятками. Ми побували в багатьох містах і селах країни. З задоволенням поділитись досвідом та інформацією з вами.

Читайте наші статті про мандрівки й авторські путівники у цьому розділі блога:

= Подорожі Угорщиною. Цікаві міста, поради, маршрути.

В Будапешті ми зупинились на одну ніч, адже бували тут багато разів. А тим, хто ще не бачив цього прекрасного міста, радимо зупинитись у ньому мінімум на дві ночі, а краще на три.

Де зупинитись у Будапешті.

Читайте нашу готову добірку готелів для мандрівників на авто:

Кращі готелі та апартаменти Будапешта з безкоштовною парковкою, від 38 євро.

Кращі готелі Будапешта з термальними басейнами.

До речі, житло в подорожах ми бронюємо на цьому сайті:



Booking.com

 

 

Читайте про весь наш маршрут до Хорватії у звіті про подорож. Всі частини:

Словенія: Марібор, Любляна, Пред’ямский замок. Подорож до Хорватії.Частина 2.

=Трієст. Італія. Маршрут Словенія-Хорватія. Подорож до Хорватії. Частина 3.

=Пула, Медулін, Фажана. Відпочинок на морі в Хорватії. Звіт про подорож. Частина 4

=Романтичний Ровінь. Устриці на Лімському каналі. Колоритне Бале. Подорож до Хорватії. Частина 5.

Хум-найменше місто в світі. Маршрут Хорватія-Україна. Звіт про подорож.Частина 6.

Яскравих вам мандрівок!

 

Читайте також:

=== Прогулянка по Будапешту: Проспект Андраші, Площа Героїв, парк Вайдахуняд, Будайська фортеця. Пляж Romai furdo.

=== Куди піти в Будапешті з дітьми. Путівник по Будапешту для дітей. 7 найцікавіших маршрутів: розваги, визначні пам’ятки, музеї.

=== Термальні купальні Будапешта. Наш рейтинг кращих купалень міста. Відгуки. Корисні поради.

=== Місто-курорт Егер: термальні купальні, вино, цікаві пам’ятки. Угорщина. На машині по Європі. Част.6.

===Мальовничий Ліллафюред та релакс в печерній купальні Мішкольц-Тапольца.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...