В селі Моринці на Черкащині, на малій Батьківщині Тараса Шевченка, щороку проходить мистецький фестиваль Ше.Fest. Він приурочений пам’яті великого Кобзаря. Дати фестивалю 2018 року – 18-19 серпня. У 2017 році фестиваль відбувся 12-13 серпня. Ше.Fest подарував нам неймовірні враження! Тут дуже затишно й привітно. А головне цікаво й пізнавально. Ми стільки нового дізнались про життя, творчість, захоплення Тараса Шевченка, про народні традиції та звичаї, новинки літератури й сучасної української музики.
Саме тут, на Батьківщині Тараса Шевченка, відчуваєш силу духа українського народу, прагнення до знань та відродження своєї істроії, культури, традицій. Приємно, що фестиваль зібрав людей різних поколінь. І кожний відчуває себе тут вільно і “своїм”, серед однодумців. На Ше.Fest панує неймовірно душевна атмосфера.
Особлива енергетика цих мальовничих місць сподобалась нам ще за першої сімейної мандрівки по малій Батьківщині Великого Кобзаря. Читайте про наш маршрут і враження в статті:
= Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французська Шампань.
На фестивалі організовані такі пізнавальні локації: просвітницька й художня галявина з книжковим ярмарком, дитяча галявина з різноманітними майстер-класами й розвагами, екскурсії. У Моринському будинку культури – театральна сцена. На березі мальовничого ставка – Нічна акустична сцена і велика Музична сцена на сільскому стадіоні. І звісно, неодмінні складові кожного фесту – ярмарок майстрів, фуд-корти, наметове містечко.
Вхід на Ше.Fest безкоштовний. Фестиваль є благодійним проектом. Тут збирають кошти для українських війскових. А ще це – безалкогольний фестиваль. Вміють наші люди гарно веселитись, спілкуватись без вживання міцних напоїв))).
Ось таким ми побачили фестиваль.
Просвітницька галявина.
Тарас Шевченко – поет, письменник, художник. Про великого Кобзаря створено багато шаблонів і міфів, що давно застаріли. “Правильний” ідеологічний образ у радянські часи, стандарти шкільної програми… А якою людиною був Тарас Шевченко насправді, чим захоплювався, про які аспекти і напрями його творчості ще мало відомо.
З лекцій науковців -шевченкознавців ми відкрили для себе нового Тараса. Наприклад, дізнались, що Т. Шевченко захоплювався археологією і брав участь як художник у розкопках скіфських курганів, замальовував (тоді ж фотоапаратів не було) знайдені цінні артефакти.
Гутірка з письменником Василем Шклярем була пізнавальною. На автограф-сесії приємно поспілкувались з автором знаменитого історичного роману “Залишенець. Чорний ворон”. Отримали підтвердження, що у книзі епізод переходу через Збруч написаний на основі спогадів активного учасника Медвинської республіки, що врятував свою родину, перейшовши за річку. Про Медвинську республіку можна дізнатись в цій статті:
Поетичні читання, поетичні батли, акустична музика звучали на просвітницкій галявині в перервах між лекціями та гутірками. Чудовою була пісня на слова Тараса Шевченка в акустичному виконанні рок-гурту “Мрії життя”. Гурт “Тобі здалося” – відкриття для нас на фестивалі. Гарна музика й слова.
На просвітницький галявині – багато молоді, що уважно слухала лекції відомих шевченкознавців, гутірки, акустичні виступи, театральні перфоманси. На зустрічах з письменниками книги “розлітались як гарячі пиріжки”. Молодь читає, пізнає, цікавиться, виконує сучасні рок-пісні на слова Тараса Шевченка, на слова з народних пісень! В України є майбутне! І від того добре на душі!
Художня галявина.
На майстер-класах з малювання, плетіння з трави, створення лялькі- мотанки стільки нового про народні традиції та звичаї дізнаєшся. Особливо сподобався майстер-клас з травоплетіння народної майстрині творчої студії “Колодій” Лесі Гіптенко.
Дитяча галявина.
Майстер-класи, малювання, конкурси, бойові мистецтва.
Театральна сцена розмістилась у Моринському будинку культури. З задоволенням подивились виставу за мотивами творів Тараса Шевченка.
Книжковий ярмарок.
Ярмарок майстрів.
Приємно було зустріти нашу богуславську майстриню-ткалю Валентину Мащенко.
Нічна акустична сцена
– на березі мальовничого ставка.
Музична сцена
Ввечері на головній музичній сцені – драйвові виступи відомих українських гуртів.
Відео з офіційного сайту фестивалю Ше.Fest-2017.
18-19 серпня 2018 року в с. Моринці вже вп’яте фестиваль збере однодумців-шанувальників творчості Тараса Шевченка. “Талан бути вільним” – гасло Ше.Fest – 2018. Головні слова фесту:
“І возвеличимо на диво
І розум наш, і наш язик…” (Т.Г. Шевченко)
Фестиваль є безкоштовним і благодійним. З програмою фестилю можна познайомитись на офіційному сайті мистецького фестивалю Ше.Fest 2018 – http://shefest.org.ua/
Бажаємо ясркавих вражень!
Читайте також:
=Авторські тури: Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.
= Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французська Шампань.
=Корсунь-Шевченківський – самобутнє місто над Россю.
Щиро дякую вам за теплі слова! Дуже приємно!
Дякуємо за такий чудовий фестиваль.
Юлія, дякуємо Вам і всій команді організаторів фестивалю)) З задовленням відвідаємо Ше.Fest знову)))