Місто музики, мистецтва, розкішних палаців, прекрасної архітектури, ароматної кави і смачних десертів – ось таким ми побачили величний Відень. Столиця Австрії вражає респектабельністю і чистотою. Унікальний віденський бренд – торт Захер краще спробувати самим в шикарному ресторані готелю Захер, ніж читати про це відгуки)) А найяскравіші враження на нашу сім’ю справив Будинок музики. Недарма ми запланували в наші короткі години знайомства з Віднем відвідування саме цього інтерактивного музею.
Столиця Австрії – старовинне аристократичне місто. Багато століть воно було резиденцією однієї з самих впливових в Європі королівських сімей – династії Габсбургів. Палаци, площі, вулиці Відня вражають своєю вишуканістю й красою. Кажуть, що архітектура міста є втіленням музикі. Старе Місто та палац Шенбрун занесені до списку ЮНЕСКО. А сучасний Відень вже в котрий раз стає найкращім містом світу по якості життя та другим серед найкомфортніших місць.
Через кілька років ми приїхали у Відень надовше. Про це читайте тут:
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
Днем раніше ми насолоджувались неймовірно гарною природою автрійського регіону Зальцкамергут. Про це читайте тут:
= Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт Гільген. Австрія. Регіон Зальцкамергут.
В цей день ми поверталися з м. Фьоклабрука в Будапешт. Ще вдома думали, куди ж заїхати по дорозі на пару-трійку годин. Сумнівалися, чи встигнемо відвідати Відень за цей час. Але все ж вирішили спробувати.
Корисна інформація для тих, хто хоче в Відні залишитися довше, ніж ми)))
Де зупинитися у Відні.
Столиця Австрії – одне з найпопулярніших туристичних міст Європи. Забронювати житло у Відні можна за цими прямими посиланнями:
- готелі Відня – від 47 євро на добу
- апартаменти Відня – від 40 євро на добу
- хостели Відня – від 16 євро на добу з людини
Читайте також нашу добірку недорогих готелів Відня:
=Де зупинитись у Відні. Райони міста. Ціни на житло. 15 кращіх готелів за ціною та якістю.
На сайті букінг часто бувають спецпропозиції зі знижками на готелі Відня. Наприклад, такі:
Booking.com
Як забронювати готель або апартаменти через інтернет читайте тут.
Буде корисно знати: Громадський транспорт Відня: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.
Пам’ятки Відня за 3-4 години.
Ми розуміли, що 3-4 години для Відня дуже мало. Тому вибрали пріоритетним відвідання унікального інтерактивного музею – Будинку музики(Haus der Musik). Дітям має бути цікаво. Аня вже 5 років як грала на гітарі і перейшла на електрогітару. Антон – гітара і кларнет, почав грати на фортепіано та саксофоні.
Відень у нас вийшов без підготовки, експромтом. Припаркувалися в паркінгу Технічного Університету Відня, встигли виїхати з пробки в цей підземний паркінг. Знову заїхали по кредитній карті, як це робили у Зальцбурзі.
Адресу, розклад роботи та ціниквитків Будинку Музики дізналися на сайті –http://www.hausdermusik.at./ . Почалися пошуки музею по Відню, карту і путівник ми на радощах залишили в машині))). Лєна згадала шкільний та університетський курс німецької, Антон підтягнув німецький. Доводилося часто питати дорогу. До речі, дружина здивувалася, що майже все розуміє. Ну як мінімум суть відповідей точно розуміла.
По дорозі розглядали Відень. Чесно скажемо: враження неоднозначні. Ми його не відразу сприйняли після затишних австрійських сіл, що приваблюють простотою і душевністю , чистих озер і високих гірських альпійських вершин. Це абсолютно інша Австрія. Перше враження від Відня – помпезність, аристократизм і холодність. Чому саме таке сприйняття столиці Австрії?А згадайте, що ви відчуваєте, коли повертаєтесь з поїздки на природу у швидкий ритм великого міста))).
Уже коли їхали з Відня ми зрозуміли, що вся велич і колорит Австрії – в її розмаїтті. Ця країна саме цим цікава і приваблива. Австрія може бути одночасно душевною і величною. Краса природи і шедеври архітектури, унікальний колорит і музика, мистецтво і культура, смачна кухня – все це Австрія. Як на нас, то краще спочатку побувати в Відні, а потім вже їхати за природною красою Альпійських гір та озер.
Читайте: Відень весною – місто натхнення.
По дорозі до Будинку Музики вийшли на одну з найгарніших європейських вулиць – Рінгштрасе. Вона проходить навколо Старого Міста. Тут зосереджено багато видатних пам’яток Відня: Віденська опера, Парламент, Хофбург, Бургтеатр, Альбертина, Ратуша, Музейний квартал. Вулиця у формі кола (“ring”в перекладі з нім. – коло) була збудована у 1857 р на місті старих оборонних стін.
Біля Віденської філармонії Musikverein та Оперного театру є “Алея зірок”
На цій алеї- зірки знаменитих композиторів. Франца Шуберта, Джузеппе Верді, Пласідо Домінго і багатьох інших.
Антон знайшов зірку композитора- тезки))
Нарешті ми знайшли Будинок Музики. Музей чудовий, сучасний, сподобався всім. Сімейний квиток – 36 євро, також ми отримали план музею російською мовою.
Будинок Музики розмістився в старовинному палаці ерцгерцога Карла. Символічно, що в 1842 р саме в цій будівлі був заснований Отто Ніколаї Віденський філармонічний оркестр. Музей займає 4 поверхи. На 5-му поверсі палацу шикарний ресторан.
Перший поверх – музей засновника філармонії Отто Ніколаї. Тут є цікава музична гра в кості, за допомогою якої можна створити свою композицію вальсу.
А ще – прослухати будь-яку мелодію знаменитих композиторів.
На другому поверсі ми занурилися в чарівний світ звуків. Це Соносфера- світ відкриттів. У ній – дивовижні звукові ефекти і експерименти, нове сприйняття звуків і нові емоції. Дуже цікаво дізнатися про загадку походження звуків, і не просто дізнатися, а побачити як рухається звукова хвиля. Величезні музичні інструменти викликали фурор. На них можна було ще й пограти.
Тут можна почути, як народжується слух в маминому животику.
Слухаємо звуки світу.
Звукові феномени. Вибирай і слухай))
Море людських голосів. У трубці – чуємо окремий фрагмент: кашель, сміх, спів, різні смішні приколи …
А в сферах – голоси цілих міст. Можна влаштувати звукову подорож по світу – почути, як гуде Париж або Венеція, які звуки в пустелі Сахара або в тропічному лісі.
Третій поверх Будинку Музики присвячений Віденській класиці. Ми дізналися багато нового про життя і творчість видатних композиторів: Гайдна, Моцарта, Бетховена, Шуберта, Штрауса, Малера. Найнесподіваніше для нас усіх, що це було дуже цікаво і зовсім не нудно.
На вході нам видали по російському аудіо-гіду. Ми переходили з одного залу в інший і відкривали для себе прекрасний світ Віденської класики.
Дуже багато інтерактивного. Діти із задоволенням знайомилися з класикою, слухали твори знаменитих композиторів, дізнавались про них на інтерактивних екранах.
У залі, присвяченому Людвігу ван Бетховену, ми чуємо, як композитор поступово втрачав слух, і які твори при цьому написав на кожному етапі. Бетховен, виявляється, втратив слух, тому що любив перед роботою поливати голову дуже холодною водою.
Одним з найцінніших експонатів Будинку Музики є оригінальне старовинне фортепіано, яке належало Шуберту. Вразила історія Франца Шуберта. Він виріс у бідній родині і займався музикою всупереч волі батька. Свої перші знамениті твори юний Франц писав без інструмента, адже у нього тоді не було грошей на придбання фортепіано. Сумно, що всі його 9 симфоній прозвучали після смерті композитора, а помер він дуже рано – в 31 рік. Тільки після смерті Франц Шуберт був визнаний видатним композитором Віденської класики.
Тут Антон диригував знаменитим Віденським філармонічним оркестром. Але це виявилося непросто.
Ось Аня один раз збилася, і оркестр лаявся в її сторону, стукав по інструментах, тупотів ногами))) Весело))
Повернули аудіо-гіди і піднялися на 4-й поверх. Тут був мультяшний зооконцерт і мультимедійна опера. Можна почути, як звучить кожен інструмент оркестру окремо і разом.
Враження-Супер !!! Хто допитливий і хоч трохи любить музику – цей інтерактивний музей для вас.
Було трохи часу до виїзду, погуляли по Відні. Він нам все більше подобався, всупереч першому враженню)) Гете писав, що архітектура – це застигла музика. Архітектура Відня це вишукана класика і знаменитий віденський вальс. Мелодія Відня в архітектурі зачаровує.
Альбертіна – один з найвідоміших художніх музеїв світу. Це найбільший житловий палац Габсбургів у Відні. Він був побудований в середині XVIII століття.
Респектабельний готель Брістоль. Натовпи шанувальників зустрічають біля входу якусь «зірку».
Випадково знайшли готель Захер))) Ура! Йдемо в знаменитий ресторан Захер)))
Здійснили маленьку мрію моєї коханої – це випити віденської кави меланж і спробувати знамениті австрійські десерти – яблучний штрудель і торт Захер в одному з найвідоміших брендових ресторанів Відня.
Цікаво, що у часи Османських завоювань, у 1683р, саме український козак спас Відень від турецьких загарбників і став національним героєм Австрії. А пізніше він відкрив першу кав’ярню і придумав рецепт знаменитої “кави – по віденьскі”. Звали цього львівського козака Юрій Франц Кульчицький (нім. Georg Franz Kolschitzky). У Відні іменем Кульчицького названа вулиця, на який йому встановлено пам’ятник. Щороку на знак поваги в жовтні віденьскі кав’ярні прикрашають вітрини портретом українського козака Юрія – Георга Кульчицького. У Львові теж стоїть пам’ятник видатному земляку.
Ось таке чарівне меню в Захер. Ресторан пишається своєю історією.
Читав в інтернеті, що деяким Захер нагадує київський Празький торт і вони майже однакові. НЕ ЗГОДЕН. Смаки різні і його варто спробувати. Ціна всього цього 30 євро: 2 меланжа, 2 капучіно + штрудель і Захер.
Повернулись до парковки забрали машинку і поїхали в Будапешт. До побачення, величний Відень!
Австрія, ауф фідерзейн. Ми ще повернемося, як мінімум заради Ґросґлокнер, нових гірських вершин і прозорих озер, тихих сіл, також з’явилася мета приділити Відню більше уваги.
Через кілька років ми повернулись у Відень. Ось такою була поїздка:
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
На завершення австрійських пригод підвели фінансові підсумки поїздки, про це читайте тут:
= Австрія 5 днів за 500 євро на родину. Наш досвід бюджетної подорожі по Австрії на машині.
По дорозі відчули себе Дон-Кіхотами. Так і хотілося воювати з вітряками. Їх було нереально багато.
За цей день ми проїхали майже 500 км. І зовсім не втомилися. Я хочу такі дороги завжди !!! Про них читайте тут:
Релакс в старовинній купальні Будапешту, хард-рок кафе, Парламент Угорщини, колоритна вулиця Ваці- все це в продовженні звіту)))
=Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент і старовинна купальня Рудаш
Яскравих вам мандрів!
Новинка! Що подивитись у Відні за 3 дні. Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:
Читайте весь наш звіт про подорож на машині по Австрії та Угорщині по частинах:
- Подорож по Австрії та Угорщини. Підготовка до поїздки і дорога в Будапешт.
- Улюблений Будапешт. Старе місто, парк Вайдахуняд, пляж Romai furdo.
- Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
- Австрія. Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
- Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
- Ліхтенштейнська ущелина. Австрія. Місце народження Райдуги.
- Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
- Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
- Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт-Гільген. Австрія.
Ми бронюємо готелі на сайті букінг.
Booking.com
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.