Значне місце в бюджеті подорожі займає вартість житла. Особливо для сімей з дітьми. Як переночувати безкоштовно в різних країнах світу і скоротити витрати на поїздку? Оптимальне рішення – це каучсерфінг. У цій статті ми розповімо про те, що таке каучсерфінг, чи підходить він для сімей з дітьми, наскільки це безпечно, як знайти безкоштовне житло для подорожі. Також поділимося нашим досвідом Каучсерфінгу і повідомимо про всі його плюси і мінуси.
Що таке каучсерфінг (couchsurfing)
У світі існують різні сайти гостинності. Це мільйонні спільноти мандрівників і господарів житла. В основному це некомерційні сайти. Одні на цих ресурсах шукають житло в подорожі на короткий термін, а інші безкоштовно приймають гостей з різних країн у себе вдома. Зупинятися або надавати своє житло необов’язково. Також люди можуть просто зустрічатися в містах. Місцеві жителі в якості безкоштовного гіда показують гостям своє місто, визначні пам’ятки, цікаві місця.
«Couch» – перекладається як «диван, кушетка», surfing – серфінг (щось на зразок плисти по хвилях). Дослівно couchsurfing – значить серфити (подорожувати) по диванах))) Такий ось нескладний переклад, який і пояснює суть спільноти. Також житло для ночівлі називають «вписка», а господаря – “хостом”.
Як ми познайомилися з Каучсерфінгом.
Одного разу влітку дочка нашої куми і дуже хороша дівчина, тепер вже досвідчена мандрівниця, Юля подзвонила і попросила поставити в нашому гаражі мотоцикл хлопця, який приїхав з далекої Австралії. Зупинився він у Юлі якраз через сайт каучсерфінг. (Ми були в шоці)) Де ж та Австралія і де наше маленьке містечко Богуслав. Величезна відстань)))
Ми познайомилися, запросили до себе на чай. Кріс виявився дуже милим і товариським байкером. Він розповів багато цікавого про свою країну, про свою мото-подорож по Європі і Азії довжиною в рік.
Покатав наших дітей на мотоциклі. От радості було!
Ми до сих пір дружимо з ним на фейсбук)) Після такого знайомства і самі вирішили зареєструватися на сайті каучсерфінг.
Чи підходить каучсерфінг для сімей з дітьми
Чомусь багато хто думає, що каучсерфінг – це сайт тільки для дуже молодих людей, бекпекерів, автостопщиков. Що поїздка з дітьми і «серфінг по диванах» несумісні. Але ми були дуже здивовані тому, скільки людей через каучсерфінг відправляються в поїздки по всьому світу з дітьми і зупиняються в будинках місцевих жителів.
У кожного хостера (приймаючої сторони) є в описі опція – приймаються діти. Також нам дуже подобається величезна група на сайті спеціально для сімейних подорожей з дітьми. Ми і самі можемо з упевненістю сказати, що подорожувати з дітьми через каучсерфінг реально . В сімейну подорож по Австрії ми вирушили, використовуючи тільки цей сайт.
Наскільки каучсерфінг безпечний
При виборі хостера або гостя хочеться бути абсолютно впевненим у своїй безпеці. На сайті каучсерфінг передбачено кілька інструментів безпеки. Напишу не тільки про них, а й про те, як ми визначалися з нашими хостерами (або запрошували до себе гостей).
- Ми завжди оцінюємо фото людини і дізнаємося про його погляди на життя і захоплення.
- Розглядаємо тільки профілі з реальними відгуками інших учасників. Читаємо всі відгуки. Позитивні, нейтральні або негативні. У Каучсерфінгу кожен учасник залишає пост – свою думку про людину, в якої гостював або яку приймав. Ці відгуки автоматично розміщуються. Їх видно на сторінці автроа і на сторінці того, про кого йдеться.
- Знайомимося зі списком друзів людини.
- На Каучсерфінгу є система рекомендацій інших учасників. Працює вона так. Надійний учасник Каучсерфінгу, за якого поручилися мінімум 3 довірених особи сайту, може також поручитися за іншого каучсерфера. Така «кругова порука» забезпечує безпеку і надійність сайту. Це дивимося обов’язково!
- Ще один інструмент безпеки – верифікація – підтвердження автентичності профілю. Справжність ми зазвичай не дивимося, бо це платна послуга і не всі на сайті каучсерфінг пройшли верифікацію (ми, до речі, теж)).
Ще додам, хоч на Каучсерфінгу є система безпеки, гарненько подумайте і вивчіть профіль нової людини.
Каучсерфінг. Плюси і мінуси. Чи всім підійде такий спосіб проживання під час подорожі?
Ось такі висновки щодо нашого досвіду каучсерфінгу.
Плюси – Переваги Каучсерфінгу.
- безкоштовне житло, економія бюджету подорожі
- обмін культурою і світоглядом
- прекрасний досвід для вивчення і практики іноземних мов
- знайомство з країною «зсередини»
- спілкування з місцевими жителями, які підкажуть, що цікавого можна побачити поруч, як доїхати, що спробувати
- можна розповісти про свою країну, привезти національні сувеніри
Ми з досвіду знаємо, що каучсерфінг – це набагато більше, ніж просто нічліг у місцевих жителів. Це культурний обмін, цікаве спілкування, нові відкриття, дивовижні люди.
Ми раді, що нас прийняли чудові хостери, від яких ми багато дізналися про країну, людей, звичаї.
У будинку гостинної Мікаели. Вечірнє лото і розмови про життя)))
Вид з нашого вікна у с. Заксенбург. Шкода, що туман сховав гори. Альпи зовсім поруч.
Точно не сподобається каучсерфінг тим, хто ставиться до нього просто як до способу переночувати безкоштовно, як споживач.
Тепер про мінуси – недоліки:
- Як гість не відчуваєш себе повністю вільним. По-перше, потрібно дотримуватися правил будинку, де тебе прийняли. Підлаштовуватися під графік життя хостерів. В Австрії нам пощастило. Ми могли їхати і приїжджати, коли хочемо, ключі від будинку нам довіряли без проблем. В одному будинку ми жили разом з чарівним тхором. Потрібно було ходити обережно, щоб не наступити на нього і перестрибувати через дерев’яну фанеру в дверях кімнати, яка заважала цьому допитливому товаришеві залізти в наші валізи. Але багато господарів не залишають гостей одних вдома. Вони йдуть на роботу, а мандрівник – на прогулянку до кінця робочого дня хостера.
- Після насиченого туристичного дня втомлюєшся, хочеться витягнути ніжки і нічого не робити. Але каучсерфінг- це не просто безкоштовне житло. У відповідь на гостинність – потрібно спілкуватися, розповідати про свою країну, можна помити посуд після спільної вечері або приготувати що-небудь на вечерю або сніданок. Тобто відпочити повноцінно після туристичного дня не вийде (крім тих рідкісних випадків, коли хостери самі кажуть, що мене не чіпайте, живіть як хочете))))
- Про вписки потрібно домовлятися заздалегідь. У великих містах, особливо в високий туристичний сезон, важко знайти вільний «диван» і господарів з бездоганною репутацією. (В цьому випадку краще шукати хостерів в передмістях або невеликих селах поряд з містом). Нам з одним з хостерів під Зальцбургом так і не вийшло зустрітися, хоча про вписку домовилися заздалегідь. По телефону ми не зрозуміли адреси, яку він нам продиктував. Попросили написати в особистому повідомленні на сайті. Але о 7 годині вечора, в холодному і дощовому Зальцбурзі, ми залишилися без запланованої ночівлі. Адресу він нам просто не написав, забув. Правда подзвонив потім годин в 10 вечора і дізнався, чи все у нас в порядку. Спасибі іншому хостеру Бобу, що прийняв нас на день раніше, ніж ми домовлялися. І таке буває.
- Спальне місце – це не завжди окрема кімната з диваном і постільною білизною. Це може бути «прохідна» кімната, житлове горище або підвал, просто матрац на підлозі. Є хостери, які надають рушники і постільну білизну. Але часто господарі просять спати в своїх спальних мішках або на своєму комплекті білизни. У будь-якому випадку, умови проживання вказуються в профілі хостера. Тому можна підібрати варіант, який Вас найбільше влаштує.
Такі об’ємні мінуси у мене вийшли))) Але що добре – вони допоможуть визначитися, чи підійде особисто Вам каучсерфінг в мандрівках. Наскільки Ви готові до такого виду проживання в поїздці.
Як знайти безкоштовне житло в подорожах
Для початку зареєструватися на сайті Каучсерфінг і докладно заповнити профіль англійською мовою. А потім вже додаватися в цікаві групи, шукати хостерів або гостей за допомогою зручної форми пошуку або карти. Можна робити особисті запити вподобаним учасникам або написати відкрите звернення на сторінці потрібного міста про те, що Ви шукаєте вписку або хочете прийняти гостей.
Уважно читайте умови проживання та правила будинку хостера, обов’язково враховуйте інструменти безпеки. Ризикувати в подорожі не варто. Якщо учасник не подобається з якихось причин, Ви маєте повне право відмовитися від зустрічі з ним.
Дуже добре працює особисте звернення до приймаючої сторони. Ми розміщували одночасно запити на вписку в особистих повідомленнях і відкритим листом на сторінках потрібних міст. Так можете знайти собі найбільш прийнятне житло і приємних господарів. А значить, отримати задоволення від перебування в новій країні.
Резюме.
Чи будемо ми користуватися сайтом каучсерфінг в майбутніх мандрівках? Звісно так! Після першого досвіду такої поїздки з безкоштовною ночівлею ми зрозуміли, що це прекрасний бюджетний варіант для нашої сім’ї. І до того ж дуже пізнавальний і цікавий. (Не дивлячись на всі мінуси. Іноді варто пожертвувати якимись своїми зручностями і звичками, заради такого незвичайного досвіду).
Австрія для нас запам’яталася не тільки приголомшливими горами, озерами, селами та визначними місцями. Це побачить будь-який турист. А ми раді тому, що познайомилися з дивовижними і відкритими людьми, дізналися, як і чим вони живуть, що в світі є довіра, чесність і доброта по відношенню до чужої людини.
Наші діти були в захваті (хостери були до них дуже уважні), стільки нового для себе дізналися, отримали хорошу практику в англійськії мови, ще й подарунки музичні привезли.
У будинку у Боба діти влаштували вечірній концерт. Освоїли оригінальний музичний інструмент (не пам’ятаю як називається, але часів хіпі) і кожний отримав казу в подарунок.
Вулиця, на якій ми жили в м. Фьоклабрук.
Коли їхали, Боб вже пішов на роботу. Ми залишили записку з подякою.
Минуло два роки після нашої поїздки. Цікаво, що Боб нашу записку зберігає досі. Наша чудова і невтомна мандрівниця Юля, якій ми дуже вдячні за знайомство з Каучсерфінгом, разом з подругою Оленою за нашою рекомендацією також кілька днів зупинялися в будинку Боба. Ось фотодоказ – наша записка через два роки))) Це так приємно!
!!!!! Але не для всіх наших подорожей підійде варіант житла з Каучсерфінгом.
Зручніше за все його застосовувати в туристичних подорожах з зупинками на 2-3 ночі в одній місцевості. А якщо їхати просто розслабитися і якісно відпочити (на море, в гори), то для нашої сім’ї потрібна тільки оренда готелів або апартаментів.
Доречі, ми бронюємо готелі на сайті букінг.
Booking.com
Корисна стаття: Як забронювати готель через інтернет. Вибираємо кращий готель за ціною і якістю. Бронюємо готель без кредитної картки.
Спасибі всім, хто «подужав» статтю до кінця. Буду радий, якщо мої поради по сайту Каучсерфінг Вам знадобляться. Радий відповісти на Ваші питання до статті в коментарях.
Читайте весь звіт про подорож на машині по Австрії та Угорщині по частинах:
- Подорож по Австрії та Угорщини. Підготовка до поїздки і дорога в Будапешт.
- Улюблений Будапешт. Старе місто, парк Вайдахуняд, пляж Romai furdo.
- Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
- Австрія. Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
- Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
- Ліхтенштейнська ущелина. Австрія. Місце народження Райдуги.
- Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
- Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
- Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт-Гільген. Австрія.
- Австрія. Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
- Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент і старовинна купальня Рудаш
Яскравих вам мандрівок!
%) =-O *IN LOVE* *IN LOVE*
Олесь, у Вас стільки емоцій викликала стаття про каучсерфінг))).