Палац Бейлербей (Beylerbeyi Sarayı) – розкішна резиденція султанів Османської імперії. Як дістатись, графік роботи, вартість квитків, що подивитись – ділимось враженнями в цій статті. За часів Османської імперії Бейлербеєм називався правитель провінції, або “бей над беями”. Це була важлива посада у середньовічній державі. Таку історичну назву отримав новий палац. Його звели як літній особняк за наказом султана Абдул-Азіза у 1865 році. Взимку двір правителя Туреччини розміщався у Палаці Долмабахче, влітку – переїжджав у менший за розмірами Бейлербей, на інший берег Босфору. Обидва палаци схожі між собою. Але в Бейлербеї менше туристів.
Читайте також: Колоритний Стамбул. Звіт про подорож.
Палац Бейлербей використовувався як державний гостьовий будинок. Тут зупинялись почесні гості султанів. Серед них австрійський імператор Франц-Йосиф, німецькій імператор Вільгельм ІІ, французька імператриця Євгенія. Жив у палаці певний час художник Айвазовський, роботи якого дуже цінив султан. У палацовому комплексі провів останні 6 років свого життя султан Абдул-Хаміт ІІ, скинутий у 1909 році з престолу під час революції. У Палаці Бейлербей президент Туреччини Мустафа Кемаль Ататюрк приймав у 1934 році іранського шаха Пехлеві. Цікаво, що у цьому Палаці вперше в Туреччині випробували телеграф.
Дізнайтесь більше про Музей техніки: Мегацікавий Музей Рахмі Коча в Стамбулі.
Палац Beylerbeyi знаходиться в азійській частині Стамбулу, в районі Ускюдар, на березі Босфору. Тут небагато туристів, на відміну від Палацу Долмабахче і району Султанахмет. Можна неспішно насолоджуватись елегантним палацом і садом.
Як дістатись до Палацу Бейлербей.
- Автобусом №15 (з будь-якою буквою в номері) від причалу Ускюдар (Üsküdar). Їхати 15-20 хвилин до зупинки Beylerbeyi Sarayı.
Кінцева зупинка автобуса №15 знаходиться навпроти причалу Ускюдар.
- До Палацу Бейлербей можна також дістатись по воді – на катері вапуру. Вихід на причалі Beylerbeyi.
Про наш тур на цілий день читайте тут: Прогулянка по Босфору. Самостійно і мегацікаво!
Лінії вапуру до Бейлербей стартують від причалу Ускюдар (Üsküdar). Чудова можливість помилуватись Палацом з Босфору. Ми добирались до Палацу Бейлербей на автобусі, а повертались на катері вапуру.
До причалу Ускюдар на азійській частині Стамбулу можна дістатись так:
- на метро Мармарай, що проходить під Босфорськім проливом. Вихід на станції Marmaray Üsküdar.
- на катері вапуру від причалу Еміньоню (Eminönü), або іншого причалу міста.
Читайте: Громадський транспорт Стамбулу: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.
Палац Бейлербей у Стамбулі.
З Візантійських часів ця місцевість була територією монарших осіб. У 1839 році султан Махмуд ІІ побудував на місці знесених старих споруд дерев’яний палац. Резиденція згоріла. У 1861 році султан Абдул-Азіз звелів почати будівництво нового особняку. Автор проекту – відомий турецький архітектор Саркіс Бальян.
Навколо Палацу розбили великий парк з розкішними квітниками, рідкісними деревами, фонтанами, альтанками і скульптурами. Він є визначною пам’яткою садово-паркового мистецтва. Вся територія палацового комплексу займає близько 3 тисяч квадратних метрів.
Історичний сад на березі Босфору вражає красою і вишуканістю. Колись на території комплексу розміщався невеликий зоопарк, що належав султану. У парку багато красивих скульптур оленів, левів, тигрів.
У парку Палацу Бейлербей можна відпочити у кав’ярні з чудовим видом на Босфор. Відкрито з 9-00 до 17-00.
Над садами Палацу Бейлербей – Босфорській міст, що поєднує європейський та азійський береги Стамбулу.
Приємно відпочити у тіні дерев на лавочках парку. Тут тихо і спокійно. Туристів дуже мало, на відміну від зимового Палацу Долмабахче. Це дає можливість відчути атмосферу елегантного історичного саду.
Цікаве поєднання архітектурних стилей – східних традицій османського житла і західної неокласики, бароко, ренесансу. Палац складається з двох частин – основної адміністрації султана і гарема. Має 26 багато оздоблених кімнат і 6 розкішних залів.
Інтер’єр Палацу Бейлербей дивує багатим оздобленням. У оформленні залів і кімнат брав участь султан Абдул-Азіз, що побудував палац. Він мав талант до малювання, сам розробляв ескізи, залучав найкращих турецьких майстрів, привозив художників з Європи. Вхід у Бейлербей охороняють два лева – улюблені тварини султана.
Читайте також: Коти в Стамбулі. 10 цікавих фактів з котячого життя.
Кімнати і зали палацу прикрашають витончені китайські вази, люстри з французького баккаратського кришталю, європейські й османські годинники,килими ручної роботи. Тонки циновки, привезені з Єгипту, зберігають прохолоду у літню спеку. На жаль, відео/фото зйомка в палаці заборонена. Пишні інтер’єри Бейлербея не поступаються красою зимовій резиденції Долмабахче.
Прямо над Босфором – розкішні морські ворота. Через них заходили султан і його почесні гості, що прибували у Бейлербей по воді.
Ще один плюс Палацу Бейлербей. Щоб зробити популярні стамбульські світлини на тлі морських воріт, не потрібно стояти у черзі, як у Долмабахче.
Читайте: Долмабахче – розкішний палац султанів у Стамбулі.
По обидва боки Палацу Бейлербей, на березі Босфору, розташовані старовинні Морські павільйони. Також у палацовому комплексі збереглись підземний Тунель, Мармуровий (мисливський) і Жовтий павільйони.
Палац Бейлербей на мапі Стамбулу.
Адреса: Beylerbeyi, Abdullahağa Cd., Üsküdar.
Години роботи. Вартість квитків.
Палац Бейлербей і сад відкриті для відвідування з 9-00 до 16-30 (листопад – березень), з 9-00 до 17-00 (квітень – жовтень). Понеділок і четвер вихідний.
Квиток у Палац Бейлербей коштує – 40 лір, дитячий – 20 лір. Аудіогід входить у вартість. Щоб отримати аудіогід, потрібно залишити як завдаток свій документ (паспорт, права) або оплатити завдаток 200 лір (при поверненні аудіогіда кошти повертаються у повному обсязі). Ми залишали права.
Квиток у Сад Бейлербей коштує 5 лір.
Квитки можна придбати у касі палацового комплексу.
Палац Бейлербей – цікаве і гарне місце Стамбулу. Чомусь цю визначну пам’ятку оминають основні туристичні маршрути. З одного боку це добре). Сюди можна “втекти” від гомінкого натовпу туристів району Султанахмет, від довжелезних черг зимового Палацу Долмабахче. Бейлербей варто відвідати, щоб побачити красу і розкіш літньої резиденції султанів. Можливо, трошки відчути себе монаршою особою, гуляючи стежками історичного саду.
Яскравих вам подорожей!
Читайте також: 15 готелів Стамбулу з терасою і чудовим краєвидом.
До речі, житло у подорожах ми бронюємо на цьому сайті. Акції готелів Стамбулу дивіться тут:
Читайте також:
= Новий аеропорт Стамбула. Як дістатись у центр міста.
= Чамлиджа – найбільша мечеть Стамбулу.
=Хмарочос Сапфір. 236 метрів над Стамбулом.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.