Наша сімейна подорож по Швейцарії та Франції розпочалась з Женеви. Що подивитись за 3 години, як безкоштовно дістатись з аеропорту в центр, де зупинитись, безкоштовний транспорт для туристів, чим цікаве місто. Женева – столиця франкомовного кантону. Розташована на південно-західному березі Женевського озера в 8-10 кілометрах від Франції. Місто зручне для тих, хто планує мандрівки в цю сусідню країну.
Маршрут нашої сімейної подорожі по Швейцарії та Франції такий: Женева – Аннесі – Ліон – Лозанна – Женева. Мандрівка вийшла дуже пізнавальною і емоційною. Женева нас вразила комфортом, Аннесі – красою, Ліон – різноманіттям, Лозанна – архітектурою. Ділимось маршрутом мандрівки, досвідом і враженнями у звіті про подорож Швейцарія-Франція.
Транспорт: літак, автобус, потяг. Власники українських біометричних закордонних паспортів можуть подорожувати в ці країни без візи.
Читайте також: Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.
Як завжди, у мандрівку беремо розроблені власноруч путівники по містам, де плануємо бути. Мапи маршрутів роздруковуємо та переносимо в смартфон, на сервіс Гугл мапс. У подорожі користуємось роумінгом від Київстар.
Подорож ми планували за рік. Донечка вивчає французьку філологію і мріяла побувати у Франції, тому шукали вигідні тарифи саме в цьому напрямку. У жовтні минулого року на сайті авікомпанії МАУ знайшли найдешевші авіаквитки по маршруту Київ – Женева- Київ. На нашу сім’ю із чотирьох чоловік вартість такого перельоту була 220 євро, тобто ціна одного квитка – 860 грн в один бік. Для порівняння: за місяць -два до подорожі вартість квитків стала у 5-6 разів дорожче. Економія на такому ранньому бронюванні дуже відчутна. Ми вже не вперше в сімейних подорожах користуємось такими вигідними лоукост-тарифами МАУ.
Придбати авіаквитки по дешевим лоукост-тарифам за 10, 8 та 6 місяців можна на сайті авікомпанії МАУ. Знайти пропозиції у різних напрямках можна в розділі “Акції”, далі – “Лоукост”.
З аеропорту Бориспіль вилетіли вчасно. Вперше летіли на невеликому Embraer-190. Дуже любимо гори. В Альпах ми побували під час сімейної мандрівки по Австрії. Бути серед них – неймовірне задоволення. А особливо вражають величчю і красою Альпи, що “пропливають” під крилом літака.
Мальовничі Альпи, Женевське озеро.
В цей день ми планували доїхати до французького міста Аннесі. Вперше за наші мандрівки їхали європейським автобусом. Квитки на автобус придбали через інтернет на сайті Infobus Вартість квитка від Женеви до Аннесі – 5 євро. Для порівняння, ціна квитка у місцевих перевізників 10-14 євро в один бік. В дорозі приблизно 50 хвилин.
Наші враження: автобус комфортний, чистий, працює кондиціонер, туалет. Безкоштовний Wi-Fi дуже повільний. Хоч у квитках зазначено, що потрібно бути за 15 хвилин до відправлення, але автобуси часто запізнюються. У двох випадках із трьох (під час нашої подорожі) автобус запізнився приблизно на 15-20 хвилин. Враховуючи ціну, це дуже непоганий вид мандрівки, особливо на короткі відстані.
До відправленні автобуса в Аннесі у нас було 3 години на знайомство з новим для нас містом. Що можна побачити в Женеві за три години. Ділимось досвідом і враженнями.
Женева.
Женева – важливе й впливове місто у світі. Тут розташоване відділення ООН, штаб-квартири багатьох міжнародних організацій та відомих компаній. В Женеві знаходяться виробництва знаменитих марок швейцарських годинників. Про надійність женевських банків знають у всьому світі, це великий фінансовий центр. Також Женева – місто науки, адже тут працює Європейська Організація Ядерних Досліджень і найбільша в світі лабораторія фізики високих енергій, винаходом якої став Великий адронний колайдер.
Місто стародавнє, перші поселення тут виникли більше 2 тисяч років тому. У середні віки стало центром Реформації. Розташоване на березі мальовничого озера Леман (Женевського озера). Навколо – гори Альпи та Юра. Історично Женева багатонаціональна. Майже 50% – іноземці. Це столиця франкомовного кантона.
Валюта – швейцарські франки. Розраховуватись можна карткою. Готівкою також приймають євро, але по невигідному курсу 1:1. Швейцарія- дорога країна. Тут висока вартість житла, громадського транспорту, харчування. Але при цьому в Швейцарії є приємні бонуси для туристів.
Як дістатись з аеропорту у Женеву.
Ось перший бонус. Всі, хто прилетів в Женеву, можуть безкоштовно доїхати у місто. Аеропорт розташований всього в 5 км від центру Женеви.
Читайте: Аеропорт Женеви. Як безкоштовно доїхати у центр міста. З Женеви – у Швейцарію та Францію.
Ми скористались такою можливістю. Для цього потрібно отримати безкоштовний квиток на громадський транспорт у спеціальному автоматі з написом “Billet Gratuit/Free Ticket”. Він знаходиться у зоні отримання багажу. Якщо Ви забули про такий бонус і вийшли з цієї зони, то більше можливостей отримати безкоштовний квиток не буде.
Ось так виглядає автомат. Щоб отримати квиток – тиснете кнопку 1. У віконечку 2 – забираєте.
Ось так виглядає безкоштовний квиток на громадський транспорт до центру Женеви. Він діє протягом 80 хвилин, у 2-му класі. Але дійсний разом з квитком на літак, яким Ви прилетіли до Женеви. Тому авіаквиток не викидайте, адже кондуктор перевірятиме безкоштовний квиток і авіаквиток.
Громадський транспорт Женеви пунктуальний і зручний. Детальніше про міський транспорт читайте тут:
= Громадський транспорт Женеви: вартість квитка, як заощадити, безкоштовний проїзд.
Від аеропорту до центра міста і залізничного вокзалу Cornavin можна дістатись автобусом №10, в дорозі – 15-20 хвилин. Або потягом – кожні 7-12 хвилин, в дорозі біля 10 хвилин. Ми обрали потяг.
Швидко дістались до залізничного вокзалу Женеви.В 5-7 хвилинах від залізничного вокзалу – автобусна станція, з якої будемо відправлятися до французького міста Аннесі.
Багаж вирішили залишити в автоматичній камері зберігання залізничного вокзалу. Ось її тарифи. Ціна залежить від розміру боксу (S-M-L…) та кількості годин. Мінімальний термін 6-12 годин. Ми обрали бокс з розміром М. В нього помістились чотири ручні поклажі і верхній одяг. Вартість зберігання наших речей 7 швейцарських франків, це приблизно 6 євро.
Користування автоматичною камерою зберігання дуже просте. Обираєте вільний бокс потрібного розміру, біля нього має горіти зелена лампа. На екрані ось такого автомату обираєте відповідний розмір боксу, термін і оплачуєте послугу готівкою або карткою. Кладете речі у бокс і зачиняєте двері – засвітиться червона лампочка, значить ваш бокс зачинений. З автомату з’являється чек.
Забирати речі ще простіше: до автомату підносите штрих-код чеку, скануєте його. І якщо ви не перевищили термін зберігання, бокс відчиняється. Ось цей автомат у камері зберігання:
Де зупинитись в Женеві.
Другий бонус для туристів, що зупинились в готелі, хостелі чи кемпінгу Женеви, – це безкоштовна Geneva Transport Card. До речі, така можливість є у багатьох містах Швейцарії. При реєстрації гість отримує таку карту на весь час перебування і може їздити на громадському транспорті (автобусами, трамваями, потягом до аеропорту, катерами-“чайками” по Женевському озеру). Ця карта дозволяє також відвідувати певні платні музеї з 50% знижкою.
На зворотньому шляху ( по завершенню подорожі) ми обрали для зупинки на одну ніч в Женеві найбюджетніший варіант – вперше за наші подорожі зупинились у хостелі. І нам сподобалось))). Вигідне поєднання ціни/якості/отриманих бонусів (сніданок, безкоштовний Wi-Fi, безкоштовний проїзд).Чисто, тепло, комфортно. Оптимальний варіант для зупинки на одну ніч.
Geneva Hostel – вигідний варіант з хорошими відгуками гостей. Має гарне розташування – за 10-15 хвилин пішки та за 5-7 хвилин їзди від залізничного вокзалу та автобусної станції. В основному тут зупиняється молодь, але були сім’ї з дітьми, гості старшого віку.
За півроку до подорожі ми забронювали окрему кімнату на 4-х осіб з власним туалетом. Душ – на поверсі. Ціна на нашу родину була – 126 євро + туристичний збір ( 1,65 CHF з особи за ніч). У вартість входить: постільна білизна, рушники, сейф у номері, безкоштовний Wi-Fi, безкоштовний проїзд у громадському транспорті та знижки на музеї з Geneva Transport Card, сніданок (пластівці, мюслі, йогурт, бутерброди з сиром та ковбасами, сік, чай/кава, фрукти).
Звісно, можна знайти дешевше житло у сусідніх містечках Франції (в 10-15 км від Женеви). Але ми порахували – на нас 4-х витрати на транспорт “з’їдять” всю економію і дорогоцінний час у подорожі.
Забронювати житло у Женеві (або сусідніх французьких містах) можна за цими посиланнями:
- Geneva Hostel (тут ми зупинялись)
- готелі Женеви
- апартаменти Женеви
Вигідні знижки та акції готелів Женеви дивіться тут:
Booking.com
Що подивитись у Женеві за 3 години.
Перше враження від Женеви – дуже комфортне місто. Місто багатонаціональне, люди ввічливі один до одного. Ми почували себе безпечно. Тут багато затишних доглянутих парків, в яких приємно відпочити. Зручно, що всюди є крани /фонтани з безкоштовною питною водою, позначені спеціальним знаком у формі бокалу. У Швейцарії воду можна пити з-під крану.
Женева – компактне місто. Старий центр можна подивитись пішки за 2,5-3 години (без музеїв). Ось таким був наш маршрут по Женеві в цей день (нижня частина маршрута на мапі):
В 5 -7 хвилинах ходьби від залізничного вокзалу автостанція. Звідси відправляється наш автобус до Аннесі.
Біля автостанції – красива Англіканська церква XIX століття. Наш орієнтир.
Ще один квартал, і ми на набережній Женевського озера. Його ще називають Леман. Женевське озеро – друге за розмірами прісноводне озеро Європи, після угорського Балатона.
Читайте також: Відпочинок на озері Балатон, дорога в Австрію, Клагенфюрт та парк мініатюр Мінімундус.
З набережної починається наш туристичний маршрут. Здалеку видно знаменитий Женевський фонтан Jet d´Eau. Це один із найбільших фонтанів світу. Щосекунди зі швидкістю 200 км/год він підіймає до 500 літрів води на висоту 140 метрів. Одночасно в повітрі знаходиться до 7 тисяч літрів води. Якщо погані погодні умови, наприклад сильний вітер, то фонтан вимикають. Вночі він також не працює. Женевський фонтан вражає потужністю й красою, особливо ввечері.
З одного берега на інший переходимо через міст Берг та Острів Руссо. Кажуть, на цьому маленькому острові любив розмірковувати відомий філософ Жан-Жак Руссо, що народився в Женеві.
Біля острова плавають допитливі лебеді й качки. Вода дуже прозора й чиста.
Тут встановлений пам’ятник Жану-Жаку Руссо. Під тінистими деревами ми влаштували пікнічок, поруч з нами “пікнікували” місцеві жителі.
Далі від озера ще острів.
На Place de la Fusterie біля старовинної церкви щоденно працює унікальний женевський ринок de la Fusterie . Тут по черзі продаються товари чотирьох ринків. Кожен має “свій” день. У четвер – день народних майстрів і ремісників, у середу й суботу тут продаються продукти харчування. У вівторок та п’ятницю на зміну їм приходить книжковий ринок. А яскравий різдвяний – прикрашає площу напередодні свята. Сьогодні четвер- день ремісників.
Старе місто Женеви знаходиться на високому пагорбі. Колоритними женевськими вуличками й сходами підіймаємось вгору.
Place Neuve – нова площа – культурний центр Женеви. Навколо неї будівлі художнього музею Женеви Musée Rath, Великого Театру – Grand Théâtre, Консерваторії.
В центрі площі височіє статуя Генерала Гійома-Анрі Дюфюра. Він був активним учасником створення організації Червоного хреста, побудови першого парохода на озері, першого в світі постійного підвісного мосту, міських газових ліхтарів, розробляв топографічні карти Швейцарії. На честь генерала названа одна з найвищих гір Швейцарії – Dufourspitze (4634м).
З іншого боку площі – мури Старого міста і великий парк, в якому знаходиться Женевський університет.
З задоволенням трохи відпочили у мальовничому Університетському парку. Біля входу – популярні в Європі великі шашки/шахмати. Вперше ми побачили такі кілька років тому під час сімейної подорожі до Австрії у Зальцбурзі та Гальштаті. Чудове поєднання зарядки для розуму й тіла)))
Ми звикли бачити у наших дворах та парках за грою у шашки/шахмати пенсіонерів. На великих дошках у Женеві грали всі покоління: діти, студенти, дорослі, люди похилого віку. Звісно, і ми приєднались))).
В Женеву прийшла золота осінь. Тут гарно й комфортно. Хтось відпочиває на лавочках, хтось влаштував пікнік на траві. Взагалі, в цій подорожі слова “комфортно”, “зручно” у нас асоціювались з Женевою.
У мальовничому парку розташований Женевський Університет – один з найстаріших і найпрестижніших в Європі, найбільший у Швейцарії. Заснований у 1559 році.
Ліворуч від центральної алеї парку – пам’ятник Реформації. В центрі зображені лідери Реформації – Джон Нокс, Жан Кальвін, Теодор де Безе та Гійом Фарель . Завдяки ним Женева стала новим центром реформації й протестантизму.
Монумент побудований у 1917 році вздовж середньовічних захисних мурів Старого міста. Довжина – 91 м.
І знову старовинними вуличками підіймаємось вгору – до Vieille Ville – Старого міста Женеви.
Площа Place du Bourg-de-Four – затишна й мила. Колись на цьому місці був Римський форум, потім середньовічна площа.
Одна з центральних вулиць Старого міста – Rue de l’Hôtel-de-Ville. Її можна впізнати по прапорах на будинках.
Розкішні двері на одному з старовинних будинків.
Ратуша Hôtel-de-Ville (будівля під №2) була зведена у XVI столітті. У 1863 році тут був заснований Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Тепер знаходиться муніципалітет Женеви.
Напроти Ратуші – Арсенал (1634 рік) з старовинним гарматами.
Будівля Арсеналу прикрашена мозаїками, що розповідають про історію Женеви.
Навпроти Арсеналу – сірий з готичною вежею будинок Maison Tavel. Є найстарішим із збережених в Женеві, побудований у 1303 році. З 1986 року у ньому розміщений музей історії міста Musee du Vieux Geneve (вхід безкоштовний).
Вуличкою, на якій знаходиться Арсенал і Maison Tavel, через старовинні міські ворота можна вийти до затишного скверу з видом на Університетській парк та площу Place Neuve.
Золота осінь у Женеві.
Повертаємось цією ж вуличкою і проходимо далі до головного собору Женеви. Cathédrale Saint-Pierre, Кафедральний Собор Св.Петра, побудований у ХІІ ст. на місті християнського храму IV ст. У середньовіччі храм став одним з важливих центрів Реформації – Протестантської церкви у Європі. У 1530-х роках тут вперше озвучили ідею про те, що з Богом можна розмовляти зрозумілою простому люду рідною мовою, а не тільки на латині. На чолі протестантської церкви стояв Жан Кальвін, скульптура якого зображена на пам’ятнику Реформацій.
Я вперше побував у протестантському соборі. Він відрізняється своєю лаконічністю і простотою оздоблення.
На контрасті з основним аскетичним інтер’єром Собору – готична каплиця Chapel of the Maccabees, зведена у XV столітті. Знаходиться праворуч від головного входу. Каплиця прикрашена розписами і кольоровими вітражами. Особливо гарно виглядає у сонячних променях.
Собор Св. Петра знаходиться на висоті 404 м над рівнем моря. Це найвища точка Женеви. З двух веж храму, Південної і Північної, можна помилуватись Женевою, озером, горами. Піднятись на них можна крутими сходами. Вартість відвідування веж – 17 шв.франків за чотирьох.(6 фр. для дорослого, 2,5 фр.для дитини/студента).Можна розрахуватись тільки готівкою, у франках або євро 1:1.
Спочатку до веж веде один хід, а потім сходи розділяються.
Ми піднялись на Північну вежу. На відміну від Південної тут немає вікон – тільки балкон. З неї відкривається шикарна панорама міста майже на 360 градусів. Головне – не пропустити вхід.
Ось яку красу ми побачили.
Далі – женевськими вуличками, сходами спускаємось до озера. За Собором Св. Петра – затишний парк.
Головний Собор Женеви з набережною здавна пов’язували ось такі вулички, що називаються “пасажі”.
До відправлення автобуса в Аннесі ще залишилось трохи часу. З задоволенням відпочили за чаєм/кавою/місцевим шардоне на терасі ресторанчика “Flore” з видом на протестантську церкву Temple de la Madeleine та яскраво-радісну карусель.
Ось така прогулянка у нас вийшла за 3 години в Женеві. Місто нам сподобалось. Тут цікавий Старий квартал й сучасні райони, затишні мальовничі парки. Мені казали, що в Женеві немає що дивитись. Вкотре переконуюсь, що треба самому поїхати, щоб скласти власну думку. Туризм для нашої родини – це не тільки знайомство з архітектурою та музеями, це можливість побачити як живуть люди в інших країнах. В Женеві варто побувати хоча б заради цього.
Коли летіли з Женеви додому, в літаку почули розмову жінки позаду нас. Вона живе в Женеві вже 6 років і закохана в це місто: “Я дуже люблю вийти з дому і просто гуляти містом, парком, набережною”. Такі ж відчуття комфорту, затишку, безпеки з’явились у нас за день перебування в Женеві. В останній день подорожі ми зупинились на ніч в хостелі Женеви – побачили будівлю ООН, женевське озеро на світанку, гуляли вечірніми вуличками й набережною, катались по озеру на “Женевський чайці”, спробували фондю. Женевський комфорт варто відчути! Про це читайте у заключній статті нашого звіту про подорож:
= Романтична Лозанна і трошки Женеви. Звіт про подорож Швейцарія-Франція. Частина 4.
Сьогодні ми прямуємо в Аннесі- затишне, миле, мальовниче старовинне французьке місто. Воно ввійшло в ТОП найкращіх міст нашого сімейного рейтингу. Чим так сподобалось – читайте у продовженні звіту:
= Аннесі – казкове місто. Подорож Швейцарія-Франція. Частина 2.
Бажаємо яскравих подорожей!
Читайте також:
= Ліон – древній і сучасний. Звіт про подорож Швейцарія-Франція. Частина 3.
= Громадський транспорт Женеви: вартість квитка, як заощадити, безкоштовний проїзд.
= Аеропорт Женеви. Як безкоштовно доїхати у центр міста. З Женеви – у Швейцарію та Францію.
= Аннесі – казкове місто. Звіт про подорож Швейцарія-Франція. Частина 2.
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.