Озеро Ґарда – одне з найбільших озер в Італії. Коли ми побачили в інтернеті світлини Гарди, заочно закохались у це місце. Навколо – високі гори, неймовірна блакить води, колоритні італійські містечка. Відпочинок на озері Гарда різноманітний. Південне узбережжя – з низькими пагорбами, славиться термальними водами. Північне – оточене гірськими хребтами, нагадує фіорд. Це рай для любителів парусного спорту і віндсерфінгу. Східний берег Гарди називають оливковою, а західний – лимонною рів’єрою. Де зупинитись на озері, як дістатись, що подивитись навколо – розповімо у цій частині звіту про подорож на машині в Італію.
Ми обрали для відпочинку Ріва-дель-Гарда – середньовічне місто на півночі озера. Воно оточене мальовничими горами, а пляжі вважаються найгарнішими на Гарді. Тут ми провели незабутні 4 дні. Милувались італійськими Доломітами, купались в озері, катались на велосипедах, їздили по гірських серпантинах, піднімались в гори, печери і на вежі замків. Відвідали сусідні містечка Лімоне, Мальчезіне, Тремозіне. Ріва (так ще називають місто) – чудове місце для сімейного, активного й спокійного відпочинку. Тут кожен знайде заняття до душі.
В Ріва дель Гарда проживає близько 16 тисяч мешканців. Це муніципалітет в регіоні Трентіно-Альто-Адідже. Знаходиться в 80 км від Верони, в 180 км від Мілана і Венеції, в 40 км від столиці провінції – міста Тренто. Ми їхали в Ріва через Тренто і озеро Мольвено. Читайте про наші пригоди в цій статті:
Зміст:
- Як дістатись до Ріва дель Гарда.
- Де зупинитися. Готелі Ріва дель Гарда.
- Пляжі Рива-дель-Гарда.
- Що подивитись. Старе місто Ріва й печера Вароне.
- Активний відпочинок. Оренда велосипедів. Наш досвід.
- Що подивитись навколо Ріва дель Гарда. Цікаві місця
Як дістатись до Ріва дель Гарда.
Літаком. Найближчі аеропорти до озера Гарда знаходяться у Вероні, Мілані, Болоньї, Тревізо, та Венеції. А далі потяг + автобус. Щоб знайти дешеві авіаквитки до Італії, ми користуємось сервісом Skyscanner.com.ua. Це відомий сайт- пошуковик. Він порівнює ціни на квитки більше 700 авіакомпаній (в тому числі лоукостів) і підбирає найвигідніші за ціною рейси. Для бронювання знайдених авіаквитків ви перенаправляєтесь безпосередньо на сайт авіакомпанії. Це добре, адже ви користуєтесь всіма акціями, бонусами, накопиченням “миль”.
Автобус + потяг. Найближчі залізничні вокзали – у Вероні, Брешіа, Роверето, на озері Гарда – станції у містах Песк’єра (Peschiera del Garda) і Дезенцано. Квитки на потяг можна придбати на сайті Trenitalia – www.trenitalia.com або на сайті Italotreno – www.italotreno.it/en. Далі з цих міст можна доїхати автобусами. З Верони до Гарди їдуть автобуси № 162,163,164,185. Далі – пересадка до Ріва на №484. З Роверето і Тренто – автобусна лінія №332. З Брешіа – автобус №S202. З Дезенцано – №27.
Човен або пором. Дорожчий вид транспорта, але романтичний. Пороми ходять з Песк’єри, Дезенцано, Лімоне. У високий літній сезон також багато пропозицій водних екскурсій з різних міст узбережжя озера Гарда. Наприклад, ціна квитка на пором до Мальчезіне від Ріви-дель-Гарди в один бік – 9,80 євро, від Дезенцано – 13,70 євро. Сайт поромів озера Гарда: www.navigazionelaghi.it.
На машині: На власній або орендованій. Орендувати автомобіль в Італії можна на міжнародному сервісі Rentalcars. Він порівнює пропозиції багатьох компаній і пропонує найвигідніші варіанти.
Все, що потрібно знати для подорожі в Італію на авто читайте в нашій статті: На машині в Італію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, парковки, вартість пального, місця відпочинку.
До Ріва дель Гарда можна доїхати маршрутами, що включають безкоштовні дороги і платні автобани. Наприклад, від Удіне до Ріва дель Гарда ми дістались мальовничими безкоштовними дорогами. Маршрут:
З Ріва-дель-Гарди лише 80 км до Верони. Обрали платний автобан. По дорозі заїхали у Монастир Мадонна делла Корона, що побудований високо на скелях. Наш маршрут на мапі:
Де зупинитися. Готелі Ріва-дель-Гарда.
Гарда – популярне місце відпочинку. В містах навколо озера багато готелів, апартаментів, кемпінгів. Ми обрали апарт-готель Spiaggia Residence в Ріва дель Гарда. Бронювали житло на липень ще у листопаді, за 8 місяців до подорожі. Таке раннє бронювання дозволило суттєво заощадити, адже ціна готелю ближче до літа піднялась удвічі. До речі, житло в подорожах ми бронюємо на сайті Букінг.
Вирішальним фактором при виборі готелю було його розташування. До супермаркету 10 хвилин, поруч джелатерія, пляжний бар, ресторани. До (галасливого по вечорам) історичного центру 20-30 хвилин приємної пішої прогулянки вздовж озера. А головне, до пляжу пішохідною вуличкою йти 50-70 метрів. Ось такий мальовничій пляж був поруч з апарт-готелем.
Невеличка кухня у Spiaggia Residence була обладнана мінімально необхідним набором посуду для готовки. Оскільки їхали на авто, то взяли з собою електрочайник, губку і засіб для миття посуду, кухонні рушники, сіль, цукор. Олію і решта продуктів купували у місцевому супермаркеті.
У номері також – загальна кімната з телевізором, обіднім і журнальним столом, стільцями.
Дві спальні кімнати. Одна з двоспальним ліжком і одна маленька з двоповерховим ліжком. Ліжка зручні, постіль чиста, білосніжна.
Чиста ванна кімната з душовою кабіною, рушники.
Невеликий балкон у номері. Тут ми зазвичай снідали і вечеряли.
З нашого балкону милувались пальмами й горами. Також з нього видно двір готелю і сусідній кемпінг.
Парковка готелю досить мала для такої кількості номерів. Тому деяким гостям готелю доводилось ставити на ніч авто у незручному місці, перекривши виїзд іншим. Тож іноді парковка нагадувала нам гру в тетріс))).
Ключ від номеру отримали на рецепції готелю Міраж, що знаходився в 10 хвилинах ходьби. Вперше за свої подорожі ми свідомо забронювали готель з оцінкою 7,9. (зазвичай обираємо з більш високою). Інші варіанти так близько до озера і з кращими умовами були набагато дорожчі. Ми перечитали відгуки і відносно них підготувались до перебування – взяли з собою мінімум кухонного начиння і засоби гігієни (шампунь, гель для душу). На жаль, до Wi-Fi готелю ми так і не змогли підключитись, хоча в інших номерах він був. Але безкоштовний інтернет “ловили” на пляжі і в сусідніх барах. (то й добре, що в номері не сиділи.)) Наш номер не виглядав затишним, але (що важливо) був чистим. Тому апарт-готель Spiaggia Residence можемо рекомендувати для короткого відпочинку на озері Гарда.
Інші варіанти житла у Ріва-Дель-Гарда можна забронювати за цими посиланнями:
- Апартаменти Ріва-дель-Гарда
- Хостели Ріва-дель-Гарда
- Готелі Ріва-дель-Гарда
- Кемпінги Ріва дель Гарда
Акції та знижки готелів Ріва дель Гарда дивіться тут:
Пляжі Ріва дель Гарда.
Чому для пляжного відпочинку ми обрали саме Ріва-дель-Гарда. На озері Гарда багато хороших пляжів у різних містах. Але ми закохались у неймовірний гірський пейзаж Ріва дель Гарда. Від наших апартаментів Spiaggia Residence до озера лише 50 метрів. Ось так наш пляж Spiaggia виглядав зранку. Західний берег озера у променях сонця, ліворуч на світлині – у ранковому тумані сховався гірський хребет Монте Бальдо. Вода дивовижно прозора. Пляж Ріва дель Гарда вважається одним з найгарніших на озері.
На пляжі можна розташуватись на м’якій травичці у тіні високих дерев або засмагати у променях сонечка на гальці біля води. Тут є вільний Wi-Fi, лавочки, туалет, душ, бар, понтон, працює рятувальна служба. Все, що потрібно для комфортного відпочинку. Пляжі Ріва дель Гарда безкоштовні.
Температура води. Гарда – це гірське озеро, тому вода тут може бути холодною для плавання. Ми були на початку липня, температура води +16, іноді піднімалась до + 19. Хоча на всіх погодних сайтах середня статистика температури води у липні була +21 градус. Тож ми заходили на хвилинку у воду і швиденько на берег грітись, поплавати досхочу не вдалось. Можливо, у серпні вода прогрівається краще.
А от хто плавав у озері вільно, так це качки й лебеді. Місцева “банда” Скрудж Мак Даків. Чимчикують впевнено. Справжні господарі пляжу в Ріва дель Гарда.
Лебедина сімейка.
У подорожах ми любимо вставати рано вранці, зустрічати схід сонця у нових місцях. Ось так загадково-романтично виглядав наш пляж, коли Ріва ще спала.
Пляжі тягнуться вздовж узбережжя Ріва дель Гарда, від Марини (стоянки для яхт) до Старого міста і порта. Ввечері ми насолоджувались навколишньою красою, гуляючи берегом озера.
Ріва-дель-Гарда славиться не тільки пляжним і активним відпочинком. Це стародавнє місто з гарним історичним центром.
Що подивитись в Ріва дель Гарда.
Колоритне Старе місто.
Поселення на місці Ріва дель Гарда існувало ще за часів Римської імперії. У центрі міста можна побачити розкопки римських терм I ст. За століття місто належало Єпископському князівству Тренто, сеньйорам Верони – Скалігерам, Венеціанській республіці, Австрійський імперії. Після Першої світової війни Ріва дель Гарда приєдналось до Італії. За часів правління Габсбургів місто відбудовували, щоб перетворити на кайзеровську рів’єру – елітний кліматичний курорт. Красою Ріва дель Гарда захоплювались такі знаменитості як Франц Кафка, брати Генріх і Томас Манн, Йоганн Гете, Фрідріх Ніцше.
Ріва-дель-Гарда називають перлиною озера Гарда. Це місце з дивовижним пейзажем, що поєднує високі гори, кришталеву блакить озера, середземноморську рослинність, колоритні будинки й вишукані палаццо Старого міста. У Ріва всюди ростуть пальми, пінії, кедри, кіпариси, оливкові й лимонні дерева, ароматні олеандри, яскраві квіти. Особливо красиві й затишні парки міста.
Місцевій міст кохання.
Lido Palace – розкішний історичний 5-зірковий готель розміщається у неокласичному палаці XIX століття, поруч із старовинним парком. Він був відкритий у 1899 році як курорт для європейських монархів. В цьому готелі гостювали австрійський ерцгерцог Франц Фердинанд, перший король Італії Віктор Еммануїл і королева Олена Савойська.
Набережна в центрі Ріва дель Гарда.
З причалу на набережній, що поруч з замком Рокка, відправляються екскурсійні човни.
Вартість денної екскурсії по озеру – 24 євро. Подорож триває більше 6 годин, включає Лімоне і Мальчезіне. У кожному місті зупинка по 2 години.
Є в Ріва дель Гарда свій середньовічний замок Рокка – La Rocca, зведений на острові в ХІІ ст. Замок був частиною великої оборонної системи міста. Як і належить, він оточений ровом, наповненим водою озера. La Rocca захищав вхід у порт. За століття у замку були резиденція епископа, австрійські казарми.
Сьогодні в замку La Rocca розміщується музей MAG Museo Alto Garda. У музеї можна дізнатись про історію Ріва-дель-Гарда, побачити картини художників, що прославили озеро Гарда. Також є тимчасові виставки і дитяча зона з інтерактивними іграми. Години роботи: з 10-00 до 18-00, понеділок вихідний. Квиток коштує 5 євро для дорослого і 2,50 євро для дитини. У вартість входить підйом на вежу замка.
Перед музеєм на площі є ось така мапа міста.
Історичний центр Ріва дель Гарда маленький й компактний. Це пішохідна зона. Площі і вулички Старого міста оточують старовинні будинки у ломбардському і венеціанському стилі. На деяких палаццо можна побачити крилатих левів Святого Марка – символів Венеції. Спокійно і затишно на Piazza Garibaldi.
У центрі площі – фонтан Маленька Русалоньчка. І тут господарями почуваються місцеві качки)).
Назва площі Piazza Catena, що знаходиться біля порту, перекладається як “ланцюг”. Колись його натягували між двома лебідками, так перекривали вхід у порт ворожим кораблям. Звідси ходять пороми у різні міста озера Гарда.
На схилі гори видно Бастіон XVI століття. Ввечері він яскраво підсвічується. Укріплення захищало селище, що знаходилось внизу. На початку XVIII ст. бастіон зруйнували французькі війська. Сьогодні до нього можна піднятись по стежці. У 2020 році планують запустити нагору панорамний ліфт. З бастіону відкривається гарний краєвид на місто і озеро Гарда. Режим роботи: понеділок-субота з 8-00 до 17-00, неділя та святкові дні – вихідні. Трохи вище у скелях – церква Святої Барбари, побудована у 1935 році.
Вид на порт, Piazza Catena, бастіон і велику гідроелектростанцію 1920 року з набережної Ріва дель Гарда.
На центральній площі Piazza III Novembre у середньовіччі проходили ярмарки. Вона була частиною старого порта і економічним центром міста. Тоді тут знаходились склади солі й зерна, торгові ряди. Колись площа називалась Piazza Granda. Тепер у старовинних венеційських палаццо з аркадами розмістились готелі, ресторани, крамниці і муніципалітет міста.
Міська Ратуша Ріва дель Гарда збудована ще за правління Венеції у 1492 році. У XIX столітті палац розширили, об’єднавши з сусідніми будівлями Палацо Преторіо і Порту Бручіата. Сьогодні тут знаходиться муніципалітет міста.
Аркади (портики) є традиційними для середньовічних будівель. Вони зведені на Piazza III Novembre у 1375 році на честь Скалігерів, що тоді володіли Ріва дель Гарда. Про це свідчить пам’ятна табличка на стіні. У XIV столітті в аркадах відкрилось багато крамниць і складів, що належали заможним дворянам і торговцям.
Над площею височіє Вежа Аппонале (Torre Apponale), збудована у ХІІІ ст. для охорони міста. Колись вона була частиною міських захисних мурів. Довгий час у ній розміщалась в’язниця. У XVI столітті на пункті спостереження вежі чергував охоронець. Він бив у дзвони, попереджаючи жителей міста про небезпеку. На горі зберігся дзвін “La Renga” 1532 року, що колись служив сигналом тривоги. Сьогодні кожні 60 хвилин чути бій старовинних годинників. На вершині вежі виблискує бронзою на сонці янгол L‘Anzolim – символ міста Ріва дель Гарда. На гору ведуть 165 сходинок. З оглядового майданчику вежі відкривається чудовий краєвид. Години роботи: щоденно з 10-00 до 18-00, з жовтня по червень вихідний – понеділок. Вартість підйому – 2 євро, діти до 15 років безкоштовно.
У Старому місті Ріва дель Гарда панує весела курортна атмосфера. В ресторанах грає музика, багато людей танцюють, виступають вуличні артисти й музиканти. Цікаво, що всі вуличні митці можуть виступати у місті безкоштовно і без дозволу влади. Розуміючи, що ідея концерту у творчих людей може виникнути спонтанно, бути миттєвим натхненням, муніципалітет вирішив просто визначити місця і час доби – де й коли можна виступати артистам. Мапа і правила розміщені на офіційному сайті. Тож у Ріва дель Гарда вуличні концерти не за розкладом і дозволами, а за покликом душі музиканта, артиста чи художника. І це відчувається))).
Хтось обирає запальні танці, а комусь подобається ось така романтична творча атмосфера як на відео:
Вечірня Ріва-дель-Гарда стає казковою. Особливо романтичні тихі вузенькі вулички. Приємно у них “пірнути” й гуляти, відчуваючи атмосферу старовинного міста.
Нове місто за межами історичного центру. Тут збереглись палаци і будинки, що зводились за часів австрійського правління, коли Габсбургі планували перетворити Ріва дель Гарда на фешенебельний курорт.
Водоспад Cascate del Varone.
Водоспад і печера Вароне знаходиться лише в 4 км від центру Ріва-дель-Гарда. Він відкритий у 1874 році. На урочистій події були присутні високі гості. Відтоді печеру з водоспадом відвідали такі відомі люди, як імператор Франц Йосиф, італійській принц Умберто ІІ, письменники Франц Кафка, Томас Манн. Сьогодні це красивий приватний природний парк.
Режим роботи з 9-00 до 19-00 у літній період. Квітень та вересень до 18-00. З жовтня по березень з 10-00 до 17-00. Ціна квитка: 6 євро. Сімейний квиток 2 дор.+2 дит. коштує – 22 євро. Порада: біля водоспаду дуже вогко, варто вдягти плащ-дощовик. (продають біля каси). Проте у літню спеку намокнути у бризках водоспаду – одне задоволення)). У парку є кафе, місця для відпочинку. Сайт: www.cascata-varone.com.
З парку Cascate del Varone відкривається вид на місто Ріва-дель-Гарда. Внизу на фото – маленька безкоштовна парковка. Краще приїжджати зранку або перед закриттям, так знайдете місце для авто і буде менше людей.
Водоспад має висоту 98 м. А печера – це висока кам’яна ущелина, яку “виточила” вода за 20 тисяч років. 100 років тому сходів і маленьких містків не було. На водоспад можна було подивитися лише згори. Сучасний парк обладнали містками й стежками. Вони ведуть у 2 гроти: нижній і верхній. Водоспади у гротах підсвічуються різними кольорами. Це робить їх ще більш фантастичними.
Нижній Грот – місце, де вода зустрічається із землею. Гуркіт, бризки, потужний потік. “Вода камінь точить” – ще й досі продовжується ерозія кам’яних скель. Щороку вони зменшуються на 2 мм. Вода – такий собі природній скульптор, що створює дивовижні силуети.
Біля водоспадів дуже багато водяного пилу, тому бережіть техніку. З печер всі, і ми в тому числі, виходили практично мокрі. У спеку це дуже приємно))).
До Верхнього гроту потрібно піднятися по стежкам на висоту 40 метрів, там видно середину водоспаду.
Від води не сховаєшся)). Мені вдалося зробити відео про те, що відбувається у печері.
У парку Cascate del Varone створений невеликий ботанічний сад. По дорозі до гротів можна помилуватись екзотичними і рідкісними рослинами. Цю красу доповнювала заспокійлива музика.
На верхніх поверхах парку є місця для пікніку – столи з лавками. Звідси видно панораму Рива-дель-Гарда. А на нижньому облаштований невеликий японській сад. Чудове місце для відпочинку і нових відкриттів!
Активний відпочинок. Оренда велосипедів.
В Рива-дель-Гарда – популярне місце для активного відпочинку. Навколо прокладено багато піших і велосипедних маршрутів. В горах тренуються альпіністи. Північ озера – найкраще підходить для парусного спорту, кайтсерфінгу і віндсерфінгу. Цьому сприяють постійні вітри. Легенький Peler дує з півночі на південь в першу половину дня, в цей час тренуються новачки. Більш потужний вітер Ora має протилежний напрямок і панує над озером у другу половину дня – це час досвідчених спортсменів. На узбережжі Ріва дель Гарда і сусіднього Торболе багато шкіл і центрів цих водних видів спорту.
У Ріва-дель-Гарда на велосипедах катаються цілими сім’ями. Тут гарно розвинута інфраструктура для велосипедних прогулянок: велодоріжки, маршрути по мальовничім околицям, багато прокатних контор, у яких можна взяти в оренду велосипед і екіпіровку.
Вартість оренди велосипеда.
Ціни різноманітні, залежать від марки/рівня і якості велосипедів. Найменша ціна – від 5 євро за дві години, але велосипеди в тій конторі були у поганому стані. Ми вибрали дорожчу вартість і кращу якість велосипедів і сервісу. Скористались послугами прокатної контори Happy Bike, що знаходилась недалеко від нашого готелю, на заправці. Тут великій вибір велосипедів для дорослих і дітей.
Вибір байків великий – від звичайних міських з корзиною до електробайків. Оренда простого “міського” велосипеда – від 8 євро за 2 години. Для поїздки по околицям нам більше підходили “байки”з орендою від 4-х годин. У Happy Bike є також акція – можна взяти велосипед ввечері перед закриттям і повернути зранку. Оплата за ці 14 годин така ж, як за 4 години вдень.
Для оренди велосипеда потрібно залишити якийсь ID документ. Моє водійське посвідчення підійшло. Також заплатили завдаток – 20 євро за велосипедний шолом. Думали, що 4 години буде багато, але помилились. Велика кількість доріжок, маршрутів, навколишня краса…Ми не помітили як пройшов час.
Цікаво, що під сидінням велосипеда є сумка швидкої допомоги. При оформлені оренди нам пояснили, що при необхідності потрібно зірвати пломбу і скористатися. Добре, що нам не довелось цього робити))).
Інфраструктура для велосипедистів.
Вздовж озера, в Ріва дель Гарда і сусідніх містах, прокладено безліч велосипедних доріжок. Вони обладнані пішохідними переходами, дорожніми знаками. Все як у автомобілів.
Бачили на велодоріжках такі міні-СТО для велосипедів з насосом і різноманітними ключами. У випадку простої поломки можна свій “байк” самостійно відремонтувати або підзарядити електровелосипед.
Біля супермаркетів і ресторанів дуже багато великих велопарковок, тому немає проблеми припаркуватися.
Велосипедні маршрути навколо Ріва дель Гарда.
При видачі велосипедів нам дали мапу міста і порадили цікавий маршрут. Спочатку ми покатались по місту.
На відео – велодоріжки вздовж пляжів Ріва дель Гарда.
Потім поїхали на маршрут, який нам порадили в прокатній конторі. Як я зрозумів, це колишня автомобільна гірська дорога до міста Лімоне. Тепер вона служить для пішохідних і велосипедних прогулянок. (З Ріва до Лімоне замість старої дороги проклали сучасну.) Прогулянка вийшла легкою, навіть для мене, нетренованого велосипедиста. Краєвиди, які нам відкрились, просто вражали. На світлині – Ріва-дель-Гарда.
Ось так виглядає дорога по маршруту. На ній є тунелі, місця для відпочинку, вказівники.
Чудові краєвиди озера Гарда. На світлині видно прокладену у горах велосипедну дорогу.
Внизу можна побачити тунелі нової автомобільної дороги до Лімоне. Фантастика!
Дивіться відео з нашої вело- прогулянки. Неймовірна краса озера й скель!
На цій дорозі багато велосипедистів і пішоходів. Маршрут цікавий і зовсім не важкий. А ми отримали цінний досвід оренди велосипедів у подорожах.
Що подивитись навколо Ріва дель Гарда.
Недалеко від Ріва дель Гарда багато цікавих місць. Тож ми з задоволенням поєднували відпочинок на озері з поїздками по навколишнім містам і природним пам’яткам. За 4 дні відпочинку на озері Гарда ми встигли побувати в Мальчезіне, Лімоне, Тремозіне. Ввечері ми гуляли набережною до сусіднього містечка Торболе.
Місто Мальчезіне. Гора Монте Бальдо і замок Скалігерів.
Місто, що надихає – так можна назвати Мальчезіне (Malcesine). Невеличке колоритне містечко розмістилось на східному березі озера Гарда, в 15 км від Ріва-дель-Гарда. Тут знаходиться романтичний середньовічний замок Скалігерів і канатна дорога, що веде на гірський хребет Монте Бальдо. З вежі замку і вершини гори відкриваються фантастичні краєвиди. Читайте більше про поїздку тут:
= Мальчезіне – місто, що дарує натхнення. Гора Монте Бальдо. Відпочинок на озері Гарда. Італія.
Кілька світлин Мальчезіне для натхнення. Гора Монте Бальдо (Monte Baldo).
Атмосферні вулички й площі Мальчезіне (Malcesine).
Середньовічний Замок Скалігерів – Castello scaligero.
Краєвиди з вежі замку Скалігерів.
Лімоне. Тремозіне. Тераса дель Брівідо. Страда делла Форра.
Місто лимонів і довголіття – Лімоне суль Гарда, одне з найгарніших сіл Італії – Тремозіне, екстремальна гірська дорога Страда делла Форра (Strada della Forra), неймовірні краєвиди з Тераси дель Брівідо (Terrazza del Brivido) – всі ці цікаві місця лише в 15-20 км від Ріва дель Гарда. Читайте про наші пригоди в цій статті:
= Секрет міста Лімоне. Екстрім на Страда делла Форра. Тремозіне і Тераса Брівідо. Відпочинок на Гарді.
Кілька світлин з нашої поїздки по цим мальовничим місцям. Terrazza del Brivido.
Краєвид з тераси.
Внизу – екстремальна Страда делла Форра (Strada della Forra), по якій доїхали на терасу.
Автентичне село Піеве (Pieve), що входить в комуну Тремозіне-суль-Гарда.
Курортне місто Лімоне-суль-Гарда (Limone Sul Garda) на узбережжі озера.
Скельний монастир Мадонна делла Корона.
Це дивовижне місце з неймовірною енергетикою. Cтаровинний монастир розташований на висоті 770 метрів над рівнем моря, на скелі гори Монте Бальдо у містечку Сп’яцці (Spiazzi) в 20 км від міста Гарда, в 70 км від Рива-дель-Гарда, в 40 км від Верони. Він ніби завис у повітрі над мальовничою долиною річки Адідже. З храму відкривається чудовий краєвид на околиці. Santuario della Madonna della Corona відвідує багато паломників і туристів. Ми заїхали сюди по дорозі з Ріва-дель-Гарда до Верони.
Читайте: Монастир Мадонна делла Корона – дивовижний храм у скелях. Десь між небом і землею.
Краса і велич монастиря Madonna della Corona вражає.
З монастиря відкривається чудова панорама гір і долини.
Що ще подивитись навколо Ріва дель Гарда.
У нас було 4 насичених дня відпочинку на озері Гарда. Навколо Ріви ще багато цікавих місць. Звісно, ми не все встигли подивитись. Наприклад:
- піднятись на гору до старовинного замку і дендрарію в містечку Арко, звідки відкривається панорама Ріва і озера.
- Пройтись панорамною пішохідною стежкою Sentiero Busatte Tempesta, що прокладена на схилах Монте Бальдо і славиться вражаючими краєвидами.
- Зануритись у середньовічну атмосферу села Canale di Tenno, з кам’яними будинками і мощеними вуличками. А недалеко від нього – маленьке мальовниче гірське озеро Lago Di Tenno.
- з’їздити на озеро Ledro, побачити в археологічному музеї-сканзені Museo delle Palafitte відновлені будинки на палях з селища епохи бронзи, що існувало тут 2 – 1,5 тисячі років до н.е.
- відвідати місто Роверетто, яке називають Афінами Трентіно. Це культурний центр регіону з розкішними палаццо, фортецею, художніми музеями. MART – один з найцікавіших європейських музеїв сучасного мистецтва.
На озері Гарда ще багато дивовижних міст: Сало – улюблене місто Муссоліні, мальовниче Дезенцано, фортеця і терми Сірміоне, колоритне Гарда, яке дало назву озеру, знаменитий парк розваг Гардаленд.
В 80 км від Ріва дель Гарда знаходиться знамените місто кохання і опери – Верона. Чим нас вразила Верона, читайте в наступній статті звіту про подорож на машині до Італії.
= Верона – це не тільки про Джульєтту. Чим цікаве місто. На машині в Італію. Частина 5.
Бажаємо яскравих подорожей!
До речі, житло в подорожах ми бронюємо на сайті Букінг.
Читайте також:
=Сколе, Виноградів, Маріапоч, Будапешт. Звіт про подорож на машині до Італії. Частина 1.
=Цікаві розваги Клагенфурта. Атмосферне місто Удіне. Звіт про подорож на машині в Італію. Частина 2.
=Романтична Венеція. Путівник: що подивитись, маршрути, готелі, транспорт, їжа, безпека, поради.
= Трієст. Італія. Маршрут Словенія-Хорватія. Подорож до Хорватії. Частина 3.
Випадково натрапила на ваш сайт, це знахідка! Дуже вдячна за такий змістовний контент. Щиро мрію, що після перемоги сайт наповниться новими локаціями
Віиаємо, Анно! Щиро дякуємо Вам за відгук, за слова підтримки. Насправді це дуже важливо для нас! Раді буди корисними і допомагати мандрівникам в плануванні власних подорожей. Слава Україні! Миру й Перемоги!
Пані Олено, щиро дякую!
Пані Олено та пане Євгенію, щиро вдячна за чудовий огляд. Плануємо відвідати це місце в серпні 2022 року. Які маєте поради для тих, хто без авто? Чи буде там де взяти інфо про пішохідні маршрути? Наперед дякую!
Пані Наталія! Щиро дякуємо Вам за відгук))). Озеро Гарда – чудове місце для активного відпочинку, тут все пристосовано для цього. В багатьох містечках навколо озера є інофрмаційні туристичні центри, де можна взяти мапи маршрутів. Багато вказівників та інформаційних стендів на піших і веломаршрутах. Раджу взяти велосипед на прокат і поїздити по навколишніх веломаршрутах. Пішки можна також подивитись багато місць. Обов”язково пройдіться пішохідною стежкою над озером, що знаходиться біля Лімоне. Про неї ми писали тут: https://ua.elenapuzatko.com/limone-sul-garda-strada-del-forra-garda-italy/. Чудового Вам відпочинку!
Дякую за таку чудову атмосферу. Ціную кожні ваші дописи, адже відразу хочеться теж у мандри, надивившись таких красот.
Доброго дня, Ірино. Щиро дякуємо за такі теплі слова. Бажаємо Вам гарних подорожей.
Супер підбірка фото і описи до них!
Дуже цікаво і пізнавально. Добре, що створюється україномовний якісний контент!
Сергію, доброго дня. Щиро дякуємо за такі слова!