Бірюзове узбережжя Туреччини – звучить романтично. Так називається берег Середземного моря між курортами Фетхіє та Кемер. Тут неймовірно мальовничі пляжі, соснові ліси, бухти з водою кольору аквамарина, блакиті й бірюзи. Напевне, звідси й назва узбережжя. Пляжів тут дуже багато на різних смак, для дорослих і маленьких дітей. Ми відпочивали у Фетхіє. За тиждень побували на 8 пляжах Бірюзового узбережжя від Даламану до Кашу. Знайшли кілька чудових місць. Були й такі пляжі, що не сподобались. Тож ми склали власний рейтинг пляжів навколо Фетхіє.
Авторський путівник по Фетхіє читайте тут: Туреччина самостійно. Чудовий відпочинок у Фетхіє.
Наші критерії хорошого пляжу: прозорість і колір води, глибина, хвилі, затишок і краса. Поруч з пляжем немає бути стоянки для яхт, максимально просто доїхати на машині без складних гірських доріг. Майже до всіх пляжів цієї добірки також можна дістатись на долмуші, місцевій “маршрутці”.
Читайте також: Оренда авто в Туреччині. Наш досвід.
Почнемо рейтинг від найгірших до кращих пляжів недалеко від Фетхіє. Це наш суб’єктивний погляд)).
8 пляжів Бірюзового узбережжя Туреччини.
Всі пляжі з нашого огляду позначені на мапі. При натисканні на синю позначку ви побачите назву пляжу, нашу світлину і адресу.
Пляж Kayacık Sahili.
Широкий піщаний пляж біля аеропорту Даламан. Знаходиться в 6 км на південь від аеропорту Даламан. Це громадський пляж, розрахований на місцевих мешканців. На ньому є безкоштовна парковка, туалети, душ, кімната для перевдягання, шезлонги, парасолі, недороге пляжне кафе, гойдалки, дитячий майданчик.
Читайте також: Аеропорт Даламан. Як дістатись до Фетхіє, Мармарису.
Пляж Kayacık Sahili не підходить для плавання. Вода брудна, на дні великі камені, хвилі, вітер. Плавати можна тільки в акватапках у маленький, відгородженій буйками ділянці моря. Якщо ви на машині і раптом прибули в аеропорт занадто рано, то на Kayacık Sahili можна заїхати, щоб смачно і недорого поїсти у пляжному кафе, прогулятись пляжем, покататись на гойдалках. Це краще, ніж сидіти в аеропорту. На нашу думку, спеціально на пляж Kayacık Sahili їхати не варто.
Пляж Aksazlar.
Піщано-гальковий пляж розташований серед соснового лісу в красивій тихій бухті. Від марини і центру Фетхіє до нього лише 3 км. Це клубний пляж. Один з найдорожчих в нашій мандрівці. Парковка коштує 30 TL. Два шезлонга, парасоля й стіл – 150 лір в день. Але можна безкоштовно розташуватись на власному рушнику/покривалі в стороні від платної ділянки пляжу з шезлонгами. На пляжі є шезлонги, парасолі, столики, альтанки, кабінки для перевдягання, туалети, душ, дитячий майданчик, пляжний бар, ресторан.
Як дістатись: доїхати до пляжу можна також на долмуші з центру Фетхіє за 3 ліри, зупинка Aksazlar. Поруч знаходиться кемпінг. У тіні сосен – місця для палаток, дерев’яні столики й лавки.
Пляж Aksazlar мілкий. До глибини йти довгенько. Це бухта, тому хвиль і вітру тут практично немає. На Aksazlar буде добре родинам з маленькими дітками. Для наших дорослих “дітлахів” пляж був замілким. У водах бухти (де трохи глибше) живуть дуже допитливі рибки. Вони не кусають, але несподівано й досить сильно торкаються тіла. Це неприємні відчуття))). З пляжу відкривається гарний краєвид на Фетхіє.
Пляж Ölüdeniz Blue Lagoon
Знаменитий пляж Блакитна лагуна на курорті Олюденіз. Знаходиться на піщаній косі. Світлини національного заповідника Блакитна лагуна можна побачити на всіх рекламних проспектах Туреччини. Вважається одним з найкращих пляжів Туреччини. Ось таким ми побачили Олюденіз з Лікійської стежки.
Читайте: Олюденіз – дивовижний курорт Туреччини. Путівник.
Пляж відкрито з 8-00 до 20-00. На ньому є кафе, бари, туалети, душ, кабінки для перевдягання. Вхід платний. Дорослий – 7 лір, дитячий – 3,5 ліри. Парковка коштує 25 лір на цілий день, у цю вартість включено вхід на пляж для 5 пасажирів. Ціна шезлонгу 15 лір, парасолі – 15 лір, тобто за два шезлонга й парасолю доведеться заплатити – 45 лір. Оплата готівкою в касі.
Як дістатись: з Фетхіє, с. Овачик й Олюденізу до пляжу Блакитна лагуна можна доїхати на долмуші за 5 і 3 ліри, їхати потрібно до кінцевої зупинки. Від зупинки чи парковки до пляжу доведеться йти ще хвилин 5-7 пішки. У спеку ще той іспит)).
Пляж піщаний і мілкогальковий, розташований по обидва боки коси. Ölüdeniz – значить “мертве море”. У лагуні дуже спокійне море без хвиль. Біля берега мілко, тож пляж Блакитної лагуни підійде для відпочинку з маленькими дітьми. По інший бік коси, що виходить у відкрите море, входити у воду зручніше в акватапках. Вода прозора, далі від берега кольору аквамарину. Навколо мальовничий пейзаж. Оскільки пляж широко розрекламований, тут завжди багато людей. І це його основний мінус.
Пляж Çalış Plajı
Пляж Чалиш – головний пляж курорту Фетхіє. Розтягнувся вздовж берега майже на 4 км. На пляжі – мілка галька. Два шезлонга й парасоля коштує 55 лір. Туалет платний – 1,5 ліри. Є кабінки для переодягання, душ. Безкоштовні ділянки пляжу досить брудні. Можна поруч з шезлонгами постелити свій рушник і відпочивати безкоштовно. Уздовж пляжа – курортна зона Фетхіє з готелями, кафе, ресторанами, крамницями. Від наших апартаментів Caretta до цього пляжу 5-7 хвилин пішки.
Читайте: Де зупинитись у Фетхіє. 15 кращих готелів.
Вода чиста, блакитна. При вході у воду є каміння і крупна галька. Варто взувати акватапки. Глибина починається за 2-3 метра від берега. Людей небагато. На пляжі Çalış неймовірно романтичний захід сонця.
Пляж Belcekız Plajı
Пляж Бельджекіз – громадський пляж курорту Олюденіз. Він знаходиться ліворуч від знаменитого пляжу Блакитна лагуна. Широкий піщаний й гальковий пляж розтягнувся майже на 1,5 км вздовж узбережжя. На пляжі є кафе, бари, кабіни для перевдягання, душ. Поруч – крамниці, стійки продажу морських турів і параглайдінгу. Вхід на Бельджекіз безкоштовний. Плата за 2 шезлонга й парасолю – 45 лір. Оплата готівкою і карткою. Можна вмоститись поруч безкоштовно на власному рушнику.
Як дістатись: на машині й на долмуші за 5 лір з Фетхіє, за 3 ліри з села Овачик й Олюденізу. Їхати до кінцевої зупинки. Парковка поруч з пляжем (є вказівники) коштує 25 лір. (будьте готові залишити ключ від автівки паркувальнику, щоб він міг переставити вашу машину у разі потреби). З центральної дороги Олюденіз до пляжу Блакитна лагуна потрібно йти праворуч, а до пляжу Бельджекіз – ліворуч.
Пляж широкий піщаний, але ближче до води – середня й мілка галька. Вода на Belcekız приємного блакитного кольору, дуже прозора, дно видно на 2-3 метри. Глибина починається за пару метрів від берега. На дні – крупна галька. Краще взути акватапки.
Оскільки пляж Belcekız великий, немає скупчення людей, Тут почуваєшся комфортно навіть у вихідний. Краще приїжджати зранку. Відео знято у другу половину вихідного дня, коли народу побільшало.
Параглайдінг – популярний в Олюденізі вид спорту й туристична розвага. Над курортом високо в небі одночасно можна побачити десятки парапланів. Неймовірно романтичне видовище! Всі вони прямують з найвищої місцевої гори Бабадаг. Приземляються параглайдери прямо на пляжі Belcekız. Цікаво за цим спостерігати. Вартість стрибка у тандемі з інструктором – 80-100 дол, в залежності від сезону.
Пляж Patara Plajı
Широкий піщаний пляж Патара є одним з найгарніших пляжів Туреччини. Це найдовший пляж країни. Він розтягнувся вздовж середземноморського узбережжя на 18 км. Знаходиться в провінції Анталія, на відстані 75 км від Фетхіє, 43 км від м. Каш, 2 км від села Gelemiş. Поруч з дорогою на пляж – руїни давнього міста Патара, столиці Лікійського союзу. У цьому місті у 270 роках народився Святий Миколай.
Читайте також: Патара – античне місто і найдовший пляж Туреччини.
На шляху до Патари, за селом Gelemiş, встановлено кіоск і шлаґбаум. Тут потрібно купити квиток. Це єдиний квиток на Музей лікійського міста Патара і відвідування пляжу Патара. Коштує для дорослого – 30 лір (влітку 40 лір). Оплата готівкою або карткою. Дістатись до Патари можна на долмуші з міста Каш або Фетхіє. Пляж Патара відкрито з 8-00 до 20-00. Тут заборонено ставати палатками. Це частина національного заповіднику. Здавна на пляжі Патара відкладають яйця морські черепахи Caretta. Ми навіть бачили на піску сліди маленьких черепашок, що прямували до моря.
Біля парковки – невеликий базарчик з сувенірами й фруктами. До пляжу потрібно йти 200-300 метрів. На пляжі є кафе, кабіни для перевдягання, безкоштовний туалет, душ. Шезлонг і парасоля коштують по 10 лір. Шезлонги встановлено біля єдиного пляжного кафе. Можна розміститись на власному рушнику поза ділянкою з шезлонгами безкоштовно.
Решта території пляжу “дика”, вільна від кафе і шезлонгів.
Пляж чистий. Вода блакbтна, але трохи каламутна через пісок і хвилі. На дні є камні, тож варто взути акватапки. Біля берега пляж мілкий. Глибина починається метрів за 8-10. Ми назвали Патару фітнес-пляжем. Тут майже завжди вітер і великі хвилі, що збивають з ніг. Спокійно поплавати на Патарі не вдасться, але стрибати у хвилях – то неймовірне задоволення, ніби повернулись в дитинство, “коли дерева хвилі були великими”. Насправді, від Патари ми не очікували таких радісних емоцій. Тож не завжди довіряйте відгукам в інтернет. Відвідуйте різні місця і отримуйте власні враження.
Seyrek Çakıl Plajı
Гальковий пляж у маленькій затишні бухті на трасі Фетхіє – Анталія. Сейрек Чакіл знаходиться на відстані 90 км від Фетхіє, 15 км від міста Каш. Знайшли ми його випадково. По дорозі до міста Каш планували поплавати на пляжі Kaputaş Plajı, що займає високі позиції у рейтингу найгарніших пляжів турецького узбережжя. Пляж Капуташ знаходиться біля траси, у бухті серед скель. З мінусів – вниз до пляжу ведуть майже 90 сходинок. Ними ж доведеться повертатись угору в спеку. Виявилось, що це дуже популярний пляж. У вихідний біля траси все було заставлено машинами, навіть під знаками “парковка заборонена”. Ми не побачили де поставити машину, тому не стали зупинятись навіть для фото.
Читайте також: Каш – колоритне місто Туреччини.
Пляж Seyrek Çakıl Plajı за 7 км далі по трасі став для нас приємною знахідкою. Тут ми відпочили на зворотньому шляху. Ось як виглядає пляж Сейрек Чакіл з дороги Фетхіє-Анталія.
Вхід на пляж Seyrek Çakıl безкоштовний. У вихідний людей тут було небагато. Шезлонг коштує 10 лір, парасоля – 10 лір, оренда пляжної альтанки – 40 лір. Можна сісти на власному рушнику безкоштовно. На пляжі є душ, туалет, кабінка для перевдягання. Через дорогу кафе з недорогими цінами.
Навколо пляжу мальовничі скелі. Вода тут бірюзового відтінку і неймовірно прозора. Дно видно на глибині більше 3-5 метрів. Seyrek Çakıl значить “рідкісна, унікальна галька”. Пляж гальковий, при вході у воду крупна галька, тому потрібні акватапки. Глибина починається через пару метрів. Пляж Сейрек Чакіл – дуже чистий і затишний. Відпочинок тут в задоволення.
Пляж Kıdrak Plajı
Пляж Кідрак посів перше місце в нашому пляжному рейтингу. Знаходиться у мальовничій бухті на відстані 3 км від курорту Олюденіз, 18 км від Фетхіє. Прозора блакить моря, галька, поруч гори і сосни – таким є ідеальний пляж для нашої родини. Це ми вперше зрозуміли, коли відпочивали в Хорватії.
Читайте: Пула. Хорватія. Путівник: відпочинок на морі, пляжі, готелі, пам’ятки, транспорт, їжа, ціни, фото.
Kidrak – широкий піщано-гальковий пляж в оточенні сосен і гір. Це зона Національного заповідника Kidrak Koyu. Як дістатись: 1) на машині по дорозі Ölüdeniz-Faralya, за вказівником Kidrak потрібно повернути праворуч, 2) на долмуші Олюденіз – Фаралія, біля повороту на пляж є зупинка.
Пляж відкрито з 9-00 до 19-30. Вхід платний. Для дорослого коштує 9 лір. В’їзд через шлагбаум. За машину потрібно заплатити 27 лір, у цю вартість включено вхід на пляж для пасажирів. Шезлонг коштує 20 лір, парасоля – 20 лір. Можна безкоштовно розташуватись на своєму покривалі. В будній день, коли мало людей, добре розміститись на диванах чи кріслах пляжного бару в тіні соснового лісу. Для цього в закладі потрібно щось купити. На території пляжу в тіні сосен є також місця для пікніка зі столиками й лавками, кабінки для перевдягання, туалет, душ. Час від часу сюди приземляються параглайдери.
Широка піщана смуга пляжу змінюється ближче до берега мілкою й середньою галькою. Глибина починається приблизно за 2 метри. На дні – крупна галька й каміння, тому потрібні акватапки. Прозорість води на пляжі Кідрак – неймовірна. Дно видно навіть без маски на глибині більше 4-5 метрів. Тут дивовижні заходи сонця.
Наш рейтинг 8 пляжів Бірюзового узбережжя Туреччини між курортами Фетхіє і Каш – це суб’єктивний погляд)). Звісно, у кожного різні смаки і критерії свого ідеального пляжу. Сподіваємось, що цей огляд кращіх пляжів недалеко від Фетхіє допоможе вам знайти чудове місце для відпочинку на морі.
Яскравих подорожей!
До речі, у Фетхіє ми зупинились в апарт-готелі Caretta. Готель бронювали на цьому сайті.
Читайте також:
=Маршрут з Фетхіє: Летоон, Ксантос, Патара, Каш.
=Туристична страховка онлайн. Що потрібно знати.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.