Громадський транспорт Стамбула: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.

Громадський транспорт Стамбула: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.

Стамбул – одне з найбільших міст світу, перше за кількістю населення у Європі. Старе Місто можна обійти пішки. Але кожному туристу все ж доведеться скористатись міським транспортом. Що потрібно знати про громадський транспорт Стамбула. Скільки коштує проїзд. Де придбати квитки та як заощадити. Туристичний транспорт, його види та вартість. Про все це розповімо в статті, поділимось своїм досвідом.

Протока Босфор ділить столицю Туреччини на європейську (фракійську) та азійську (анатолійську) сторони. У Босфор (у місті його з’єднання з Мармуровим морем) впадає затока Золотий Ріг, яка в свою чергу розділяє європейську (фракійську) частину Стамбулу. В місті пересуваються наземним та водним транспортом. Щоб дізнатись як доїхати з однієї адреси до другої, просто прокладіть маршрут на сервісі “Гугл мапс” або скористайтесь офіційним сайтом міського транспорту столиці Туреччини

Що подивитись у Стамбулі за два-три дні – наші маршрути у звіті по місту.

Читайте: Колоритний Стамбул. Звіт про подорож.

Види міського транспорту Стамбулу.

До мережі громадського транспорту Стамбулу входять: метро, автобуси (метробуси), трамваї, пороми, фунікулери. Є ще маршрутки “долмуши”, що обслуговуються приватними перевізниками.

Схема міського транспорту Стамбулу.

стамбул транспорт мапа

***Опис кожної лінії метро і трамваю в статті буде позначено кольором, що відповідає його маршруту на мапі.

Метро Стамбулу.

Стамбульській метрополітен став першим в світі, що розмістився на двох континетах: в Європи та Азії. У Стамбулі сім гілок метро, будуються ще нові напрямки. Є підземні та наземні ділянки метрополітену. Вхід в метро через турнікети. На деяких станціях встановлено ліфти. Це зручно для людей з обмеженими можливостями, для мамусь з дитячими візочками, для літніх пасажирів.

М1 – червона лінія. Має розгалуження М1А та М1В на станції Otogar.

М1А –  Yenikapı – Atatürk Havalimanı (Аеропорт Ататюрка). Починаеться на околицях Старого міста, біля поромної станції Yenikapı. На станції Otogar розміщено стамбульській автовокзал.

М1В –  Yenikapı – Kirazlı – від станції  Otogar (автовокзал) прямує у житлові райони Стамбулу, що знаходяться на північ від аеропорту Ататюрка.

М2 – зелена гілка метро Yenikapı- Hacıosman.  Починається також на станції Yenikapı, прямує на північ до станції Hacıosman. Від ст. Vezneciler недалеко дійти до Гранд Базару та мечеті Сулейманіє. Зупинка Şişhane поруч з Башнею Галата та популярною торговою вулицею İstiklal. Починається ця вулиця на площі Таксім, на якій розташована станція цієї лінії метро Taksim та фунікулер F1. Хмарочос Istanbul Sapphire ( Сапфір Стамбулу) з оглядовим майданчиком на висоті 236 м знаходиться біля станції метро М2 – 4.Levent.

М3 – блакитна лінія метро   Kirazlı – Olimpiyat -Başakşehir/Metrokent. Розташована на північ від аєропорта Ататюрка. Kirazlı – також кінцева станція метро гілки М1ВНа ст. Olimpiyat знаходиться Олімпійський стадіон “Atatürk ВOlimpiyat Stadı İstanbul”.

М 4 – рожева гілка метро Kadıköy-Tavşantepe. Розташована на азійській (анатолійській) частині Стамбулу. Починається біля поромного причалу з тією ж назвою, що і станція метро Kadıköy. Дві кінцеві станції Pendik і  Tavşantepe зв’язані автобусними маршрутами Е-9 та Е-10 з аеропортом Сабіхі.

М 5 – фіолетова лінія метро  Üsküdar- Çekmeköy. Знаходиться на азійській (анатолійській) частині Стамбулу. Це друга гілка на цій стороні міста і перша лінія міського метро без водіїв. Починається недалеко від поромного причалу з тією ж назвою, що і станція метро Üsküdar. 

М 6 – коричнева гілка метро Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü. На станції Levent є перехід на лінію M2. Веде до університету Boğaziçi.

Для туристичних цілей можна обмежитись  лініями М1 та М2 на європейській частині Стамбулу. А якщо поїдете на азійську сторону на поромі чи підземною залізницею Marmaray, то гілками М4 та М5.

Marmaray  – лінія міської залізниці.

Marmaray  – лінія стамбульської залізниці, що працює на електричній енергії і не забруднює природне середовище. Названа на честь Мармурового моря. З’єднує європейську та азійську частини Стамбулу. Проходить по підземному залізничному тунелю, що прокладений під протокою Босфор на глибині 60 м. Кажуть, що це другий у світі по глибині підземний залізничний тунель після японського Сейкану. Під водою прокладено  1,4 км шляху. Ця підводна частина знаходиться між станціями Sirkeci на європейській частині та Üsküdar на азійській частині Стамбулу.

Загальна довжина міської залізниці Мармарай становить 76 км. Вона має 43 станції. Кінцеві зупинки Мармарай: Halkalı в європейській частині та Gebze в азійській. Поїздка з одного кінця в інший займає біля 2,5 годин. Потяги курсують вдень кожні 10 хвилин, з 6-00 до 22 –  23 години. І це найшвидший у Стамбулі спосіб дістатись у віддалені частини міста.

Станція міської залізниці Yenikapı пов’язана з гілками метро М1 та М2. Станція залізниці Üsküdar – з лінією М5 і причалом. На станції Sirkeci зручно вийти, якщо ви прямуєте в історичний район Султанахмет або на причал Еміненю. Поруч з нею – зупинка трамваю Т1.

cтамбул мармарай фото-1

Трамвай.

В Стамбулі 3 довгі трамвайні лінії. На європейській частині  Т1, Т4, на азійській – лінія Т3. Всі трамваї  сучасні, яскраві, з кондиціонером. Для трамваїв виділена окрема частина дороги, тому чисельні стамбульскі затори їм не загрожують. Місця для розвороту також не потрібні. Щоб поїхати у зворотньому напрямку, водій переходить з кабіни на початку трамваю до кабіни, що була в кінці.

Цікаво, що вхід на трамвайну зупинку відбувається через турнікети, як у нас в метро.

Іноді трамвай може зупинитись і повернути у зворотньому напрямку, не доїхати до потрібної вам зупинки. (з нами одного разу так трапилось). Можна вийти з цього трамваю на зупинці і продовжити поїздку у наступному. Додатково оплачувати такий проїзд не потрібно, адже ви не покидаєте при цьому трамвайну лінію через турнікет.

Лінія трамваю Т1  – Kabatas-Bağcılar.

Проходить по європейській частині Стамбулу і пересікає затоку Золотий Ріг по мосту Галата. На кінцевій станції Kabatas можна пересісти на фунікулер F1 Taksim-Kabataş і піднятись ним до площі Taksim і вулиці Istiklal. Поруч також розташований поромний причал і порт Кабадаш. А за 5-10 хвилин пішки дістанетесь звідси до Палацу Долмабахче і Морського музею.

Зупинки трамваю Т1 Karaköy і Eminönü знаходяться біля Галатського мосту по обидва береги затоки Золотий Ріг. Поруч з ними поромні причали. Недалеко від ст. Karaköy – зупинка старовинного підземного фунікулеру F2 Karaköy-Tünel, що піднімає в район Beyoğlu до башні Галата, вулиці Istiklal.

Зупинки трамваю Т1 Gülhane та Sultanahmet – в самому серці Старого міста. Від них недалеко до основних пам’яток Стамбулу – Айя Софія, Палац Топкапи, Блакитна Мечеть, парк Гюльхане. Пішки можна дійти від зупинок  Laleli та Beyazıt до Мечеті Сулейманіє та Гранд-Базару.

 Лінія трамваю Т4   Topkapı – Mescid-i Selam.

Прямує по європейський частині на північ від Старого центру міста. Вузлові станції: Topkapı – пересадка на трамвайну гілку T1 Bağcılar-Kabataş та автобусну лінію Metrobus, зуп. Vatan – пересадка на метро M1A та М1В.

 Лінія трамваю Т3 – Kadıköy – Moda.

Ностальгічна коротка (2.6 км) лінія трамваю в азійській частині Стамбулу. Починається поруч з станцією метро М4 Kadıköy, має 10 зупинок. Старовинні вагончики практично їдуть по колу колоритними азійськими кварталами до ст. İskele Cami. На цій лінії відсутні турнікети при вході на зупинки. Оплата картою через термінал при вході в трамвай.

Ностальгічна лінія трамваю T2 ТакsimTünel.

Проходить по популярній пішохідній туристичній вулиці Istiklal, від площі Такsim до площі Tünel. Оплата проїзду здійснюються при вході в трамвай. Довжина маршруту 1,6 км.

Автобуси.

У Стамбулі велика мережа міських автобусних маршрутів. Перелік усіх ліній автобусів можна подивитись на офіційному сайті міського транспорту IETTПеред виходом на потрібній вам зупинці натисніть кнопку біля дверей автобуса.

Автобус – оптимальний варіант доїзду з аеропортів Стамбулу у центр міста. Як дістатись з Нового аеропорту, про всі маршрути автобусів, час і вартість поїздки ми написали окрему статтю.

Читайте детально тут: Новий аеропорт Стамбула. Як дістатись у центр міста.

стамбул транспорт автобус фото 94

Метробуси.

Разом з традиційними автобусами діє швидкісна лінія, яка називається Metrobus (позначена на схемі транспорту вище таким кольором). Для неї виділена окрема частина автомобільної дороги, тому цей транспорт рухається поза заторами. Маршрут Метробуса проходить по європейській та азійській частині Стамбулу: по мосту через затоку Золотий Ріг, по Босфорському мосту. Метробуси знаходяться вдалині від туристичного центру міста. Вони розраховані більше на місцевих пасажирів. Вхід на зупинки метробуса через турнікети. Зупинки, час в дорозі можна подивитись на сайті міського транспорту IETT – http://metrobus.iett.istanbul/

Долмуші.

Долмуш – це “маршрутка”, розповсюджений вид транспорту у багатьох містах і селах Туреччини. У перекладі значить “наповнений, нафарширований”. (Тут згадується турецька страва “долма”, вона схожа на голубці з виноградними листями). У Стамбулі широка мережа маршрутів долмуш. Для них позначені спеціальні зупинки. Долмуш можна зупинити махнувши рукою. Часто водії сигналять потенційним пасажирам, запрошуючи “на борт”. (Ми спочатку не зрозуміли, чому нам весь час сигналять маршрутки, потім вже з’ясували). Оплата у долмушах тільки готівкою.

стамбул транспорт долмуш фото 92

Туристичний автобус “Hop-on Hop-off”.

Туристичний автобус Hop on Hop off – дозволить зорієнтуватись у місті і подивитись основні пам’ятки Стамбулу без “занурення” у переповнений громадській транспорт. Це тур “Hop on Hop off”, тому ви можете виходити на будь-якій зупинці автобусу, знайомитись з цікавими місцями навколо і знову їхати далі.  Старт взимку щогодини з 10-00  до 16-00, влітку – кожні 30 хвилин з 9-00 до 17-30. Початок туру на площі  Sultanahmet. Є тури на 24, 48 та 72 години.

Є два маршрута: 1 – червоний проходить двома континентами: Європою та Азією. 2 блакитний – вздовж затоки Золотий Ріг. Пасажири можуть користуватись аудіогідом на 8 мовах, серед них російська та англійська. Ціни. При купівлі через інтернет вартість квитка на 24 години для дорослого – 45 євро, (на місці – 50 євро), для дитини 5-12 років – 25 євро. На 48 годин – 55 євро (61 євро на місці) та 30 євро. В ціну на 48 годин включені квитки в парк Miniaturk. На 72 години – 60 євро (67 євро на місці), дитячий – 32 євро. Для сімей з дітками діють спеціальні пропозиції – сімейні квитки. 

***Квитки найбільш вигідно придбати через інтернет. Так ви заощаджуєте кошти. Онлайн -квитки дійсні цілий рік. Квитки можна купити зі знижкою на цьому сайті .

Фунікулер.

В Стамбулі дві лінії підземного фунікулеру. На мапі позначені як F1 та F2. Це чудовий спосіб зекономити сили й час, щоб піднятись на пагорби від набережної Босфору.

Фунікулер F1 – Taksim-Kabataş 

Пов’язує поромний причал та зупинку трамваю Т1 Kabataş  з площею Taksim,  вулицею Istiklal, гілкою метро М2 – ст.Taksim. Фунікулер відкрито у 2006 році. Довжина шляху 590 м, у дорозі пару хвилин. Сучасний і комфортний. 

Вхід через турнікети.

У вагоні фунікулера F1.

Фунікулер F2 Karaköy-Tünel.

Історична підземна лінія, одна з найперших у Європі. Була побудована у 1875 році. Довжина 570 м. За кілька хвилин піднімає пасажирів від набережної в районі Галатского мосту в район Beyoğlu до площі Tünel, башні Галата, вулиці Istiklal, станції метро гілки М2 Şişhane. Нижня станція Karaköy пов’язана з поромним причалом та трамвайною лінією Т1.

Канатна дорога.

В мережу громадського транспорту Стамбулу входять дві канатні дороги- “Teleferik”. На схемі вище вони позначені TF1 і TF2. З верхніх станцій підйомника відкриваються мальовничі краєвиди Стамбулу.

Канатна дорога TF1: Taşkışla- Maçka TeleferikПроходить в районі Beyoğlu над парком Demokrasi Parkı. Звідси можна помилуватись протокою Босфор. Має довжину 340 м. Підйом займає 5 хвилин.

Канатна дорога TF2Eyüp-Piyer Loti Teleferik. Нижня станція Eyüp розташована в старовинному стамбульскому районі на березі затоки Золотий Ріг. Верхня – в історичному парку Piyer Loti. З оглядового майданчика видно затоку Золотий Ріг. Тут знаходиться популярний в Стамбулі ресторан Piyer Loti. Довжина 380 м, час на дорогу 3 хвилини.

Водний транспорт Стамбулу.

Стамбул – великий морський порт, місто, що розкинулося на березі Мармурового моря, по обидві боки протоки Босфор та затоки Золотий Ріг. Водний громадський транспорт користується великою популярністю. Це гарна можливість швидко дістатись в різні частини Стамбулу і помилуватись при цьому містом.

Ділимось досвідом і маршрутом тут: Прогулянка по Босфору. Самостійно і мегацікаво.

По Мармуровому морю, затоці Золотий Ріг та протоці Босфор ходять багато катерів, човнів, поромів. Серед них катери/пороми громадського транспорту вапуру, швидкісні “морські автобуси”- Seabus , що доставляють пасажирів до різних міст на берегах Мармурового моря, пороми, що перевозять легкові автомобілі/ мотоцикли. Для туристів приватні компанії  пропонують також тури на круїзних катерах по Босфору та Золотому Рогу. А ще є водне таксі, з характерними “шашками” на борту.

Катери/пороми Vapuru входять в мережу громадського транспорту столиці Туреччини. Вони перевозять пасажирів в межах міста. Цим водним транспортом зручно дістатись обох берегів Золотого Рогу та Босфору, причалів на Мармуровому морі і Принцевих островах. Подивитись всі напрямки Vapuru можна на офіційному сайті – https://www.sehirhatlari.istanbul/tr

Читайте: Принцеві острови. Який острів вибрати.

Вздовж узбережжя Стамбулу розташовано багато великих та маленьких поромних  причалів.  Головне знати і пам’ятати назву зупинки, до якої ви прямуєте. Щоб прокласти водний маршрут, скористайтесь сервісом Гугл Мапс  або офіційним сайтом вище.

Схема поромних причалів Стамбулу.

Розповім про основні поромні причали, що можуть бути зручні туристам. 

  • На європейській (фракійській) частині Стамбулу знаходяться:

EMİNÖNÜ – розташований біля Галатского мосту, на правому березі Золотого Рогу, у підніжжя Палацу Топкапи. Дістатись до причала EMİNÖNÜ можна трамваєм T1, зупинка має таку ж назву. Цей причал має кілька терміналів. Кожний відповідає певному напрямку. З EMİNÖNÜ ходять Vapuru: на причали азійського узбережжя: KADIKÖY та ÜSKÜDAR; на протилежний берег затоки Золотий Ріг – причал KARAKÖY; на Принцеві острови – поромна лінія EMİNÖNÜ – ADALAR. Звідси відправляються короткі та довгі тури по Босфору, а також нічні прогулянкові човни.

KARAKÖY – поромний причал на лівому березі Золотого Рогу, біля Галатского мосту. Поруч з ним зупинка трамаваю Т1 та нижня станція фунікулеру F2. Тут також є кілька терміналів зі своїми напрямками: на причали азійського узбережжя: KADIKÖY та BOSTANCI, на причал європейського берегу BEŞİKTAŞ, що розташований біля Палацу Долмабахче та Морського Музею.

  • На азійській (анатолійській) частині Стамбулу розташовані такі основні причали:

KADIKÖY та ÜSKÜDAR. Поруч з ними – лінії метро М4 та М5 (відповідно), історичний трамвай Т3, а також гілка міської залізниці Marmaray. Звідси відправляються рейси Vapuru на європейський берег.

Розклад руху та квитки на пороми, що перевозять машини, та швидкісні пасажирські міжміські морські автобуси “Seabus” можна подивитись на цьому сайті.

Таксі.

Яскраво-жовті таксі – популярний вид міського транспорту в Стамбулі. Цей сервіс контролюється державою. В таксі немає стандартних нічних та денних тарифів, оплата здійснюється тільки по лічильнику в таксі. В неї входить вартість посадки та ціна за км шляху. Суттєвий мінус таксі – це затори на дорогах, якими “славиться” багатомільйонний Стамбул.

левент стамбул фото - 1

Вартість та маршрут таксі в різних містах Туреччини можна розрахувати на цьому сайті  Ціна орієнтовна, але близька до дійсної.

Години роботи транспорту Стамбулу.

Автобуси, метро, трамваї, фунікулери працюють щоденно з 6-00 до 24-00.

Канатна дорога TF1  – з 8-00 до 19-00. Канатна дорога TF2 – з 8-00 до 23-00.

Потяги міської залізниці Мармарай курсують кожні 10 хвилин, з 6-00 до 22 – 23 годин.

Пороми Vapuru в межах міста ходять цілий рік, є зимовий та літній розклад. Перші рейси стартують з 6-30, 7-00 ранку, ввечері час роботи до 21-00, 22-00 в залежності від напрямку. Розклад поромів можна подивитись на офіційному сайті –  http://www.sehirhatlari.istanbul/tr. Через погодні умови рейси вапуру можуть відмінятись.

У вихідні й дні державних свят працюють нічні лінії метро. Потяги курсують кожні 20 хвилин. На нічні поїздки, з 00-30 до 5-30, діє подвійний тариф в оплаті.

У Стамбулі з півночі до 6-00 ранку діють 8 нічних автобусних ліній. Вони пов’язані з нічним метро.

Оплата проїзду у транспорті Стамбулу.

В Стамбулі діє єдина система оплати громадського транспорту, що дуже зручно. На відміну від багатьох європейських міст, де квиток має обмежений час дії, в столиці Туреччини при кожній пересадці треба знову оплачувати проїзд.

Для оплати громадського транспорту використовується безконтактна електронна карта IstanbulCart. Нею можна оплатити проїзд у метро, трамваї, автобусі, метробусі, міській залізниці Мармарай, фунікулері, на канатній дорозі, на паромі Vapuru, на швидкісних Seabus.  Крім транспорту, IstanbulCart діє для оплати парковок та громадського туалету. Актуальна інформація є на офіційному сайті – https://www.istanbulkart.istanbul/

Оплата здійснюється через турнікет при вході на зупинку/станцію. (На деяких видах транспорту – при вході). Для того, щоб здійснити плату, достатньо піднести IstanbulCart до монітору турнікета на відстань 3-5 см. При цьому торкатись його не обов’язково, тому карта може знаходить у вашій сумочці. Система підтверджує оплату проїзду зеленим світлом та звуковим сигналом. При цьому на моніторі турнікету відображається сума знятих коштів та залишок на карті. Якщо депозиту недостатньо для оплати проїзду, то ви побачите попередження  Yetersiz Bakiye (що значить “недостатній баланс”) та звуковий сигнал.

Квитки. IstanbulCart

Є кілька видів IstanbulCart.

1.Оновлено!З березня 2021 року такий вид карток відмінено.- На певну кількість поїздок. Карта на одну поїздку (без пересадки) коштує 7 лір, на дві поїздки – 11 лір, на три поїздки – 15 лір, на 5 поїздок – 23 ліри, на 10 поїздок – 40 лір.

2.ANONİM IstanbulCart -неперсоналізована карта. Найвигідніший варіант для туристів. Вона дозволить зекономити на проїзді в громадському транспорті Стамбулу.

Це електронна карта, яку ви поповнюєте на певну суму і потім оплачуєте нею проїзд. ANONİM IstanbulCart потрібно  придбати. Коштує вона 10 лір (приблизно 1 євро) при покупці в автоматі Biletmatik та 10 лір при покупці в сервісних пунктах. Цю карту можна повернути в сервісі (крім аеропорту). Нас продавець про це попередив.  Залишок депозиту не повертається готівкою, тільки по заяві на ваш рахунок в банку. Якщо ви бажаєте повернути IstanbulCart, то краще використати весь баланс. Ми свою карту залишили до наступних подорожей в Стамбул.

IstanbulCart можна використовувати окремо однією людиною або спільно з іншими. Для туристичної сім’ї та кількох друзів-мандрівників достатньо  придбати одну карту на всіх (звісно, якщо ви плануєте їздити по Стамбулу разом).

Де купити карту IstanbulCart.

Карту IstanbulCart можна купити в сервісних пунктах, що знаходяться біля багатьох зупинок громадського транспорту. Ми просто спитали у перехожих “IstanbulCart”, нам одразу показали місце продажу. Також карту та квитки на кілька поїздок можна купити в спеціальному автоматі Biletmatik. Автомати в аеропортах, при вході в метро, біля зупинок трамваїв, автобусів, поромів. Їх видно здалеку.

стамбул причал пороми 91

Biletmatik приймає тільки готівку: монети та купюри. Якщо ви плануєте їхати з аеропорту Сабіха до центра Стамбулу з пересадкою на метро чи Мармарай, то краще заздалегідь в залі прильоту обміняти валюту або зняти з карти готівку в турецьких лірах .

Як поповнити і перевірити баланс на IstanbulCart. 

Процес простий. Покладіть карту у спец. віконечко праворуч на Biletmatik. Так, як на світлині. Це місце так і підписане “IstanbulCart”. На більшому моніторі ліворуч одразу побачите залишок коштів на вашій карті.

Приблизно порахуйте, скільки поїздок вам знадобиться, включаючи пересадки. Готівкою поповніть рахунок на необхідну суму. При цьому карта має залишатись в тому самому віконечку з написом “IstanbulCart”.

Вартість проїзду у транспорті Стамбулу.

1.Вартість проїзду з ANONİM IstanbulCart в метро, трамваях, автобусах, фунікулерах, на канатних дорогах: 3,50 лір (0,50 євро) за одну поїздку. “Aktarma” – це пересадка. При пересадці може застосовуватись спеціальна. ціна. Тобто для одного пасажира з особистою ANONİM IstanbulCart – перша поїздка рахується за 3,50 лір, а друга з пересадкою – за 2.50 лір, третя пересадка – 1,90 ліри. Ми їздили родиною разом і при пересадці платили 2.50 ліри, але така знижка була тільки за одного пасажира з нас чотирьох.

Ціни у громадському транспорті Стамбулу. Діють з 2020 року. 

стамбул транспорт вартість проїзду

2.Вартість проїзду на катерах Vapuru відрізняється від загальної ціни на проїзд у міському транспорті. Ціна квитка залежить від напрямку, кількості пересадок. Пороми вапуру також оплачуються за допомогою IstanbulCart. (крім приватних поромних компаній, там оплата готівкою). Ціна квитка на вапуру стартує від 3,50 лір, перша пересадка “aktarma” – 2,80 ліри. Популярний маршрут від Еміненю до Ускюдара коштує 3,65 ліри, Еміненю- Кадикей – 4 ліри.

Вартість поромів vapuru на 2020 рік.

стамбулу вапуру ціна 3

Багато приватних туристичних компаній пропонують круїзи по Босфору та Золотому Рогу на човнах. Ціна стартує від 12 лір. Тури по Босфору на поромах Vapuru коштують в державній компанії дешевше. Актуальну інформацію дивіться на сайті http://www.sehirhatlari.istanbul/tr

Ціна на круїз по Босфору від державної компанії Sehir Hatlari.

3. Вартість проїзду міською залізницею Marmarai залежить від відстані, яку ви проїхали. Мінімальна ціна 3,50 ліри (за 1-7 зупинок), максимальна ціна 7,75 лір (за 36-43 зупинки).  Оплата проїзду через Istanbulcart. Система така: При вході в Мармарай через турнікет з Istanbulcart знімається повна сума за проїзд – 7,75 лір. Після поїздки – при виході зі станції піднесіть картку до спеціального автомату. Якщо ви проїхали менше зупинок, на Istanbulcart повернеться решта – сума за невикористаний проїзд.

Ціна проїзду на міський залізниці Мармарай.

стамбул мармарай ціна

***Така ж система оплати діє в Метробусах.

4. Ціна проїзду в долмушах залежить від відстані і напрямку. Вона трохи дорожча, ніж у державному громадському транспорті. Мінімальна вартість стартує від 1,50 лір, середня ціна проїзду- біля 5 лір. Оплата у долмушах тільки готівкою.

Наші враження.

Стамбул приємно здивував сучасним транспортом, зручною оплатою проїзду, широкою мережею, що продовжує розбудовуватись. Гарне рішення – окремі частини доріг, виділені для трамвайних та автобусних ліній. На них виїжджають за необхідністю тільки машини поліції та швидкої. Тому з одного району міста до іншого можна доїхати громадським транспортом без заторів. Навколо автомобільних, трамвайних, автобусних шляхів – квіти: кущі троянд, мальовничі вертикальні клумби. Це так прикрашає місто! Приємно, що до жінок ставляться з повагою, поступаються місцем.  Великий мінус  мегаполісу – це переповнений пасажирами транспорт. Таке враження, що в Стамбулі постійна година-пік.

Ще одна порада щодо економії. В Стамбулі мандрівникам краще бронювати готель у пішій доступості до Старого міста та основних пам’яток. Так ви значно заощадите свій дорогоцінний час та кошти на громадському  транспорті.

Читайте такожДе зупинитись в центрі Стамбулу. 15 кращих готелів.

Ми зупинились в готелі The And, з прекрасним краєвидом за сніданком на Мармурове море та Айя Софію з відкритої тераси ресторану. Розташування чудове – в 50 м від Цистерни Базиліки, в 100 м – від Айя Софії, в 7-10 хвилинах пішки від Палацу Топкапи.

Вигідні спеціальні пропозиції і знижки готелів Стамбулу дивіться тут:



Booking.com

Бажаємо вам яскравих подорожей!

 

Читайте також: 

=Новий аеропорт Стамбула. Як дістатись у центр міста.

Кузґунджук – романтичний квартал Стамбулу.

=Чамлиджа – найбільша мечеть Стамбулу.

=Хмарочос Сапфір. 236 метрів над Стамбулом.

=Мегацікавий Музей Рахмі Коча в Стамбулі.

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
Нові статті на блозі
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.
Фестиваль квітів. Замок Сент Міклош в Чинадійово.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....

Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.
Дрогобич за 1 день. Топ-10 цікавих місць.

Це той випадок, коли враження від міста перевершують очікування. "У...