Прогулянка по Босфору. Самостійно і мегацікаво!

Прогулянка по Босфору. Самостійно і мегацікаво!

Як влаштувати самостійний Hop-on Hop-off тур по Босфору вдвічі дешевше і в 100 разів цікавіше. Побачити Стамбул “з води” – це неймовірні враження. Багато міських районів розташовані на узбережжі Мармурового моря, протоки Босфор, затоки Золотий Ріг. І всі вони різні, у кожного свій колорит. Така прогулянка по Босфору запам’ятається, подарує яскраві емоції, відкриє “інший” Стамбул. У цій статті розповімо як її організувати. Поділимось нашим досвідом і враженнями.

Босфор – протока у Стамбулі, яка одночасно з’єднує та розділяє Азію й Європу. Пов’язує ці континенти через Мармурове і Чорне море. Ділить Стамбул на дві частини: європейську (фракійську) та азійську (анатолійську). Довжина Босфору – 30 км, максимальна ширина -близько 3,5 км, мінімальна – 660 м,  наймілкіша частина – 13 м і найглибше місце – 110 м.

Давні греки називали протоку Боспор Фракійський. Боспор – у перекладі “коров’ячий брід”. З такою назвою пов’язана легенда про Io, доньку грецького царя. В неї закохався Зевс і про це дізналась  його законна дружина – богиня Гера. Чи то Зевс перетворив Іо на білу корову, щоб врятувати, чи то зробила Гера як покарання, але дівчина у вигляді корови мусила  втікати з рідних країв. Шлях її проходив через протоку. Так і з’явилась назва Босфор.

Читайте також: Колоритний Стамбул. Звіт про подорож.

У 5600 роках до н.е. сталась грандіозна катастрофа. Внаслідок землетрусу рівень Середземного моря піднявся настільки, що його солоні води затопили велике прісне озеро, яке сьогодні ми знаємо як Чорне море. А потужний потік води у долині річки пробив протоку від одного моря до іншого. Так утворився Босфор. Цікаво, що наслідок такого природного катаклізму відчувається й досі. У Босфорі – дві течії: верхня і нижня. Верхня прісноводна тече у Мармурове море, а нижня з солоною водою, що важча за прісну, тече у Чорне море.

Сьогодні по Босфору ходять величезні і малі суда. Це частина шляху від Чорного моря до Мармурового, а далі через протоку Дарданели до Середземного моря. “Трафік” настільки щільний, що на вході чимало “вантажних” кораблів стоять у черзі. А з поромів і човнів іноді утворюються затори. Через Босфор перекинуто 3 ґрандіозних моста. Під Босфором – прокладено два тунеля: автомобільний і залізничний “Мармарай”.

Прогулянка по Босфору. Варіанти.

Круїз по Босфору – це “must do” для туриста. Як його влаштувати? Є кілька варіантів.

1. Самостійно придбати тур по Босфору у круїзній компанії.

Круїзи по Босфору пропонують місцеві приватні й державні круїзні компанії з квітня по жовтень. Придбати тур можна у туристичному офісі, через інтернет або на причалі Eminönü (тут багато зазивал). Причал Eminönü розташований біля Галатского мосту на європейській частині Стамбулу, зупинка трамваю T1 так і називається “Eminönü”. Цей причал має кілька терміналів. Звідси відправляються короткі та довгі тури по Босфору, а також нічні прогулянкові човни. Вартість круїзу залежить від туру. У приватних компаній ціна дорожче. Ціни державної поромної компанії Şehir Hatları. 

Коротко про кожний тур по Босфору.

  • SHORT BOSPHORUS TOUR – короткий тур по Босфору. Триває 2 години, коштує 12 TL. Безперервний маршрут. Човен допливає до другого мосту Фатіха Султана Мехмета,  фортеці Румелі, фортеці Анадолу і повертається у зворотньому напрямку. Старт щодня з причалу о 14-30, з квітня по жовтень. Такий круїз вам підійде, якщо час обмежений.
  • FULL BOSPHORUS TOUR –  довгий тур по Босфору, майже на 30 км в одну сторону. Триває біля 6 годин і коштує в обидва боки 25 TL. Цей маршрут передбачає одну зупинку тривалістю 2,5 години у колишньому рибальскому селі Anadolu Kavağı. Тут можна побачити фортецю Йорос, пообідати в рибному ресторанчику. Старт з квітня по жовтень, щодня о 10-35, о 13-35 з причалу Eminönü. У вихідні можливі додаткові рейси.
  • MOONLIGHT TOUR – вечірній довгий тур по Босфору. Триває 6 годин. Маршрут той самий – до села Anadolu Kavağı із зупинкою там на 2,5 години. Коштує – 20 TL. Нічний круїз ходить тільки влітку – з червня до початку вересня – і тільки по суботам. Старт з причалу Eminönü о 18-25, повернення – опівночі.

***Увага! Розклад може змінюватись, актуальний час відправлення круїзів дивіться на офіційному  сайті поромної компанії: https://www.sehirhatlari.istanbul/en.

Круїзи приватних компаній.

Круїзи приватних компаній ходять частіше, відправляються від причалів Еміненю, Кабаташ або Бешикташ. До послуг туристів – катери, моторні човни або яхти. Можна вибрати круїз по Босфору у форматі Hop-on Hop-off або з вечерею/обідом. Як кажуть, “будь-який каприз за ваші кошти”.)))

  • Круїз по Босфору та Аудіогід на 90 хвилин зі знижкою 5% можна замовити на цьому сайті.
  • Hop-on Hop-off тур по Босфору з 4 зупинками (Емірган, Кучуксу, Палац Бейлербей, Бешикташ). Відправляєься з причалу Кабаташ. Квитки зі знижкою 5% можна купити на цьому сайті.
  • Круїз по Босфору з вечерею та східним шоу можна замовити зі знижкою 5% на цьому сайті.

круїз по босфору стамбул

3. Влаштувати самостійний тур по Босфору на громадському транспорті.

Такий тур підійде, якщо у вас є півдня або день, ви любите спостерігати за місцевими мешканцями і їх повсякденим життям, занурюватись у атмосферу нового міста. Туристів на цих рейсах нечасто побачиш. Більшість катається на туристичних круїзних човнах. І це додатковий “бонус”до мандрівки)). У такому самостійному круїзі по Босфору варто бути готовим до імпровізації й спонтанних рішень.

Катери Vapuru – такий само міський транспорт, як автобуси чи трамваї. Самостійний тур по Босфору на вапуру проходить у форматі Hop-on Hop-off – ви можете по бажанню виходити на будь-якому причалі Стамбулу, знайомитись з місцевими пам’ятками і вирушати далі. На берегах Босфору облаштовано багато причалів. Мапа великих і малих поромних причалів Стамбулу.

Пороми Вапуру курсують протягом року, взимку і влітку графік руху різний. У теплу пору рейси починають роботу з 6-30 до 22-00 або 23-00, в залежності від напрямку. Розклад поромів можна подивитись на офіційному сайті:   http://www.sehirhatlari.istanbul/tr. Поїздка на поромі оплачується за допомогою Istanbul Card, тож перед “круїзом” обов’язково поповніть картку.

Читайте більше: Громадський транспорт Стамбулу: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.

Поповнити Istanbulcard можна також на багатьох причалах у яскраво-жовтих Білетоматах.

стамбул причал пороми 91

Вартість одного проїзду на вапуру по Босфору залежить від напрямку і кількості пересадок. При пересадці застосовується знижений тариф.(У таблиці Aktarma – значить “пересадка”). Ціни 2020 року.

стамбул вапуру ціна 3

Наша самостійна прогулянка по Босфору.

Варіантів зупинок і пересадок у самостійному турі на громадському транспорті Vapuru по Босфору дуже багато. Кожен може влаштувати собі Hop-on Hop-off – круїз по власному маршруту. Ми розповімо про свій досвід організації самостійного круїзу по Босфору, про всі плюси і “підводні камені”.

Бюджет нашого “круїзу” склав: 10,60 TL – оплата вапуру (що вдвічі дешевше від довгого туру по Босфору від офіційної компанії) + 7,80 TL – це оплата 3-х поїздок на автобусі по маршруту, для знайомства з місцевими пам’ятками. Разом: 18,40. (За цінами 2019 року).

1.Пором Eminönü – Üsküdar.

Наш самостійний тур розпочався на причалі Eminönü. Він розташований біля Галатского мосту на європейській частині Стамбулу, на правому березі затоки Золотий Ріг. (Дістатись до причалу можна на трамваї T1. Зупинка так і називається “Eminönü”. ) З причалу Eminönü на вапуру ми відправились на азійський берег Босфору, до причалу Üsküdar. Пороми у цьому напрямку ходять кожні 15-20 хвилин.

Історичний центр Стамбулу виглядає з води дивовижно: мінарети, мечеті, Галатська вежа, Галатський міст, будинки, палаци, хмарочоси.

круїз по босфору стамбул фото 2

Серед цієї краси на європейському березі Босфору розташований елегантний Палац Долмабахче (Dolmabahçe Sarayı) – головна резиденція османських султанів XIX століття.

Читайте більше: Долмабахче – розкішний палац султанів у Стамбулі.

палац долмабахче стамбул фото 52

Дівоча вежа(Kız Kulesi)

Пропливли недалеко від Дівочої вежі (Kız Kulesi) на мініатюрному острівці у водах Босфору. Тут Чорне море зустрічається з Мармуровим. Протягом 2500 років вона була митницею, фортецею, маяком, карантинним ізолятором під час епідемії холери і чуми, в’язницею, радіолокаційною станцією. Для контролю за проходом кораблів між вежею і берегом колись був натягнутий ланцюг. За османських часів проголошення нового султана віталось пострілом з фортечної гармати. Сьогодні у вежі XIX століття облаштований дорогий ресторан. Це одне з найромантичніших місць Стамбулу, зняте у багатьох фільмах і турецьких серіалах. Наприклад, Бондіана “І цілого світу замало”, серіал “Чукур”.

Чому вежа “Дівоча”? За переказами тут померла у 18 років від укусу змії донька султана. Вежу також називають “Леандровою”. Така назва, наприклад, картини Айвазовського. Давньогрецька легенда розповідає про Леандра, що припливав на вежу щоночі на побачення з Геро, жрицею Афродіти. Одного раз факел на вершині згас, юнак втратив орієнтир і загинув. З горя дівчина теж кинулась з вежі у воду. (Правда, географічно ця легенда більше підходить для протоки Дарданели).

дівоча вежа стамбул фото

Маршрут порому Eminönü – Üsküdar на карті:

Район Ускюдар (Üsküdar). Стамбул.

Район Üsküdar – один з найстаріших у Стамбулі. У VII ст. до н.е. (на кілька десятків років раніше Візантії) на цьому місці було засноване давньогрецьке місто Хризополіс, що значить “Золоте місто”. Назву таку дали за однією версією через місцеві склади золота, за іншою – через податок, який збирали греки з кораблів, що ходили по Босфору. У XII столітті це місто стали називати Скутаріон – місто щитів. Охоронці носили великі шкіряні щити “скутум”. Згодом назва трансформувалась у Ескютер, потім Ускюдар. У часи османської імперії на цьому березі Босфору знаходились кладовища.

ускюдар район в стамбулі фото 10

За століття у цій місцевості, крім турків, селились греки, євреї, вірмени. Після етнічних погромів у 1955 році більшість грецьких, вірменських, єврейських сімей покинуло Туреччину. В Ускюдарі знаходяться колоритні міські квартали, колишні села, у яких досі разом з турками проживають “залишенці”. У кілька таких колоритних райончиків ми сьогодні потрапимо.

Набережна Ускюдар.

Причал Üsküdar нагадує мурашник. Тут завжди багато людей, адже це велика вузлова станція Стамбулу. Поруч – метро, залізнична гілка Мармарай, автовокзал. Набережна – популярне  місце для прогулянок і риболовлі. Звідси приємно милуватись історичним центром Стамбулу на протилежному березі і спостерігати за місцевими рибалками.

ускюдар стамбул фото 6

Кажуть, саме на набережну Ускюдар приземлився у XVII столітті знаменитий турецький пілот Хезарфен Ахмет Челебі. Він стартував з вершини Вежі Галата і перелетів Босфор на апараті, схожому на дельтаплан. Цим магічним у ті часи вчинком так налякав султана, що той нагородив Хезарфена мішком золотих монет і відправив подалі в Алжир.

стамбул ускюдар набережна фото 8

Мечеть Міхремах-султан (Mihrimah Sultan Cami).

Проте у цьому скупченні людей є красиве тихе місце. Навпроти причалу височіє Мечеть Міхремах-султан. Її збудувала у 1548  році донька султана Сулеймана і Хюрем-султан, легендарної Роксолани. На її честь названа мечеть.

мечеть міхремах султан стамбул фото

Район Кузгунджук (Kuzguncuk).

До нашого круїзу ми додали автобусні маршрути, щоб подивитись інші цікаві пам’ятки району Üsküdar. Автобус №15 привіз нас у тихий район Кузгунджук, місце зйомок багатьох турецьких серіалів.

Більше про цей район читайте тут: Кузґунджук – романтичний квартал Стамбулу.

кузгунджук стамбул фото 13

Мечеть Чамлиджа (Çamlıca Camii).

Наступним “пунктом нашої програми” стала найновіша і найбільша мечеть Стамбулу – Мечеть Чамлиджа (Çamlıca Camii). До неї доїхали автобусом №15С, до кінцевої зупинки.

Читайте більше у нашій статті: Чамлиджа – найбільша мечеть Стамбулу.

мечеть Чамлиджа Стамбул фото - 14

Знаходиться Чамлиджа на високому пагорбі з такою ж назвою. Звідси відкриваються чудові краєвиди.

мечеть Чамлиджа Стамбул фото - 13

Палац Бейлербей (Beylerbeyi Saray).

Палац Бейлербей (Beylerbeyi Saray) – літня резиденція османських султанів. Прекрасне, мальовниче місце без натовпів туристів. До палацу від мечеті Чамлиджа ми доїхали на автобусі №15 С.

Вам буде цікаво прочитати: Елегантний Палац Бейлербей. Стамбул.

Палац Бейлербей Стамбул фото 30

Наш маршрут Üsküdar – район Кузгунджук – Чамлиджа – палац Бейлербей на мапі:

2. Пором Beylerbeyi – Anadolu Hisarı.

Недалеко від Палацу Бейлербей розташований маленький причал Beylerbeyi. Ось тут настав час приймати спонтанні рішення. Це найхвилюючі миті нашого круїзу по Босфору, інтрига і передчуття нових відкриттів додає “перчинки” в подорожах. На цьому причалі (як і на всіх маленьких у Стамбулі) пороми зупиняються нечасто – через 1,5-3 години. На станції є роpклад вапуру, перелік зупинок по кожному маршруту. Ми орієнтувались на найближчій пором, що йшов у бік Чорного моря за 15 хвилин.

босфор причал фото 13

Очікування порому було теж цікавим. Ми з задоволенням занурювались у атмосферу Стамбулу.

босфор стамбул фото 15

Побачили місцеву весільну фотосесію.

босфор стамбул фото 3

Стамбульскій кіт “ретельно охороняє” рибалок у парку біля Босфорського мосту. Оплату приймає рибкою))). І зовсім не проти, щоб його погладили і сфотографували))). Коти – господарі і наймиліша пам’ятка Стамбулу.

Читайте більше: Коти в Стамбулі. 10 цікавих фактів з котячого життя.

коти стамбулу фото -2

Вибрали наступну зупинку за милозвучною назвою  – Anadolu Hisarı. По Гугл мапс зорієнтувались де вона знаходиться і попрямували у невідомий нам Стамбул.

Неймовірно цікаво роздивлятись береги Босфору. Тут, подалі від центру міста, розташовані престижні райони Стамбулу. Пагорби і узбережжя забудовані віллами. Особливо колоритно виглядають вишукані дерев’яні вілли османського періоду – яли (Yali).

круїз босфор стамбул фото 22

Причал Ченгелькей (Çengelköy).

Тихій житловий квартал Ченгелькей – мальовниче місце на азійському березі Босфору. Колись славилось особливим маленьким сортом огірків, що називався”ченгелькейським мигдалем” і смачними вишнями, що поставлялись у султанській палац. Тепер відоме рибними ресторанчиками, автентичною чайханою Tarihi Çınaraltı на березі Босфору, у дворі якої зберігся 800-річний платан.

босфор стамбул фото 5

У VI столітті на цьому місці розміщалась “Софіанай” – резиденція Софії, дружини візантійського імператора Юстініана ІІ. У період Візантії діяв монастир. Довгий час квартал населяли греки. Недалеко від причалу є православний храм Св. Георгія з цілющим джерелом. За османського панування у Ченгелькеї серед розкішних вишневих садів будували яли (вілли) султани, візирі, заможні й знатні родини. Частина з них збереглась дотепер.

тур по босфору фото 21

Військова школа Кулелі (Kuleli)

На азійському березі Босфору у бухті Кулелі розташована історична будівля XVIII століття. Kuleli – найстаріша середня військова школи Туреччини, заснована у 1845 році. Багато знаменитостей були випускниками цієї престижної школи. Серед них вищі чини армії, два президента Туреччини, вчені, письменники, поети, політики. Цей військовий заклад закінчив також відомий туристичний гід Шериф Йенен – автор численних путівників, документальних фільмів про пам’ятки Туреччини, віце-президент турецької асоціації гідів. Він проводив ескурсії для багатьох знаменитостей: членів королевськіх сімей, телеведучих Опри Уінфрі, Лестера Холта, Папи Бенедикта XVI. Кажуть, після спроби військового перевороту 2016 року, школу закрили, а в будівлі планують відкрити музей.

військова школа кулелі босфор фото 4

Яли Садулла Паші – відреставрована вілла XVIII століття.

босфор стамбул фото 12

Вишуканий маєток Махмута Недіма-Паші (Mahmud Nedim Paşa Mansion) побудований у 1850 році. Його перший власник був послом у Відні, кілька років прожив у Празі, тож він задумав в архітектурі свого яли поєднати європейський та османський стилі. Маєток тричі потерпав від пожеж, під час Другої світової війни у ньому розміщалась школа медсестер. Нещодавно будівлю викупив і реставрував один з найбагатіших людей Туреччини – бізнесмен Яльчін Сабачі.

Вілли “яли” османського періоду у респектабельному кварталі Kandilli. У кожної яли – своя історія.

босфор круїз фото 20

По сусідству з старовинними дерев’яними яли збудовані сучасні віли. Нерухомість в таких районах Стамбулу дуже дорога. Тут оселяються найзаможніші люди Туреччини.

босфор стамбул фото 23

Павільйон Кючюксу (Küçüksu Kasrı)

Павільйон Кючюксу (Küçüksu Kasrı) – маленький “бароковий” мисливський палац, збудований султаном Абдулом-Меджидом у 1857 році на місці старого дерев’яного. Інтер’єри прикрашали митці, що працювали над оздобленням Паризької опери. У цьому розкішному палаці султани давали обіди і приймали дипломатичні місії, серед яких візит Принця Уельського Едварда VII.  Павільйон був згодом заміською резиденцією Мустафи Кемаля Ататюрка. Тепер тут музей. Відкритий з 9-00 до 17-00, крім понеділка. Квиток коштує 30 лір. (на жаль, ми не встигли попасти у палац). У павільйоні знімали фільм Бондіани “І цілого світу замало”. Він “грав роль” палаца в Баку.

палац кючюксу стамбул 13

Маршрут порому Beylerbeyi – Anadolu Hisarı на карті:

Район Бейкоз (Beykoz). Стамбул.

Бейкоз (Beykoz) – мальовничий і спокійний  район Стамбулу, що починається від фортеці Анадолу і закінчується на узбережжі Чорного моря. У часи Давньої Греції цю місцевість населяли греки і фракійці, називали її Амікос. За османського панування Бейкоз з його густими лісами став улюбkеним місцем полювання султанів. Вони будували тут мисливські палаци і мечеті. Звідси і назва “Bey” – принц, “koz” з персидської  – село. Згодом на березі Босфору з’являлись численні рибальські і робітничі поселення. Сьогодні кілька кварталів Бейкозу є одними з найпрестижніших у Стамбулі. У шикарних віллах “яли” (Yali) мешкають кінозірки, політики, заможні стамбульці.

стамбул круїз по босфору 16

Причал і квартал Анадолухісар.

Анадолухісар – автентичний квартал стамбульского району Бейкоз. Свою назву отримав на честь фортеці Анадолу Хісарі. Цікаві місця кварталу: фортеця, Палац Кючюксу, який ми бачили з порому, річка Гексу, колоритні житлові райони, куди рідко заходять туристи.

Коли зійшли з порому на берег, першою побачили ось таку картину: “Сієста песика”.)) Безпритульні тварини (коти і собаки) почуваються у Стамбулі дуже комфортно. Про них турбуються місцеві мешканці. Тварин годують, напувають, облаштовують їм житло.

стамбул безпритульні тварини фото 12

Фортеця Анадолухісар ( Anadolu Hisarı).

Анадолухісар – найстаріша османська будівля у Стамбулі. У 1393 році султан Баязид I звів фортецю на березі Босфору. Спочатку вона називалась Güzelce Hisarі, що значить Гарна фортеця. Цитадель побудували на руїнах древнього римського храму, у найвужчому місці Босфору. Ширина протоки тут становить 660 метрів. Через 59 років султан Мехмед II Фатіх Завойовник розбудував і укріпив Анадолухісар. А на протилежному березі Босфору у 1452 році він звів другу фортецю Румеліхісар. Головною метою султана було захоплення візантійського Константинополя (так колись називався Стамбул). Через рік османській армії це вдалось.  Так султан відкрив шлях до завоювання Європи. Дві фортеці зіграли велику роль у битві. Вони  забезпечили повний контроль над Босфором і відрізали допомогу місту з боку Чорного моря.

Згодом фортеця Анадолухісар втратила стратегічне значення. У ній розміщалась митниця, потім в’язниця. За століття колись легендарна цитадель почала руйнуватись. У 1990-х роках фортецю відновили. На разі, вона закрита для відвідувачів.

Фортеця Румеліхісар (Rumeli Hisari).

А доля фортеці-близнючки Румеліхісар на протилежному березі Босфору інша. Rumeli Hisari колись називалась Boğazkesen – “та, що перерізає горло”. Збудована на залишках візантійської фортеці за рекордні 4,5 місяці. Між цими фортецями колись натягувався ланцюг. Тож жоден корабель у цьому місці не міг без довзолу пройти Босфор. На честь легендарного султана Мехмеда II Фатіха, що збудував Румелійську фортецю і завоював Константинополь, названо другий міст через Босфор.

босфор стамбул круїз фото 9

У Румелійській фортеці за століття розміщалась митниця, в’язниця для іноземних військовополоненних. У XIX столітті на території  закинутої цитаделі почали селитись люди. У 1950-х роках їх виселили, фортецю відновили і відкрили у ній музей. Працює щоденно з 10-00 до 17-00, понеділок вихідний, Квиток коштує 25 лір. У Румелійській фортеці проходять концерти, фестивалі.

фортеця румелі стамбул 1

Пізній обід у місцевому ресторанчику BigChefs з чудовим видом на Босфор, річку Гексу та дві фортеці – Анадолу і Румелі. До речі, вибирали заклад у невідомому нам районі за допомогою сервісу Гугл мапс: подивились які ресторанчики є навколо і пішли в той, що мав найбільшу кількість хороших оцінок. Потім дізнались, що BigChefs – це популярна мережа ресторанів у Туреччині й ще кількох країнах світу. Тут можна спробувати турецьку кухню і світові страви. Більшість відвідувачів – місцеві мешканці (а це для нас показник). Вони приходять сюди куштувати бургери і пасту, а ми спробували страви місцевої кухні. Тут смачна їжа і приємне обслуговування.

Ми любимо гуляти житловими нетуристичними районами міст. Анадолухісар – колоритний квартал з вузенькими вуличками, старими дерев’яними будинками, крамницями, пекарнями. У чайханах сиділи компанії чоловіків, спілкувались, пили чай, грали в шахи або популярну місцеву настольну гру “101”. До речі, навпроти причалу є пекарня з смачною турецькою випічкою. Тут вперше побачили “нетуристичну”, справжню баклаву, що виглядає як довгий рулет.

Пором Anadolu Hisarı – Üsküdar.

Так яскраво пройшов наш день. Час повертатись. Ми сіли на пором до Ускюдара, а звідти переправились до причала Еміненю. На зворотньому шляху милувались європейським берегом Босфору. На міських лініях вапуру є кафе. Стюард пропонує напої і закуски пасажирам. Замовили турецький чай. (До речі, коштує лише 2 ліри, в туристичних місцях і круїзних човнах він вдвічі дорожче). Яке ж задоволення пити ароматний гарячий чай і милуватись Босфором!

стамбул тур по босфору фото - 1

Чи можна плавати у Босфорі, чи є пляжі у такому морському місті як Стамбул. Відповідь маємо у статті.

Читайте: 10 кращих пляжів Стамбулу.

По Босфору постійно ходять кораблі, баржі, яхти, човни. Не кожен день побачиш такого велетня.

тур по босфору фото 7

Біля Босфорського мосту, на європейському березі протоки, розташована красива Мечеть Ортакей (Ortaköy Camii). Вона нагадує розкішний палац. Збудована у XIX столітті у стилі  османського бароко. Поруч -набережна з ресторанчиками. Кажуть, саме тут можна скуштувати найсмачніший у Стамбулі кумпір – популярну місцеву страву з запеченої картоплі з різними начинками.

круїз по босфору стамбул фото 8

Вапуру робить на шляху зупинки на маленьких причалах Босфору.

Босфорський міст – перший на шляху від центру Стамбулу до Чорного моря. Поруч – палац Бейлербей. Нещодавно його перейменували на Міст мучеників 15 липня, в пам’ять про загиблих під час спроби військового перевороту у 2016 році.

Маршрут порому Anadolu Hisarı – Üsküdar на мапі:

Наш самостійна прогулянка по Босфору зайняла цілий день. Мегацікаво було провести її у форматі Hop-on Hop-off туру, коли ти поєднуєш пішу прогулянку по колоритним районам Стамбулу і погляд на них з палуби вапуру. Наш маршрут був по азійському березі Босфору. Ми орієнтувались на найближчі по часу вапуру. За таким само принципом можна влаштувати собі круїз по європейському берегу, по обом берегам Босфору або по затоці Золотий Ріг. До речі, інформація для підстраховки, вздовж берегів ходять міські автобусні маршрути. Тож завжди є можливість повернутись у центр на автобусі.

Читайте також: Де зупинитись в центрі Стамбулу. 15 кращих готелів.

У подорожах по містам ми в основному користуємось громадським транспортом. Це дозволяє не обмежуватись ” туристичним вакуумом” організованих турів чи круїзів, а повноцінно зануритись у справжню атмосферу міста. Так ми бачимо чим живе країна, її колорит, жителів. Це неймовірно яскраві враження і досвід. Таке не відчуєш у жодному “туристичному круїзі”. Тож впевнено можемо сказати, наш самостійний Hop-on Hop-off тур по Босфору вийшов вдвічі дешевше і в 100 разів цікавіше.

Яскравих вам подорожей!

До речі, житло в Стамбулі можна забронювати на цьому сайті. Ми зупинялись в готелі The And.



Booking.com

 

Читайте також:

=Новий аеропорт Стамбула. Як дістатись у центр міста.

=Мегацікавий Музей Рахмі Коча в Стамбулі.

=Хмарочос Сапфір. 236 метрів над Стамбулом.

=Балат – яскравий район Стамбулу.

=15 готелів Стамбулу з терасою і чудовим краєвидом.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (3 ком.)

  1. Доброго дня, Олено та Євгене. Я постійна читачка ваших дописів на сайті і дуже вдячна вам за цю роботу. Багато інформації, яку я дізналась від вас, стала нам у пригоді під час подорожей Європою. Дякуючи вам зацікавились Стамбулом і збираємось туди в кінці березня. Зацікавила ваша розповідь про самостійну прогулянку Босфором, але важко сприймаються турецькомовні назви причалів. Якщо можливо, побудуйте на мапі Googl ваш маршрут.

    1. Доброго дня, пані Любов. Нам приємно, що наші статті стають Вам у пригоді. Ідея з маршрутом прогулянки по Босфору на Гугл це цікаво. Наближчим часом добавимо в статтю. Дякуємо за ідею.
      Гарних Вам подорожей

    2. Доброго дня, Любове! Щиро раді допомогти! Дуже дякуємо за Ваш коментар. Завдяки таким коментарям, ми можемо доповняти статті і робити їх більш детальними й інформативними.Доповнила кожний розділ маршрутом на мапі Гугл, тож тепер Вам буде легше орієнтуватись. Подивіться, будь ласка, в статті. Коли будете планувати самостійний круїз, подивіться на сайті вапуру (посилання є в статті)розклад руху вапуру по причалу Бейлербей и Анадолухісар. Адже зараз, в зв`язку з пандемією рідше ходять вапуру, а в вихідні, коли коменданська година для місцевих, то взагалі багато рейсів відміняються. Так Ви будет знати час відправлення вапуру з Бейлербейі встигнете на нього. Кінець березня – час початку фестиваля тюльпанів, Стамбул буде у всій красі)))Бажаємо яскравої подорожі! Вітання улюбленому Стамбулу)))

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....