Регіон Зальцкаммергут розташований відразу на трьох федеральних австрійських землях: Штирія, Верхня Австрія і Зальцбург. Це прекрасний озерний край Австрії. 76 великих і маленьких мальовничих озер серед високих гір – основне природне багатство Зальцкаммергута. Назва регіону перекладається як «Соляна комора». З третьго тисячоліття до н.е. тут добувають сіль в багатокілометрових глибоких соляних шахтах. Уявляєте, яка цікава і давня історія у цього краю. Є в Зальцкаммергуті також загадкові карстові і крижані печери, величні гори, кришталево- чисті озера, колоритні міста і старовинні села. Наш маршрут включає Озеро Траун, місто Гмунден, озерний замок Орт
Ми розповімо, що подивитись в цьому регіоні, поділимось нашим маршрутом по Зальцкаммергуту та враженнями від поїздки.
Напередодні ми піднімались на високий замок, спускались в глибоку ущелину та мерзли під дощем в аристократичному Зальцбурзі. Про це читайте тут:
=== Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина та Зальцбург. Подорож по Австрії.
Наша подорож сьогодні починається з міста Фьоклабрук. Тут ми зупинились в будинку каучсерфера. Вранці прокидаємося, на кухонному столі стоять масло, сир, хліб, джем і записка від нашого хостера Боба: «Користуйтеся всім, не соромтеся і вдалого Вам дня». Така турбота дуже приємна.
Доречі, в Фьоклабруці є гарний вибір готелів, якщо каучсерфінг не для вас. Забронювати готель можна за цими посиланнями, просто натисніть:
- готелі Фьоклабрука – від 65 євро.
Маршрут по Зальцкаммергуту. Австрія.
За один день ми запланували відвідати озерний замок Орт в м. Гмунден, казковий Гальштат, озеро Вольфгангзее і піднятись в гори на канатній дорозі. Розповідь про цю поїздку ми розділили на кілька частин. Посилання на них дивіться в кінці цієї статті. Ось так виглядає наш одноденний маршрут на мапі.
Гмунден
Першим пунктом мандрівки було містечко Гмунден (Gmunden) на озері Траун із знаменитим Озерним замком Орт. Цей замок був споруджений на маленькому острівці ще в ХІІ столітті на місці руїн римської фортеці. Романтична історія пов’язана з Озерним замком. В ХІХ столітті його власник племінник австрійського імператора Франца Йосифа ерцгерцог Йохан Сальватор полюбив просту балерину. Через різний соціальний статус закоханих їм не дозволяли бути разом. Ексгерцог відмовився від свого титулу, одружився на балерині і став називати себе після цього Йохан Орт.
Де зупинитися в Гмундені
Так як погода в червні стояла зовсім не літня, всього + 10 + 12 градусів, туристів ми тут побачили дуже мало. Знову ж згадую прочитані звіти інших мандрівників, що побували тут. Де писалося – «під’їхали до замку Орт». І я собі побудував таку картину: озеро, набережна і до замку від набережної дерев’яний місток. Насправді зовсім не так. Озеро є, набережна теж є, і місток теж є. Але …
Але щоб потрапити до замку, потрібно прогулятися по красивому парку і мальовничій алеї з платанами.
В парку тихо, спокійно, затишно.
В кінці алеї ми побачили ось таку красиву будівлю. Це набережний замок Орт.
Озерний замок Орт
Замок був побудований в XI ст Хартнідусом Ортом. В XV — XVII замком управляв род фон Стархенберг. В 1914 році його придбав Франц Иосиф I, він планував зробити його доступним для учнів Гмундена. Але початок Першої світової війни не дали здійснитися цим планам. Замок був у занедбаному стані до 1973 році. Зараз замок використовується навчальним центром Федерального міністерства земельних и лісних ресурсов.
Ну і далі через міст – сам Озерний замок Орт. Вхід безкоштовний. У замку ми були одні, тільки при вході побачили галасливу групу школярів, які на нашу радість вже покидали замок.
Йдемо по мосту і милуємося красою. Допитливі пташки, які плавали тут, зовсім нас не боялись.
Через ворота вежі з годинником заходимо в замок Орт. Ось така незвичайна парасолька в формі лійки трошки зіпсувала вид внутрішнього дворика в стилі ренесанс.
На стіні намальований рівень повенів, які затоплювали замок в різні роки його існування.
Також є маленька старовинна церква із стародавніми фресками.
А ось так турбуються про парафіян. У холодний день, хоч і червневий, включили обігрівачі.
І як завжди дуже красиво навколо. Озеро Траун в оточенні величних гір. І хмари …Цікаво, що стародавні римляни називали Траун- щасливим озером.
Навіть видно, що вода після весняної повені ще не відступила. Будинки на березі підтоплені.
Перед від’їздом було бажання і можливість трошки оглянути Гмунден. Уздовж набережної ось такі доріжки окремо для пішоходів і велосипедистів.
Дітки розважаються))
Трохи хай-тека в старовинному Гмундені.
Невеличке гарне містечко.
Ось такий незвичайний пам’ятник стоїть біля набережної. Гмунден відомий не тільки видобутком солі, як і весь регіон Зальцкамергут. Це місто ремісників. Воно славиться красивими виробами з фаянсу і кераміки. Годинники на головній ратуші Гмундена, побудованої в XVIII столітті, виготовлені з місцевої кераміки. Недалеко на набережній є міський музей. У ньому представлені різні вироби місцевих майстрів XVI-XIX століть з кераміки і фаянсу.
Де зупинитися у Гмундені
Готелі та апартаменти Гмундена можна забронювати за цим посиланням:
- Готелі та апартаменти Гмундена – від 37 євро.
А нас чекають нові пригоди і відкриття. Далі прямуємо в древній Гальштат з його казковою атмосферою.
Читайте продовження:
=== Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
Яскравих вам подорожей!
Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:
Читайте також:
=== Австрія, Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее. Заповідник Високий Тауерн.
=== Відпочинок на озері Балатон, дорога в Австрію, Клагенфюрт та парк мініатюр Мінімундус
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.