На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я добиралась в Угорщину з пересадкою в Мукачево. Тож, як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Розповім детально про мій досвід. Як і де купити квитки на поїзд, вартість квитків, проходження кордону Україна-Угорщина, залізничний вокзал Мукачево – камера схову, де поїсти поруч, залізничний вокзал Ньюгаті в Будапешті на мапі.
Для мене це був оптимальний варіант поїздки: Київ-Мукачево-Будапешт. Чому? 1. Без нічних пересадок, тому легше фізично. 2. Потяг з Києва прибуває у Мукачеве о 9-20. Камера схову на залізничному вокзалі Мукачева відкривається тільки о 8-00. Тож приїжджати в Мукачево раніше потягом о 6-30 ранку і сидіти на вокзалі з валізою в очікуванні відкриття камери схову зовсім не хотілось. 3. У нічному потязі, яким я їхала, є комфортне жіноче купе. 4. На пересадку лише 3 години, коротке очікування.
***Нагадуємо, що для поїздки за кордон варто придбати туристичну страховку.. Вона не є обов’язковою, але краще її мати, адже вартість медичних послуг в інших країнах дуже висока.
Читайте більше: Туристична страховка онлайн. Що потрібно знати.
Спеціальний БОНУС від нашого блогу: ЗНИЖКА – 10% від вартості полісу туристичного страхування. Введіть промокод EP19 (літери англійською) при оформленні туристичної медичної страховки.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом.
Я добиралась з України в Угорщину таким чином:
1. Київ-Мукачево. Поїзд №81 Київ-Ужгород.
Відправляється з Києва о 18-35. Прибуває в Мукачево о 9-25. В дорозі 14 годин. Квиток у плацкарт – 370 грн, купе – 450 грн. Я їхала в жіночому купе, квиток коштував 670 грн. Квитки на цей поїзд можна придбати на сайті або в застосунку Укрзалізниці. Квиток в жіноче купе продається тільки через застосунок.
***По Україні. Діти віком до 6 років, які незаймають окремого місця, мають право на безоплатний проїзд. Для дітей віком від 6 до 14 років ціна квитка становить 75% вартості проїзду дорослого пасажира.
2. Пересадка в Мукачево – 3 години.
3. Мукачево-Будапешт. Поїзд №33 Інтерсіті “Латориця”.
Відправляється з Мукачева о 12-38. Прибуває в центр Будапешта на вокзал “Ньюгаті” о 18-39. В дорозі 7 годин. Квиток коштує від 22,8 Євро. Квитки на цей потяг можна придбати на сайті Угорської залізниці, на сайті Укрзалізниці це зробити неможливо. Важливо – потрібно роздрукувати/зберегти на телефон всі файли з квитками, що вам прийдуть на email.
Детальніше читайте: Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
***По Угорщині. Діти до 6 років, що подорожують з дорослим їздять безкоштовно, а в нічних поїздах Угорщини безкоштовно лише за умови, що вони не займають окремого місця. Для дітей від 6 до 14 років знижка 50% на квитки 2-го класу.
Розповім про кожну частину моєї дороги з Києва до Будапешту. Ділюсь досвідом.
1. Поїзд Київ-Мукачево.
Комфортно, безпечно й зручно – так я їхала у жіночому купе потяга №81 Київ-Ужгород. Оскільки в поїздці я була сама, вирішила скористатись “тестовим” жіночим купе, який нещодавно запустила Укрзалізниця. Це один вагон у складі потягу. Квиток на нього коштував 670 грн. Це дорожче, ніж звичайне купе. Придбати квиток у жіноче купе можна тільки через застосунок Укрзалізниці. Ось як це виглядає у пошуку:
Жіноче купе у поїзді №81/82 Київ-Ужгород – це вагон-трансформер. Нижня полиця розкладається. Вдень ти можеш влаштуватись на зручних сидіннях, на ніч вони перетворюються на досить широке й зручне ліжко. У купе є розетки для зарядки ґаджетів, лампи, полички для одягу, чиста постіль. У вагоні чисто. Приємний сервіс. Дуже подобається пити чай у поїзді, особливо мені смакує “бойовий” – чорний чай з бергамотом, та “авторські” чаї – з чебрецем або м’ятою. Їх можна включити одразу в квиток або придбати у провідниці.
***Що думають про це дівчата/жінки. З розмов сусідок по купе: “І що, тут ніхто не вживає алкоголь?”, “І навіть не матюкається”, “І можна спокійно перевдягнутись”, “І можна не брати з собою в дорогу газовий балончик”…
Це був мій перший досвід поїздки в жіночому купе. Мені сподобалось, тож на зворотньому шляху з Угорщини до України, я також придбала квитки саме в жіноче купе.
2.Вокзал Мукачево. Пересадка.
В Мукачево невеликий залізничний вокзал. Розташований на околиці міста. До історичного центру Мукачева від вокзалу 1,6 км, приблизно 20-30 хвилин пішки. До Мукачевського замку “Паланок” – 3 км. У приміщенні вокзалу є камера схову, зал очікування, довідкове бюро, каси, в тому числі міжнародна. До неї вишикувалась черга пасажирів, що хотіли придбати квитки на міжнародні потяги до Будапешта або Кошице.
Камера схову на залізничному вокзалі Мукачево.
Розташована ліворуч від головного входу, якщо дивитись на вокзал з боку колій. Працює з 8-00 до 20-00. Перерва з 12-00 до 13-00, що дуже незручно для пасажирів. Залишити одну валізу коштує 50 грн. Оплатити послугу потрібно одразу, після оплати ви отримуєте номерок.
Де поїсти, випити кави біля вокзалу.
Я спитала це у місцевих дівчат, що їхали зі мною в потязі. Ось такі поради отримала:
- Через дорогу від вокзалу є супермаркет Spar. Працює з 7-00 до 22-00. Тут можна придбати продукти в дорогу, у ньому є також невеличкий кафетерій з кавою і сендвічами на виніс.
- Через площу від вокзалу – кафе “Ланч Експрес”. Працює з 7-00 до 22-00. Тут можна поїсти і випити кави в очікуванні потяга, є туалет. (цей заклад я не відвідувала, тож відгук залишити не можу).
- За 5 хвилин пішки від вокзалу є піцерія “Колізей”, що розмістилась на першому поверсі готелю “Тональ”. Працює з 9-00 до 22-00. (Щоб її знайти – виходите з будівлі вокзалу, повертаєте праворуч і йдете по вулиці хвилин 3-5). Тут можна поїсти і випити кави в очікуванні потяга, є туалет. Заклад популярний серед жителів Мукачево. В цій піцерії я снідала під час пересадки. Овсянка мені не дуже сподобалась, а кава норм. Інші страви в меню не куштувала. Приємне обслуговування.
Де зупинитись поруч з вокзалом у Мукачево.
Поруч із залізничним вокзалом є кілька готелей з хорошими відгуками гостей.
- Tonal – готель розташований за 5 хвилин пішки від вокзалу.
- Bolero plus – готель за 7-10 хвилин від Головної будівлі вокзалу, за 5 хв. від міжнародної платформи вокзалу.
Більше варіантів та акцій готелів можна знайти через форму пошуку нижче:
Читайте також: Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.
Міжнародна платформа вокзалу Мукачево.
Посадка на міжнародні потяги (до Будапешту, Кошице) здійснюється на окремій платформі. Вона знаходиться за 500 м від Головної будівлі вокзалу. Щоб дістатись до міжнародної платформи потрібно за вказівниками вийти на центральну дорогу і пройти близько 0,5 км.
Але…є певні незручності для пасажирів.
- Тротуар вздовж цієї дороги поганої якості, іноді асфальт змінюється на грунтовку. Через це дійти до міжнародних потягів з валізою на коліщатках – ще той іспит, це з мого досвіду. Закладайте на це більше часу.
- Платформа дуже низька, а сходинки потягу розташовані високо. Тому важко і незручно відбувається посадка в потяг. Переді мною жіночка підсковзнулась на першій сходинці і впала прямо під потяг, на колію. Тож варто бути обережними.
- Для очікування потягу біля платформи встановлена невелика зупинка. Тож в негоду є шанс змокнути в очікуванні потяга.
Поїзд Мукачево-Будапешт.
З Мукачево та Чопа двічі на день курсують прямі потяги до Будапешта №33 та №31 LATORCA INTERCITY. З Мукачево потяги відправляються о 12-38 та 16-30. З Чопа виїжджають о 14-16 та 18-16. В Будапешті прибувають на вокзал Budapest-Nyugati о 18-39 та 22-39 відповідно. Квиток коштує від 22,80 Є та від 19,8 Є відповідно. В дорозі 7 годин.
***У зворотньому напрямку з Будапешта до Мукачево потяг №34 відправляється о 8-20 з вокзалу Budapest-Nyugati.
Серед зупинок потяга Мукачево-Будапешт такі міста: Захонь – Кішварда – Ньїредьгаза – Дебрецен – Гайдусобосло – Сольнок – станція Феріхедь в Будапешті. До речі, від станції Феріхедь (Ferihegy vasútállomás) ходить цілодобовий автобус №200Е в Міжнародний аеропорт Будапешта. Ця зупинка за розкладом о 18-15. Хороший варіант, щоб дістатись до аеропорта.
Читайте також: Аеропорт Будапешта. Як дістатись в центр міста.
Під час моєї поїздки поїзд на маршруті від Мукачева до Захоні складався лише з 2-х вагонів. В Захоні, після проходження кордону Угорщини, до поїзда в напрямку Будапешта приєднали більше вагонів. Потяг спізнювався від розкладу лише на 5-10 хвилин, коли я їхала в Угорщину і поверталась в Україну.
В поїзді Інтерсіті Латориця було досить зручно їхати. У вагоні є туалети, монітори з інформацією про зупинки, деякі місця розташовані біля столиків. Розетки для зарядки ґаджетів працювали. Тож була можливість зарядити мобільний телефон в дорозі.
Проходження кордону в поїзді Мукачево-Будапешт.
Кордон Україна-Угорщина в поїзді Інтерсіті “Мукачево-Будапешт” проходиться безпосередньо у вагонах. З поїзда виходити не треба. Під час проходження паспортного контролю потрібно залишатись на своїх місцях. Такі ж правила проходження кордону у цьому потязі у зворотньому напрямку, під час поїздки з Будапешта до Мукачево.
Проходждення кордону України: на залізничному вокзалі в Чопі прикордонники перевіряють і збирають паспорти. Через певний час приносять і роздають. Вибірково перевіряють валізи. Після перевірки документів відбувається посадка пасажирів, що подорожують з Чопа в Угорщину. Паспортний контроль вони проходять на вокзалі в Чопі, перед посадкою в потяг.
Між українським та угорським кордоном поїздка триває приблизно 20 хвилин.
Проходження кордону Угорщини: на залізничному вокзалі в Захоні угорські прикордонники перевіряють документи і одразу ставлять штамп в паспорт. Вибірково перевіряються валізи пасажирів, це може бути досить прискіпливий огляд (залежить від зміни). Після перевірки документів до поїзда Мукачево-Будапешт приєднують більше вагонів. У них сідають пасажири, що прямують з Захоні до інших міст Угорщини. Поїзд рушає далі.
Вокзал Будапешт Ньюгаті – Budapest-Nyugati.
Вокзал Ньюгаті розташований практично в центрі Будапешта. Поруч з ним зручна транспорна мережа: станція метро М3 – синя гілка, зупинка трамваїв №4, 6, зупинка автобусів №6, 9, а також нічних автобусів № 914, 914А, 923, 931, 934, 950. Популярні в Будапешті служби таксі: Bolt і Főtaxi, які можна викликати без знання мови, через застосунок цих компаній.
Читайте також: Все про громадський транспорт Будапешта.
Вокзал Ньюгаті на мапі:
Сподіваюсь, мій досвід та інформація в цій статті допоможе вам спланувати як доїхати з Києва до Будапешта потягом.
Бажаємо яскравих подорожей!
Ми користуємось в подорожах сервісами:
- Booking.com – наш улюблений сервіс бронювання готелів і апартаментів.
- Skyskanner.com.ua– тут ми шукаємо дешеві авіаквитки серд пропозицій сотень авіакомпаній.
- Infobus – міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
- Rentalcars.com – оренда автомобілів в будь-якій країні світу. Порівняння цін на різних сайтах бронювання і пошук найбільш дешевої ціни і вигідних умов оренди.
- Hotline.finance – сервіс онлайн-страхування: туристична медична страховка, зелена карта “Green card”, ОСАГО, КАСКО, Асистанс, страхування від нещасних випадків, страхування житла.
- Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
- Бонус 7% при купівлі Зеленої картки з промокодом EPGC7.
- Бонус 7% при купівлі Автоцивілки, Страхування житла, Мінікаско з промокодом EPF7.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.