Нюрнберг – друге за розмірами місто Баварії. Напередодні Різдва центр міста перетворюється на казку. Що подивитись у місті Нюрнберг за 1 день. Різдвяний ярмарок Нюрнберга- один з найгарніших у Європі. Він вражає автентичною, чарівною атмосферою, спокушає ароматами пряників, глінтвейну, традиційних ковбасок. Тут чудовий вибір святкових сувенірів і подарунків: новорічні прикраси, вироби ручної роботи, різна смакота. Нюрнберг відомий завдяки Нюрнберзькому процесу і знаменитому Різдвяному ярмарку. Ділимося враженнями в цій статті.
Різдвяний ярмарок Нюрнберга називається Christkindlesmarkt (Крісткіндлесмаркт). Він один з найстаріших у Європі. Нюрнберзькому ярмарку майже 400 років. Вперше в історії згадується в 1628 році. Проходить на центральній площі Нюрнберга – Hauptmarkt. Різдвяний ярмарок стартує в кінці листопада (у 2020 році – 27-го листопада). Завершується свято напередодні Різдва – 24 грудня.
Побувати на Нюрнберзькому ярмарку бюджетно можна в кінці листопада – першій половині грудня. В цей час панує святкова атмосфера, а вартість готелів і авіаквитків ще доступні. Ціни “злітають” ближче до Різдва і Нового року.
В 5 км від Нюрнберга знаходиться аеропорт, дешеві авіаквитки можна знайти на сервісі Skyscanner.com.ua.
Житло в Нюрнберзі просто забронювати на цьому сайті. Акції готелів дивіться тут:
Ми приїхали в Нюрнберг з Мюнхена на один день. У цій подорожі на вихідні (6-8 грудня) поєднали два цікавих баварських міста, побували на двох легендарних Різдвяних ярмарках.
Читайте: Чарівний Мюнхен. Різдвяний ярмарок.
З Мюнхена до Нюрнберга доїхали вранці на автобусі. Ціна квитка на одну людину в обидва боки була 14 євро. Купили квитки на автобус на цьому сайті. В дорозі – 2 години. Час пролітає непомітно завдяки зручним кріслам, хорошому Wi-Fi і цікавому виду з вікна. Автобуси відправляються з центрального автовокзалу Мюнхена. Він знаходиться в 10 хвилинах ходьби від залізничного вокзалу. Ми приїхали на центральну автостанцію Нюрнберга. Звідси до основних визначних пам’яток міста можна дійти пішки за 5-10 хвилин.
Казковий Нюрнберг на Різдво.
Двір Ремісників (Handwerkerhof).
Ми прибули на центральну автостанцію Нюрнберга. Звідси до основних пам’яток міста можна дійти пішки. Зовсім поруч біля автовокзалу знаходиться популярне туристичне місце – Двір Ремісників (Handwerkerhof). Тут можна зробити неймовірно затишні фото, особливо в період новорічних свят.
У Дворі Ремісників є цікаві сувенірні крамнички з традиційними виробами народних майстрів . Тут також варто посмакувати нюрнберзькими ковбасками, які готуються на букових дровах.
Різдвяний ярмарок Нюрнберга.
Ми попрямували до центральної площі Нюрнберга Hauptmarkt на знаменитий Різдвяний ярмарок. Всі вулички, що ведуть на площу прикрашені різдвяними ліхтариками, навколо ятки зі смаколиками та глінтвейном.
Над вулицями Нюрнберга “літає” золотий Янгол – старовинний символ Різдва Rauschgoldengel (Раушгольденгель). Це вісник з неба, він вказує дорогу на ярмарок. За легендою цей золотий янгол з’явився в XVI столітті, під час Тридцятирічної війни. Його виготовив майстер ляльок, щоб зцілити свою хвору доньку. Янгол дуже сподобався дітям. Відтоді його дарували маленьким жителям Нюрнберга на День Святого Миколая і Різдво. Фігурки Rauschgoldengel продаються в ятках, на ярмарку.
Знаменитий місцевий десерт – нюрнберзькі пряники (Elisenlebkuchen). Вони продаються на кожному кроці. Запашні різдвяні пряники з Нюрнберга – чудовий солодкий сувенір для рідних.
Тут також є можливість придбати чашечку для глінтвейну. Купуєте напій і залишаєте філіжанку собі. У вартість глінтвейну входить посуд. Його можна повернути і отримати заставу. Можете навіть прогулятись від одного магазинчика до іншого і вибрати саме ту, яка сподобається найбільше. Вибір різноманітний.
Hauptplatz – центральна площа Нюрнберга. Тут проходить головний Різдвяний ярмарок. На сцені якраз виступав хор. Всі співали традиційних різдвяних німецьких пісень.
Людей на Різдвяній ярмарці дуже багато (особливо у суботу, вихідний день). На площі було дуже казково!
Символ Різдва у Нюрнберзі “дитина Христа” – Christkind. Це дівчина з золотистим кучерявим волоссям, в золотій короні і біло-золотому одязі. Щорічно жителі Нюрнберга вибирають нову Christkind. Це почесна місія. Щороку “Дитина Христа” урочисто відкриває Різдвяний ярмарок, з балкона церкви Фрауенкірхе вітає жителів і гостей міста. Christkind можна побачити на сцені Крісткіндлесмаркт з вівторка по п’ятницю о 15-00.
Прогулянка центральною частиною Нюрнберга зайняла кілька годин. Ми неспішно пройшлись вуличками міста, розглядали затишні німецькі будиночки і величні храми.
Вуличка Weißgerbergasse.
Наступним пунктом нашої міні-програми була вуличка Weißgerbergasse. Це чудова локація для фото, до того ж тут мало туристів (схоже, всі зібрались на площі). Здається, на Weißgerbergasse максимальна концентрація милих будиночків.
Іноді проїжджають повозки з кіньми – ще одна хороша ідея для фото.
Музей Центр документації нацистської партії.
Ми хотіли відвідати військовий музей Німеччини. У місті після закінчення Другої світової війни, у 1945-1946 роках, проходив Нюрнберзький процес, тож стовідсотково має бути музей. Ми знайшли Центр документації нацистської партії (Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände). Він знаходиться далі від центру. Ми добирались на тролейбусі. З вулиці Вейссгерберштрасе до музею йде прямий тролейбус №6, у дорозі – півгодини. Є інший варіант – 10-ти хвилина поїздка на електричці S-Bahn (S2) від центральної залізничної станції до зупинки Nürnberg-Dutzendteich. Від неї до музею доведеться пройтись пішки ще 10 хвилин. Гарна можливість подивитись, як живеться у віддалених районах міста.
Музей Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände розміщений у північному крилі недобудованого Конгрес Холу для з’їздів НСДАП.
До залишків цієї старої будівлі досить сміливо додали сучасні скляні елементи і металеві сходи. Так створили неординарний дизайн музею.
Квиток в музей коштує 6 євро. Аудіогід безкоштовний, серед мов є російська та англійська. Дуже рекомендую взяти аудіогід, в музеї вся інформація на німецькій. На експозицію розраховуйте витратити півдня, якщо слухати розповідь до кожної інсталяції та експоната. Ми там провели приблизно три години, прослуховували лише те, що цікаве нам.
Музей дуже великий. У ньому безліч залів. Кожен присвячений окремій тематиці. Тут ви дізнаєтесь про історію приходу нацистів до влади, їх розвиток, наслідки діяльності. Розповідається про Нюрнберг, чому Гітлер вибрав його одним з головних міст для пропаганди своєї ідеології. І, звісно, тут в повній мірі і досить доступно розповідають про Нюрнберзький процес. У музеї багато фото та відеоматеріалів, різних експонатів, фактів з історії. Дуже радимо відвідати цей музей. Він неодмінно справить враження.
Вечірній Нюрнберг.
Ми повернулись у центр Нюрнберга. Ввечері, у світлі гірлянд, місто виглядало особливо святково. У планах була вечеря в автентичному ресторанчику. У період різдвяних свят, особливо на вихідні дні, знайти вільний столик у закладах міста дуже важко. Рекомендуємо зарезервувати столик наперед. На жаль, ми цього не зробили. Тому ввечері поєднували прогулянку нічним Нюрнбергом з активним пошуком вільного столика у затишному ресторані.
І ура! Знайшовся такий заклад. Він повністю відповідав нашим уявленням про типовий німецький ресторан. Це ресторан Augustiner Zur Schranke. Знаходиться біля Нюрнберзької фортеці, за адресою Beim Tiergärtnertor 3. Тут ви знайдете голосну атмосферу типового німецького бару, смачну кухню, привітних офіціантів і, звісно, традиційне німецьке пиво. Ми замовили по віденському шніцелю та по кухлику пива. Ситна вечеря обійшлась нам в 34 євро на двох.
Нюрнберг нас вразив різдвяною атмосферою і баварською автентичністю. Це місто-казка.
Насправді, у Нюрнберзі ярмарок набагато атмосферніший, ніж у Мюнхені. Тому, якщо думаєте в яке місто вам поїхати святкувати Різдво і Новий рік – однозначно в Нюрнберг!
Яскравих вам подорожей!
Автор статті Анна Пузатко, спеціально для Блогу Олени та Євгенія Пузатків.
Читайте також:
= Німеччина. Саксонія: Саксонська та Чеська Швейцарія. На машині по Европі. Частина 4.
= Німеччина. Саксонія: Дрезден, Моріцбург, Майсен.На машині по Європі. Звіт про подорож – частина 3.
=Чехія, Прага. На машині по Європі. Звіт про подорож. Частина 2
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.