Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут

Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут

Бажаєте перенестися в казку, повернутися на пару тисяч років назад, побувати біля витоків історії Австрії, побачити один з її найпопулярніших видів, що зображений на всіх листівках та фото? Тоді вам – в Гальштат!Це стародавнє містечко розташоване в 55 км на південь від м.Гмунден і 75 км на південний захід від Зальцбурга, на березі озера з такою ж назвою Гальштаттерзеє. Навколо містечка височіють величні гори масиву Дахштайн. Гальштат і його околиці внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Гальштат (або Хальштатт) –  це маленьке і затишне казкове містечко нам дуже сподобалось. Тут такі милі автентичні вузенькі вулички, колоритні будиночки на схилах гір. Навіть похмура холодна погода не завадила нам насолодитися містом. Що подивитись у Гальштаті за день розповімо вам в цій статті.

Про весь маршрут одного дня по регіону Зальцкамергут, а також про його початок – перше цікаве місце – читайте тут:

Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден, озерний замок Орт

Де зупинитися в Гальштаті:

Забронювати готелі чи апартаменти в Гальштаті та поруч в Обертрауні можна за цими посиланнями:

Дивіться спеціальні пропозиції готелів міста.


Booking.com

Гальштат – популярне туристичне місто. Є дешевші пропозиції готелів та апартаментів в селі Обертраун, що всього в 5 км від Гальштата. Також там розташована  канатна дорога з чудовим оглядовим майданчиком «5 пальців». Рекомендуємо зупинитись в Обертрауні.

Дивіться акції та знижки в готелях Обертрауна:


Booking.com

Визначні та цікаві місця. Що подивитись у  Гальштаті.

У Гальштаті люди почали добувати сіль більш ніж 4 тисячі років тому. Спочатку це робили іллірійці, а в 400 р до н.е. область заселили кельти. Вони створили першу державу Норікум на території стародавньої Австрії. Назва Гальштат має кельтське коріння: «hall» – це сіль, а «штат» – це місто. Кельти активно торгували цим «білим золотом» з різними народами, тому вважалися багатою країною.

Відомі жителі Гальштата своєю унікальною і самобутньою культурою. В археології існує поняття «Гальштатська культура», що існувала в залізному віці з 900 по 400 ст. до н.е. В епоху правління римлян містечко збільшилося: будувалися нові хати й вулиці. Християнство з ІІІ-го століття н.е. також внесло свій колорит в архітектуру Гальштата. Це поєднання культур різних епох і етносів створило неповторне і казкове місто Гальштат.

Містечко цікаве ще тим, що з його допомогою китайці перевершили самі себе. Якщо раніше вони підробляли одяг і техніку, то зараз вони підробляють вже навіть міста. Найбагатший китаєць, побував тут й вирішив у 2012 році побудувати копію Гальштата – таке ж місто, але в Китаї, в окрузі Хуейчжоу, провінція Гуандун.

Копія Гальштата в Китаї))) А далі в цій статті ви побачите оригінал.

184361_603x354

Спочатку жителів Гальштата це обурило: як без їх дозволу їх скопіювали. Але потім побачили вигоду. У Гальштаті повним повно туристів з Китаю. Вони всі їдуть подивитися на оригінал)))

По дорозі в містечко відкриваються приголомшливі види:

гальштат австрія що подивитися фото 1

гальштат австрія що подивитися фото 2

При в’їзді вперше побачили односмуговий тунель. До речі, до початку ХІХ століття в Гальштат  потрапити було нелегко. Дістатися до містечка можна було тільки по озеру або по дуже вузькій гірській стежці.

гальштат австрія що подивитися фото 3

Поки шукали парковку, оглядали містечко. Воно, до речі, виявилось більшим, ніж ми очікували. Система парковок в Австрії організована добре. Скрізь стоять вказівники на паркування з кількістю вільних місць. Особливо біля туристичних напрямків. Парковка № 1 – вільних місць стільки, парковка № 2 – місць стільки.

Припаркувалися в підземному паркінгу і пішли гуляти. Спочатку потрапили не в туристичний район. Пішли прямо до озера, до будинків, а не по центральній вулиці. Найбільше ми цінуємо в самостійних подорожах – можливість побачити справжнє життя місцевих жителів, заходячи в різні куточки міста. Ось такий вигляд відкрився нам:

гальштат австрія що подивитися фото 4
Нетуристична вуличка

гальштат австрія що подивитися фото 5

Оригінальні будиночки Гальштата

гальштат австрія що подивитися фото 6

гальштат австрія що подивитися фото 7

гальштат австрія що подивитися фото 8

гальштат австрія що подивитися фото 9
Місцева школа

гальштат австрія що подивитися фото 10

Біля пристані – табличка з роками найбільших повеней. Ми приїхали після чергової повені, велика вода вже спала. Але на багатьох наших фото видно пірси під водою.

гальштат австрія що подивитися фото 11

Ось така цікава дверна ручка в магазині кераміки

гальштат австрія що подивитися фото 12
Лебеді та качки тут не бояться людей. Жебракують)))

гальштат австрія що подивитися фото 13
Цікавий напис, але  думаю, що він на німецькій мові))
гальштат австрія що подивитися фото 14
По вуличці йдемо в напрямку туристичного центру міста. Нас обганяють місцеві дітлахи. Несуть в місцеву школу мистецтв якісь вироби. Цікаво, що кожна дитина з посмішкою привіталась з нами – незнайомими людьми. Ось тобі і маленьке містечко, і культура спілкування.

гальштат австрія що подивитися фото 15

Це пам’ятник жителю Гальштата, що збирає сіль – місцеве біле золото.

гальштат австрія що подивитися фото 16

А ось соляна контора.

гальштат австрія що подивитися фото 17

По дорозі зайшли в сувенірний магазин. Ніби потрапили в скриньку з чудесами з далекого дитинства.

гальштат австрія що подивитися фото 18

Вийшли на головну площу Гальштата – Марктплац. Вона маленька і дуже своєрідна.

гальштат австрія що подивитися фото 19

гальштат австрія що подивитися фото 20

Казкові будиночки Гальштата розміщуються майже один на одному. (Дивуюся, як вони меблі в будинок піднімають) Це пов’язано з обмеженою територією для поселення між горами і озером.
гальштат австрія що подивитися фото 21

У цьому містечку гостро відчувається нестача місця. Особливо яскраво це проявилося в місцевих звичаях. Піднімаємось сходами до церкви Марії-Хіммельфарт. Біля неї – кладовище жителів Гальштата.гальштат австрія що подивитися фото 22

Австрійці не соромляться своєї історії. Я так розумію, що цей солдат воював за фашистську Німеччину.

гальштат австрія що подивитися фото 23

Із стародавніх часів у Гальштаті була така традиція. Так як землі дуже мало, то через 10-15 років після смерті, померлих викопували з могили на кладовищі, витримували на сонці щоб відбілити кістки і складали  в кістницю. А на їх місце ховали наступного жителя.

Черепа розфарбовували. Що запам’ятав, так це те, якщо зображена троянда, значить небіжчик був красивим. Також пишуть дату народження та смерті . Кістница розташована в цокольному поверсі каплиці Св. Михайла. При вході білетерка нам дала листочок російською мовою, на якому розповідалося про традиції і були  описані значення символів, якими оздоблені черепа.

гальштат австрія що подивитися фото 24
Правий череп з золотим зубом це остання викопана людина в 1981 році. Потім померлих почали креміровати. У Кістниці моторошно знаходиться. Відчуття не з приємних.

гальштат австрія що подивитися фото 25

Парафіяльна Церква Марії- Хіммельфарт зведена в ХІІ столітті. Це одна з основних визначних пам’яток Гальштата.

гальштат австрія що подивитися фото 26

Внутрі- урочисте умиротворіння. Стародавні вівтарі Св. Марії, створені в 1515 році, вражають витонченою різьбою і красою.

гальштат австрія що подивитися фото 27

гальштат австрія що подивитися фото 28

Кожен парафіянин може почитати Біблію. Книги у вільному доступі біля входу до церкви.

гальштат австрія що подивитися фото 29

Від церкви Марії-Хіммельфарт відкривається дивовижний вид на Гальштат і озеро.

гальштат австрія що подивитися фото 30

Готичний гострий шпиль євангельської церкви Крістускірхе ХІХ століття став візитівкою Гальштата. Його можна побачити практично на всіх фото та листівках.

гальштат австрія що подивитися фото 31

гальштат австрія що подивитися фото 32
Наближався черговий дощ, хотілося зігрітися, та й шлунок почав бурчати. Вирішили зайти в ресторанчик, тим більше побачили хороший.

гальштат австрія що подивитися фото 33
Цінник комплексного меню – 12,5 євро. В обідньому меню –  3 страви ( суп, салат, друге) і десерт. Офіціант приніс ось такі страви. Наїлися всі. Шкода, що забув сфотографувати десерт.

гальштат австрія що подивитися фото 34

гальштат австрія що подивитися фото 35

Дощ пройшов і ми повертаємось назад. По дорозі насолоджуємось атмосферою казкового містечка.

Ось водоспад, води якого бурхливо і шумно падають прямо біля Гальштатських будинків і несуться по каналах до озера. До водоспаду можна піднятися по вузьких сходах.

гальштат австрія що подивитися фото 36

Жовта будівля на фото – це Музей культурної спадщини Гальштата. Табличка над входом закликає відправитись в подорож на кілька тисяч років тому. Але у нас були ще великі плани на цей день))) Тому обмежилися короткою грою в шахи недалеко від входу в музей.

гальштат австрія що подивитися фото 37

Підійшли до гальштатської парковки. За парковку розрахувалися готівкою. У нас ще залишався невиконаним один пункт нашої подорожі. Це підйом на гірську вершину Кріппенштайн з чудовим видом на озеро і долину з містечками. Вона належить гірському масиву Дахштайн, що в перекладі означає «Черепиця». Найвища гора масиву  Хоер – Дахштайн – 2995 м. Дахштайн відомий великою кількістю ( біля 240 шт) глибоких та довгих карстових печер.

Гора Кріппенштайн знаходиться якраз біля Гальштата, а точніше біля містечка Обертраун. На ній на висоті 2000 м є один із кращих оглядових майданчиків Австрії. Він називається «5 пальців», а також унікальна крижана печера Різенайсхеле і найдовша і найглибша печера Австрії – Мамонтова. До всієї цієї краси веде канатна дорога Кріппенштайн. Вона знаходиться в м Обертраун, трохи вище цього селища. Сайт канатної дороги: http://www.dachstein-salzkammergut.com/

Приїхали до підйомника і побачили це (( Густі хмари…гальштат австрія що подивитися фото 38

Вгорі  ледь видно »п’ять пальців» на краю гори, а навколо хмари. гальштат австрія що подивитися фото 39

Розповім про цей оригінальний оглядовий майданчик, на який ми дуже хотіли потрапити, але природа розпорядилася по-іншому.

П’ять пальців – це п’ять містків, закріплених на самому краю гори висотою 2000 м. Кожен оглядовий міст виступає над схилом гори, над прірвою на 4 м. На першому пальці є підзорна труба для всіх, хто хоче розглянути околиці ближче. Другий палець з діркою в підлозі. Третій-найкоротший, він символізує недосяжність гір. Четвертий палець  – для найсміливіших. Підлога на ньому з товстого скла. Крізь підлогу видно прірву під ногами і запаморочливу висоту. П’ятий палець прикрашає велика рамка для фото. Своє фото можна купити внизу після спуску або завантажити на сайті – http://www.dachstein-salzkammergut.com канатної дороги безкоштовно. Ось як цікаво!

8586403223_440ce5d876_o
Добросовісний касир запитує, що ми хочемо побачити. І показує на моніторі вид з гори, а там суцільне молоко. Тобто сенсу підніматися на вершину просто немає. Засмутилися, звичайно. Але у нас залишався останній шанс – це підйомник в містечку Санкт-Гільген.

Невже через погоду не здійсниться ще одна мрія? Ні! Мрії треба здійснювати! Ще трохи і я розлюблю ці хмари, які так мило супроводжували нас всю дорогу в Австрії)))) У нас в маршруті ще залишалося одне озеро.

Озеро Вольфгангзее. Там, біля містечка Санкт-Вольфганг, можна піднятися на зубчастій залізниці на гору Шафберг або біля містечка Санкт-Гільген є канатна дорога. У Гальштаті було близько 16-00, коли ми виїжджали. У путівнику написано, що зубчаста залізниця робить останній підйом в 17-00. Начебто встигаємо. Поїхали!

У наступній статті читайте про те, як ми підкорювали одну з вершин Зальцкаммергута … Це було щось неймовірне!

===  Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт Гільген. Австрія. Регіон Залькамергут.

 

P. S. У Гальштат краще приїжджати вранці або ввечері. В цей час тут найменше туристів.

Що ще подивитись у Гальштаті. Є тут  цікава пам’ятка – соляна печера. До неї можна піднятися на другий канатній дорозі. Видобуток солі в ній ведеться вже близько 3 тисяч років. У соляній печері за розкладом проводяться екскурсії англійською та німецькою мовами. Тривалість -50 хвилин. Туристів знайомлять з древніми і сучасними процесами видобутку солі. Кожному видають спеціальний костюм. У соляній печері ходить паром через підземне озеро. Так само. як за старих часів шахтарі, гості спускаються до виходу з печери по дерев’яних жолобах. Своє фото цього веселого спуску можна отримати на виході. Ціни і час роботи печери і канатної дороги дивіться на сайті – https://www.salzwelten.at/en/hallstatt/tariffs/

Щоб оглянути всі визначні пам’ятки Гальштата + печери + оглядові майданчики краще зупинитися тут на 1-2 ночі. За бажанням можна забронювати один з готелів Гальштата або Обертрауна. що всього в 5 км) і насолоджуватися цими затишними австрійскими містечками і красивими пейзажами.



Booking.com

 

Яскравих Вам мандрівок!

 

Читайте також:

= Як забронювати готель через інтернет. Вибираємо кращий готель за ціною і якістю. Бронюємо готель без кредитної картки.

= На машині до Австрії. Відгуки, дороги, комплектація авто, ПДР, оплата доріг, ціни на бензин, паркування, маршрути.

= Замок Хоенверфен, Ліхтеншейнська ущелина і Зальцбург

= Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Міміндус

= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.

 Аеропорт Марселя (MRS, Aeroport de Marseille Provence) - п'ятий за...

Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.

Все, що варто знати про Аеропорт Кракова - Krakow Airport:...

Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....