Тракай – край озер і середньовічних замків.

Тракай – край озер і середньовічних замків.

Є у світі місця, які наповнюють енергією, дарують приємні емоції, у яких легко дихається. Саме таким ми відчули місто Тракай з його легендами, мальовничим озерами, романтичним середньовічним замком, караїмським колоритом і старовинною чудотворною іконою Божої Матері – захисниці Литви. Це багатонаціональне місто, у якому поєднались культура, релігія і традиції різних народів. Здавна тут живуть литовці, караїми, татари, поляки, євреї. Тракай – важливе місто в історії Литви. У XIII-XIV столітті місто було столицею Великого князівства Литовського, резиденцією його правителів. Що подивитись у Тракай, як дістатись, де зупинитись і поїсти – розповімо у цій статті.

Поїздка в Тракай була частиною нашої подорожі до Вільнюса: Читайте також:

= Вільнюс. Путівник: пам’ятки, транспорт, готелі, литовська кухня, маршрути прогулянок, цікаві місця.

Наказав побудувати місто Тракай князь Гедимін (1275-1341 рр), той самий, що заснував за кілька років Вільнюс. Любив князь полювати. Для цього виїжджав далеко за межі своєї столиці – древнього міста Кернаве.  Дуже сподобався йому цей озерний край і пагорб серед мальовничого лісу. Назва Тракай, “trakas”, значить  “високе місце у лісі”. За кілька років (у 1337 р) тут звели замок, який став новою столицею Литовського князівства. Згодом він перейшов у спадок сину Гедиміна – князю Кейстуту (1297-1382 рр).

Через напади Тевтонських Лицарів, що знищували країну, литовці змушені були оборонятись і будувати нові захисні фортеці у важкодоступних місцях. Тому князь Кейстут звів нові замки: один – на півострові, другий – на острові серед озер. Сюди переніс свою резиденцію. А фортецю у Старому Тракаї, що знаходилась в 3-х км, віддав ченцям-бенедиктинцям. Так був заснований один з перших литовських монастирів.

Новий Тракай став основною резиденцією князя Вітовта (1350- 1430 р), сина Кейстута та онука Гедиміна. Тут розмістилась столиця Великого князівства Литовського. Проводились прийоми іноземних послів, важливі зустрічі та бали. У 1407 році Тракай отримав Магдебурське право. Протягом XV ст. був багатим торговим містом. З переїздом столиці у Вільнюс у XVI ст. Тракай втратив своє значення. А після руйнування замків під час нападу Московії у 1660-х роках став маленьким провінційним містечком. Сьогодні відновлюється славетна історія і замки Тракаю. У цьому унікальному озерному краю діє Історичний Національний парк.

Як дістатись до міста Тракай.

Тракай знаходиться в 30 км від Вільнюса. Це популярне туристичне місце. Тому сюди варто приїхати вранці, коли ще немає натовпу туристів. Наша поїздка з Вільнюса з неспішним знайомством  з пам’ятками Тракаю тривала півдня, близько шести годин включно з часом на дорогу.

Автобусом.

З Вільнюського автобусного вокзалу, що знаходиться за адресою вул. Sodų g. 2, до міста Тракай ходять маршрутки і автобуси. Відправлення кожні 10-20 хвилин з приміських платформ №6, №7, №8, а також з міжміських платформ №28, №29 – у напрямку Alytus. З Вільнюса до Тракаю їхати 30-40 хвилин. Розклад автобусів на сайті: autobusustotis.lt.  Вартість поїздки – 2 євро. Квиток можна придбати у касі автовокзалу або за готівку у водія автобуса.

*Від автовокзалу міста Тракай до Тракайського замку потрібно йти 2,3 км, приблизно 25-30 хвилин.

Потягом.

З Вільнюського центрального залізничного вокзалу, що знаходиться на вул..Geležinkelio g. 16, до Тракаю можна доїхати потягом. На відміну від автобусів, потяги відправляються не так часто – кожні 1-2 години. Вартість квитка у 2-му класі – 1,80 євро. Розклад руху та квитки –  на сайті: litrail.lt. Квитки можна придбати в касах залізничного вокзалу, через інтернет, у потязі за готівку. Але при купівлі у потязі квиток може бути на 2 євро дорожчій. Така плата за додаткову послугу стягується, якщо каса вокзалу на момент посадки у потяг працювала.

*Від залізничного вокзалу міста Тракай до Тракайського замку пішки 2,8 км, приблизно 35-40 хвилин.

Автомобілем.

З Вільнюса до Тракаю- спочатку прямуєте по трасі А 1, далі А 4 та А 16.

Таксі.

Якщо ви подорожуєте з друзями чи родиною, можна замовити таксі, яке підвезе вас до туристичного центру Тракай і до мосту на Тракайський замок. Ми скористались послугами відомої світової мережі UBER, що пропонував найвигідніший тариф – 16-20 євро в один бік.

Де зупинитись у Тракай.

Ми приїхали у Тракай у квітні, на півдня. Зупинились у Вільнюсі, у готелі  Ivolita Vilnius.

Природа і краса Тракайського краю дуже вразила. Думаю, в теплу пору року сюди варто приїхати на кілька днів, подивитись пам’ятки міста і на озерах відпочити. У невеличкому Тракаї великий вибір житла для туристів. Забронювати можна за цим посиланням:

Спеціальні пропозиції та акції готелів дивіться тут:



Booking.com

Тракай. Що подивитись. Пам’ятки й цікаві місця.

Місто Тракай знаходиться на півострові, в оточенні блакитних озер. Дуже здивувались, коли вперше побачили мапу. Озерний край Тракай схожий на янгола з великим крилами – озерами Akmena та Skaistis, з тілом і головою – озером  Galvė і пагорбом Янголів, двома “озерними” ногами Totoriškių і Bernardinų (Lukos). Може тому тут так добре)).

Маршрут пішої прогулянки по Тракаю на мапі. На ньому: сині позначки – це пам’ятки, червоні – це вокзали та туристичний центр, жовті – ресторани караїмської кухні з гарними відгуками, кав’ярні.

Острівний Тракайський замок.

Знайомство з пам’ятками Тракаю ми почали з Острівного замку – унікальної фортеці на озері. Кажуть, це єдиний замок на воді у Східній Європі. Тракайський замок почав будувати князь Кейстут, а завершив у XIV столітті онук Гедиміна – князь Вітовт. Замок звели посеред озера Гальве на великому острові, який створили з трьох маленьких, засипавши простір між ними ґрунтом. Князівська резиденція була недоступною фортецею. У 1511 році столицю Князівства Литовського перенесли у Вільнюс. Замок став “елітною” в’язницею. Під час нападу Московії у 1660-х роках Тракай був спалений, а Острівний і Півострівний замки зруйновані. Залишки мурів і фортець довгі століття нагадували про славу міста.

тракай що подивитись фото 1

Проекти відновлення Тракайського замку з’явились у XIX столітті. Протягом 60-ти років – до 1987 року – тривала реконструкція замку. Він постав таким, яким був у XV столітті у розквіті слави. Сьогодні у ньому розмістився Музей Історії Тракай.

Історичний Музей у Тракайському замку працює: з травня по вересень щоденно 3 10-00 до 19-00, в холодну пору року з 10-00 до 18-00 (листопад-лютий 9-00-17-00), понеділок – вихідний. Квитки 8 євро – дорослий, 4 євро – дитячий, фото – 1,5 євро. Влітку, у період великих черг, квитки можна придбати у спеціальному терміналі самообслуговування навпроти кас. Актуальна інформація на сайті: www.trakaimuziejus.lt.

До речі, подорожуючи Австрією, ми побували у Озерному замку Орт. Цікаво було їх порівняти.

Читайте: Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден, озерний замок Орт

До Острівного замку ведуть мости. Зранку тут ще мало туристів. Це оптимальний час для знайомства з замком.

тракай що подивитись фото 2

Фортеця складається з двох частин. Княжого замку і великого двору з вежами, складами, господарчими будівлями, арсеналом. У дворі влітку проводяться середньовічні фестивалі – реконструкції.

тракай що подивитись фото 3

тракай що подивитись фото 4

тракай що подивитись фото 5

Княжий палац був відділений від двору і додатково захищений глибоким ровом, колись наповненим озерною водою.

тракай що подивитись фото 6

Вхід у Княжий палац через ворота з підйомним мостом.

тракай що подивитись фото 7

Двір Княжого палацу. У XIII-XV столітті тут розміщалась резиденція правителів Великого Князівства Литовського. Жила княжа родина. Проводились прийоми іноземних монархів і послів, давались урочисті бали.

тракай що подивитись фото 8

тракай що подивитись фото 10

У високий туристичний сезон на сходах бувають черги туристів. А зранку гостей мало. Тут цікаво й атмосферно. Ось такою була князівська резиденція у Середньовіччі.

тракай що подивитись фото 11

У залах Острівного замку діє цікава експозиція Музею історії Тракай. Макет Острівного замку.

тракай що подивитись фото 12

Острівний Тракайський замок був основною резиденцією князя Вітовта. За його правління Велике Князівство Литовське досягло вершини своєї могутності і стало великою державою з найбільшою за всю історію територією – від Балтійського до Чорного моря. Про народження славетного правителя розповідає легенда. 

Князь Кейстут зустрів на березі Балтійського моря і закохався у дивовижної краси дівчину на ім’я Бірута. Він попросив руки красуні, але у відповідь почув відмову. Адже Бірута була язичницькою жрицею – вайделоткою, що дала обітницю невинності. Тоді Кейстут викрав дівчину і одружився на ній у своїй резиденції у Тракай. Вітовт – четвертий син подружжя. Князь Кейстут був підступно схоплений і страчений своїм племінником – князем Ягайло. Біруту за однією версією втопили, а за другою – вона повернулась на батьківщину у Палангу, знову стала жрицею у святилищі. За переказами її поховали на високому пагорбі Бірути. Княгиню шанували у Литві як язичницьку богиню і святу.

Князь Вітовт був хрещений тричі: як католик, православний і знову як католик. У Тракай він заснував католицький храм  – Базиліку Явлення Пресвятої Діви Марії. У ній й досі зберігається чудовторна ікона, що була подарована князю.

тракай що подивитись фото 13

У 1397-1398 роках після одного з переможних походів війська Вітовта на Золоту Орду з Кримського півострова були привезені 383 сімей караїмів і кілька сотен татар. Вони князя поважали і називали  “Ватат-Бей”, що значить “Князь, що перемагає ворогів”.

Караїми – стародавня тюркська народність. У Тракаї вони мали дві групи – військові та цивільні. Караїмські воїни були елітними охоронцями князя Вітовта, мостів і замків. Їх селили на вулиці, що була прокладена між двома замками: Півострівним і Острівним. Сьогодні це центральна вулиця міста – Караїм. Тож кожен, хто прибував у Тракай,  мусив спочатку пройти повз будинки воїнів, а потім через міст до замку. Так забезпечувалась додаткова охорона князя Вітовта. Цивільні караїми займались садівництвом, скотарством, ремісництвом, торгівлею, вирощували городину. Цікаво, що у Тракай вони вперше привезли з Криму огірок, і почали тут розводити цей овоч.

тракай що подивитись фото 14

Татари служили у війську князя Вітовта і охороняли південний в’їзд у Тракай.  Їх поселили на західній частині півострова.  У давнину тут були будинки татар і дерев’яна мечеть.

тракай що подивитись фото 15

В експозиції Музея можна дізнатись про етапи відновлення Острівного замку з руїн. Проект реставрації був розроблений у XIX столітті, .

тракай що подивитись фото 17

Двір Острівного замку поступово наповнюють туристичні групи. “Фото-лицарі”вже готові зустрічати гостей).

тракай що подивитись фото 18

У залах Княжого двору – продовження експозиції Музею історії Тракай.

тракай що подивитись фото 19

Тут можна побачити старовинні меблі, інтер’єри, оригінальну колекцію люльок для куріння.

тракай що подивитись фото 20

тракай що подивитись фото 21

З задоволенням прогулялись стежкою навколо Острівного замку. Цим шляхом у давнину ходили охоронці фортеці.

тракай що подивитись фото 22

Від Тракайського замку видно парк і білосніжний палац Тишкевичів  – відомого старовинного роду Великого Князівства Литовського.

тракай що подивитись фото 23

По озеру ходять туристичні прогулянкові човни: звичайні, дерев’яні “під старовину” і ось такі сучасні.

тракай що подивитись фото 24

Біля замкових мурів зранку тихо й затишно. Чути тільки спів пташок, хвилі озера і гуркіт прогулянкових човнів, що катають туристів.

тракай що подивитись фото 25

Тут приємно посидіти відпочити, помилуватись красою природи. Чудове мальовниче місце!

тракай що подивитись фото 26

тракай що подивитись фото 27

тракай що подивитись фото 28

Повернулись на берег по мостам, повернули праворуч і вздовж сувенірних лавок прогулялись набережною до оглядового майданчика з видами на Тракайський замок.

тракай пам`ятки фото 1

Трохи далі на воді – відновлене науковцями Вільнюського університету старовинне судно “Вітіна” XV-XVI століть. На такому вітрильному плоскодонному човні перевозили вантажі й товари (сіль, злаки, мед, залізо, деревину) по річці Німан до багатьох Європейських міст.

тракай пам`ятки фото 2

У центрі міста, навпроти мосту до Острівного замку, Туристичний офіс. Тут можна взяти безкоштовну мапу міста, дізнатись про найближчі події.

тракай пам`ятки фото 3

Перше, що бачиш у Тракай, – ось такі оригінальні різнокольорові дерев’яні будинки. Це автентичні хати караїмів – народності, що проживає у цьому краю вже 600 років. Спочатку князь Вітовт оселив їх на місті сучасної центральной вулиці Караїм. Згодом караїми розселились по іншим містам Литви: Вільнюс, Паневежіс, Пасваліс, Біржай.  Сьогодні караїми Криму, Галичини, Волині, Польщі, Литви утворюють єдину народність, об’єднану спільною релігією, культурою, мовою, традиціями. Караїмська мова належить до тюркської групи мов, має три діалекти: тракайський, галицько-луцький і кримський. На жаль, караїмська мова сьогодні є мовою, що зникає. Її носіями є лише кілька сотень людей у  світі.

Тракай – називають  литовською столицею караїмів. У районі мешкає близько 70 представників цього народу. Тут зберігають національні традиції. У місті є караїмський храм – кенеса,  народний музей, ресторани автентичної кухні. За підтримки ЮНЕСКО проходять літні курси караїмської мови, дитячі табори, фольклорні концерти. Майже кожен караїмський будинок з трьома вікнами на фасаді. Чому саме три? За переказами, караїми перше вікно присвячували Богу, друге – правителю Вітовту, а третє – господареві цього будинку. Кількість вікон у давнину обкладалась податком. Тож менш заможні мешканці мали будинки з двома або одним вікном.

Центральна вулиця міста Тракай – вулиця Karaimų, тобто Караїмська.

тракай пам`ятки фото 4

На вулиці Караїм, 30 можна побачити Кенесу – караїмський храм, синагога. Він діючий, є найстарішим у Литві. Вперше на цьому місці була зведена дерев’яна кенеса у XV столітті. Храм реконструювали для караїмської громади у 1997 році. Сьогодні Кенеса – центр караїмської релігії і культури у Тракай. Молитви і традиційні ритуали проходять караїмською мовою. Тут діє початкова школа. Поруч у буд. 22 розташований Караїмський Народний Музей, єдиний у ЄС. Експозиція розповідає про історію, звичаї, культуру народу. Працює з 10-00 до 18-00. Квиток коштує 2 євро для дорослих, 1 євро – для дитини/студента.

тракай пам`ятки фото 5

Караїмізм – релігія, яка дала назву народності “караїми”, що її сповідує. Караїмська віра виникла у VIII столітті у Месопотамії, сучасному Ірані. Вона заснована на Старому Заповіті та істинах Біблії, які кожен вірянин має читати і тлумачити сам, без трактувань як у Новому Заповіті, Талмуді та Корані. “Кара” – значить “читати Святе письмо”. Разом з тим, караїмська релігія поєднує риси християнства, юдаїзму та ісламу. Молодше духовенство у караїмів називається – хаззан, вищі посади – ульлу хаззан. При вході у Кенесу потрібно зняти взуття, а жінкам вдягнути хустку. Жінки моляться на балконі окремо від чоловіків.

тракай пам`ятки фото 6

Де поїсти у Тракай: Караїмську кухню ми спробували у ресторані Кybynlar. Тут подають караїмські національні страви. Вони готуються за старовинними сімейними рецептами, що передаються від покоління до покоління. У ресторані цікавий автентичний інтер’єр. Є літня тераса з видом на озеро и Тракайський замок. Приємне обслуговування. Адреса закладу: вул. Karaimų g. 29, (навпроти Кенеси), сайт: www.kybynlar.lt.

тракай пам`ятки фото 7

Знамениті караїмські пиріжки кібінас. Готуються на дріжджовому тісті з різними начинками. Варто спробувати караїмське пиво й квас. Дуже смачно!

тракай пам`ятки фото 8

тракай пам`ятки фото 9

Де ще поїсти у Тракай. Ми підібрали за відгуками в інтернет кілька закладів у місті: Senoji Kibininė – вул. Senoji Kibininė , сайт: kibinas.lt.   Markizas– вул.. Karaimų g. 25, сайт: markizas.lt.  Кібінас біля туристичних місць продають також як вуличну їжу місцеві мешканці.

Півострівний замок.

Набережною озера дійшли до залишків Півострівного замку. Він був частиною фортифікацій, що захищали Тракай – резиденцію князів і столицю Великого князівства Литовського. Збудували його за наказом князя Кейстута у 1390-х роках. Спочатку з дерева, а згодом змурували замок і мури з каміння й цегли. Колись це була одна з найбільших фортець Литовського Князівства. Її називали Великою. Оборонні стіни мали висоту 10 м. Фортифікація налічувала 11 кам’яних веж і двоє воріт. Головна брама розміщалась з боку міста, а з боку озера була запасна – зимова брама. У XVI столітті, так само як і Острівний замок, Півострівний використовували як в’язницю для високородних бранців. У 1655 році він був зруйнований. Археологічні розкопки на цьому місці і реконструкція почались у XIX столітті.

тракай пам`ятки фото 10

Між Півострівним замком і озером – високий пагорб. Його називають Жертовна гора. Кажуть, у дохристиянські часи тут приносили жертви язичницьким богам. Археологічні дослідження не підтвердили цю легенду. Пагорб колись був городищем, що використовувалось для додаткового захисту замку. Він мав круті схили і був оточений глибоким ровом з озерною водою. Коли ворог нападав, місцеві мешканці підіймались на городище і разом з воїнами відбивали атаку. До речі, лицарі “підкоряли” високі й круті схили городища в обладунках, що важили по 40-50 кг. Напевне, дістатись на гору у такому спорядженні було нелегкою справою. Сьогодні піднятись на городище можна по сходам, що зроблені на схилі з боку замку.

тракай пам`ятки фото 11

З Жертовної гори видно двір Півострівного замку. Влітку тут проходять фестивалі-реконструкції і концерти.

тракай пам`ятки фото 12

А з іншого боку городища – ось такий краєвид на озеро Бернардіну й Острівний замок.

тракай пам`ятки фото 13

У підніжжя Жертовної гори, вздовж берега озера прокладена стежка. Чудове місце для прогулянки.

тракай пам`ятки фото 14

Тракайські озера неймовірно красиві, а повітря чисте і легке. Думаю, влітку тут дивовижно.

тракай пам`ятки фото 15

Через мальовничий парк вийшли знову на центральну вулицю Караїм. Оригінальний дерев’яний синій будинок з кам’яними білосніжними колонами – колишня поштова і телеграфна контора.  Будівля, зведена ченцями у 1810 році, належала Домініканському монастирю. Після його закриття російською владою 1864 році, тут розміщалась спочатку поліція, згодом пошта. Сьогодні це приміщення дирекції Тракайського музею.

тракай пам`ятки фото 16

За поштою – територія і будівлі колишнього Домініканського монастиря, що був заснований у XVIII столітті. Після його закриття, приміщення зайняли в’язниця, архів, рада купців. Реставрація тут розпочалась у середині XX століття. Сьогодні у відбудованій каплиці Домініканського монастиря розміщена експозиція Музею сакрального мистецтва. В ній представлені унікальні старовинні ікони, скульптури, предмети культу, можна побачити як у давнину виглядала монастирська кухня. Музей працює з 10-00 до 18-00. Квиток: 3 євро – дорослий, 1,5 євро – дитячий.

тракай пам`ятки фото 17

На цьому місці – на початку центральних вулиць Vytauto і Karaimų – колись була Ратушна площа. Сьогодні височіє старовинна Колонна Святого Іоанна Непомука – один з символів міста Тракай. Він оберігає рибалок, моряків, міста на воді. Св. Непомук – покровитель Литви, поряд з Св. Станиславом і Св. Казиміром. Культ Святого привезений з Чехії. Іоанн Непомук служив священиком у Соборі Св. Віта у Празі. Був страчений королем Вацлавом IV – скинутий з Карлового мосту. Легенду про Св. Непомука читайте в статті:

Прага. Путівник: туристичні пам’ятки, готелі, транспорт, їжа, маршрути, відгуки.

У Тракай є своя легенда про Стовп Св. Іоанна Непомука. На Ратушній площі міста його встановив у XVII столітті багатий купець на знак подяки Святому за своє врятоване життя під час бурі на озері. Статую кілька раз знімали і відновлювали. У XIX столітті російська влада наказала знести колону. Ніхто з місцевих мешканців не наважився на таку роботу. Все ж знайшовся один непорядний чоловік. Тільки-но підняв сокиру, одразу впав і зламав ногу. Після Другої світової війни радянські атеїсти зняли статую і втопили в озері. На місці скульптури Св. Непомука встановили годинник, який незабаром зламався. Працівники Тракайського музею таємно дістали статую з дна озера і сховали. Сьогодні на колоні встановлена відреставрована старовинна Статуя Св. Іоанна Непомука, що оберігає місто Тракай і його мешканців.

тракай пам`ятки фото 18

У Тракай знаходиться важливий храм Литви – Базиліка Явлення Пресвятої Діви Марії.  Заснував її у 1409 році князь Вітовт. У Великому князівстві Литовському правителі Базиліки були правителями країни. Зведена у XV столітті, вона кілька разів перебудовувалась і відновлювалась. 600 років цей католицькій храм був постійно діючим і належав одній конфесії. Чим ще важлива й унікальна Тракайська Базиліка?

тракай пам`ятки фото 19

тракай пам`ятки фото 20

тракай пам`ятки фото 21

У Тракайській Базиліці зберігається цінна реліквія – старовинна чудотворна Ікона Божої Матері – захисниці Литви. За легендою, образ Діви Марії був написаний у XI столітті у Константинополі. За давніми записами це образ Нікопеї, що у перекладі з грецької значить “Перемога”. Ікона врятувала візантійського імператора Іоанна Комніна від перської облоги. Вона була подарована князю Вітовту у 1390 році візантійським імператором Емануелем II Палеологом.

У 1718 році Римським папою Климентом XI тракайська Ікона Божої Матері була увінчана золотою короною. Образу надали титул “Та, що просить за хворих”. У Великому князівстві Литовському це була перша церемонія коронації і друга у Речі Посполитій. (Раніше була коронована у польскому місті Ясна Гора знаменита ікона Ченстоховської Божої Матері). Розкішний бароковий вівтар Тракайської Базиліки прикрашає золота корона під назвою “Вітовт”.

тракай пам`ятки фото 22

Сьогодні, як і в давнину, чудотворну Ікону Божої Матері шанують віряни різних конфесій: католики й православні. Сюди з’їжджаються паломники з багатьох країн.  З Вільнюса до Образу Тракайської Діви Марії прокладений найстаріший паломницький маршрут Литви. Його історія почалась у 1604 році, коли в країні “косила” людей чума і через повені була загроза голоду. Єпископ Бенедикт з вірянами пройшов пішки з молитвою від Вільнюсу до Тракаю. Після цього біди відступили.

тракай пам`ятки фото 23

У Базиліці Явлення Пресвятої Діви Марії збереглись унікальні старовинні реліквії. Серед них – Ікона Матері Божої Одигітрії, 16 століття. Одигітрія з грецької “та, що вказує дорогу”.

тракай пам`ятки фото 24

Всередині храму краса, тут панує спокій і дивовижна атмосфера. Такої кількості туристів як в Тракайському замку тут немає. Хоча Тракайська Базиліка є унікальною пам’яткою міста.

тракай пам`ятки фото 25

Старовинний орган.

тракай пам`ятки фото 26

Цікаво, що саме на Тракайських озерах здійснювались перші обряди хрещення у православну віру. Цьому сприяв князь Гедимін. До XVIII століття у Тракай було 8 православних церков. На сьогодні діє одна – Церква Різдва Пресвятої Богородиці, зведена у XIX столітті.

Прогулянку по Тракаю завершили на солодкій ноті – у місцевій Майстерні Шоколаду, що знаходиться недалеко від Базиліки на центральній вулиці Vytauto g. 4.

тракай пам`ятки фото 27

Авторський Тур – “Вільним кроком у Вільно”.

Тракай – частина маршруту нашого першого Авторського туру під назвою: “Вільним кроком у Вільно”.  З нами була чудова мандрівна команда – позитивні, чарівні, допитливі)). Усі різного віку, різних професій, з різним туристичним досвідом. У такій компанії подорож до Вільнюсу і Тракаю стала для всіх цікавою пригодою.

Ми гуляли атмосферними вуличками Старого Вільнюса , відкривали смаки місцевої кухні, відвідали зали і бібліотеку старовинного Вільнюського університету, побували у Президентському Палаці, дивувались перфомансам в Ужупісі, милувались Вільнюсом з висоти. Читайте більше:

= Вільнюс. Путівник: пам’ятки, транспорт, готелі, литовська кухня, маршрути прогулянок, цікаві місця.

Поїздка в Тракай запам’яталась середньовічним Тракайським замком і важливим для Литви храмом Діви Марії – захисниці країни, мальовничими краєвидами й чистими озерами, легким повітрям і караїмською кухнею.

тракай пам`ятки фото 28

Тож плануємо наш наступний авторський тур. Про напрям і пропозицію ми повідомимо згодом на нашій сторінці у Facebook)). Приєднуйтесь: https://www.facebook.com/puteschestvia

Тракай – край красивих озер, романтичного Острівного замку, колоритних караїмських традицій, важливе місце паломництва. Це один з найпопулярніших туристичних напрямів Литви. Сюди варто завітати!

Бажаємо яскравих подорожей!



Booking.com

Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:

Читайте також:

= Аеропорт Вільнюса. Як дістатись у центр міста.

Де поїсти у Вільнюсі. 10 недорогих закладів із смачною литовською кухнею.

=Як забронювати готель через інтернет. Покрокова інструкція. Вибираємо кращий готель за ціною та якістю.

Безпека у подорожах. 10 порад для мандрівників.

Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (3 ком.)

  1. Дійсно чарівне місто і чаруюча розповідь з історичними фактами, а фото…! Ніби зараз дмухне вітер і знову вдихнеш те неповторно чисте і свіже повітря!) Незабутня подорож, така, коли хочеться ще повернутися!)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....