Куди піти в Будапешті з дітьми. Найцікавіші місця і маршрути ми об’єднали в наш авторський Путівник по Будапешту для дітей. Карти допоможуть дорослим спланувати оптимальний маршрут по місту, об’єднати його з «дорослими» пам’ятками. Також в путівнику є практичні поради, які допоможуть розрахувати час і бюджет прогулянки.
У наші сімейні подорожі ми обов’язково включаємо дитячу програму. Це розваги, визначні пам’ятки і музеї для дітей. З дітками ми домовляємося і пояснюємо, що кожен хоче отримати від поїздки задоволення і побачити багато цікавого для себе. Тому в сімейний план дня включаються – дорослі (як правило, це архітектурні пам’ятники, собори, старе місто) і дитячі розваги. Коли є такий «договір», діти терпляче ставляться до огляду різних «нудних» для них історичних споруд, адже вони знають, що скоро буде «дитяча» розвага. А їх в Будапешті дуже багато.
Ідеально, коли пам’ятки однаково цікаві і дітям, і дорослим. Саме такі розваги ми розмістили в авторському путівнику по Будапешту для дітей. Складено його протягом 5-ти поїздок з нашими дітками в це красиве місто і підійде для різних вікових груп.
Дитячий путівник по Будапешту ми розділили на маршрути по територіальній близькості (це для зручності дорослих)))). У кожен маршрут включені розваги, визначні пам’ятки, музеї для дітей, які знаходяться недалеко один від одного. Ми напишемо також бюджет і середній час, який потрібно для їх відвідування, щоб ви могли орієнтуватися.
Це дозволить вам – батькам – при плануванні своєї «дорослої» прогулянки вибрати з перерахованих нами пам’яток поруч цілий «дитячий маршрут» або окремі місця, які підійдуть найбільше вашим дітям за віком та інтересами.
Просто додайте дитячі «розваги» в сімейний маршрут по Будапешту та отримуйте всі разом задоволення від подорожі по красивому місту Європи.
Корисні поради для батьків і дітей:
- При виборі цікавих місць обов’язково враховуйте вік, індивідуальну ступінь витривалості, досвід подорожей і захоплення вашої дитини.
Читайте також: Де поїсти в Будапешті. 10 недорогих закладів з смачною угорською кухнею.
- Зверніть увагу, що в багатьох музеях і розвагах є вхід по сімейним квиткам – family ticket. Їх купувати для сім’ї з дітьми набагато вигідніше, ніж окремо дитячі (до 14 років), студентські та дорослі квитки.
- Вигідніше купити проїзний на громадський транспорт на всю сім’ю і на весь час перебування, ніж купувати квитки «поштучно» на кожну поїздку.
Читайте також: Все про громадський транспорт Будапешта.
- Не всі купальні Будапешта підходять для відвідування з маленькими дітками. Активна дія цілющої термальної води корисна для дорослих, але може бути протипоказана дітям. Популярні купальні Будапешта, в які можна водити дітей до 14-15 років: Сечені, Геллерт, Лукач. При цьому малечі треба уникати в них саме термальних басейнів.
Читайте також: Термальні купальні Будапешта. Наш рейтинг кращих купалень міста. Відгуки. Корисні поради для відвідувачів.
- Попросіть дітей не говорити слово «басейн», коли відвідуєте купальні і пляжі. На угорській мові це слово має непристойне значення. Замініть словами водичка або угорською басейн – це «Меденце».
- При плануванні прогулянок по Будапешту, відвідування купалень, аквапарків, пляжів краще включайте на цілий день або тільки в другу половину дня. Тому що після чудесного водного релаксу хочеться просто розслабитися, а не героїчно «підкорювати» чергові пам’ятки.
- У Будапешті великий вибір готелів, які підходять для сімей з дітьми.
Забронювати сімейний готель в Будапешті можна за цими посиланнями:
= Апартаменти Будапешта для сімейного відпочинку
Найвигідніші пропозиції та знижки на готелі та апартаменти Будапешта дивіться тут:
Читайте також:
Маршрут 1. Площа Героїв – Пісочний годинник – Замок Вайдахуняд – Музей транспорту – Зоопарк – Парк атракціонів – Королевскі купальні Сечені
Це готовий насичений маршрут на цілий день. На карті видно, що всі ці місця розташовані поруч, в пішій доступності. Але в будь-якому випадку, орієнтуйтеся на вік, витривалість і інтереси вашої дитини. Адже можна скоротити деякі місця з цього маршруту або піші відстані – наприклад, вийти на станції метро Сечені фюрдо (Купальні Сечені), замість запропонованої в маршруті Hősök tere (площі Героїв). Найбільша кількість часу займе зоопарк – мінімум півдня і купальні Сечені – мінімум 2-3 години.
Площа Героїв
Одна з візитних карток столиці Угорщини. Оформлена вона була 120 років тому, на честь тисячоліття Здобуття угорцями Батьківщини і відкрита разом з найпершим в континентальній Європі будапештським метро. Угорщина любить і шанує своїх героїв. На площі встановлена колона і великі монументи семи вождів мадярських племен, які перейшли тисячу років назад від Уральських гір через Карпати на нову Батьківщину, монументи знаменитих королів Угорщини, пам’ятна плита угорцям, які загинули в світових війнах. Відвідування – 15-20 хвилин для фото і «полазити» по скульптурам.
Ось такі величезні ці великі герої Угорщини)))
Допитливим діткам буде цікаво побачити найбільший в світі пісочний годинник. ( на разі доступ до годинника закритий через ремонтні роботи) Він знаходяться поруч – за будівлею Музею сучасного мистецтва, що розмістився справа від площі Героїв. Цей годинник зроблений у формі кола висотою 8 м, розділеного навпіл. Він відміряє рік. 31 грудня, в новорічну ніч, рівно опівночі після падіння останньої піщинки годинник вручну перевертають під радісні овації глядачів. Так починається новий відлік часу. Відвідування 10- 15 хвилин.
За площею Героїв – розкішний міський парк Варошлігет. У давні часи на цьому місці були величезні мисливські угіддя угорського короля Матяша. По парку і пролягає решта нашого дитячого маршруту №1 по Будапешту.
Замок Вайдахуняд.
Цей музей – справжня казка. Тут зібрано 21 макет найзнаменитіших і найкрасивіших замків і палаців Угорщини, в яких колись жили справжні «неказкові» королі і королеви. Це представники різних стилів і різних історичних епох. Спочатку, 120 років тому, ці макети зробили з пап’є-маше до свята Тисячоліття Здобуття Батьківщини. Вони дуже сподобалися жителям Будапешта, тому в 1908р всі копії будівель були зроблені вже з каменю.
Пам’ятник угорському літописцю ХІІ століття Анонімусу дуже зручний для того, щоб всією сім’єю піднятися і посидіти «на ручках», а також загадати бажання, потерши перо Анонімусу.
Вхід в замок Вайдахуняд вільний. Прогулянка займає близько 1 години без відвідування музеїв в замку. Сайт – http://www.vajdahunyadcastle.com
Музей транспорту «Kozlekedesi Muzeum»
знаходиться також в парку Варошлігет. Це справжня знахідка для дітей і дорослих, які люблять старовинні мотоцикли, автомобілі, кораблі, паровози, трамвайчики. Музей дуже цікавий. Але, на жаль, зараз він закритий на реконструкцію. Інформацію про відкриття можна подивитися на сайті Музею Транспорту – http://www.mmkm.hu/
Зоопарк Будапешта.
Один з найкрасивіших зоопарків Європи. Ми відвідували його з дітьми кілька разів. Це приголомшливо! Задоволення для дітей і дорослих. Рекомендуємо побувати тут обов’язково! Красива територія, доглянуті тварини. Дуже сподобався слоновник, акваріум, павільйон мавп, тигри і леви за склом буквально в 30 см від тебе, Тропікаріум з летючими лисицями, які висять на гілках без сіток і огорож і літають прямо над тобою. Варто піднятися на вежу, щоб розглянути зоопарк з висоти.
Дуже сподобалося, що в зоопарку Будапешта багато інтерактиву. Є можливість не тільки погодувати тварин, купивши спеціальний корм, а й доторкнутися до них. А ви гладили жирафа? У нього такі чарівні довгі вії, глибокі очі і довжелезний язик. А ще можна погладити ламу, кенгуру і інших цікавих тварин.
Нашій Анютці тут 3,5 рочки.
Для сімей з дітьми в сервісі зоопарку все продумано. На вході можна взяти безкоштовну барвисту карту зоопарку. Є яскраві візки, щоб батькам возити своїх чад, багато кафешок, дитячих ігрових майданчиків, у чистих туалетах є спеціальні столики для пеленання малюків. Ігровий майданчик у вигляді піратського корабля дуже сподобався нашим дітям. Поки вони грали, ми відпочивали поруч на лавочках.
Відвідування зоопарку займає мінімум півдня. Ціна квитка в Будапештський зоопарк: дорослі 3300 ф. (10 євро), дит ( до 18 р..)– 2200 ф.(є евро). Сімейний кв (2 дор+ 1 дит, до 18 р )- 8000 ф.(25 євро). Час роботи – на сайті зоопарку – www.zoobudapest.com
Парк атракціонів Будапешта – це звичайний невеликий міський лунапарк зі стандартним набором атракціонів. Сюди варто піти, якщо у вас є запас по часу.
Завершують насичений туристичний день –
Королівські купальні Сечені.
Це найбільший палацовий купальний комплекс Європи з унікальними термальними водами. Йому вже більше 100 років. Шляхетна розкіш, морські мотиви в обробці, парилки, басейни з термальною водою всередині і шикарний пляж з плавальними басейнами та скульптурами зовні – це треба побачити. Після насиченого дня тут приємно зняти втому і поплавати дітям і дорослим.
Читайте також:
Наші діти з задоволенням кружляли по штучній течії води. Стіни в «шоколадному» залі купальні настільки схожі на шоколад, що наш 7- річний Антон вирішив відкусити шматочок. Встигли вчасно зупинити)))
Цікаво, що бегемот з Будапештського зоопарку плаває в унікальному басейні. Вода в нього надходить з Королівських купалень Сечені. Склад термальної води якраз прекрасно підходить для бегемота і частково схожий на природну воду з річки Ніл. Ось такий факт дуже зацікавив наших діток)))
Тут можна провести з дітьми 2-3 години. Ціна квитка в купальні Сечені залежить від часу відвідування і днів тижня. Вартість дивіться на сайті – http://ru.szechenyifurdo.hu.
Ще купальні Будапешта, куди можна піти з дітьми: Купальня Гелерт- сайт: gellertspa.com; Купальня Лукач- сайт http://ru.lukacsfurdo.hu.
Де зупинитися в Будапешті. Забронювати житло недалеко від парку Варошлігет, Зоопарку та купальні Сечені можна за цими посиланнями:
= сімейні готелі Будапешта поруч з Зоопарком та купальнею Сечені
Маршрут 2. Музей метрополітена – Музей марципана – Фунікулер – Гора Геллерт – Музей пінбола – Хард-рок-кафе – Планетарій – Печери
Цей маршрут створений як «збірна солянка дитячих розваг», які знаходяться в центрі міста, на додаток до «дорослого» огляду історичних пам’яток Будапешта. Ми рекомендуємо вибрати найцікавіші для Ваших дітей розваги із запропонованих в цьому маршруті і просто додати їх в план Вашої основної прогулянки. Так можна «розбавити» насичену історичними пам’ятками програму екскурсії по Будапешту.
Всі дитячі пам’ятки маршруту 2 позначені зірочками на карті:
Музей метрополітену.
Пересуваючись в метро по Будапешту, можна дізнатися багато цікавого про історію цього міста. Саме в Будапешті вперше в континентальній Європі побудували метро. Відбулася ця подія в 1896 році, більше 100 років тому. Ця перша «жовта» гілка метро збереглася до цих пір і активно використовується. Маленькі вагончики, затишні сидіння – нашим дітям сподобалося кататися на такому старовинному метро.
Музей метрополітену «Underground Railway Museum» знаходиться на станції метро Deak Ferenc ter, на перетині трьох гілок метро.
Сам музей маленький. Це старовинна станція під назвою Gizella ter. Тут можна побачити, яким було метро більше 100 років тому. Загляньте сюди під час прогулянки по Будапешту. Для короткого відвідування – на 20-30 хвилин.
Музей марципанів
Цей оригінальний музей зручно відвідати під час сімейної екскурсії в Старе місто Будапешта. Знаходиться він навпроти Рибальського бастіону, на першому поверсі готелю Хілтон. Вхід – близько 1,5 євро. Час відвідування – хвилин 40 з тістечками в кафе)))
Марципан дуже солодкий кондитерський виріб, який робиться з цукру і мигдального горіха. Угорщина – це країна, яка нарівні з Францією, Італією, Німеччиною та Естонією претендує на звання батьківщини марципану. Дуже цікаві для дітей та дорослих музеї марципанів. В Угорщині їх кілька – в Сентедре, Егері, Пече, Кестхее і Будапешті. У музеї марципанів панує солодка чарівна казка. Чого тільки не роблять майстри з цього продукту!
Ми були в такому музеї в Сентедре. Купили в магазинчику поруч марципанові фігурки дітям. Але наші ласуни так і не змогли їх осилити. Вже дуууже солодкі.
Порада: Ми виявили багато марципанових фігурок в супермаркетах і звичайних кондитерських. Там купувати ці солодкі (також як і будь-які інші) сувеніри значно дешевше.
Фунікулер
До 15 січня 2022 року фунікулер закритий на ремонт. Колоритні старовинні вагончики будапештського фунікулера піднімуть вас від Ланцюгового мосту (площа Адама Кларка) до Будайської фортеці (Королівського палацу, Рибальського бастіону, Собору Святого Матяша). По дорозі відкриваються види на Дунай.
Вартість квитків в одну сторону: дорослі 1400 ф. (4 євро), дит (3-14 р) – 700 ф (2,5 евро). В обидва напрямки: дор. – 2000 ф (6 євро), дит – 1100 ф (3,5 євро). Сайт – https://www.bkv.hu/en/buda_castle_funicular_/fares_funicular_en?/en/buda_castle_funicular_/fares_funicular_en
Трейлерні дитячі парки на горі Геллерт
Гора Геллерт- одне з найзнаменитіших туристичних місць Будапешта. Звідси відкривається дивовижний вид на столицю Угорщини.
Читайте:
= Будапешт. Гора Геллерт. Маршрут прогулянки: Цитадель, печерна церква, філософський сад.
Дитячі майданчики на горі Геллерт – відмінна можливість для відпочинку маленьких мандрівників. У перерві між відвідинами всіх пам’яток діткам можна розвіятися і повеселитися, а батькам відпочити.
– Оригінальний дитячий парк під назвою Cerka-Firka.
А це трейлерний парк Csuszdapark. У ньому багато найрізноманітніших гірок.
Знаходяться дитячі майданчики на схилі пагорба Геллерт.
Угорський музей пінбола.
Цікавий музей для всієї родини. Це перший в Європі інтерактивний музей пінбола. Можна не тільки подивитися на старовинні експонати – автомати для гри в пінбол, але і разом пограти на них собі на втіху.
Тут є також кафе. Знаходиться на стороні Пешт, недалеко від Маргіт Хід (моста Маргіт). Адреса Radnóti Miklós utca 18. Час роботи: Сер- П`ят. з 16-00 до 24-00. Суб. Нед. – з 10-00 до 22-00. Вартість квитка – 3500 ф (11 євро). Пільговий квиток (вік до 26 р. та після 62) – 2500ф. ( 9 євро) Сайт: www.flippermuzeum.hu/en/
Хард-рок-кафе Будапешт.
Культове місце для тих, хто любить рок музику. Це представник світової мережі Хард-рок-кафе. В приміщенні зберігаються особисті речі рок-зірок, гітари, елементи одягу тощо. Рекомендуємо для тінейджерів і дорослих. Наша рок-гітаристка Анюта просто мріяла потрапити в цей атмосферний заклад. Тут дійсно круто!
Вхід безкоштовний. За бажанням можна що-небудь поїсти, але ціни трохи кусаються))) Час на подивитися і на фото – хвилин 40. Адреса: Deák Ferenc u. 3-5, на перетині із знаменитою вулицею Ваци. Сайт – http://www.hardrock.com/cafes/budapest/
Читайте також:
= Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент і старовинна купальня Рудаш
Планетарій Будапешта
Знаменитий своїм видовищним лазерним шоу. Ми там жодного разу не були (не встигали відвідати))). Але в наш Путівник по Будапешту для дітей таку розвагу включити зобов’язані))) Знаходиться в Народному парку, станція метро Népliget. Квитки дор. 2690 ф- (9 євро), студ. – 2190 ф (7,5 євро), дет – 600 ф (2 євро). Сайт – http://www.planetarium.hu/
Печери Будапешта
Дві глибокі печери SZEMLŐ-HEGYI-BARLANG і PÁL-VÖLGYI-BARLANG знаходяться по вул. Pusztaszeri 35 і вул. Szépvölgyi 162 недалеко один від одного. Сталактитова казка не залишить байдужими дітей і дорослих. Ось вам справжній урок географії або природознавства)). Одна справа бачити сталактити і сталагміти на картинках у підручниках, і зовсім інше – наживо. Це дуже красиве і таємниче видовище, величне чудо природи.
Порада: Всередині холодно, тому навіть спекотним літом візьміть з собою теплий одяг і зручне взуття.
Доїхати сюди від моста Арпад можна автобусом №29. Це розвага для діток старших 6 років. Екскурсія в одну печеру триває 1 годину. Ціна квитків: дорослі -1300 ф (4,5 євро), дит -1000 ф (3,5 євро). Можна придбати комбінований квиток для відвідування обох печер за ціною для дор- 2000 ф. (7 євро), для дит – 1600 ф. (5,5 євро). Розклад роботи на сайті печер – http://www.dunaipoly.hu/hu/bemutatohelyek/szemlo-hegyi-barlang
Де краще зупинитися з дітками в центрі Будапешта. Бронюйте житло за посиланнями:
= Сімейні готелі в центрі Будапешта– від 40 євро за добу
= Сімейні апартаменти в центрі Будапешта – від 30 євро за добу
Маршрут №3 Острів Маргіт і пляж Палатінус
Цей маршрут може зайняти півдня чи цілий день, включаючи пляж Палатінус. Посеред Дунаю між Будою і Пештом знаходиться справжній зелений оазис – острів Маргіт. Він невеликий, всього 2,5 км в довжину і близько 500 м в ширину.
Як дістатися: потрапити на острів можна з моста «Маргіт Хід» або «Арпад Хід». Пішки або автобусом / трамваєм. Посеред мостів – зупинка громадського транспорту. Трамваі – на «Маргет Хід» №4 і 6, автобуси №26.
Це моє найулюбленіше місце в Будапешті. Тут красива природа, музичний фонтан, заспокійливий японський садок, величезні платани, міні-зоопарк, залишки стародавнього францисканського і домініканського монастирів, каплиця Святої Маргіт, спортивні розваги, пляж «Палатінус». Можна з дітьми пограти і полежати на травичці, виміряти обсяг стовбура 150-літнього платана, покататися на сімейному 4-х місному велосипеді по доріжках парку. У затишному міні-зоопарку практично немає огорож, тільки символічні.
Острів Маргіт зберігає багато таємничих легенд. Одна з них – легенда про угорську принцесу Маргіт, в честь якої названий острів. У 1241-1242 роках монголо-татари напали на Угорщину, знищуючи все на своєму шляху. Король Бяла IV поклявся, що віддасть свою улюблену доньку служити Богу, якщо татари підуть з земель Угорщини. Так і сталося. Для своєї 9-річної красуні Маргіт король Бяла IV звів на острові домініканський монастир. (Зараз на острові від нього залишилися тільки кам’яні руїни.)
Юний король Богемії закохався в юну чарівну принцесу Маргіт. Він просив у Папи Римського і батьків її руки. Але дівчина залишилася вірна клятві батька. Вона відмовила закоханому в неї принцу і залишилася черницею. Померла Маргіт в 29 років. Церква зарахувала її до лику святих. У маленькій капличці – могила принцеси. Тут завжди багато квітів і записок із заповітними бажаннями. Люди приходять до Святої Маргіт попросити у неї здоров’я і любові. Згадати заповітне бажання можна всім.
Пляж Палатінус – це велика територія з водними гірками і басейнами (дитячими, плавальними, термальними, з морськими хвилями, з масажем). Ми тут з задоволенням плавали цілий день, всім дуже сподобалося.
Читайте також:
= Акваворд – наш улюблений аквапарк в Будапешті. Як дістатися, відгуки, фото, ціна.
Ціна квитків на пляж Палатінус залежить від відвідування в будні і у вихідні, на цілий день або тільки вечір. Будні дорослі .- 2600 ф. (8 євро), дит- 2100 ф. (7 євро), сімейний 2+2 – 7300 ф.(23 євро). На вихідні трохи дорожче. Цени та час роботи – на сайті пляжу Палатінус http://en.palatinusstrand.hu.
Ще популярні пляжі Будапешту : Ромаі фюрдо -сайт www.romaistrand.hu, пляж Чиллагедь – сайт www.csillaghegyistrand.hu, пляж Паскаль – сайт http://www.paskalstrand.hu, пляж Pünkösdfürdő – сайт www.punkosdfurdo.hu.
Де зупинитися: На острові Маргіт є розкішні Welness- готелі з термальною водою. Про них ми писали в цій статті:
= Кращі готелі Будапешта з термальними басейнами
Також багато затишних сімейних готелів недалеко від острова на березі Буда або Пешт. Забронювати житло можна за цими посиланнями:
= Сімейні готелі поруч з островом Маргіт – від 35 євро за добу
= Сімейні апартаменти поруч з островом Маргіт – від 30 євро за добу
Маршрут 4 -5. Дитяча залізниця – гора Янош і вежа Ержебет – Канатна дорога і Вадашпарк: Парк дикої природи – Парк пригод.
Покататися на дивовижному поїзді з незвичайними провідниками, погуляти по заповідному лісі, побачити приголомшливу панораму Будапешта і околиць з висоти пташиного польоту, помахати ніжками, пролітаючи над лісом і маленькими будиночками внизу – все це можна зробити в поїздці на гору Янош до башти Ержебет. Весь маршрут з часом на «пограти на дитячому майданчику» займає півдня для відвідування вежі Ержебет і півдня для Вадашпарка.
Ці цікаві місця Будапешта знаходяться поруч один від одного. Але тут треба багато ходити пішки, тому ми рекомендуємо розділити ці маршрути на два окремих і планувати їх на різні дні: Маршрут 4 – Вежа Ержебет. Маршрут 5 – Вадашпарк. Вибирайте для прогулянки ясний сонячний день – так краще видно околиці з вежі.
Як дістатися: Від станції метро Széll Kálmán tér (колишня Москва тир) до станції дитячої залізниці Szépjuhászné або до Вадашпарка кожні 15-20 хвилин ходять автобуси № 22, 22А, 222. Їхати хвилин 15-20. Ці розваги знаходяться поруч (в 5 хвилинах на автобусі) від містечка Будакесі, передмістя Будапешта.
Маршрут 4. Дитяча залізниця – гора Янош і вежа Ержебет – Канатна дорога.
Пригоди починаються з дитячої залізниці. Всі поїзди на ній обслуговують діти. Нашим «Кіндер» це було особливо цікаво. Будапештська дитяча залізниця вузькоколійна. Вона одна з найдовших у світі, складається з 9 станцій.
Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї)))
Щоб потрапити на гору Янош і вежу Ержебет виходите на зупинці поїзда János-hegy і піднімаєтеся по мальовничій лісовій стежці за вказівниками. Йти під гірку більше 1 км, тому розраховуйте сили.
Ось такі казкові дерева зустрічають подорожуючих уздовж дороги.
Ціна квитків на дитячу залізницю в одну сторону: дор- 800 ф (2,5 євро), дит. –400 ф. (1,3 євро). Квиток в обидва боки – в два раза дорожчий. Сімейний квиток на весь день- 4000 ф. (12 евро) Сайт дитячої залізниці https://gyermekvasut.hu/en/home/
Вежа Ержебет ( «Ержебет килато») побудована на вершині гори Янош. Це найвища точка Будапешта (529 м). Висота вежі 23 м. Побудована вона була в ХІХ столітті для коханої жителями Угорщини королеви Ержебет, відомої як імператриця Сісі. Вона любила звідси насолоджуватися навколишніми видами. Пам’ятна табличка прикріплена на місці, де часто стояла королева Ержебет.
Зовні вежа нагадує Рибацький Бастіон. І це не дивно, адже проектував їх один архітектор – Фрідьеш Шулек. У ній є кілька ярусів. Вузькими сходами можна піднятися на саму вершину. Вхід в башту безкоштовний.
Увага – порада: На ярусах вежі немає високих огорож, тому будьте уважні і тримайте маленьких туристів міцно за руку. На вершині дуже часто дме сильний вітер – бережіть кепки і інші головні убори )))
Ось така краса відкривається з вершини вежі Ержебет. Це Будапешт. Трохи видно Дунай, Парламент і Королівський Палац.
Канатна дорога – ще одна цікава розвага на горі Янош. По ній можна спуститися з гори до зупинки громадського транспорту. Ми ж прокотилися вниз і вгору, весело помахали ніжками, пролітаючи над будиночками місцевих жителів.
Квиток в одну сторону: дор – 1200 ф.(3,5 євро), дит (від 3 до 14 р) – 600 ф. (2 євро). Квиток в обидві сторони : дор- 1600 ф (4,5 євро), дит- 800ф (2,5 євро) Актуальну інформацію вивчайте на сайті www.bkv.hu/en/zugliget_chairlift_/zugliget_chairlift_en
Дорогу назад з гори Янош можна виконати на дитячому поїзді. Також стежками заповідного лісу і вказівниками ми виходили в містечко Будакесі. Тут ми зупиняємося у наших рідних.
Будакесі – чудове містечко, передмістя Будапешта. Це прекрасне місце для того, щоб зупинитися з дітьми в Будапешті в затишному сімейному готелі-пансіоні. Поруч заповідник, чудове повітря і хороші активні дитячі розваги.
Ось така галявина в лісі Будакесі.
До Будапешта просто добиратися – всього за 20 хвилин на автобусі №22 і 22А можна доїхати до станції метро Széll Kálmán tér (це колишня Москва тир). А звідти – на трамваї, метро, автобусах легко і швидко доїхати в будь-яку точку Будапешта.
Де зупинитися в Будакесі.Забронювати житло можна за цим посиланням:
= Готелі та апартаменти Будакесі– від 32 євро
Крім гори Янош і вежі Ержебет, поруч з Будакесі є чудовий зелений Вадашпарк.
Маршрут 5. Вадашпарк: Парк дикої природи – Парк пригод
Яскраві враження та чудовий активний відпочинок на природі – це все є в Вадашпарку. Прогулянка по Вадашпарку займає півдня. Тут є величезна галявина серед лісу з дитячими майданчиками, дерев’яною фортецею і сценою. Ми всі з задоволенням тут пограли.
Але основна програма трохи далі в лісі. Це Парк дикої природи – зоопарк, в якому представлені птахи та звірі, що мешкають на території Угорщини.
Цікаво, що в цьому парку з’являється відчуття, що ти не в зоопарку, а просто гуляєш в лісі і розглядаєш різних звірів. Тварини вільно гуляють, сплять, грають в величезних вольєрах.
Деяких тварин можна навіть погодувати. До Антошки вишикувалася черга.
Поруч із входом в Парк Дикої Природи – є Парк пригод. Це мотузковий парк. Зараз такі парки популярні. Наші діти дуже хотіли сюди потрапити. Але, на жаль, коли ми були в Вадашпарку, мотузковий парк ще офіційно не відкрився, він був в стадії тестування. (Так що ми записуємо Парк пригод в план наступної поїздки в Будапешт)
У мотузковому парку є 5 рівнів складності. Для самих маленьких передбачена ось така «смуга перешкод». Мами і тата можуть бути поруч і допомагати малюкові.
Високо – найскладніший рівень для дорослих екстремалів.
Вартість квитків у Парк Дикої природи: дор- 1900 ф (6 євро), дит.(2-14 р.) –900 ф (3 євро), сімейний (2 дор.+1 дит.)- 3900 ф. (12 євро)
Вартість квитків у Парк розваг: дор. 3100 ф. (9 євро) в час, дит- 2500 (8 євро) в час, Дві години коштують трохи дорожче. Сімейний квиток 2дор+1 дит. на 2 години- 9200 ф.(28 євро) При купівлі комплексного квитка у Парк Дикої природи і Парк Розваг діє додаткова знижка. Актуальна інформація на сайті Вадашпарка www.vadaspark-budakeszi.hu/
Маршрут 6. Тропікаріум-океанаріум – Палац Чудес.
Тропікаріум – Океанаріум і Палац Чудес знаходяться в Торговому Центрі «Campona». Адреса: XXII. район, вулиця Надьтетені, 37-43. ТЦ – на околиці Будапешта, тому плануйте тут провести півдня (це без дорослого шопінгу в торговому центрі).
Чим добратися (номера автобусів і трамваїв) від станції метро Deák Ferenc ter до торгового центру «Campona» видно на скріншоті карти. (Використовуйте активну карту Гугл, щоб дізнатися яким громадським транспортом зручно сюди доїхати з Вашої точки)
Величезний акваріум з акулами, скатами і екзотичним рибками, дивовижний тропічний ліс з мавпочками, крокодилами, різними рептиліями, літаючими вільно птахами – все це в Тропікаріум Будапешта. Приголомшлива «фішка» Океанаріума – це тунель під акваріумом з акулами довжиною 12 м і можливість погладити морського ската.
фото з сайту www.tropicarium.hu
Вартість квитків: дор- – 2700 ф (8,5 євро), пільговий квиток (4-18 р. та після 65 р. ) – 2000 ф (6 євро), сімейний: 2+2 дит – 8800 ф (27 євро). Сайт http://www.tropicarium.hu/
Палац Чудес
Найулюбленіші музеї наших дітей – це інтерактивні музеї. У них немає звичних слів «руками не чіпати!». Навпаки, в таких музеях ПОТРІБНО до всього торкатися, розбирати на детальки і збирати в єдине ціле, стрибати, грати, співати, слухати, танцювати, бігати, експериментувати. Чудеса, виявляється, поруч! І в великому Палаці Чудес можна побачити диво)). І головне зрозуміти з точки зору науки фізики, як і чому все відбувається.
фото з сайту www.csopa.hu
Ціна квитків: дорослі 3600 ф. (11 євро), дит –2800 ф (8 євро), сімейний – 2 дор+2 дит – 12200 ф. (38 євро). Сайт www.csopa.hu/eng/
Маршрут 7. Кіностудія Korda Filmpark
Дивно, але раніше ми про цю студію нічого не чули. Вперше про неї дізналися з телепередачі «Орел і Решка. Будапешт ». Цікаво було б тут побувати – Запишемо в план наступної поїздки))). Адже тут знімалися такі відомі картини, як «Міцний горішок-5», «Хеллбой-2», історичний серіал «Борджіа», «Евіта», «Американська рапсодія», «Мюнхен», «Інший світ», «Стовпи Землі».
Фото з сайту www.kordafilmpark.hu
Як знімається кіно, як робляться декорації, виконуються каскадерські трюки і спецефекти і ще багато всього цікавого можна дізнатися на кіностудії. Екскурсія включає тур по студії і відвідування інтерактивної виставки кіновиробництва. Займає близько 2-х годин.
Фото з сайту www.kordafilmpark.hu
Просто так на студію не потрапиш, тільки за попереднім записом на сайті. Мінімум в групі повинно бути 15 чоловік. Якщо ця кількість не набирається, то за два дні до Вашої екскурсії Вам надішлють повідомлення з пропозицією записатися на інші дати.
Кіностудія Korda Filmpark знаходиться в 30 км на захід від Будапешта, в бік міста Biatorbagy, на пагорбі за містечком Etyek. Як дістатися на машині – є інформація і координати на сайті кіностудії. Для сім’ї можна замовити трансфер з Будапешта, ще один економний варіант – на поїзді від станції Déli доїхати до Herceghalom, а звідси вже на таксі.
Ціна квитків – в будні: дорослі 3500 ф (11 євро), діти- 2500 ф (7 євро), сімейний 2+1 дит– 7000 ф (20,5 євро), сім`я 2+2 дит – 9000 ф. (22 эвро). На вихідні та святкові дні – дорожче. Бронювання квитків екскурсії на сайті www.kordafilmpark.hu/nyitooldal_en
Порада: Якщо пішки по Будапешту ніжки ходити втомилися.
А ще стільки всього хочеться подивитися з дітьми в цьому прекрасному місті – Катайтеся з дітками:
- На туристичних автобусах Hop-on Hop-Off .
Вартість квитка на 24 години від 24 євро, діти 5-16 років – від 19 євро. До 5 років – безкоштовно. У ціну включено: проїзд протягом доби, аудіогід на 23 мовах, у тому числі російською й англійською, пішохідна екскурсія по Пешту англійською мовою.
Вартість квитка на 48 годин від 28 євро, діти – від 23 євро. До 5 років – безкоштовно. У ціну включено: проїзд протягом 2 діб, аудіогід на 23 мовах, у тому числі російською й англійською, пішохідна екскурсія по Пешту англійською мовою, а також річковий круїз по Дунаю.
Квитки на туристичний автобус Hop-on Hop-off можна купити на цьому сайті.
- На прогулянкових корабликах по Дунаю.
Вартість квитка на круїз по Дунаю стартує від 12 євро. Придбати будь-який круїз можна на цьому сайті.
- І навіть на автобусі – амфібії.
Цей диво-автобус не тільки їздить по дорогах з визначними пам’ятками Будапешта, а й весело плаває по Дунаю. Дуже незвичайна і захоплююча виходить екскурсія на унікальному автобусі – амфібії.
Квиток коштує від 23 євро, для дітей 6-14 років ціна 18 євро. Діти до 6 років безкоштовно. Цей маршрут користується попитом у туристів, тому варто придбати квитки заздалегідь. Купити квиток на туристичний автобус-амфібію можна на цьому сайті.
фото з сайту riverride.com
Де зупинитися в центрі Будапешта:
Дуже часто готелі оголошують акції
Booking.com
Яскравої Вам сімейної подорожі по прекрасному Будапешту!
Путівник по Будапешту для дітей написаний з любов’ю і безмежною вдячністю нашим дорогим Людмилі і Олексію Ямковенкам.
Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:
Читайте також:
===Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент та купальня Рудаш.
=== Будапешт. Гора Геллерт. Маршрут прогулянки: цитадель, печерна церква, філософський сад.
===Барселона для дітей. Путівник. 15 цікавих атракцій.
Еще вопрос….есть ли скидки для студентов,с украинским студенческим?
С украинским студенческим скидки, в принципе, не действуют. Но по возрасту могут быть скидки. В некоторых музеях скидка дается до определенного возраста. Удачного путешествия!
Спасибо огромное за ответ. Я еду 3 января, конечно надеялась застать новогоднее убранство города.На Украине только разгар празднования.
Изучаю ваш блог чтоб посетить интересные места без стандартных экскурсий за доплату.Пока теряюсь в большом колличестве информации.Может есть ссылка на зимние маршруты в центре расчитанные на 2-3 дня
Вашу семью с наступающи,здоровья и новых путешествий
Наталия, у нас есть готовый путеводитель по Будапешту. На 2 дня здесь: https://ua.elenapuzatko.com/catalog/budapesht-za-2-dni/ . На 3 дня здесь: https://ua.elenapuzatko.com/catalog/budapesht-za-3-dni/. Это готовые, проверенные нами маршруты в центре Будапешта. Замечательной Вам поездки!
Добрый день
впечатлилась Вашей последней поездкой,хочу в турпоездке посетить Венгрию
.Не знаете после нового года все ли так украшено??(Ярмарки я поняла работают только ло 1 01)
Добрый день, Наталия! Спасибо, рады делиться впечатлениями))) Особенно, когда это вдохновляет наших читателей на путешествия! Ярмарки работают до 1 января. Будапешт будет украшен яркими огнями по вечерам, но не будет елок и ярмарок, рождественских тематических украшений. По нашему опыту, а мы были в Будапеште много раз и в разное время года, вечерний Будапешт очарователен в любом сезоне))). Яркого Вам путешествия!
Яку купальню краще відвідати з дітьми 3роки і 4 місяці в зимку? Що варто з собою взяти,
дякую за чудові пости.
Степане, термальні купальні для маленьких діток не рекомендовані. З 14 років можна плавати у термальній воді. Тож Вам варто орієнтуватись на купальні, у яких є басейни із звичайною, “не термальною” водою. Оптимально поїхати в Акваворд. У цьому аквапарку є окрема дитяча зона, з маленьким басейнами, дитячим майданчиком. Детальніше чимтайте тут: https://ua.elenapuzatko.com/akvavord-nash-ulyublenij-akvapark/. Вдалої мандрівки!
Доброго дякую за україномовний контент.
Складаю маршрут за допомогою ваших блогів.
Можливо дасте кілька порад чи може знаєте нові місця у які варто сходити з дітьми у зимку.
Подорож плануємо у перших числах січня 2022р.
Хочеться почути ваші рекомендації куди можна піти з дитиною 3роки. інші дитині 4місяці Тому стараюсь скласти маршрут не надто насиченим. їдемо на 5 днів
Степане, щиро дякуємо! Взимку свої особливості у подорожах – надто короткий світловий день, зимно для задовгих прогулянок містом, особливо з малечею. Тож в першу чергу орієнтуйтесь на те, що Ви хочете побачити і доповніть цю програму дитячими розвагами – Зоопарк Будапешта, парк дикої природи Вадошпарк у Будакесі, Тропікаріум, Музей марципанів на Будайському пагорбі. Якщо Ви на машині, поїдьте на день в Сентендре – там цікавий музей марциапнів і не тільки. Про Сентнедре ми писали тут: https://ua.elenapuzatko.com/misto-majstriv-sentedre-ta-skanzen/ . Острів Маргіт – тихе місце для пішої прогулянки з малечею, звісно на дитячий колясочці. За межами Будапешта знаходиться аквапарк Акваворд – чудове місце для відпочинку з дітьми. Про нього ми писали тут: https://ua.elenapuzatko.com/akvavord-nash-ulyublenij-akvapark/ Яскравої подорожі!