Що цікавого подивитись недалеко від Фетхіє. Найдовший каньйон Туреччини – неймовірно гарне місце у Національному парку Сакликент (Saklıkent Milli Parkı). Знаходиться в 45 км від Фетхіє, в 65 км від міста Каш, в 170 км від Мармариса, на кордоні між турецькими провінціями Мугла та Анталія. Ми розповімо: Що варто знати туристу про відвідування каньйону. Як дістатись. Про вартість квитка і графік роботи. Які ще туристичні атракції є в Національному парку. Запрошуємо разом з нами на прогулянку дивовижним каньйоном Сакликент.
Тисячі років тому тріщини у гірських породах утворили глибокий каньйон. Знайшли його відносно недавно – 1989 році. Колись каньйон знаходився в гірській місцевості, яку практично не відвідували люди. Місцевий пастух загубив на пасовиську кількох овець. У пошуках тварин він зайшов занадто далеко і побачив справжнє природне диво. В захопленні пастух вигукнув “Сакли кент!”. “Sakli kent” перекладається як “приховане місто”. Чоловік розповів про свою дивовижну знахідку односельцям.
Так само випадково знаходили люди й інші “загублені” природні пам’ятки. Наприклад, Печеру Святого Іштвана в угорському місті Ліллафюред або Печеру Постойнська Яма в Словенії.
За кілька років турецьке телебачення показало рекламний фільм про каньйон. У 1995 році сюди навідався міністр інозеvних справ Туреччини. Через рік був заснований Національний парк Сакликент і створено туристичний центр. На багатьох дорогах провінцій Мугла й Анталія встановлені вказівники на каньйон. Тож можна сказати: “всі дороги ведуть в Сакликент”))). Тепер це дуже популярне туристичне місце.
Якою дорогою ми їхали до каньйону в цей день. Про весь маршрут читайте в цій статті:
=Цікавий маршрут з Фетхіє: Сакликент, Тлос, Якапарк.
Каньйон Сакликент – дивовижне місце.
Сакликент вважається одним з найдовших і найглибших каньйонів Туреччини. Він тягнеться впродовж 18 км. Іноді висота скель досягає 600 м, а відстань між ними – 2-х метрів. Річка Ешен (Eşen) потужним потоком несеться по дну каньйону. На початку маршруту облаштована дерев’яна стежка. Вона прикріплена до скель.
Вражає колір води – ніжно-блакитний з білим відтінком, що надає місцева глина.
У каньйоні багато мальовничих водоспадів.
Дерев’яна стежка приводить до великої галявини. На ній облаштовані фуд-корти і столики для пікніка.
У Національному природному парку Сакликент ростуть: червона та чорна сосна, модрина, кедр, рідкісні види цикламенів. Прямо у воді, в тіні дерев, стоять лавочки. На них було б дуже затишно посидіти, милуючись дивовижними краєвидами, якби не… льодяна вода. Аж ноги зводить.
Далі маршрут йде по дну каньйона. Щоб попасти на стежку – треба перейти річку.
Течія річки сильна.
Між берегами натягнута мотузка, за яку можна триматись, щоб не знесло потоком.
Від льодяної води ноги аж у “трубочку скручувало”. Але поки перейшли річку, звикли до такої температури).
В Австрії ми побували в Ліхтенштейнський ущелині. Це були неймовірні враження. Читайте більше тут:
= Ліхтеншейнська ущелина. Австрія. Місце народження райдуги.
На відміну від Ліхтенштейнської ущелини, каньйон Сакликент – місце “інтерактивне”. Це була справжня пригода для нас. Адже ти не просто спостерігаєш “з боку”за течією річки і скелями, коли йдеш по гарно облаштованій стежці над ущелиною. В каньйоні Сакликент ти – у центрі цієї дикої природньої краси, відчуваєш стрімку течію річки під ногами. А вода така блакитно-холодна, аж зашпори заходять. І скелі над тобою – величні, грандіозні, дивовижні. Страшно гарно!
Чим далі вглиб каньйону – тим вужче дно річки, спокійніша течія, тепліша вода (а може то вже звикли?), тісніше кам’яні стіни.
У каньйоні є багато печер. Вони розташовані далі, у важкодоступних місцях. Потрапити до печер можна лише спустившись згори по мотузці. Тож доступу туристам до них немає. Цікаво, що у місцевих карстових печерах жили люди більше 3 тисяч років тому. На дні каньйону є глина. Кажуть, вона має лікувальні властивості. На каменях можна побачити “наскельний живопис” з глини, що намалювали туристи – “сучасні печерні люди”.
Прогулянка по каньйону дарує неймовірні враження. Часом ти занурюєшся у воду, перестрибуєш каміння, ковзаєшся на слизькій стежці й… відкриваєш все більше краси за кожним новим поворотом і виступом скелі.
Маршрут стає все складніший. А скелі навколо все містичніше. У каньйоні панує неймовірна атмосфера.
Ми йшли по каньйону допоки не зустріли більш серйозні перешкоди. Зрозуміли, що далі треба йти із спеціальним спорядженням. Тож мусили повертатись.
Відтінки каньйону Сакликент.
На зворотньому шляху побачили каньйон у світлі сонячних променів. Це зовсім інші кольори і враження.
Атракції у Національному парку Сакликент.
Біля каньйону вирує туристичне життя)). Національний парк Сакликент – популярне місце для відпочинку. Сюди приїжджають на пікніки або пообідати в кількох колоритних ресторанчиках на берегах річки.
Крім пішої прогулянки по дну каньйону, є рафтінг, риболовля, джип-сафарі, багато піших і вело-маршрутів різної складності, прогулянки на конях.
Кілька порад. Що варто знати туристу.
- Маршрут по каньйону проходить по дну річки. Тут багато каменів, місцями сильна течія, іноді слизько, тому потрібно взути акватапки. Звичайні шльопанці просто знесе сильною течією. До речі, акватапки продаються на місцевому базарчику біля входу. Коштують 20 лір, прокат – 5 лір.
- Можна вдягти купальник або коротки шорти. Місцями води може бути добряче вище колін, або по пояс. Можливо вам буде потрібно захистити свій рюкзак з документами, телефоном, гаманцем від води, тож візьміть з собою пакет або водонепроникну сумку.
- Вода в річці дуже холодна, аж ноги зводить. Працівник, коли побачив нашу першу реакцію, заспокоїв: “Спочатку так всі реагують, але ви швидко звикнете”. Так і було)).
- Шлях можна розтягнути на кілька кілометрів, тож варто з собою взяти воду.
- Розраховуйте свої сили. Не забувайте, що потрібно ще повертатись тією ж дорогою.
- У каньйоні багато тіні. У спекотні дні тут панує приємна прохолода. Але все ж без сонцезахисного засобу і капелюха не обійтись.
- Якщо ви плануєте довгий трекінг, то варто взяти з собою спеціальне спорядження та найняти гіда. На вході в каньйон також можна взяти каску.
- У зливу прогулянка каньоном може бути небезпечною, через стрімку течію. Краще обрати сонячний день, коли дощ не прогнозується.
- В парк привозять багато організованих груп. Тому варто приїхати сюди на відкриття, коли ще немає натовпів. Ми приїхали зранку і насолоджувались прогулянкою каньйоном майже без людей. Це особлива, неповторна атмосфера. А коли повертались назад, біля 11-00, назустріч нам йшло все більше і більше туристів.
- У будні туристів менше. Дуже багато відвідувачів приїздять на вихідні і свята.
Вартість квитка.
Ціна квитка для дорослого – 9 лір. Дитячий – 4,5 ліри. Оплата готівкою.
Графік роботи.
Години роботи залежать від сезону і погоди. Національний парк краще відвідувати у теплу пору року. З травня по вересень каньйон Сакликент відкрито з 9-00 до 19-30. Графік може змінюватись. Вхід може бути зачинений з міркувань безпеки під час дощу й негоди.
Актуальну інформацію дивиться на офіційному сайті – http://milliparki.com/
Як доїхати до каньйону Сакликент.
1. На долмуші – місцевій маршрутці. З автостанції Фетхіє у туристичний сезон регулярно ходить долмуша до каньйону. У дорозі приблизно годину. Заздалегідь дізнайтесь розклад і вирушайте до каньйону раніше.
2.На машині. Ми орендували авто – це найзручніший спосіб побачити красиві місця Бірюзового узбережжя.
Читайте: Оренда авто в Туреччині. Наш досвід.
Дорога до каньйону хорошої якості. Всюди встановлені вказівники, тож знайти легко. За кілька кілометрів до каньйону починається нескладний гірський серпантин. Навпроти входу є платна парковка. Коштує 10 лір. А якщо проїхати далі через міст (як зробили ми на відео), то праворуч за ринком знайдете велику безкоштовну парковку. Гірьска дорога до каньйону Сакликент – на відео:
Парк Сакликент на карті.
Маршрут доїзду з Фетхіє до Національного парку Сакликент.
Національний парк Сакликент – дивовижне місце недалеко від Фетхіє і Бірюзового узбережжя Туреччини. Ще кілька десятиліть тому воно було загублене серед високих гір. Тепер сюди приїжджають тисячі туристів. Прогулянка Каньйоном Сакликент дарує неймовірні враження. Тут справді відчувається краса, сила і велич природи. Сюди варто приїхати під час відпочинку на морі в Туреччині.
Наш авторський путівник по Фетхіє читайте тут: Туреччина самостійно. Чудовий відпочинок у Фетхіє.
Бажаємо яскравих подорожей!
Де зупинитись в Туреччині.
Готелі ми бронюємо на цьому сайті. Це надійний сервіс, яким завжди користуємось у подорожах. До речі, в Туреччині букінг не працює. Перебуваючи в цій країні ви не зможете забронювати житло на цьому сервісі. Тому про готелі краще подбати заздалегідь – забронювати ще вдома.
Читайте також: 15 кращих готелів Олюденіз. Туреччина.
Читайте також:
=На машині в Туреччину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість пального, наш досвід.
=Фетхіє. 8 пляжів Бірюзового узбережжя Туреччини.
=Аеропорт Даламан. Як дістатись до Фетхіє, Мармарису.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.