Одеська кухня – це унікальна пам’ятка міста. Гастрономічні враження – важлива частина подорожі до Одеси. Вони допомагають краще відчути атмосферу і колорит міста. Що спробувати. Які страви місцевої кухні «найодеські». Де смачно поїсти в Одесі на різний бюджет. Перед поїздкою до Одеси ми попросили рекомендації місцевих друзів і знайомих, подивилися відгуки в інтернет і вибрали для відвідування кілька закладів. Всі вони прекрасно вписувалися в наші маршрути прогулянок по місту. Поділимося з вами своїми враженнями, відгуками про ресторани і кафе з одеською кухнею.
Про те, що подивитися, де зупинитися в місті ми писали в цій статті:
= Одеса. Путівник: готелі, маршрути прогулянок, пам’ятки, пляжі, фото, відгуки.
Одеська кухня – унікальне поєднання українських, єврейських, болгарських, грецьких, вірменських, молдавських, грузинських кулінарних традицій. З XVIII століття в портовому місті уживалися представники різних народів. Рецептами і смаками ділилися один з одним в одеських двориках, разом за розмовами готували в тісних комунальних квартирах. Доповнювали всю цю «кухню» морський улов і продукти з інших країн, які завозилися в порт. Так з’явилися самобутні автентичні одеські страви.
«Жують тут все і завжди – насіння, креветки, копчену рибку, раків, виноград. Кращі в країні роти не закриваються ні на секунду: хрумкают, лузають, клацають, сопуть, слухають ротом. Роти прекрасні – суміш української, російської, грецької та єврейської породи,»- коли хочеться розповісти про місцеві страви, згадуєш слова Михайла Жванецького.
Що спробувати в Одесі.
“Найодеські” страви готують з овочів, риби і м’яса. Така смакота – намазати на чорний хліб ікру з синеньких (заморську баклажанну), хумус або цимес з бобових, форшмак, паштети. Популярні салати з перцю, з бринзи і помідорів сорту «Волове серце», оселедець під шубою, вінегрет. З м’яса готують голубці з мізинчик, одеський борщ, курячий супчик, тюфтельки і котлетки, качку фаршировану, курча табака, кролика тушкованого з локшиною.
Окрема «пісня» – це рибка і морепродукти. В Одесі люблять і знають як їх готувати. «Ца ца» – так називають маленьку смажену тюльку чи хамсу. У пошані тут оселедець, малосольная тюлечка і биточки з неї, смажені бічкі (через «і»), камбала, барабулька, кефаль, ставридка, рибні котлетки, риба фарширована, уха, чорноморські рапани, мідії і плов з них, раки і «рачки »(вони ж креветки).
На десерт – вареники з вишнями, налисники, вертута, пироги з яблуками та маком, торт Наполеон, торт Фонтан. Що тут казати, то треба їсти!
Де смачно поїсти в Одесі.
Наша карта «Смачна Одеса» з ресторанами і кафе, в яких ми встигли побувати за 2,5 дня. Всі заклади знаходяться на маршрутах прогулянок по Одесі.
Ресторан «Sophie Cafe».
Найяскравіші гастрономічні враження в Одесі – це вечеря в ресторані «Софі Кафе». Тут ми відсвяткували День народження Жені. Для цього романтичного вечора ретельно вибирали ресторан, переглянули багато відгуків в інтернеті. В «Софі Кафе» чудове обслуговування, затишний інтер’єр, дуже душевна спокійна атмосфера. Ми відчули себе бажаними гостями.
Іменинник захоплюється кулінарією. Ресторан пропонує Кулінарні уроки для дорослих. Майстер-клас від Шеф-кухаря ресторану «Sophie Cafe» Вадима Чевганюка став справжнім сюрпризом для Жені. Дізналися секрети приготування вишуканих страв.
В авторському меню від Шеф-кухаря ресторану «Софі Кафе» Вадима Чевганюка страви одеської, французької, італійської кухонь, приготовані з натуральних органічних продуктів. Для святкової вечері ми замовили сет-меню на двох. Сказати, що було смачно – нічого не сказати. Це було неймовірно, приголомшливо смачно і дуже красиво! Кожна страва – кулінарний шедевр: вишуканий «Цезар», «Качина ніжка-конфі, солодкі яблука і фуа-гра паті», «Філе сибаса з пюре з зеленого горошку і апельсиновим соусом», на десерт ніжний «Бланманже», тістечко «Шу» . Звучить, як музика)).
Приємним сюрпризом після вечері став солодкий презент від ресторану «Sophie Cafe». Із задоволенням повернемося сюди, коли будемо в Одесі.
Адреса «Sophie Cafe»: пров. Некрасова 7. Перший поверх готелю Frederic Koklen Boutique Hotel. Меню і бронювання столика – на сторінці кафе – https://www.facebook.com/SophieCafeRestaurant/. Ресторан відкритий щодня з 7-30 до 22-00. Середній чек 400-500 грн. До оплати приймаються кредитні карти. З п’ятниці по неділю з 19-00 звучить жива музика.
Кафе MAMAN
Ця «залізна леді» c ополоником зустрічає перехожих у центрі Старої Одеси, на вулиці Ланжеронівській. Біля неї постійно фотографуються туристи. Вона запрошує в ресторан MAMAN. «Кафе з справжньою їжею» – написано на вивісці. У сімейному ресторані MAMAN пропонують традиційну домашню одеську кухню, як у мами і бабусі, а також європейські страви.
Стильний інтер’єр, оригінальна подача страв, гарне обслуговування: офіціант нас ввічливо зустрів, верхній одяг повісив на плечики, допоміг розмістити сумку. Приємним сюрпризом став комплімент від шеф-кухаря – смачний освіжаючий гаспачо.
Ми замовили на обід малосольну тюлечку з картоплею і биточки з тюлечки з картоплею і соусом тартар. Чесно кажучи, до тюльки байдужі і не їли її вже … надцять років. Здивувалися, що цю рибу подають в багатьох одеських ресторанах. Але те, що ми спробували в MAMAN було саме «тюлечкою» – ніжною, смачною, вона апетитно пахне морем. У нас така точно не продається))). Жені сподобалися биточки з тюлечкі.
Адреса кафе MAMAN: вул. Ланжеронівська 18. Замовити столик і подивитися меню можна на цій сторінці – https://www.facebook.com/cafemamanodessa/ . Відкрито з 11-00 до 00-00. Середній чек: 100 -300 грн. До оплати приймаються карти.
Пивний дім Гамбрінус
Гамбрінус – старовинна назва пивної в портових містах світу. Такі заклади були дуже популярні у матросів. Є легенда, що в бельгійському місті Брюгге жив пивний король Гамбрівіус. Він придумав особливий спосіб варіння хмільного напою. У Чехії, Австрії, Данії є марки пива під назвою Гамбрінус. В Одесі перший пивний дім «Гамбрінус» відкрився в 1868 році на Грецькій (колишній Олександрівської) площі. Тут завжди грала жива музика. Скрипаля Сашку-музиканта знала і любила вся Одеса.
Знаменитий одеський пивний ресторан «Гамбрінус» працює в підвальчику на Дерибасівській з 1920 року. Друзі порадили зайти сюди ввечері, коли грає жива музика. Нам ледве вдалося знайти вільний столик. Інтер’єр пабу колоритний, з морською тематикою.
Щовечора з 19-00 до 21-45 тут грає жива музика. У будні – це група »Гамбрінус», у вихідні – «Контрабанда». Одеські пісні, музика, колорит, гумор створюють особливий настрій: «У самого синього моря», «Хава Нагіла», «Морячка Соня» … За цим варто зайти в Гамбрінус.
Цікаво було почитати меню. Назви страв «по-одеськи» звучать оригінально: «Моня, шухер!», «Чисто романтика», «Рідний Привоз», «Пляжна Фіфа».
Ми замовили до пива форшмак і рибку-фрі «цаца». Традиційні прості одеські страви. Чесно сказати, форшмак на сніданку в ресторані нашого готелю був набагато смачніше. З обслуговуванням в Гамбринусі важко. Розуміємо, що був повний зал. Але, наприклад, в битком набитих пивних Праги, Кракова, Вроцлава офіціанти справлялися на 100%, були швидкі, ввічливі і уважні. Замовлення в Гамбринусі нам принесли відносно швидко, а от далі «виловити» офіціанта було важко, щоб ще замовити щось і навіть оплатити рахунок.
Пивний ресторан Гамбрінус варто відвідати як легендарну одеську пам’ятку. Краще ввечері зайти на келих пива з тюлечкой. Коли звучить одеська музика, тут весело, гамірно, атмосферно.
Адреса пабу Габмрінус: вул. Дерибасівська 31. Забронювати столик і подивитися меню можна на сайті – http://www.gambrinus.net.ua/ . Відкрито з 10-00. Середній рахунок 100-300 грн. До оплати приймаються карти.
Кафе Компот
Кафе «Компот» на Дерибасівській розмістився в колишній будівлі овочевого гастроному. Це один з представників цілої мережі закладів відомого ресторатора Савелія Лібкіна і компанії «Реста». «Компот» в Одесі та Києві, «Стейкхаус» на Дерибасівській, «Дача» на Французькому бульварі, «Тавернетта» на Катерининській отримують відмінні відгуки гостей.
Ми зайшли в «Компот» з друзями ввечері. В меню – страви традиційної домашньої одеської та європейської кухні. Вінтажний інтер’єр нагадує одеську комунальну квартиру. На стінах багато старовинних фото. Дуже затишно і душевно. Гарний вид з вікна на Дерибасівську. Чудове обслуговування.
Вибір десертів і випічки приголомшливий. Цікаво було спробувати знаменитий одеський торт «Фонтан» і місцевий «Наполеон». Вишукано і смачно!
Адреса ресторану Компот: вул. Дерибасівська 20. Замовити столик і подивитися меню можна на сайті – http://www.kompot.ua/cafe/deribasovskaya . Працює щодня з 8-00 до 23-00. Середній чек 150-300 грн.
Ресторан паназіатської кухні “Wei Wei”
Одеська кухня з азіатським акцентом – несподівано й оригінально. Такого ми ще не зустрічали! Ресторан паназіатської кухні знаходиться на вулиці Грецькій, на 6-му поверсі ТЦ “Кокон”. Великі панорамні вікна з прекрасним видом на колоритні одеські вулички. Цікавий інтер’єр з легендарною теракотовою армією, гарне обслуговування. Чудове місце для поціновувачів паназіатської кухні. Вечорами в ресторані Wei Wei проходять розважальні програми: stend ap, зустрічі, вечірки, концерти.
В меню – найсвіжіші булочки Бао з різними начинками, тайський суп Том Ям, в’єтнамський суп Фо Бо, ґедза, сюмай, качка з соусом хойсін з манго і авокадо й ще близько 30 азіатських страв. А ще в ресторані Wei Wei пропонують ексклюзивне одесько-азіатське меню. Це традиційні одеські страви з в’єтнамськими приправами і тайськими соусами. Соте з рапанів по-тайськи, бички в соусі Chili Sweet, баклажанна ікра з хлібними чіпсами і, таки да, форшмак з огірками кимчи й рисовими чіпсами.
Адреса ресторану Wei Wei: вул. Грецька 31. Замовити столик і подивитися меню можна на цій сторінці – https://www.facebook.com/weiwei.ods Відкрито з 12-00 до 23-00. Є “щасливі години”. Середній чек: 150 -300 грн. До оплати приймаються карти.
Кав’ярня «Жето»
Багато відмінних відгуків про цю одеську кондитерську ми знайшли в інтернеті. Включили «Жето» в маршрут прогулянки по місту. Дуже атмосферний заклад. Знайти його просто. На розі пров. Маяковського і вул. Гаванної прямо на тротуарі під навісом стоїть рояль, поруч столики-стільчики, шафи-буфети, шторки під старовину. «Gâteaux» в перекладі з французької «тістечко».
У невеликій кав’ярні оригінальний вінтажний інтер’єр. Шторки з рюшами, старовинні годинники, газети, книги, фотографії, порцелянові статуетки, грамофони, телефони, друкарські машинки, іграшки, світильники, зручні диванчики. У столиках є тумбочки, там можна залишати записки з побажаннями та подяками для персоналу. Офіціанти одягнені в форму в стилі XIX століття. Обслуговування прекрасне.
В меню десерти, кава, коктейлі. Замовили фірмову каву, кавовий коктейль і фірмовий маковий торт. Десерт неймовірно ніжний, дуже смачна випічка по-домашньому. Рай для ласунів)).
Адреса кав’ярні «Жето»: пров. Маяковського 1. Відкрита з 9-00 до 23-00. Актуальна інформація на цій сторінці – https://www.facebook.com/%D0%9A%D0%BE%D1%84%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D1%8F-%D0%96%D0%B5%D0%A2%D0%BE-154978624555120/ . Середній чек 100-200 грн.
Кафе “Pepe cafe”
У цьому молодому закладі оригінальний і затишний сучасний інтер’єр, приємне обслуговування. Кафе відкрилось нещодавно, але вже стало популярним серед місцевих жителів і гостей міста. Тут знаходиш неймовірне поєднання: атмосфери сонячної Італії зі смаками витонченої Франції та одеським колоритом. Такі-да, молода одеська кухня може дивувати))).
В “Pepe cafe” добре посидіти з друзями і сім’єю за чашкою кави/чаю з ароматною випічкою. У кафе подають також сніданки, можна замовити супи, салати, різні види десертів. Є вегетаріанське меню. Гордість закладу – круасани і пироги (закриті і відкриті кіши) за власними рецептами. Смачна їжа і затишна атмосфера “Pepe cafe” дарує гарний настрій!))
Адреса кафе “Pepe cafe”: вул. Канатна 60 (вхід з вул. Велика Арнаутська). Відкрито щодня з 8-00 до 23-00. Актуальна інформація на цій сторінці – https://www.facebook.com/pepecafe.odessa/ . Чудова акція: з 8 до 10 ранку і з 20 до 23 вечора на випічку і пироги знижка – 50%. Середній чек 100 грн.
Міський Ринок Їжі
У липні 2017 року в старовинній будівлі колишньої фінансової установи відкрився заклад з оригінальною концепцією. Це проект «Міський Ринок Їжі». Нам цікаво було сюди зазирнути. В одному залі, на двох поверхах працюють 13 кафе і 6 барів. Нагадує галасливий одеський базар. Тільки замість ринкових лотків – бари і ресторани.
Тут їжа і випивка на будь-який смак: італійська, грецька, єврейська, французька, азіатська, американська, веганська, одеська кухні. Місце не для романтичної вечері і довгих посиденьок за бесідою, а для швидко «зайти-перекусити» і взяти їжу з собою. Меблі прості і незручні: дерев’яні та пластикові стільці, столи, лавки. Їжа подається в основному в одноразових тарілках. Багато людей, шумно. Бувають черги. Але як нову одеську гастрономічну пам’ятку «Міський Ринок Єди» варто відвідати.
М’ясо, рибу, морепродукти при тобі можуть приготувати.
Всюди в Одесі в якості вуличної їжі продається фалафель – популярна середземноморська страва. Це смажені кульки з нуту, які подаються з овочами і пітою (схожою на лаваш). Ми спробували фалафель на Міському ринку їжі. Смачно і незвично.
Адреса Міського ринку їжі: вул. Рішельєвська 9а. Відкрито з 11-00 до 23-00 з понеділка по чт, з 11-00 до 1-00 с пт. до нед.. Середній чек – 100-200 грн. Актуальна інформація – на сайті – http://cityfood.market/ .
Ресторан «Veranda»
Ресторан в мальовничому місці біля моря – на пляжі «Ланжерон». В меню страви європейської та одеської кухні, фірмові страви з морепродуктів і риби, страви на мангалі і тандирі. Тут приємне обслуговування, гарний інтер’єр. Про кухню нічого сказати не можемо, ми замовляли гарячий чай з обліпихою та травами. А ось вид з тераси – приголомшливий. Дуже романтично за чаєм або їжею насолоджуватися шумом хвиль, польотом чайок, кораблями, що пропливають на горизонті .
Адреса ресторану «Veranda»: пляж Ланжерон 65. Подивитися меню і забронювати столик можна на сайті – https://veranda-odessa.com/ Відкритий щодня з 8-00 до 23-00. Середній чек – 300 -400 грн.
Буфет-їдальня «Гараж»
Мережа швидкого харчування «Буфет-їдальня» популярна в Одесі: «Уточ-кіно» на Дерибасівській, «Чорнослив» на Катерининській, влітку відкриті «Абрикос» на пляжі Лузанівка і «СанМарино» на пляжі Аркадія. Це кафе з самообслуговуванням і «шведським столом». На лінії роздачі – великий вибір страв європейської і одеської кухні, апетитні десерти. Сюди приходять швидко і недорого поїсти.
Нещодавно на Троїцькій відкрилось кафе «Гараж». Тут оригінальний інтер’єр, створений з усього, що є в гаражі: мотоцикли, гайки, двигуни, автомобільні номери, бочки, сидіння від байків, на вході – частина авто.
Тут повне самообслуговування – береш тацю і вибираєш що душа забажає. Їжа в «Гаражі» смачна. Голодними в такі заклади заходити треба обережно)). Стільки всього хочеться відразу спробувати. На багатьох стравах написана ціна за 100 г. Мінус для клієнта в тому, що на око ці грами ніяк не визначаються, особливо голодним))). Тому чек на виході може бути більше, ніж плануєш. В результаті ми поїли в буфеті-їдальні на суму більше, ніж в ресторані MAMAN з повним сервісом. Але швидше)). Все-таки мережа швидкого харчування)).
Адреса кафе «Гараж» : вул. Троїцька 50. Відкрито з 9-00 до 22-00. Увечері часто бувають «щасливі години» з великими знижками. Подивитися меню можна на сайті – https://stolovaya.com.ua/garazh/ . Середній чек – 50-100 грн. Можна оплатити картою.
Жарю-парю
Мережа кафе швидкого харчування «Жарю-парю» годує одеситів вже більше 10 років. У неї входить кілька одеських міських кафе-столових: на площі Старосінна, на Олександрівському проспекті, вул. Успенській, вул. Льва Толстого, на вул. Пантелеймонівській, і вул. Пастера.
Тут також діє система самообслуговування, «шведський стіл» і страви з ціною за 100 грам. У меню страви європейської та одеської кухні, випічка, десерти. Наші діти-студенти, коли відпочивали на морі, пару раз заходили в «Жарю-парю» на Успенській. Це кафе їм порекомендувала господиня квартири, яку вони знімали. Все сподобалося – смачно і недорого. Гарне місце для швидкого і бюджетного обіду/вечері.
Адреса кафе «Жарю-парю»: вул. Успенська 28/30. Відкрито щодня з 9-00 до 20-00. Часто проходять акції. Подивитися адреси всіх кафе можна на цій сторінці – https://www.facebook.com/zharuparu/ . Середній чек – 50 грн.
Waffle & Ice-Roll
Ще одна рекомендація від наших дітей. На фуд-корті парку ім. Шевченко, недалеко від атракціонів і зоопарку, вони ласували смачними гонконзькими вафлями з фруктами, ягодами, маршмеллоу і морозивом. Спеціально приходили, щоб побалувати себе солоденьким. І обслуговування тут приємне, доброзичливе.
Адреса: фуд-корт парку ім. Шевченко. Алея праворуч від головного входу в Лунапарк. Відкрито в літній сезон. Середній чек – 50 грн.
«Одеська кухня любить настоятись, її не варто знімати з плити і швидко ковтати. Треба їй дати постояти на плиті або в холодильнику. Одеський базар пахне. Одеський кріп пахне. Одеський часник склеює пальці. Одеська ставридка відділяється від хребта і тане в роті. Ікра з синіх загострює і ароматизує будь-яку свинячу відбивну. Одеський червоний борщ з квасолею. Зелений з яйцем … З однієї курки – шийка, фаршировані ніжки, бульйон і локшина. Вино в Одесі називається «тато робив» – висмоктується через трубочку з 12-літрової скляної пляшки. Коротше. Приїжджайте до Одеси голодними, отримаєте задоволення, поки є, що їсти ». (Михайло Жванецький)
Це все ресторани і кафе, в яких ми встигли побувати за 2,5 дня. Знаємо, що в Одесі є ще багато «смачних місць», де можна спробувати традиційну одеську кухню.
Напишіть, будь ласка, в коментарях під статтею: Які заклади в Одесі сподобалися Вам? Які страви одеської кухні найулюбленіші? Дякуємо))
До речі, готель і квартиру в Одесі ми бронювали заздалегідь через інтернет. Спеціальні пропозиції готелів і акції зі знижками на житло дивіться тут:
Booking.com
Бажаємо яскравих подорожей!
Читайте також:
= Одеса. Путівник: готелі, маршрути прогулянок, пам’ятки, пляжі, фото, відгуки.
= Надійні сервіси для самостійних подорожей. Бронювання готелів, авіаквитків, автобусів, послуг.
= Кам’янець-Подільський – місто сонця. Що подивитися за один день. Пам’ятки, історія, екскурсії, фото, готелі.
= Що привезти з Праги. Топ-10 чеських сувенірів та подарунків.
= Де поїсти в Будапешті. 10 недорогих ресторанів і кафе зі смачною угорською кухнею.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.