Цікавий маршрут з Фетхіє: Сакликент, Тлос, Якапарк.

Цікавий маршрут з Фетхіє: Сакликент, Тлос, Якапарк.

Що подивитись недалеко від Фетхіє і узбережжя. Туреччина – це не тільки розкішне море. Грандіозний каньйон Сакликент, водоспад Гізлікент (Gizlikent Şelalesi), античне місто Тлос і Якапарк – дивовижні місця поруч з містом. Ми об’єднали їх в один цікавий маршрут з Фетхіє. Поїздка зайняла у нас цілий день. Він був насичений чудовими враженнями і новими відкриттями. Ділимось досвідом, порадами і детальним маршрутом з Фетхіє. Проте, таку поїздку можна запланувати з будь-якого курорту Бірюзового узбережжя Туреччини.

Щоб побачити більше цікавих місць Туреччини ми взяли на прокат машину в аеропорту Даламан.

Читайте: Оренда авто в Туреччині. Наш досвід.

Що варто взяти з собою в поїздку по такому маршруту: Акватапки, питну воду, зручне взуття без підборів, сонцезахисний засіб, капелюх, можна також купальник, якщо плануєте скупатись під водоспадом – це “набір” для легкої прогулянки. Якщо є бажання пройти у важкодоступні місця каньйону Сакликент, то подумайте про спеціальне треккінгове спорядження.

Наш авторський путівник по Фетхіє читайте тут: Туреччина самостійно. Чудовий відпочинок у Фетхіє.

Каньйон Сакликент.

Прогулянка по каньйону Сакликент подарує максимум вражень, коли навколо немає натовпів туристів. Краще виїхати зранку. Ми стартували з Фетхіє о 7-30, приїхали як раз на відкриття. Ближче до каньйону Сакликент починаються гірські серпантини. Машину поставили на безкоштовній парковці, що знаходиться за мостом і місцевим базарчиком. Складність дороги і міст можна побачити на відео:

Найдовший каньйон Туреччини у Національному парку Saklıkent Milli Parkı вразив нас масштабами, дивовижною красою, різнокольоровими величними скелями, льодяною блакитно-білою водою. Спочатку йдеш прикріпленою до скель каньйону дерев’яною стежкою, далі потрібно перейти бурхливу холодну річку. Без спеціального спорядження можна пару кілометрів прогулятись руслом річки Ешен, що тече по дну каньйону. Не забудьте заздалегідь взути акватапки.

Про прогулянку каньйоном читайте тут: Сакликент – найдовший каньйон Туреччини.

сакликент каньйон фото 13

фетхіє каньйон сакликент фото 26

Прогулянка каньйоном Сакликент зайняла у нас приблизно 2,5-3 години. Поруч, на березі річки, облаштовані ресторани з фонтанами, гамаками, гойдалками. Тут можна перепочити після прогулянки. Місце туристичне, тому ціни у закладах вище середнього.

фетхіє каньйон сакликент фото 17

Графік роботи і вартість квитка:

Каньйон Сакликент відкрито влітку з 9-00 до 19-00, восени й навесні – до 17-00. Вартість квитка – 9 лір дорослий, 4,5 ліри – дитячий квиток. Менше людей у будні. Парковка навпроти входу в каньйон для легкової машини – 10 лір. Парковка трохи далі, за мостом і місцевим ринком – безкоштовна.

Водоспад Гізлігент.

За 2 км від каньйону Сакликент знаходиться мальовничий водоспад Гізлікент (Gizlikent Şelalesi). Знайти це місце просто. Треба приблизно 1 км проїхати у зворотньому напрямку, повернути за вказівником Gizlikent Şelalesiі. Для автомобілів біля водоспаду є велика парковка.

У парку Гізлікент облаштоване місце для відпочинку. Тут можна спуститись до водоспаду, пролетіти над долиною на зіплайні довжиною у 200 м, придбати сувеніри, недорого поїсти. Сподобався місцевий ресторан з  такими оригінальними будиночками-альтанками на деревах.

гізлікент водоспад фото 12

До водоспаду Гізлікент ведуть униз більше 100 сходинок.

водоспад гізлікент фетхіє фото 1

Водоспад Gizlikent Şelalesi знаходиться на дні ущелини. Щоб дійти до нього треба пройти метрів 300 (біля 20 хвилин) по руслу річки. Вода в ній не така бурхлива, прозора і льодяна, як в каньйоні Сакликент. На шляху до водоспаду доведеться йти по холодні, каламутній воді (іноді вона доходить до колін), по дерев’яним місткам і сходинкам, переступати каміння. (Не забудьте взути акватапки). На дні ущелини відчуваєш себе наче в зелених джунглях.

водоспад гізлікент фото 10

Зі скелі висотою 7-8 метрів ллється потік води. Ось такий він – водоспад Гізлікент. “Gizli kent” – перекладається, як “приховане, секретне місто”.

водоспад гізлігент фетхіє туреччина фото 1

Місце мальовниче. Але на нас воно не справило враження “wow”, особливо одразу після каньйону Сакликент. Проте, тут було приємно відпочити у літню спеку.

Графік роботи і вартість.

Вхід до парку з водоспадом Гізлікент безкоштовний. Він відкритий щоденно з 8-00 до 19-00. Вартість парковки 10 лір, зіплан – 40 лір. Ціни у ресторані дешевші, ніж в закладах каньйону Сакликент і Якапарка.

Не пийте каву при дорозі…

Далі по нашому маршруту – десерт)). По обидва боки дороги до/з каньйону Сакликент розташовано багато сільських кафе. Тут готують місцеві коржі/млинці з начинкою – Gözleme-ayran. Ми заїхали в один з численних закладів на чай з баклавою. Дуже хотілось відчути місцевий колорит. Але чай нам подали у звичайних чашках, а не в спеціальних турецьких стаканах, що називаються “бардак”. І це був чай з пакетика, але по ціні 10 лір. (Для порівняння, в ресторанах Стамбула і Фетхіє турецький чай в “бардаку” в туристичних місцях коштує 5-7 лір, а подалі від центру – 2-4 ліри).

Баклава була смачна, домашня, проте ледве доїли. По 5 шматочків солодкого турецького десерту для кожного. Склалося враження, що ми їли ту баклаву і за того туриста, що не зайшов у це кафе. Вийшло “дорого-багато”, з присмаком відчуття, що тебе трохи “взули”. Згадалась цитата з відомого мультфільму: “Не пийте каву при дорозі…”. Тож будете проїжджати – проїжджайте повз))).

каньйон сакликент фетхіє фото 16

У селі Güneşli за вказівником на Тлос і Якапарк ми звернули з основної дороги.

Античне місто Тлос.

Тлос (Tlos Antik Kenti) – одне з найдавніших міст Лікійської держави. Вона існувала у I тисячолітті до н.е. Займала узбережжя Середземного моря, територію від сучасного Фетхіє до Анталії. Високо на пагорбі, над дорогою, видно залишки османської фортеці і лікійські гробниці, вирубані в скелях.

Читайте більше: Тлос – одне з найдавніших лікійських міст Туреччини.

У підніжжя пагорбу є безкоштовна парковка, кафе, сувенірні крамниці, каса Музею античного міста Тлос.

туреччина лікійське місто тлос фото 50

фетхіє місто тлос фото 6

У долині збереглись руїни стародавнього міста Тлос – агора, театр, римські терми, храми, крамниці, стадіон, візантійська базиліка.

лікійське місто тлос туреччина фото 10

Ми приїхали сюди в обідню пору. Спека +39, це в перший тиждень вересня. Але ми запаслись водою, сонцезахисним кремом і все ж піднялись на пагорб. Не витримав спеки лише смартфон, відключився)). Цікаво було прогулятись акрополем міста Тлос, доторкнутись до залишків споруд, яким більше 3 тисяч років.

тлос лікійське місто поруч з фетхіє фото 1

Зусилля були варті тих дивовижних краєвидів, що відкрились з пагорба.

Графік роботи і вартість квитка.

Музей античного міста (Tlos Antik Kenti) відкритий щоденно. Влітку з 8-30 до 20-00. У холодну пору – до 17-00. Каса знаходиться у підніжжя. вхід можливий за 1,5 години до закриття. Ціна квитка для дорослого – 10 лір. Оплата готівкою. Музейна карта є дійсною для відвідування міста Тлос.

Парк Якапарк.

Після прогулянки під пекучим сонцем по Акрополю Античного міста Тлос, “душа прагнула” відпочинку. Парк Якапарк (Yakapark) дуже популярний серед туристів і місцевих мешканців. Від Тлосу до нього лише 3 км. До парку веде серпантин. Дорога піднімається вгору. Біля Якапарку облаштована парковка. Біля входу – сувенірні крамниці і таблички з різними містами, країнами світу.

фетхіє якапарк фото 5

Густа тінь дерев, водоспади, фонтани – те, що треба у спеку мандрівнику.

якапарк фетхіє фото 6

якапарк фетхіє фото 8

Якапарк – це ресторан традиційної турецької кухні. Він знаходиться в горах, серед мальовничого парку з фонтанами, гойдалками, скульптурами. Поруч – рибне господарство, тож можна замовити смачну рибу-гріль. В обідню пору було багато відвідувачів. Майже всі столики на деревах і над річкою були зайняті турецькими родинами. Проте, нам вдалось знайти собі затишне вільне місце нагорі. У ресторані приємне обслуговування.

якапарк фетхіє фото 7

Наша мандрівна команда за смачним обідом в Якапарку.

якапарк ресторан фетхіє фото 1

Графік роботи Якапарку.

Парк відкритий влітку з 8-00 до 22-00. Вхід безкоштовний. Парковка безкоштовна. В холодну пору час роботи парку скорочено, а ресторани зачинені. Туалет на території Якапарку платний – 1 ліра.

Маршрут поїздки на карті.

Досить часто від каньйону Сакликент до Якапарку сервіси навігації (карти мапс.мі або гугл.мапс) прокладають шлях “навпростець” – сільськими гірськими дорогами поганої якості. З досвіду наших подорожей знаємо, що пригоди починаються зі слів: “Я знаю коротку дорогу”))). Краще від каньйону Сакликент повернутись назад, звернути у селі Girmeler за вказівниками до Музею античного міста Тлос, а далі вже їхати до Якапарку. Таку пораду дав нам власник готелю Caretta, в якому ми зупинились в Фетхіє.

Ми відпочивали у Фетхіє. Проте, таку поїздку можна запланувати з будь-якого курорта Бірюзового узбережжя Туреччини. Наш маршрут на мапі:

Про дороги Туреччини і особливості “національної їзди” читайте в цій статті:

=На машині в Туреччину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість пального, наш досвід.

День був насичений яскравими емоціями і відкриттями. Ми не очікували, що недалеко від Фетхіє можна побачити такі красиві й цікаві місця. Античне місто з історією понад 3 тисячі років, мальовничі парки, величний каньйон, “секретний” водоспад, смачна кухня. Помітили, що у Туреччині дуже полюбляють відпочивати на природі. Ресторани з облаштованими парками, зони для пікніків поза межами міст – популярне явище в країні. Найбільше вражень в цей день подарував нам Каньйон Сакликент.

Бажаємо яскравих подорожей!

Де зупинитись в Туреччині.

Готелі ми бронюємо на цьому сайті. Це надійний сервіс, яким завжди користуємось у подорожах. До речі, в Туреччині букінг не працює. Перебуваючи в цій країні ви не зможете забронювати житло на цьому сервісі. Тому про готелі краще подбати заздалегідь – забронювати ще вдома.


Booking.com

 

Читайте також:

Олюденіз – дивовижний курорт Туреччини. Путівник.

=Фетхіє. 8 пляжів Бірюзового узбережжя Туреччини.

=Аеропорт Даламан. Як дістатись до Фетхіє, Мармарису.

=Покинуте місто-привид Каякой біля Фетхіє.

=Античне місто Ксантос і храми Летоон. Туреччина.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....