Олюденіз – дивовижний курорт Туреччини. Путівник.

Олюденіз – дивовижний курорт Туреччини. Путівник.

Море чи гори? Таке питання не стоїть, коли відпочиваєш в Олюденіз. Маленьке містечко розташувалось біля широкого пляжу в долині, оточеній високими горами. У це дивовижне місце закохуєшся з першого погляду. Олюденіз – мальовничий морський курорт на Бірюзовому узбережжі Туреччини. Знаменитий завдяки Блакитній Лагуні, Лійкійській стежці та параґлайдінгу. Де зупинитись у місті. Як дістатись. Що подивитись. Які пляжі кращі. Чим зайнятись. Розповімо детально у нашому путівнику по Олюденіз.

Олюденіз (Ölüdeniz) розташований на середземноморському узбережжі Туреччини, в провінції Мугла. На відстані 10 км від міста Фетхіє, 60 км від аеропорту Даламан, 140 км від курорту Мармарис, 110 км від містечка Каш. До 90-х років про курорт Олюденіз ніхто й не чув. Це було маленьке рибальське село. До нього вела погана ґрунтова дорога. Але завдяки європейським туристам, що дістались сюди, світ дізнався про цей мальовничий куточок. Курорт почав швидко розбудовуватись і тепер є популярним місцем для морського й активного відпочинку.


Зміст:


Олюденіз – дивовижний курорт Туреччини.

Чим так приваблює туристів Олюденіз? Неймовірно прозорим бірюзовим морем. Навколишніми горами, вкритими сосновими лісами. Свіжим повітрям, сповненим ароматом моря й хвої. Знаменитим пляжем на піщаній косі, що відділяє море від тихої лагуни. Тепер тут утворено Національний заповідник Блакитна лагуна. Його зображення є на всіх рекламних проспектах і листівках Туреччини. Найкраще Блакитну Лагуну можна роздивитись з висоти гірської Лікійської стежки і з параплану.

Завдяки Блакитній лагуні курорт отримав свою назву. Олюденіз – турецьке «мертве море». Не тому що солене, а завдяки тиші й відсутності вітру у лагуні. Так називали це місце турецькі моряки. Їх вітрильні човни мусили довго стояти у гавані в очікуванні вітру. З турецької мови «Ölü» – «мертве», «deniz» – море.

лікійська стежка олюденіз фото 7

Узбережжя Середземного моря від Фетхіє до Кемера називають Бірюзовим. Чому? Через особливий колір води, на який кажуть «туркуаз». У XVII столітті Туреччина почала поставляти до Франції бірюзу – камінь неймовірного зелено-синього кольору. Відтоді цей камінь, а згодом і колір, французи почали називати «turquoise», що значить «турецький».

Читайте також: Фетхіє. 8 пляжів Бірюзового узбережжя Туреччини.

На всіх пляжах Олюденіз колір моря просто дивовижний, а вода дуже прозора.

олюденіз пляж фото 18

Купальний сезон в Олюденіз триває з травня по жовтень. Море прогрівається до +28 градусів. Найспекотніші місяці – липень, серпень, температура повітря може досягати +40 градусів. Взимку денна температура повітря +12+16 градусів, іноді дощить. Сезон параґлайдінгу триває з квітня по жовтень, іноді листопад.

Параґлайдінг – ще одна туристична “фішка” Олюденіз і причина приїхати сюди. Олюденіз вважається одним з кращих місць для парапланеризму. Адже тут відкриваються неймовірні краєвиди, є необхідна інфраструктура, зручна для стрибків гора Бабадаґ з кількома стартовими майданчиками на різних висотах, хороші погодні умови, висхідні потоки теплого морського повітря. Тут стрибають не тільки спортсмени. Кожен охочий може спробувати себе в параґлайдінгу. Початківці стрибають у тандемі з досвідченим інструктором. Можна одночасно побачити в небі над Олюденіз більше 50 парапланів. Дивовижне видовище!

олюденіз туреччина параглайдінг фото 3

Більшість туристів сюди приїздять з Англії, тому й ціни в багатьох крамницях, ресторанах, екскурсійних офісах написані в турецьких лірах й англійських фунтах. Центр міста – це суцільні готелі, бари, сувенірні лавки, продуктові крамниці й заклади торгівлі. Ввечері тут гучно й жваво. Але за правилами курорту музика затихає опівночі. Великих супермаркетів, ринків та торгових центрів в Олюденіз немає. Найближчі знаходяться у сусідньому місті Фетхіє, за 10 км.

олюденіз туреччина фото 1

Кілька порад: якщо ресторан/бар приймає оплату тільки готівкою, краще платіть у турецьких лірах. Дешевше їх поміняти заздалегідь, ніж платити по дуже невигідному курсу.

Вартість морських турів, круїзів, параґлайдінгу значно нижча навесні й восени, в літній високий сезон (як і на будь-якому курорту світу) ціни стрімко зростають.

Як дістатись до Олюденіз.

З міста Фетхіє.

Від Фетхіє до Олюденіз ходять долмуші (так називаються місцеві маршрутки). Вартість проїзду від 6 лір. Їхати 20-30 хвилин в залежності від трафіка у Фетхіє. Кінцева зупинка долмуш – Блакитна Лагуна. Також можна взяти таксі – вартість від 15-20 євро.

З аеропорту Даламан в Олюденіз.

Найближчий до Олюденіз – аеропорт Даламан (Dalaman Havalimanı) у турецькій провінції Мугла. Розташований в 60 км від курорту.

Читайте детальніше тут: Аеропорт Даламан. Як дістатись до Фетхіє, Мармарису.

Як доїхати від аеропорту Даламан до курорту Олюденіз різними видами транспорту:

На автобусі.

Від аеропорту Даламан до Олюденіз можна дістатись з пересадкою у Фетхіє.

  • Спочатку з аеропорту Даламан на автобусі компаній Havaş або Muttaş потрібно доїхати до автовокзалу Фетхіє. Вартість проїзду 23 ліри, у дорозі 1 година.
  • Від Фетхіє на долмуші можна дістатись до Олюденіз за ціною від 6 лір.

Таксі.

Стоянка таксі знаходиться біля виходу з аеропорту Даламан, поруч з зупинкою автобусів. Тариф до Олюденіз приблизно 300 лір /45 євро. Вартість орієнтовна і залежить від сезону й кількості пасажирів. У високий сезон більшість таксі може бути зайнята. Тому оптимально замовити індивідуальний трансфер за ці самі кошти.

Трансфер з аеропорту Даламан.

Індивідуальний трансфер з аеропорту Даламан до Олюденіз можна замовити заздалегідь через інтернет.  Водій зустріне вас з табличкою біля виходу. Розрахувати вартість поїздки можна на сайті Airporttransfer.

airporttransfer.com

Ціна трансферу така ж як за таксі – від 45 євро. Але не потрібно гаяти час на пошуки вільної автівки.

трансфер даламан олюденіз

Оренда автомобіля в аеропорту Даламан.

Щоб комфортно дістатись до Олюденіз і подивитись цікаві місця навколо курорту, варто взяти машину в оренду. В аеропорту є кілька прокатних контор. В сезон ця послуга дуже популярна, автомобілі швидко розбирають. Тому радимо бронювати машину заздалегідь через інтернет. Як це вийшло у нас – читайте тут:

= Оренда авто в Туреччині. Наш досвід.

Ми забронювали машину через популярний міжнародний сервіс Rentalcars. Він порівнює ціни та умови оренди авто одразу в кількох прокатних компаніях.

 

Дороги навколо Олюденіз безкоштовні. Про особливості водіння машини в Туреччині читайте в цій статті:

На машині в Туреччину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість пального, наш досвід.

Пляжі Олюденіз.

Всі пляжі Олюденіз щорічно отримують відзнаку “Блакитний прапор”  за чистоту й екологічність моря. Найпопулярнішими пляжами Олюденіз є:

  • заповідник і пляж Блакитна Лагуна,
  • громадський пляж Белджекиз в центрі курорту,
  • пляж Кідрак в 2 км на південь.

Для відпочинку на всіх пляжах Олюденіз потрібні акватапки. Нашим улюбленим став пляж Кідрак, також дуже сподобався Бельджекиз, а от від пляжа Блакитної Лагуни ми не в захваті. Чому? Розповімо про кожен пляж детальніше: ціни, умови, вхід у воду.  Почнемо з найпопулярного.

Пляж Блакитна Лагуна (Blue Lagoon)

Пляж Блакитна лагуна в Олюденіз є на всіх рекламних листівках Туреччини. Це місцева знаменитість. Кожен турист прагне тут побувати, тому у Блакитній Лагуні завжди багато людей. І це її основний мінус. Чи є вона такою ж неймовірною гарною як виглядає з висоти.

Піщана коса відділяє відкрите море від тихої заводі – лагуни. У ній – мілке прозоре море з поступовим входом у воду. Вода тут тепліша, прогрівається краще. Пляж всередині Блакитної лагуни  буде комфортним для сімей з маленькими дітками.

олюденіз блакитна лагуна фото 5

І це теж Блакитна Лагуна – затока на початку піщаної коси. Вигляд зі стежки, що веде від входу до пляжу.

олюденіз блакитна лагуна фото 2

По інший бік піщаної коси – відкрите море неймовірного кольору і прозорості. На березі – пісок та мілка галька. Вхід у воду – крупна і середня галька, потрібні акватапки. Глибина починається за пару метрів від берега.

олюденіз блакитна лагуна пляж фото 6

Корисна інформація.

На пляжі є кафе, бари, туалети, душ, кабінки для перевдягання. Години роботи. Пляж Блакитна Лагуна відкрито з 8-00 до 20-00. Вхід на пляж платний. Дорослий – 7 лір, дитячий – 3,5 ліри. Оплата готівкою в касі.

голуба лагуна олюденіз фото 8

Ціна одного шезлонгу – 15 лір, парасолі – 15 лір. Шезлонги  у платній зоні пляжу стоять дуже плотно один до одного. Є можливість розміститись на власному покривалі безкоштовно, сплатив тільки за вхід на пляж. На світлині частина пляжу Блакитна Лагуна без шезлонгів.

пляж блакитна лагуна олюденіз фото 10

Парковка пляжу коштує 25 лір на цілий день, у цю вартість включено вхід на пляж для 5 пасажирів.

блакитна лагуна пляж олюденіз фото 5

Як дістатись до Блакитної Лагуни:

Пляж знаходиться праворуч від центра Олюденіз, в 10 хвилинах ходьби. Це кінцева зупинка долмушей (місцевих маршруток) із Фетхіє, села Овачик й Олюденіз. Вартість проїзду у долмуші 5 / 3 ліри. Від зупинки йти 5 хвилин. Від входу і парковки до пляжу Блакитна Лагуна потрібно йти ще 5-7 хвилин у спеку.

пляж блакитна лагуна олюденіз фото 7

Пляж Бельджекиз (Belcekız Plajı)

Найдовший пляж Олюденіз. Займає 1,5 км центрального узбережжя курорту, тож всі його вулиці ведуть…ні не в Рим, а на пляж Бельджекиз. Таку ж назву мало колись невеличке рибальске село, що було на цьому місці до створення морського курорту. Це громадський пляж, вхід на нього безкоштовний. Бельджекиз широкий, піщано-гальковий. На березі – пісок і мілка галька,  а при вході у воду – середня і крупна галька, камінці. Варто взути акватапки, щоб не поранитись.

пляж олюденіз фото 9

Море прозоре, дивовижного бірюзового кольору. Дно видно на 4-5 метрів навіть без пірнання. Глибина починається за 2-3 метра від берега.

олюденіз пляжі фото 11

На пляжі Бельджекиз є кафе, бари, кабіни для перевдягання, душ. Поруч – крамниці, стійки продажу морських турів і параглайдінгу. Тут приземляються параплани.

олюденіз туреччина фото 4

Корисна інформація.

Вхід на Бельджекіз безкоштовний. Проте шезлонги платні. Два шезлонга й парасоля коштує  – 45 лір. Можна оплатити готівкою або карткою. Такий сервіс працює з 8-00 до 20-00.  На власному покривалі можна розміститись безкоштовно поза зоною з шезлонгами.

Як дістатись:

На долмуші з Фетхіє, з села Овачик й Олюденіз до кінцевої зупинки Блакитна Лагуна. Вартість проїзду: 5 лір від Фетхіє, 3 ліри від села Овачик. До пляжу можна підїхати на машині. Громадська парковка поруч з пляжем знаходиться у великому дворі, ліворуч від дороги.Є вказівники. Паркінг коштує 25 лір на цілий день. (будьте готові залишити ключ від автівки паркувальнику, щоб він міг переставити вашу машину у разі потреби).  З центральної дороги Олюденіз до пляжу Блакитна лагуна потрібно йти праворуч, а до пляжу Бельджекіз – ліворуч.

Belcekız – довгий і широкий пляж. Навіть у вихідний тут немає натовпів і досить просторо. У будні зранку зазвичай менше людей, а ввечері після роботи приїжджають на море місцеві мешканці. На цьому відео пляж Бельджекиз у другу половину вихідного дня.

Пляж Кідрак (Kıdrak Plajı)

Лише за 3 км від Олюденіз, у красивій бухті, оточеній горами і сосновим лісом, знаходиться  пляж Кідрак. Він належить до Національного заповідника Kidrak Koyu. Широка смуга піску ближче до води змінюється на мілку і середню гальку. При вході у воду – крупна галька і камні, тому варто взути акватапки. Море тут неймовірно прозоре з дивовижним бірюзовим відтінком. Дно можна роздивитись без маски на глибині більше 5  метрів. Глибина починається приблизно за 2 метри.

пляж кідрак олюденіз фото 17

На пляжі є душ, туалет, кабінки для перевдягання, столики і лавки для пікніка, бар. Суттєва перевага пляжу Кідрак – можливість сховатись у спеку під тінистими соснами. У вихідні дні тут досить тісно. А в будні людей небагато, можна умовно безкоштовно розміститись на диванах або кріслах пляжного бару в тіні соснового лісу. Для цього достатньо в закладі щось купити.

пляж олюденіз фото 16

Корисна інформація.

Години роботи. Пляж Кідрак відкрито з 9-00 до 19-30. Вхід платний. Ціна – 9 лір для дорослого. Якщо ви приїхали на машині, то потрібно заплатити 27 лір. У цю вартість входить парковка і вхід на пляж для всіх пасажирів авто. Оплата готівкою або карткою в касі. Вїзд через шлагбаум.

Шезлонг коштує – 20 лір, парасоля – 20 лір. Можна безкоштовно розташуватись на своєму покривалі.

Як дістатись.

На машині по дорозі Ölüdeniz-Faralya, за вказівником Kidrak потрібно повернути праворуч. На долмуші Олюденіз – Фаралія, біля повороту на пляж є зупинка.

Пляж Кідрак нам сподобався найбільше. Він дорожчий за інші, проте мальовничі гори, прозоре море, сосни навколо варті того). А заходи сонця тут просто неймовірні. Подивіться:

Де зупинитись в Олюденіз.

В Олюденіз великий вибір житла на будь-який смак і бюджет. Для відпочинку на морі найкраще зупинитись у пішій доступності до пляжів. В центрі Олюденіз вирує курортне життя. Чим далі від моря, тим тихіше/спокійніше, дешевші ціни на житло і вище в гори. Щоб вам було легше знайти готель для відпочинку, ми зробили добірку найкращого житла курорту.

Читайте: 15 кращих готелів Олюденіз. Туреччина.

олюденіз готелі все включено фото 11

На горі, в 2-3 км від Олюденіз знаходяться села Овачик (Ovacık)і Хисароню (Hisarönü). Вони також належать до курорту. Тут – найдешевше житло, багато бюджетних готелів та гостьових будинків. Але до пляжів доведеться добиратись за 10 хвилин на долмушах за 2-3 ліри в один бік або на своїй орендованій машині.

Акції готелів Олюденіз дивіться у формі нижче:

Booking.com

Що подивитись. Цікаві місця.

Місцевість навколо сучасного Олюденіз 3 тисячі років тому належала стародавній Лікійській державі. На півострові Теке (тепер Лікійському), від Фетхіє до Анталії, існувала розвинута цивілізація із своєю мовою, культурою, релігією. Гора Бабадаґ (у перекладі “тато-гора”) у давнину називалась Краг. Це було священе для лікійців місце. У підніжжя цієї гори тепер розкинувся Олюденіз. Недалеко від курорту можна побачити залишки античних міст, цікаві природні та історичні пам’ятки. В Олюденіз, на території готелю Ecclesia Hotel, знаходяться руїни візантійської базиліки.

Ми поділимось з вами нашими  перевіреними маршрутами по цікавим локаціям навколо Олюденіз .

Лікійська стежка.

В 3 км від Олюденіз починається знаменитий піший маршрут “Лікійський шлях”. Його довжина майже 500 км. Він проходить давніми торговими стежками і руїнами лікійських міст. Завершується біля Анталії. Лікійський шлях називають одним з найгарніших піших маршрутів Туреччини. Варто хоча б побувати на старті й пройти перші 4-5 км, щоб побачити неймовірну панораму Блакитної Лагуни. Дістатись до старту Лікійської стежки можна на долмуші, таксі або на орендованому авто.

Читайте більше тут: Лікійська стежка в Олюденіз. Туреччина.

лікійська стежка олюденіз фото 9

Місто-привид Кайякей

Знаходиться в 10 км від Олюденіз. Місто було покинуте греками у 1923 році під час Великого переселення. Тут атмосферно й моторошно. До Каякей можна дістатись пішим маршрутом від Блакитної Лагуни, на долмуші, таксі або орендованому авто через село Овачик.

Читайте детальніше: Покинуте місто-привид Каякой біля Фетхіє.

каякой фетхіє фото 7

Долина метеликів (Kelebekler Vadisi)

Мальовнича бухта в 10 км від Олюденіз. Популярне місце з романтичною назвою. Природний парк. Кажуть, колись ця долина славилась метеликами. Їх було більше 80 видів, найвідомий з них тигровий метелик. Але на разі, метеликів тут дуже мало. У Долині Метеликів можна здійснити прогулянку до скель і побачити місцевий 50-метровий водоспад. Сюди  можна дістатись на човні, що прямує з Олбюденіз. У бухті є красивий пляж. Вхід у воду дуже кам”янистий, можливий тільки в аквавзутті. Також до берега у високий сезон пристають одночасно багато човнів, що створює дискомфорт відпочиваючим. На пляжі є бар, ресторани, туалети, душ, бунгало, місце для кемпінгу, школа дайвінгу.

Заворожує вигляд на Долину Метеликів з оглядового майданчика на дорозі Олюденіз- Фаралія. Висота скель досягає майже 350 метрів. З гори спуску донизу немає. Цей шлях доступний тільки досвідченим альпіністам.

долина метеликів олюденіз фото

Як дістатись: Від центрального громадського пляжу Олюденіз  до Долини Метеликів тричі на день курсують човни. Також у Долину Метеликів заходять круїзні човни, це частина маршруту. Орієнтовний час старту човнів влітку: Олюденіз – Долина Метеликів 11-00, 14-оо, 18-оо. Долина-Метеликів -Олюденіз 9-30, 13-00, 17-00. Дізнатись актуальний розклад і купити квитки можна в касі, прямо на пляжі Бельджекиз. Човен до Долини Метеликів коштує 50 лір. Додатково потрібно оплатити за вхід у природний парк – 7 лір.

У Долині Метеликів можна орендувати бунгало, намети, поставити власну палатку. Бунгало – від 200 лір, палатка – від 150 лір, власна палатка – від 125 лір на добу. У вартість  входить сніданок та вечеря. Можна просто приїхати у Долину Метеликів на кілька годин, щоб насолодитись неймовірними краєвидами моря і крутих скель.

Якщо ви хочете подивитись на Долину Метеликів згори, то потрібно доїхати  на машині або долмуші до оглядового майданчика, що знаходиться біля дороги Олюденіз – Фаралія. Долмуші від Олюденіз до села Фаралія (Faralya) у літній сезон ходять щогодини. Важливо взути зручне взуття, що не ковзається, оскільки “майданчик” – це розсипи каміння, скелі над прірвою. У процесі фото-, відео-зйомки варто бути обереженими і уважними. Тут бувають випадки падіння зі скель тих, хто захопився і забув про небезпеку.

Фетхіє

Місто- курорт, місто-порт, стародавнє лікійське місто Телмессос. У Фетхіє варто поїхати, щоб відвідати  історичний Музей, скельну Гробницю царя Амінтаса, римський театр, Рибний ринок, Старе місто, колоритний старовинний хамам, а також на шопінг. Відстань від Олюденіз до центру Фетхіє – 10 км. Зручно доїхати на долмуші, таксі або на орендованому авто.

Наш авторський путівник по Фетхіє читайте тут: Туреччина самостійно. Чудовий відпочинок у Фетхіє.

На відео – панорама Фетхіє зі скельної гробниці Амінтоса.

Античні міста, пляж Патара, колоритне місто Каш.

Цікавий маршрут на машині по містам древньої лікійської цивілізації. За день можна побачити: античне місто Патара і найдовший в Туреччині “черепаший” пляж Патара; Святилище Летоон і лікійське місто Ксантос, що занесені до Світової спадщини ЮНЕСКО; атмосферне старовинне місто Каш. Відстань 210 км в обидва боки.

Читайте детальніше тут: Маршрут з Фетхіє: Летоон, Ксантос, Патара, Каш.

*В статті описаний маршрут з Фетхіє, проте так само можна поїхати з Олюденіз.

патара фото 1

Каньйон Сакликент, античне місто Тлос, Якапарк.

Неймовірно величний каньйон Сакликент, мальовничий водоспад Гізлікент, лікійське місто Тлос, парк-ресторан Якапарк – ці місця увійшли в наш наступний маршрут на цілий день. Довжина маршруту з міста Олюденіз становить 115 км в обидва боки.

Детальний маршрут тут: Цікавий маршрут з Фетхіє: Сакликент, Тлос, Якапарк.

*В статті описаний маршрут з Фетхіє, проте так само можна поїхати з Олюденіз.

сакликент каньйон фото 13


Чим зайнятись в Олюденіз.

В Олюденіз неймовірний пляжний відпочинок серед красивої природи. Його можна доповнити цікавими маршрутами і розвагами. Чим зайнятись в Олюденіз:

Параґлайдінг в Олюденіз.

Курорт є популярним серед спортсменів-парапланеристів і туристів, що прагнуть екстріму. Старт знаходиться на горі Бабадаг: нижній старт на висоті 1672 м, верхній старт – на 1980 м приземлення – на пляжі Бельджекиз або Кидрак. Багато екскурсійних офісів і фірм продають політ в тандемі з досвідченим професіоналом-інструктором. Коштує параґлайдінг у високий сезон від 100-120 євро, у низький сезон значно дешевше. У вартість входить трансфер до місця старту на горі Бабадаґ. Сезон польотів на параплані триває з травня по жовтень. На світлині – приземлення на пляжі Бельджекиз.

олюденіз пляж фото 10

Піші маршрути.

Стежки з дивовижними краєвидами на гори й море проходять крізь соснові ліси. Повітря тут легке, сповнене ароматом хвої. Оптимальна пора року для піших прогулянок – весна та осінь. Влітку температура повітря піднімається до 40 градусів. В цей спекотний період добре планувати короткі піші прогулянки рано вранці і ввечері, споглядаючи захід сонця.

Аквапарки.

Недалеко від  Олюденіз є два аквапарка.

1. Oludeniz Waterworld Aquapark знаходиться в селі Овачек, в 6 км від пляжів. Вартість від 100 лір для дорослого і 75 лір для дитини.

2. Sultans Aqua City розташований у Фетхіє, в 17 км від Олюденіз. Вартість 95 лір для дорослого і 80 лір для дитини.

Круїзи і не тільки.

На центральному пляжі Бельджекиз можна замовити кілька круїзів на вибір по островам і вздовж узбережжя, орендувати човен для рибалки, замовити індивідуальний  водний трансфер. В Олюденіз є кілька сертифікованих дайвінг-клубів. В екскурсійних офісах і готелях пропонують  джип-сафарі й екскурсії.

На світлині – круїзні “піратські” човни на пляжі Бельджекиз. Навпроти них – стійка з продажем морських турів.

олюденіз пляж фото 9

Олюденіз на карті.

На карті – маршрут від Аеропорту Даламан до курорту Олюденіз.

Олюденіз – дивовижний  морський курорт Туреччини. Казкова природа, мальовничі пляжі, неймовірна прозорість і бірюза моря, цікаві місця і пам”ятки навколо – все це створює незабутній відпочинок. Ми просто закохались у це місце. Сподіваємось, наш путівник по Олюденіз допоможе вам спланувати свою відпустку.

Яскравих подорожей!

Читайте також:

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (4 ком.)

  1. Олена, дякую за таку розширену розповідь про Олюденіз, плануємо в Туреччину, але не хочемо по системі ол-інклюзів?, тому ваш пост надихнув їхати самостійно саме туди ? Я часто керуюсь вашими рекомендаціями, в тому числі і поїздками на авто по Європі. Дякую вам за дуже корисну та цікаву інформацію! ?

    1. Добрий день, Олено! Щиро дякуємо Вам за відгук! Дякуємо, що читаєте)))Насправді, до цієї поїздки в “морську” Туреччину у нас у був стереотип, що відпочинок на турецькому морі – це тільки олінклюзів. Через пандемію інші наші подорожі відмінились, тож довелось придивитись уважніше до відкритої для в’їзду Туреччини. Наша сімейна подорож зруйнувала всі наші упередження щодо самостійної Туреччини. Це неймовірно мальовнича, колоритна країна, яку хочеться й далі відкривати.Тут чудові гостинні люди, стародавні пам’ятки, природа, місцева кухня. Відчути самобутню Туреччину – це точно не про все включено. Самостійно набагато цікавіше))). Тож бажаємо Вам ясравої мандрівки, позитивних емоцій!

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Добрий день! Ми з України! Ми — Олена та Євгеній Пузатки. Дуже любимо подорожувати всією родиною. Робимо це самостійно і з задоволенням. Раді вітати Вас на нашому Блозі про Сімейні подорожі. Тут ми ділимось авторськими путівниками, маршрутами, практичними порадами, яскравими враженнями! Мандруйте разом з нами)))

Тут можна підтримати наш проект

Підтримати проект

 
туристическая страховка
страховка зеленая карта