Подорож по Австрії та Угорщині. Підготовка до поїздки і дорога в Будапешт

Подорож по Австрії та Угорщині. Підготовка до поїздки і дорога в Будапешт

Ось наша сім’я повернулася з чергової туристичної поїздки по Угорщині й Австрії. Хочемо поділитися практичною інформацією, враженнями та емоціями з вами. Кожна подорож починається з мрії. На цей раз ми захопились краєвидами високих гір, мальовничих озер, старовинних замків, колоритних містечок Австрії.

Спочатку нас приваблювала Італія – Венеція, Верона, пляжі регіону Венето. Олена вже була в 2005 році у Венеції, але мріяла приїхати в це романтичне місто всією сім’єю. Коли готували маршрут поїздки на машині в Італію через Австрію, побачили фото озер й гір Каринтії і закохалися в них з першого погляду. Захотілося цю красу побачити. Так несподівано, ми вирішили змінити план і поїхати в Австрію з її селами, кришталевими озерами і величними Альпами. Звісно на шляху до Австрії ми зупинились в Угорщині: помилувались улюбленим Будапештом, відпочили на “угорському морі” –  озері Балатон.

Колись була така країна “Австро-Угорщина”. Ось про подорож по цій колишній країні ми й розповімо. Австро-Угорська імперія (нім. Österreich-Ungarn)  -багатонаціональна держава в Центральній Європі, що існувала с 1867 по 1918 роки.

Підготовка до подорожі і дорога до мрії.

Все, що потрібно знати про подорожі на автомобілі по Австрії та Угорщині читайте тут.

=== На машині в Угорщину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, ціна бензину, дороги, чергу на кордоні.

=== На машині до Австрії. Відгуки, дороги, комплектація авто, ПДР, оплата доріг, ціни на бензин, паркування, маршрути.

Почали будувати маршрути. Однією з головних точок подорожі став Зальцбург. Він ще в Україні нас приємно здивував. На сайті Зальцбурга я знайшов розділ, де можна безкоштовно замовити карти, буклети з доставкою додому.  Зробив замовлення. Не минуло й 6 днів, як в поштовій скриньці лежали ось такі матеріали з вітальним листом. Нас чекають в Зальцбурзі)))

Візи для відвідування Євросоюзу ми відкривали самі в посольстві Угорщини в Київі. Запис на співбесіду йшов жваво. В кінці квітня записатись можна було тільки з 30 травня.

Ділимось досвідом: Як самостійно відкрити Шенгенську візу.

(Тішить, що з 11 червня 2017 року власникам українських біометричних закордонних паспортів візу відкривати не потрібно. Вітаю з безвізом!)))

Поки очікували візу, спостерігали за погодою в Австрії. Одну з цілей нашої мандрівки – високогірну трасу Гросглокнерштрассе засипало снігом. Ми були в шоці, кінець травня, а там снігові перемети й морози.

Потім в кінці травня 2013 р. пішли дощі. Дунай та Ельба затопили Німеччину, Чехію, Угорщину, Словаччину, Польщу, дісталося й Австрії так, що дороги й міста частково перекрили. До відвідування країни залишилось приблизно 20 днів. Звісно ми хвилювались. Через тиждень веб-камери показали, що Дунай  підтоплює Будапешт і повінь йде в бік України. А ми продовжували збирати речі.

Вирішили в цій подорожі спробувати такий вид подорожей як каучсерфінг. Це  можливість безкоштовно зупинятись у місцевих жителів, спілкуватись, пізнавати країну “зсередини”.

Дізнайтесь про це більше тут: Безкоштовне житло в подорожі – це можливо? Що таке каучсерфінг. Наш досвід та відгуки

Але про всяк випадок взяли речі для зупинки у європейських кемпінгах. Намет був, мішки і каремати підкупили.(Забіжу наперед, ними не користувались, тільки в машині покатали))) І стали з нетерпінням чекати дати від’їзду.

Наш екіпаж.

Я, кохана дружина – великий поціновувач самостійних подорожей. Дочка Аня -любитель рок-музики, модного одягу, більшу частину багажу займав її гардероб)) Антон – музикант, любитель машинок, комп’ютерних ігор, гонок і т.д.

гальштат

Техніка:

“Ланос” 2007 року.  ДЖПс навігатор Мустек –  я його пізніше назвав «Сусанін», тому що він жив своїм життям: хотів працював, не хотів – не працював. Йому більше сподобалася Австрія, в Угорщині показувати шлях відмовився. І на тому дякую)) На австрійських дорогах нам допомога “Сусаніна” була найбільш потрібна.

Як доїхати до Будапешту.

на машині в угорщину фото 1

Спочатку хотіли поїхати через Молдову  і повторити наш шлях 4- річної давності: Молдова, Україна – Карпати, Угорщина. Але дізнались, що між Чернівцями і Коломиєю, біля Рахова доріг НЕМАЄ, а просто напрямки. Вирішили Молдову виключити з маршруту і поїхати по єдиній нормальній трасі – Київ-Чоп. І ні крапельки про це не пошкодували. На два дні у нас був побудований такий маршрут

Ще стало питання – де заночувати по дорозі. Зупинили вибір на м.Сколе. Тоді ще Букінг в Україні не був так розповсюджений, тому довго шукали контакти садиб в інтернеті. Продзвонили пару варіантів і зупинили вибір на приватній садибі «Мрія». Посилання на неї не даємо, нам не сподобалось. З одного боку умови проживання для однієї ночі непогані. Господарі живуть на першому поверсі, нам виділили одну з кімнат на другому. У нашому розпорядженні була кухня господарів, альтанка та гойдалка у дворі. З другого боку, душ – спільний з сім’єю власника, про що нас не попередили. А саме головне – ми не відчули привітного прийому, ні усмішок, ніяких проявів гостинності, тому почували себе незручно. Чесно кажучи, хости в Австрії потім безкоштовно приймали нас з абсолютно протилежним ставленням.

Але не всі садиби Сколе з таким сервісом. Є чудові господарі, уважні до своїх гостей. Ми це побачили в наступній подорожі до Чехії, Німеччини та Словаччини, коли нас щиро зустрілі, смачно накормили.

Про це читайте тут: На машині по Європі. Звіт про подорож – частина1. Україна: Сколе, замок Паланок, Берегове.

Містечко Сколе сподобалось. Так як були дуже втомлені з дороги, то відвідали тільки одну історичні пам’ятку Склоле – стародавню красиву церкву  Святої Параскеви.

на машині в угорщину фото 2

на машині в угорщину фото 3

на машині в угорщину фото 4

А от під час наступної подорожі ми змогли приділити Сколе більше уваги. Читайте про це красиве і затишне містечко серед мальовничих Карпат тут:

=== Відпочинок в Карпатах. Місто Сколе: пам’ятки, готелі, легенди

Тепер про дорогу, вона просто відмінна, за ці 800 км від Київа до Сколе ми зустріли ями всього пару раз, і то в кінці шляху, в Сколівському районі. Правда, потім траса стала трохи гіршою, її потрібно проїжджати у відпочившому стані, траплялися дуже недобрі ями. Але після Сваляви знову все відмінно.

Перетин кордону Україна -Угорщина.

Кордон традиційно вирішили проходити в Берегово. Минулий досвід подорожей до Угорщини показав, що саме цей перехід нам до душі. Чоп якийсь занадто великий, крутий. А ми любимо все маленьке і затишне.  Українську частину кордону ми пройшли за 15-20 хвилин. На угорців витратили приблизно годину.
За цей час я встиг поміняти трохи євро на форінти (але тут невигідний курс обміну валют) і купити місячну матрицю – оплатити угорські дороги. Угорський митник, перевірив вибірково пару сумок. Дітей навіть не виганяв з машини (в минулу поїздку перевірка була набагато суворіше). Тицьнув пальцем на намет, я відповів, що це кемпінг. Нам підняли шлагбаум і ми в Євросоюзі. Ура!

Дорога до Будапешта, як завжди, викликала велике захоплення відмінною якістю, сервісом, місцями для відпочинку.

Це корисно знати: На машині в Угорщину. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, черги на кордоні.

Місце відпочинку на трасі М3. Все чистенько, охайно.

на машині в угорщину фото 5

Інформаційний лист з картою доріг і найближчими визначними пам’ятками, не заблукаєш))).

на машині в угорщину фото 6

Мені от цікаво, а скільки днів чи тижнів, протримається у нас туалет на трасі, щоб в ньому був папір, мило, вода, при цьому все працює на сенсорах? В дорозі я звертаю увагу дітей на велику різницю в сервісі двох сусідніх країн: України та Угорщини. Вони вже починають багато розуміти і погоджується зі мною.Так розпочався перший етап нашої мандрівки.

Читайте весь звіт про подорож на машині по Австрії та Угорщині по частинах:

  1. Прогулянка по Будапешту: Проспект Андраші, Площа Героїв, парк Вайдахуняд, Будайська фортеця. Пляж Romai furdo.
  2. Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Мінімундус
  3. Австрія. Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее.
  4. Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург
  5. Ліхтенштейнська ущелина. Австрія.  Місце народження Райдуги.
  6. Австрія. Озерний край Зальцкаммергут. Озеро Траун, місто Гмунден і Озерний замок Орт.
  7. Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкаммергут
  8. Озеро Вольфгангзее і містечко Санкт-Гільген. Австрія.
  9. Австрія. Величний Відень, торт Захер і чарівність звуків в Будинку Музики.
  10. Прогулянка по Будапешту. Вулиця Ваці, Парламент і старовинна купальня Рудаш

Ми бронюємо готелі на сайті букінг.

Booking.com

Яскравих Вам подорожей!

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (8 ком.)

  1. Євгенію, дякую Вам за відповідь!
    1. Якраз англійською і вводив, на жаль, пише, що промокод некоректний.
    2. Заборонено, тобто, не пустять чи може бути штраф, якщо зупинять?
    3. Ось це чудова новина для мене, дякую. Сподіваюсь, інтернет також працюватиме.

    1. 1. Ви точно ЕР19 вводили? Бо у самому запитанні ви пишете що вводили ЕР10. І уважно подивіться, можливо пробіл перед цим натиснули
      2. Штраф якщо зупинять. Десь нещодавно бачив, що Польща великий штраф наклала і змусила здирати

      1. Так, точно вводив англійськими EP19, у першому запитання друкарська помилка. На жаль, не діє промокод при замовлені Зеленої картки, спробуйте самі 🙂

  2. Добрий день! Дякую за ваш блог, він містить багато корисної інформації. Є декілька запитань.

    1) Чи діє ще ваш промокод ЕР10 на hotline.finance? Хочу замовити Зелену картку, але пише, що промокод некоректний.
    2) Чи дійсно може бути проблемою затемнені передні бокові вікна (якщо більше 30% затемнено) при подорожі Євросоюзом? Можуть не пустити через кордон чи радше штраф, якщо зупинять і перевірять?
    3) Чи можете порадити мобільного оператора, який можна використовувати всередині Євросоюзу в різних країнах? Плануємо обʼїхати пів Європи, не хочеться роумінг від Київстар, бо потрібен інтернет, але в кожній країні купувати сімку також не доцільно

    1. Дмитро доброго дня. Відповідаю по черзі.))
      1. Ви напевно неправильно вводили, Бо правильний промокод – EP19 (літери англійською).
      2. Дійсно, у ЄС заборонено тонування передніх вікон, будь-якого відсотку.
      3. Справа в тому, що під час війни ЄС зробив для громадян України таку пільгу – безкоштовний роумінг. Якщо точніше, то у вас у ЄС буде діяти той самий тариф що і в Україні, тобто ті самі безкоштовні хвилини чи гігабайти згідно Вашого тарифу.
      Гарної Вам поїздки

  3. Минулого року відвідали Краків, Прагу та Відень.Враження яскраві ..Але ось в кінці подорожі ми перетнули умовний кордон з Угорщиною і попрямували до Будапешту..на жаль- на зупинках біля АЗС туалети брудні..подекуди там не було води, туалетного паперу та мила. Здалось -Будапешт теж не дуже охайний. Ми там не затримались.Гуляли по набережній, катались по нічному Дунаю. А потім рушили додому.

    1. Доброго дня.
      Про заправки і місця відпочинку, як показав досвід всі прикордонні заправки не сильно чисті і так не лише в Угорщині. Можливо це із-за того, що у цих місцях велике навантаження. А от в центрі країни у нас претензій щодо чистоти не було. А от про Будапешт, то так і є. Будапешт не можна назвати найчистішим містом Європи )))
      Гарних Вам подорожей.

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Марселя. Як доїхати вдень і вночі.

 Аеропорт Марселя (MRS, Aeroport de Marseille Provence) - п'ятий за...

Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.
Аеропорт Кракова. Як доїхати вдень і вночі.

Все, що варто знати про Аеропорт Кракова - Krakow Airport:...

Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....