Новий Миронівський краєзнавчий музей.

Новий Миронівський краєзнавчий музей.

Миронівщина – край козаків, колишні володіння графині Олександри Браницької, бальнеологічний курорт з цілющими радоновими водами, відомий у всьому світі центр селекції високоврожайних сортів пшениці, залізнична станція, сучасне промислове місто.  Про Миронівський цукровий завод писав І.С. Нечуй-Левицький у повісті “Старосвітські батюшки і матушки”,  у навколишніх селах Потоки і Зеленьки бував  Тарас Шевченко, у селі Ромашки народився знаменитий український диригент Олександр Кошиць. Новий Миронівський краєзнавчий музей відкрився у травні 2019 року. У ньому можна дізнатись більше про минуле і сьогодення Миронівщини, про легенди й видатних людей.

Місто Миронівка Київської області знаходиться в 100 км від Києва і Черкас, в 80 км від Білої Церкви, в 20 км від Богуслава, поруч з трасою H01 Київ-Дніпро. Тут проживає біля 12 тисяч мешканців. Цікаво відкривати для себе Україну через історію її великих і маленьких міст. У центрі Миронівки, у двоповерховій будівлі колишнього кінотеатру, відкрився краєзнавчий музей. Колись сюди приходили дивитись кіно, тепер у великому приміщені розміщено музей, проходять виставки. Основна експозиція розташована на першому поверсі. Це 8 стендів від найдавніших часів до сучасності.

Миронівський краєзнавчий музей.

Цікаві археологічні знахідки знаходять у першому залі музею. Поруч з експонатами є QR-код. Тож завжди можна дізнатись більше про певний артефакт.

музей миронівка фото 1

Уявити як виглядали і чим займались люди у найдавніші часи, від епохи бронзи до Київської Русі, можна завдяки знайденим предметам побуту, прикрасам, елементам зброї найдавніших часів. Унікальною є колекція натільних хрестиків та ікон XI-XIII століття.

музей миронівка фото 2

Поруч з експозицією древніх артефактів – малюнки, на яких зображені люди того часу. Завдяки цьому бачиш як саме використовувались елементи одягу і прикрас, що представлені на стенді.

миронівський краєзнавчий музей фото 14

музей миронівка фото 3

Нам подобаються музеї з елементами інтерактиву. Ось спробувала змолоти за допомогою каміння борошно з пшениці, так як це робили люди у найдавніші часи, коли ще не було млинів. До речі, вперше такий досвід отримала у Музеї Трипільскої культури, що знаходиться в селі Леґедзине.

Читайте також: Легедзине. Музей Трипільської культури.

музей миронівка фото

Миронівщина – край козацької слави. За легендою місто Миронівка заснував полтавський козак Мирон Зелений. Звідси й назва міста. Співробітники краєзнавчого музею розробили тур по козацьким місцям Миронівщини.

миронівка музей фото 4

“Комора в потоках” – так назвав свій малюнок Тарас Шевченко. Створений він у 1845 році, коли Кобзар перебував у селі Потоки Миронівського району. Цікаво, чи зберіглась ця комора…Незабутні враження виникають, коли ти стоїш на тому ж місті, де малював з натури Тарас Шевченко. Його малюнок “Кам’яниця Лизогубів” у Седневі подарував нам такі відчуття.

Читайте більше: Чернігів – путівник. Козелець, Седнів, Батурин. Маршрут мандрівки на вихідні.

Кажуть, у селі Зеленьки на Миронівщини у 1859 році Тарас Шевченко записав почуту від місцевих селян пісню: “Ой, п’яна, я п’яна, Та на порозі впала”. Вона ввійшла у його збірку Записів народної  творчості .

миронівка музей фото 5

Як жили колись люди, чим користувались у побуті,  яких звичаїв і традицій дотримувались, про ремесла й народну творчість, про одяг цього регіону України розповідає наступна експозиція. Багато експонатів подарували музею місцеві мешканці.

миронівський краєзнавчий музей фото 10

миронівський краєзнавчий музей фото 11

А знаєте як прасували одяг у давнину? За допомогою ось такого нехитрого “інструменту”. Кожен відвідувач Миронівського краєзнавчого музею може спробувати як працює така праска.

миронівський краєзнавчий музей фото 21

Ткацький верстат колись був майже в кожній хаті. Цікаво, що ткацтвом займались також чоловіки, адже така праця потребує гарної фізичної сили. Старовинний верстат у музеї очікує відновлення. Сподіваємось, він знову оживе у руках допитливих гостей.

миронівський краєзнавчий музей фото 9

Миронівщина – аграрний край, що здавна славився хлібом, пшеницею, цукром. На річці Росава у XVIII-XIX століттях працювали млини. В селі Пустовіти, в 10 км від Миронівки, на разі відновлений один старовинний млин. У ньому створено музей. Жорновий млин та віялка іншого старовинного млина початку XX століття з цього села тепер знаходиться в експозиції краєзнавчого музею. Тут також представлено багато старовинних сільськогосподарьских знарядь.

миронівка музей фото 8

Роки Першої і Другої світової війн, Голодомору, репресій, Чорнобильська катастрофа, Майдан, війна на Сході України – про події і героїв цих часів з Миронівщини розповідають наступні розділи музею.

миронівка музей фото 7

миронівський краєзнавчий музей фото 22

Більше 130 років життя миронівчан було тісно пов’язано з роботою цукрового заводу. Велика частина мешканців Миронівки працювали на ньому. Цукровий завод був зведений за наказом графині Олександри Браницької у 1858 році. Невдовзі збудували залізничну станцію. Залізничне сполучення сприяло розвитку промисловості міста. На цукровий завод запрошували іноземних фахівців. Миронівський завод і працівників з Німеччини яскраво описав у повісті “Старосвітські батюшки і матушки”  І.С. Нечуй-Левицький.

Завдяки розбудові цукрового заводу, Миронівка стала відома як бальнеологічний курорт. Під час буріння свердловини, у 1936 році на глибині 95 метрів знайшли джерело цілющих радонових вод. У Миронівському краєзнавчому музеї можна побачити макет території цукрового заводу. На жаль, сьогодні від колись потужного підприємства залишилась лише труба і маленька капличка, яку не наважились зруйнувати.

миронівський краєзнавчий музей фото 15

Миронівський інститут пшениці знаний у всьому світі. Створені тут високоврожайні сорти вирощують в багатьох країнах. Дослідницька селекційна станція діє в Миронівці з 1912 року.

миронівський краєзнавчий музей фото 16

Стародавні церкви Миронівщини – від козацької доби до сучасності.

миронівка музей фото 23

Історію краю творять люди. Про талановитих, завзятих, творчих, працьовитих, успішних жителів Миронівщини розповідає наступна експозиція.

миронівський краєзнавчий музей фото 17

Дякуємо науковим співробітницям Миронівського краєзнавчого музею, чарівним пані Інні Савсюк та пані Галині Суміній, за запрошення, гостинність, цікаву і змістовну екскурсію.

миронівський краєзнавчий музей фото 18

Адреса музею. Графік роботи.

Миронівський краєзнавчий музей знаходиться в центрі м. Миронівка. Адреса: вул..Соборності 62.

Графік роботи: пн.-сб.: 8-00-17-00, обідня перерва з 12-00 до 13-00. Неділя – вихідний.

Контакти: телефон 098-624-11-37

Кожен регіон України особливий, унікальний. Новий Миронівський краєзнавчий музей розповідає про історію, людей, культуру, традиції цього краю від найдавніших часів. Крім того, ми навчились молоти зерно за допомогою каміння, а ще прасувати без праски, як у “сиву давнину”))). Пізнавальна мандрівка у минуле.

Яскравих вам подорожей!



Booking.com

 

Читайте також:

= Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.

=Де зупинитись в Богуславі. Готелі і садиби Богуславщини

=Богуслав. Індивідуальні екскурсії “Туристичне намисто Богуславщини”. Пам’ятки, легенди, місця сили.

=Музей історії Богуславщини або Захоплююча Подорож у Часі

=Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французська Шампань

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.

 Аеропорт Марселя (MRS, Aeroport de Marseille Provence) - п'ятий за...

Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.

Все, що варто знати про Аеропорт Кракова - Krakow Airport:...

Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....