(Оновлено – 2024 рік).Що варто знати для поїздки на машині в Австрію: оплата доріг, вартість віньєтки, ПДР, комплектація авто, ціна пального, правила парковки, маршрути по Австрії. Подорож на автомобілі по Австрії – це чудова можливість побувати в різних куточках країни. Особливо приваблюють «нетуристичні» автентичні австрійські села, кришталево чисті альпійські озера і величні гори. Багато таких місць, як правило, не входять до «стандартних» екскурсій по країні від туркомпаній. Але саме вони подарували нашій сім’ї яскраві враження. Ділимось інформацією, необхідною для поїздки, та нашими перевіреними автомобільними маршрутами по Австрії.
Читайте також: Австрія – 5 днів за 500 євро на сім’ю. Наш досвід бюджетної подорожі по Австрії на машині
Ми подорожували по Австрії на своєму автомобілі. Наш маршрут з України пролягав через Угорщину.
Читайте також: Подорож до Угорщини на машині. Оплата доріг, правила дорожнього руху, комплектація авто.
Оренда машини в Австрії – ще один варіант для самостійної поїздки по країні. Є недорогі і хороші варіанти на цьому сайті.
Де зупинитися в Австрії.
Ми бронюємо житло в подорож на сайті Букінг. Готелі для Вашої поїздки Ви можете забронювати за цим посиланням:
Як забронювати готель через інтернет читайте тут.
Booking.com
Дороги Австрії
В Австрії відмінна якість доріг різного рівня: від сільських до автомагістралей. Швидкісні траси з’єднують Австрію з усіма сусідніми країнами. 200 тисяч км – загальна довжина всіх доріг Австрії. Із них майже 2200 км – це платні дороги.
Для безпеки водіїв про ремонт доріг вказують дорожні знаки і миготливі вогні вже за десяток кілометрів до цієї ділянки.
На платних дорогах є сервіс. Через кожні 10-15 км поруч з дорогою обладнані стоянки з питною і технічною водою, з безкоштовними чистими !!! туалетами (з туалетним папером, милом)))), зоною відпочинку (столики і лавки). Дивно, але нам здалося, що якість такого сервісу на платних автобанах Угорщини краще.
Всі швидкісні траси – платні. Також оплачуються кілька тунелів і гірських альпійських доріг.
Карта платних доріг і спеціальних ділянок – тунелів Австрії.
Оплата доріг.
Користуватися платними дорогами всім видам транспорту можна тільки після оплати. Для цього потрібно придбати віньєтку на будь-який автозаправці при в’їзді на територію Австрії.
Ось як виглядає віньєтка терміном дії 10 днів.
А це віньєтка терміном дії два місяці.
Віньєтка терміном дії один рік.
Вартість віньєтки у 2024 році:
Для мотоциклів (А): на 10 днів – 4,60 євро, на 2 місяці – 11,50 євро, на 1 рік – 38,50 євро.
Для автомобілів (В) до 3,5тонн (В): на 10 днів-11,50 євро, на 2 місяці – 28,90 євро, на 1 рік -96,40 євро.
Також у 2024 році є можливість придбання електронної віньєтки. На даний момент традиційні віньєтки діють паралельно з електронними. Електронні віньєтки мають таку саму вартість і термін дії як і традиційні віньєтки. Але потрібно враховувати, що при купівлі електронної віньєтки початок її дії можна встановити не раніше чим через 18 днів. Поки на настав срок дії віньєтки можна змінити різні параметри. Наприклад номер автомобіля чи сроки дії віньєтки.
Придбати електронні віньєтки можна на офіційному сайті
Традиційну віньєтку обов’язково потрібно приклеїти до лобового скла. І не просто приклеїти, а в правильних !!! місцях. Інструкція є на зворотному боці віньєтки
Якщо віньєтку прикріпити неправильно або зовсім не клеїти, то це буде вважатися, як неоплачена дорога. В Австрії передбачені чималі штрафи за такі порушення.
Штрафи за неоплачені дороги
Штраф на місці – 120 євро, а якщо не хочете так, через суд штраф може бути від 300 до 3000 євро.
Термін дії віньєтки. Як підрахувати.
• 10-денна: Наприклад, ви віньєтку купили 11 травня, значить, вона діє з 00-00 години 11 травня до 24-00 години 20 травня, або з тої дати, яку вкажете при покупці.
• 2-місячна віньєтка діє з 00-00 годин тієї дати коли ви її купили до кінця дня через 2 місяці. Наприклад, купили 15 травня, значить, діє з 00-00 годин 15 травня до 24-00 годин 15 липня.
• Річна віньєтка діє з 1 грудня минулого року до 31 січня наступного року. На 2018 рік це виглядає так – діє з 1 грудня 2017 року до 31 січня 2019 року. Фактично, річна віньєтка діє 14 місяців, але для цього її потрібно придбати в грудні.
Оплата спеціальних ділянок доріг і тунелів.
Проводиться при в’їзді. Оплата приймається готівкою або карткою. Під’їжджаєте до шлагбаума і в будці через віконце оплачуєте. Ціна залежить від тривалості ділянки і кількості поїздок.
Наприклад, найдешевший тунель це Bosruck на трасі А9 обійдеться в 5 євро. Але річний проїзд з цього тунелю плюс з сусіднім на цій трасі обійдеться в 100 євро.
Ми проїжджали цикл тунелів на трасі А10 Клагенфюрт -Зальцбург. Їх два, ціна за проїзд 11 євро. В тунелях передбачено все для безпеки і зручності водіїв: хороше освітлення, з’їзди – місця для відпочинку, дорожні знаки та світлофори.
В Австрії такі ділянки з спеціальною оплатою (проїзд через тунелі)
Тарифи на 2024 рік:
Автобан А9 – Pyhrn
Одна поїздка Gleinalm тунель – 10,50 євро, Bosruck тунель – 6,50 євро. Квиток на обидва тунелі який діє цілий рік – 71,50 євро
Автобан А10 Tauern
Одна поїздка Tauern тунель – 7,00 євро, Katschberg тунель – 7,00 євро. Обидва тунелі – 13,50 євро
Квиток на обидва тунелі який діє цілий рік – 81,0 євро
Автобан А11 Karawanken
Одна поїздка Karawanken тунель – 8,20 євро.
Автобан А13 Brenner
Одна поїздка Ділянка 1 – 3,00 євро, Ділянка 2 – 3,50 євро, Ділянка 3 – 5,50 євро, Весь маршрут – 11,00 євро. Квиток на рік на весь маршрут – 66,00 євро.
Ділянка 1 : Innsbruck – Zenzenhof або Brennerpaß – Brennersee
Ділянка 2 : Іnnsbruck – Patsch/Europabrücke і в зворотньому напрямку
Ділянка 3 : Innsbruck – Stubaital і в зворотньому напрямку
Автобан S16 Arlberg :
Одна поїздка – 11,50 євро, квиток на один рік – 69 євро
Дорога 108 Felbertauerntunnel :
Мотоцикли одна поїздка – 12,00 євро,
Легкові автомобілі до 9 місць, включаючи автотрейлери одна поїздка – 13,50 євро, квиток на один день – 19,50 євро,
Платні високогірні дороги – це туристичні маршрути з приголомшливими видами.
Головна визначна пам’ятка Австрії для автомандрівників – це панорамна високогірна альпійська Großglockner High Alpine Road. Вона названа так само, як і найвища гірська вершина Австрії Гросглокнер. Висота гори 3798м. Гірський серпантин з крутими поворотами тягнеться на 48 км і піднімається на висоту 2,5 км. Сайт
Оплачується при в’їзді. Вартість для мотоциклів 33,00 євро за день і 66,0 євро на три тижні. Легкові авто оплачують 43,00 євро в день і 861,0 євро на три тижні. Дорога відкрита з травня по жовтень, в денний час. Також на достпуність дороги для проїзду впливають погодні умови.
Хто б міг подумати, що в кінці червня дорога Гросглокнер буде вся в снігу. Ось така «картина» була на вебкамері траси.
Довелося скасувати нашу заплановану поїздку по цій дорозі і обмежитися відвідуванням старовинного містечка Хайлігенблут на початку дороги Гросглокнер. А дорога до озера Вайсензеє виявилася дуже мальовничою, безкоштовною і з безліччю крутих поворотів в горах))) Про це читайте детальніше тут:
=Австрія. Каринтія. Село Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
Помилуватися гірськими вершинами і різнотрав’ям альпійських лугів можна також на інших високогірних альпійських дорогах. Найвідоміші з них:
Gerlos Alpine Road– дорога до водоспадів Кріммль. Сайт
Silvretta High Alpine Road – одна з наймальовничіших доріг для цінителів краси гір і озер. Знаходиться в регіоні Тіроль.
Австрію з Італією з’єднує дорога Timmelsjoch High Alpine Road. Вона йде з регіону Тіроль в Австрії в італійську провінцію Больцано.
Недалеко від траси А10 Клагенфюрт – Зальцбург є кілька панорамних доріг:
- Nockalm Road– протяжність 34 км, висота підйому 2 км.
- Villach Alpine Road – недалеко від містечка Філлах. Висота 1,7 км. Довжина 16,5 км
- Malta High Alpine Road. Виявляється Мальта – це не тільки країна в Середземному морі.
Про поїздку на «справжню» Мальту ми писали тут:
===Дивовижна Мальта. День 1. Блакитний грот і мегаллістіческіе храми.
Назва Мальта є і в Австрії. Фото- на трасі А10 Клагенфюрт- Зальцбург
Довжина панорамної дороги Maltatal – 14 км, висота майже 1 км. Знаходиться в Національному парку Високий Тауер. Веде від селища Мальта в гори до найбільшого водосховища Австрії, Кельнбрейну, і височенною дамбою на ньому. Сайт дороги
Комплектація автомобіля для поїздки на машині в Австрію:
- Аптечка в чистій і міцній коробці.
- Знак аварійної зупинки, що відповідає нормам ЄС 27
- Световідбиваючий жилет (за європейськими стандартами ЕN 471) повинні надягати під час аварійної зупинки і встановлення знака аварійної зупинки на дорозі
- Взимку (з 1 листопада по 15 квітня) обов’язкові зимові шини з відміткою на боці M & S і глибиною протектора 4 мм. Допущено також користування ланцюгами проти ковзання. Їх одягають на два провідних колеса під час снігу та ожеледиці на дорозі.
- Шиповану гуму дозволяється використовувати лише легковим автомобіляv і автомобілям з дозволеною максимальною масою до 3,5 тони. у період 3 1 жовтня до 31 травня . Місцеві органи влади можуть змінювати ці терміни.
В Австрії заборонено користуватися радаром-детектором. Це загрожує конфіскацією приладу і дуже великим штрафом.
Відеореєстратором користуватися допустимо, але тільки в особистих цілях.
Правила Дорожнього Руху в Австрії
Обмеження швидкості:
• У населених пунктах максимально дозволена швидкість – 50 км/год,
• Максимальна швидкість поза населених пунктів – 100 км/год
• Швидкість на автобанах: мінімальна – 60 км/год і максимальна – 130 км/год (і 100км/год для авто з трейлерами).
• Якщо на авто встановлені шиповані шини, то поза населеними пунктами швидкість до 80 км/год, по автобану – до 100 км/год
з 2018 року на автостраді А1 Відень-Зальцбург, на двох ділянках:
- Melk – Oed (50 км)
- Knoten Haid – Sattledt (20 км)
Встановлено обмеження швидкості – 140км/год
Фото при в’їзді в Австрію:
Ближнє світло
Вдень ближнє світло включати не обов’язково. Виняток – умови недостатньої видимості при поганій погоді. При негоді їхати тільки з включеними габаритами заборонено. Вночі ближнє світло потрібно включати в обов’язковому порядку.
Діти в автомобілі
Для безпеки дітей в машині повинні бути спеціальні дитячі крісла. Вони використовуються для дітей до 12 років і зростом нижче 150 см. Якщо дитина вище 150 см і при цьому йому менше 12 років, то вже можна пристібатися ременями безпеки для дорослих.
Доріжки для велосипедистів у Відні
Ціни на бензин
Як показала практика, бензин на швидкісних трасах дорожче, ніж аналогічний на звичайних дорогах. Ціна від 1,39 до 1,58 євро за літр. Заправлятися просто: оплачуєш в касі заправки потрібну суму, а потім заправляєш машину.
Парковка в Австрії.
У багатьох австрійських містах парковки платні і час знаходження на них обмежений. Дуже зручно для водія електронне табло при в’їзді на парковку. На ньому відображається кількість вільних місць. Відразу зрозуміло, чи варто заїжджати сюди. А в популярному для туристів містечку Гальштат вказують ще й номер парковки.
===Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
Парковка у Відні.
Відень поділений на зони короткотривалих парковок. Для яких потрібно мати передплачений паркувальний ваучер/талон (Parkschein).
Зони короткотривалих парковок об’єднують цілі мікрорайони, і кожний з них має свої правила.
- Райони 1-9 та 20 : паркування з понеділка по п’ятницю, крім св’ятковий днів , з 9-00 до 22-00. Максимальний термін парковки 2 години
- Райони 12 та 14-18 : паркування з понеділка по п’ятницю, крім св’ятковий днів , з 9-00 до 19-00. Максимальний термін парковки 3 години
- Район 15 , Біля Міського Залу (Stadthalle) паркування з понеділка по п’ятницю, крім св’ятковий днів , з 9-00 до 22-00. В суботу, неділю та святкові дні з 18-00 до 22-00 Максимальний термін парковки 2 години
В усіх зонах обов’язково потрібно використовувати паркувальні талони, навіть для коротких зупинок. Наприклад для вигрузки багажу біля готелю, для цього у готелі потрібно взяти безкоштовний паркувальний талон, для парковки на 15 хвилин.
Знаки у паркувальні зони стоять тільки при в’їзді та виїзді з зони
Потрібно зазначити, що всередині паркувальних зон ніяких додаткових знаків немає. Також у районах : 1-й, 2-ий, 4-ий, 6 -ий, 7-ий, 8-ий, 9-ий існують парковки лиже для жителів цього району. Які заборонено займати, навіть з діючим паркувальним талоном.
Паркувальні талони
Їх можна придбати:
- у табачних кіосках
- автоматах по продажу цигарок
- автозаправки
- у пунктах попереднього продажу квитків громадського транспорту Віденських ліній
- у автоматах попереднього продажу квитків громадського транспорту Віденських ліній.
Докладніше про розташування місць продажу талонів, можна вивчити на сайті
Тарифи – безкоштовний тариф діє тільки до 15 хвилин, 1 євро доведеться заплатити за 30 хвилин парковки, 1 година коштує 2 євро, 1,5 години -3 євро і 2 години -4 євро.
Талони відрізняються кольором і кожний талон відповідає терміну парковки.
Фіолетовий – безкоштовний на 15 хвилин парковки, Червоний – 30 хвилин парковки, Синій – 1 година, Зелений – 1,5 години, Жовтий – 2 години
На талоні потрібно чітко зазначити час початку парковки, який округлюється. Наприклад парковка розпочалась о 12-06, то потрібно вказати 12-15. Якщо одночасно використовуєте два талони, то на обох талонах потрібно вказати однаковий час початку парковки.
Перша колонка – місяць, друга -день(tag), третя – час(stunde), четверта хвилини , які вказуються з 15 хвилинним інтервалом. Також окремо вказується рік. Фіолетовий безкоштовний талон на 15 хвилин парковки
Тут потрібно вказати точний час початку парковки. Паркувальний талон потрібно розмістити на видному місці під лобовим склом.
Для довготривалої парковки потрібно використовувати підземні паркінги. Їх мережа дуже широка. Про наявність таких парковок вказують безліч знаків, на яких відображається наявність вільних місць. На них можна паркeватися без обмеження часу.
Ось вказівник біля Віденської опери
Наприклад, у Відні ми паркувалися під Технічним університетом. Це 15 хвилин пішки від центру.
Цікава з нами сталася ситуація. При в’їзді на паркування Зальцбурга, а потім і Відня, ми вставляли в автомат кредитку, але порожню. На виїзді в автомат «каса» знову вставляємо ту ж кредитку, автомат «вручив» нам чек. Виїзджаємо далі – біля шлагбаума знову вставляємо ту ж «порожню» кредитку і вільні. Гроші списалися вже в Україні.
Про поїздку до Відня ми писали тут:
===Австрія. День 4. Величний Відень, торт Захер і чарівництво звуків в Будинку Музики.
У великих містах Австрії є паркування на околицях міста. Називаються вони Park and Ride, позначаються знаком P+R. Наприклад, у Відні та Зальцбурзі їх кілька. Вони розташовані на околицях міст. Ціна паркування дуже приваблива, всього 3,70 євро на добу Побудовано парковки P+R спеціально, щоб розвантажити від «гостьових» автомобілів центр міста. Біля кожної такої парковки є зупинка міського транспорту. Адреси всіх P+R в Відні і їх вартість можна дізнатися тут
Карта парковок P+R Відня
Штраф за неправильну парковку.
Якщо Вам “пощастило” попасти на штраф. То його можна оплатити і вдома, через swift платіж.
Маршрути по Австрії на автомобілі
Нашу сімейну 5-ти денну подорож по Австрії ми зробили за таким маршрутом:
День 1: Озеро Балатон -Клагенфюрт- Заксенбург
Про це докладно написали тут:
===Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
День 2. Заксенбург – Халігенблут- озеро Вайсензее- Заксенбург
Читайте про це тут:
===Австрія. Каринтія. Село Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
День 3. Заксенбург – замок Хоенверфен – Ліхтенштейнська ущелина – Зальцбург – Феклабрук
Історія цього дня:
=== Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
День 4. Феклабрук – Гмунден – Гальштат – озеро Вольфгангзее – Санкт Гільген- Феклабрук
Пригоди цього дня тут:
=== Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
=== Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
=== Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт Гільген. Автрія.
День 5. Феклабрук – Відень – Будапешт
Чари віденської музики заховано тут:
===Австрія. День 5. Величний Відень, торт Захер і чарівництво звуків в Будинку Музики.
Наше відео з усіма дорогами по маршруту- українськими, угорськими та австрійськими. Київ – Львів – Мукачево – Берегово – Будапешт Клагенфюрт – Зальцбург – Гальштат – Санкт – Гільген – Відень
Назвали ми поїздку по Австрії «По дорозі з хмарами». Чому? Дивіться відео)))
Витрати на бензин, оплату парковок, доріг і тунелів:
Бензин 75 л – 110 євро, Парковка – 28,50 євро, Дорога + тунель 18,30 євро.
Загальне враження – всі !!! дороги відмінні. Все продумано для безпеки людей. За час подорожі по Австрії дорожню поліцію зустріли тільки пару раз. При дотриманні правил не зупиняють))). Водії в Австрії ввічливі.
Подорожувати на машині по Австрії дуже комфортно, а види за вікном авто просто приголомшливі – вишукана і помпезна архітектура великих міст, про яку говорять «застигла музика», величні гори, кришталево-чисті озера, колоритні альпійські села.
Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:
Ці статті також можуть бути Вам корисні:
=== Консультації. Допомога в плануванні самостійних турів до Європи.
=== Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.
===Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
Бажаємо Вам яскравих подорожей! Будемо раді відповісти на Ваші запитання або почитати відгуки про статтю в коментарях!
Скажіть будь ласка якщо приїхати у Австрію з України скільки може бути на території Австрії український автомобіль?
Тетяна, доброго дня, так як і безвізовий режим – 90 діб.
В суботу після 15.00 і в неділю цілий день парковка у Відні безкоштовна. Паркувалися неподалік ратуші. Все ок. Підказали місцеві 😀
Володимир, доброго дня. Дякую за інформацію
Супер. Дякую . дуже інформативно по АВстріїї, Чехії і Угорщині
Віталій,доброго дня. Дякую за відгук. Цікавих Вам подорожей