Самостійна подорож по Австрії на машині може бути недорогою і яскравою. Ділимось маршрутом, досвідом, порадами, бюджетом подорожі. Наш бюджет поїздки в Австрію ( 2013 рік) на 5 днів склав 500 євро на сім’ю з 4-х осіб: двоє дорослих і двоє дітей 15 і 11 років. Це були насичені враженнями дні. Ми піднімалися на вершини гір і гуляли по дну ущелини, милувалися кришталевими озерами і відкривали світ звуків, відвідали стародавню фортецю і сучасний технічний музей, спілкувалися з чудовими людьми, насолоджувалися спокоєм австрійських сіл і помпезністю архітектури міст. Ділимося нашим досвідом бюджетної подорожі по Австрії на машині.
Цікаво, що спочатку ми планували маршрут в Італію. Австрію розглядали як транзитну країну по дорозі з Будапешта до Венеції. Але коли побачили фото озер і гір Каринтії, а потім і Зальцкаммергута, вирішили свої плани змінити – Італія почекає)) Ми обов’язково повинні побачити красу австрійської природи, побувати в маленьких альпійських селах, середньовічних фортецях і відомих містах Австрії.
Читайте також: Мальовниче Ріва-дель-Гарда. Відпочинок на озері Гарда. На машині в Італію. Частина 4.
Бюджет подорожі по Австрії на машині:
Дорога
Оплата доріг Австрії: всього – 18.30 євро. Віньєтка на 10 днів обійшлася нам 8.30 євро (у 2017 році ціна-8.90 євро) + оплата за тунель 10 євро (зараз ціна 11.50 євро).
Парковки: 28,50 євро
Вартість бензину: 110 євро на весь маршрут. Проїхали 1600 км, витрачено 75 л бензину.( показник витрати бензину буде некоректним, так як в Австрію заїхали коли в баку було трохи бензину)
Ось наш маршрут по Австрії
Наша стаття про дороги Австрії:
Ми мандрували на своєму авто. А взяти машину в оренду в Австрії по найдешевшим цінам зручно тут:
Житло в Австрії
Безкоштовно. Суттєву частину бюджету в подорожі займає житло. Бажання побачити Австрію при скромному бюджеті поїздки підштовхнуло нас до пошуку нових можливостей. Ми вперше в цій поїздці спробували каучсерфінг. Скажу, що це більше ніж економія. Це спілкування з чудовими людьми, обмін досвідом і світоглядом. Ми побачили, яка буває Австрія «зсередини», справжня, а не просто туристична.
Що у нас з Каучсерфінгом вийшло, читайте в нашій статті:
=== Безкоштовне житло в подорож – це можливо? Що таке Каучсерфінг. Наш досвід і відгуки.
У Боба в Фьоклабруці. Музичні вечори)))
У Мікаели в Заксенбурзі. Граємо і спілкуємося)))
Якщо каучсерфінг не для вас, то забронювати готелі або апартаменти в Австрії просто і швидко на сайті букінг. Головне, можна вибрати варіанти житла на будь-який бюджет. Як знайти і забронювати готель ми писали в цій статті.
Booking.comЇжа в поїздці по Австрії:
На харчування витрачено 120 євро на нашу сім’ю з 2-х дорослих і 2-х дітей 15-ти і 11 років. Зазначу, що в подорож ми не беремо консерви. Основне харчування організовуємо вже в поїздці. У нас в машині завжди є термосумка, в якій міститься їжа в дорогу і охолоджена вода.
Як харчуватися смачно і економно в Австрії.
1.Купуйте їжу в супермаркетах і готуйте самостійно. Ми готували всі сніданки і пару раз вечерю. Також «на обід» в мандрівці їли бутерброди. Ціни на продукти харчування в Австрії доступні. Відмінні супермаркети є навіть в маленьких селах.
Знаємо, що є така “фішка”: якщо знайдете прострочений продукт в австрійському супермаркеті, отримаєте аналогічний безкоштовно. Але нам нею не вдалося скористатися))) Всі продукти були свіжі)))
З покупками на парковці супермаркету.
2. Харчуйтеся в ресторанчиках і кафе далеко від туристичних місць. Саме в тих закладах, які відвідують в основному місцеві жителі, їжа буде найсмачнішою, автентичною і недорогою. Ситна вечеря в затишному сімейному ресторанчику села Заксенбург нам обійшлася в 25 євро на 4-х чоловік, з пивом для дорослих і соком для дітей. Австрійський шніцель тут дуже смачний.
3. Комплексне денне меню – це чудове рішення для недорого обіду в подорожі. У багатьох ресторанах і кафе Європи в обідній час пропонується комплексне меню. Як правило, ціна і список страв денного меню написані на вивісках біля входу.
У м. Гальштат. Наш меншенький)))
В комплексну пропозицію зазвичай входить: перша страва і друга. У наше меню в ресторанчику м.Гальштата входив ще салат і тістечко на десерт. Вартість одного такого меню -12,50 євро.
Порції великі. Два «комплекту» такого денного меню вистачило на всю нашу родину. (Дорослі з’їли суп і салат, діти – друге і десерт). І всі задоволені)) Обійшовся нам такий обід в туристичному місці з видом на озеро і гори в 25 євро.
4. Хоч ми і розповідаємо про економ-поїздку до Австрії, але включіть в бюджет відвідування якогось культового закладу Австрії або красивого романтичного місця-ресторану на вершині гори або на березі озера. Це може бути повноцінна вечеря або просто чашка знаменитої австрійської кави з національним десертом- все залежить від вашого бюджету. Тут головне – незабутні враження.
Доречі, рецепт відомої віденської кави придумав наш український козак. Про це читайте тут: Що привезти зі Львова. Топ-18 сувенірів, подарунків і “цяцянок” з міста Лева.
Повечеряти в ресторанчику на вершині гори біля озера Вольфгангзее ми не встигли. Він був уже закритий, адже приїхали ми за годину до закриття фунікулера. Про цю історію читайте тут:
=== Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт Гільген. Австрія. День 3.
Ресторан «Захер» у Відні – культовий, респектабельний і старовинний заклад столиці Австрії. Спробувати знаменитий торт Захер, Віденський штрудель і каву-меланж – «must have» кожного мандрівника по Австрії. Відвідування ресторану нам обійшлося в 30 євро. (2 десерти, правда, поділили на 4-х)))
Наші враження про Відень читайте в цій статті:
=== Австрія.Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
5. Коли подорожуєш з дітьми, без витрат на морозиво, фрукти і місцеві смаколики не обійтися. Це теж потрібно запланувати при розрахунку бюджету подорожі.
Сувеніри
На сувеніри та дрібні іграшки дітям витрачено 43 євро.
Розваги і визначні пам’ятки Австрії
Ця стаття витрат вийшла найбільшою. Всього на відвідування цікавих місць, визначних пам’яток і музеїв Австрії витрачено 184 євро.
Безкоштовні розваги і пам’ятки Австрії:
Величними горами, кришталево чистими озерами, містами і затишними селами Австрії можна милуватися абсолютно безкоштовно. Це справді приголомшливі враження!
Водоспад по дорозі в Хайлігенблут
Хайлігенблут.
Озеро Вайсензее
Гальштат
Відень
Зальцбург
У Зальцбурзі ми відвідали цікавий музей – Ангар №7 безкоштовно.
Про захоплюючий музеї поруч з аеропортом Зальцбурга читайте в нашій статті:
=== Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
Вільний вхід в Озерний замок Орт в містечку Гмунден.
Про містечко Гмунден і унікальний замок читайте тут:
=== Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
Решта розваг і музеї, в яких ми побували, платні:
- Парк мініатюр «Мінімундус» в Клагенфюрте, Каринтія. Вартість відвідування на нашу сім’ю 33 євро. Акутальні ціни дивіться на сайті Мінімундусу.
Про Мінімундус читайте тут:
=== Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
- Замок Хоенверфен з шоу птахів в селі Верфен. Ми купували квиток на дві пам’ятки відразу: Хоенверфен + Ліхтенштейнська ущелина. За таким «оптом» можна відвідати ці місця ще дешевше. Сімейний квиток коштував 33 євро. Діючі ціни дивіться на сайті замку – http://www.salzburg-burgen.at/en/werfen/besucherinfo/preise-oeffnungszeiten/index.htm
Наші враження і фото- в цій статті:
=== Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
- Ліхтенштейнська ущелина – сімейний квиток зі знижкою – 14 євро. Купували квиток відразу на дві пам’ятки: Хоенверфен + Ліхтенштейнська ущелина, тому змогли трохи заощадити на їх відвідуванні. Актуальні ціни на сайті ущелини – http://www.liechtensteinklamm.at/en/sommer/liechtensteinklamm/opening-hours-fees.html
Ось така краса в цьому місці. Наші відгуки читайте тут:
===Ліхтеншейнська ущелина. Австрія. Місце народження райдуги.
- Канатна дорога в Санкт-Гільген. Підйом на вершину Цвельферхорн, висота 1522 м. Ціна для нашої сім’ї – 68 євро. Актуальний прайс і час роботи можна подивитися на сайті канатної дороги – http://www.12erhorn.at/html/preise_sommer.html
Як в останній момент ми все-таки примудрилися потрапити на гору читайте тут:
=== Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт Гільген. Австрія. День 3.
- Будинок Музики у Відні. Вартість відвідування – 36 євро. Актуальні ціни, адреса і час роботи дивіться на сайті Будинку Музики – http://www.hausdermusik.at/
Будинок музики – незабутній і пізнавальний інтерактивний музей. Про нього читайте в нашій статті:
=== Австрія. День 5. Велична Відень, торт Захер і чарівництво звуків в Будинку Музики.
Переваги подорожі на машині в Австрію:
- Можливість самостійно скласти маршрут
- Самі плануємо час на відпочинок і огляд визначних пам’яток в поїздці,
гнучкість у часі (якщо нам подобається місце, можемо змінити трохи початковий план і затриматися довше або, навпаки, поїхати раніше) - поїздка по Австрії на автомобілі – більш економний варіант для сім’ї з 3 4-х чоловік в порівнянні з подорожжю на транспорті – поїздах чи автобусах.
- доступні всі «нетуристичні» місця
в маленьких селах або передмістях дешевше готелі
в сільських «нетуристичних» ресторанах приємно радують ціни, можна спробувати справжню автентичну кухню. При цьому їжа дуже смачна, адже готується для місцевих постійних клієнтів.
Звичайно, відповідальності в самостійній подорожі на машині і часу на підготовку до поїздки більше, ніж в організованому турі. Але така унікальна можливість самостійно подивитися країну – це величезне задоволення для всієї родини.
Як бачите, наша бюджетна подорож по Австрії була дуже насиченою і цікавою. Вся велич і колорит Австрії – в її розмаїтті. Ця країна саме цим цікава і приваблива. Австрія може бути одночасно душевною і помпезно-величною. Краса природи і шедеври архітектури, унікальний колорит і музика, мистецтво і культура, смачна кухня – все це Австрія.
Через кілька років ми навідались до Відня взимку і навесні. Читайте про це тут:
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
= Відень весною – місто натхнення.
Звичайно, можна подорожувати ще дешевше або ще дорожче. Ми розповіли про свій досвід сімейної поїздки в Австрію. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам у плануванні бюджету подорожі по Австрії.
Читайте весь звіт про подорож на машині по Австрії та Угорщині по частинах:
- Подорож по Австрії та Угорщини. Підготовка до поїздки і дорога в Будапешт.
- Улюблений Будапешт. Старе місто, парк Вайдахуняд, пляж Romai furdo.
- Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
- Австрія. Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
- Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
- Ліхтенштейнська ущелина. Австрія. Місце народження Райдуги.
- Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
- Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
- Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт-Гільген. Австрія.
- Австрія. Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
- Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент і старовинна купальня Рудаш
Яскравих Вам подорожей!
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.