Бююкада. Поїздка на Принцеві острови.

Бююкада. Поїздка на Принцеві острови.

Бююкада – зелений острів з  гарними пляжами, старовинними дерев’яними будинками, пам’ятками візантійської епохи і атмосферою XIX століття. Він є найбільшим серед Принцевих островів. Знаходиться у Мармуровому морі, в 20 км від центру Стамбулу. Це острів 2-в-1. Чудове місце для пляжного відпочинку і екскурсій. Сюди полюбляють приїжджати на вихідні міські мешканці. На Бююкаді чисте повітря з ароматом сосен, квітів і моря. Пляжі острова є одними з кращих у Стамбулі. Розповімо вам про нашу поїздку на Бююкаду, про пам’ятки, пляжі, як дістатись до острова. Ділимось враженнями і практичними порадами.

У першу подорож до Стамбулу ми подивились історичний центр і основні визначні пам’ятки міста.

Читайте більше тут: Колоритний Стамбул. Звіт про подорож.

У цю поїздку вирішили побачити “інший” нетуристичний Стамбул. Грандіозний мегаполіс вражає різноманіттям: романтичні старі квартали, занедбані нетрі, сучасні хмарочоси. В цей день ми відкрили для себе мальовничі Принцеві острови (Adalar). Детально про кожен острів, пляжі, пам’ятки розповіли у статті:

Читайте: Принцеві острови. Який острів вибрати.

Бююкада – острів, що “подарував” назву архіпелагу “Принцеві острови”. У 569 році візантійський імператор Юстин ІІ побудував на ньому великий монастир і палац. Вони використовувались для проживання вигнаних з Константинополю імператорських родин і патріархів. У монастирі жили у засланні імператриці Ірина, Феофано, Зої, Єфросинія. Острів отримав назву “Принкіпо” – острів Принца. Архипелаг став називатись Prinkiponisos – Принцеві острови. Сучасна назва Büyükada значить “Великий острів”. Походить від турецьких слів “Büyük” – “великий” і “ada” – “острів”.

Здавна на Бююкаді проживали греки і вірмени. У XIX столітті до Принцевих островів почали ходити регулярні пороми. Відтоді на Бююкаді поселились заможні турецькі і єврейські родини, побудували розкішні дерев’яні вілли. На острові живуть у злагоді різні національності. На вулицях знаходяться поруч синагоги, грецькі православні церкви, католицькі храми і мечеті.

Читайте також: Де зупинитись в центрі Стамбулу. 15 кращих готелів.

Сьогодні на найбільшому острові архіпелагу Adalar мешкає біля 7 тисяч жителів. Площа острова становить 5 кв. км. Влітку кількість населення збільшується в кілька разів. Бююкада – улюблене місце відпочинку мешканців Стамбулу. Тут проводять вихідний або відпустку. Туристи можуть зупинитись у готелях. На Принцевих островах бережно ставляться до екології. Тут заборонені автомобілі, крім технічного і медичного транспорту. Всі пересуваються пішки, на велосипедах, каретах з кіньми. Місцеві мешканці користуються електрокарами. На Бююкаді є кілька Національних природних парків.


Зміст:


Коли планувати поїздку на Принцеві острови.

Для екскурсійної поїздки на Принцеві острова: для знайомства з пам’ятками Бююкади підійде тепла пора року з квітня по жовтень. У холодну пору через негоду пороми можуть скасувати.

Для відпочинку на морі. Пляжний сезон на Принцевих островах стартує у червні і триває до вересня. Вода у Мармуровому морі у липні-серпні прогрівається до 22-23 градусів. Тож очікувати воду, теплу “як парне молоко” не варто. Ми були на Бююкаді у другий половині серпня, вода приємно освіжала.

У будні народу значно менше, ніж у вихідні та свята. 23 квітня і 24 вересня на Бююкаду прибувають дуже багато прочан (чому – читайте нижче в статті), тож краще в ці дні не планувати поїздку на острів.

Як дістатись до Бююкади з Стамбулу.

До Принцевих островів ходять кілька поромних компаній. Турецькою цей напрямок називається Adalar. Острів Бююкада (Büyükada) – кінцева зупинка всіх поромів. З європейської частини Стамбулу до Бююкади відправляються рейси з таких причалів: Beşiktaş, Kabataş, Karaköy, Eminönü, Sirkeci (поруч з Eminönü), Bakırköy. З азійської частини Стамбулу до Бююкади можна дістатись з причалів: Kadıköy, Bostancı. Час в дорозі до Бююкади – 1,5 години, швидкісним поромом – трохи більше години.

В теплу пору року пороми ходять частіше, ніж взимку. На вихідні дні і свята кількість рейсів збільшується у порівнянні з буднями. Квиток в один бік коштує в державній поромній компанії Şehir Hatları – 5,20 TL, оплата через Istanbulcard. У решти компаній – 10 TL в один бік, квиток купується в касі. Про Istanbulcard і  причали Стамбулу читайте в нашій статті:

=Громадський транспорт Стамбулу: вартість проїзду, де купити квитки, як зекономити.

Графік руху поромів дізнайтесь на сайтах компаній:

  • Şehir Hatları – державна компанія. Сайт: www.sehirhatlari.istanbul/en. Відправляється з причалів: Beşiktaş, Eminönü на європейській частині,  Kadıköy, Bostancı- на азійській частині.
  • Компанія Turyol. Сайт: www.turyol.com. Відправляється з причалів: Eminönü, Karaköy, Bakırköy на європейській частині, Kadıköy – на азійській частині.
  • Компанія Dentur. Сайт: www.denturavrasya.com. Відправляється з причалів на європейській частині: Beşiktaş, Kabataş, Sirkeci (поруч з Eminönü).

Ми їхали на Бююкаду поромом компанії Turyol від причалу Bakırköy, що у європейській частині Стамбулу. Напередодні поповнили Istanbulcard для поїздки в обидва боки. І вже біля входу на пором дізнались, що Istanbulcard для оплати рейсу цієї компанії НЕ діє. Купити квитки до Принцевих островів можна було лише за готівку в турецьких лірах. Добре, що мали запас готівки для витрат на островах. Думали, що там можна розраховуватись лише готівкою. Але на Бююкаді деякі пляжі і ресторани приймають оплату картками.

Поїздка на поромі з Стамбулу до Бююкади.

Причал Bakırköy знаходиться далі від історичного центру. Пасажирами порому були в основному місцеві мешканці. Цікаво відкривати для себе країну, коли ти бачиш її справжнє життя, у тому числі у громадському транспорті. На поромі працювало кафе з напоями і закусками. Оплата лише готівкою. Замовили у товариського стюарта ароматний турецькій чай. Зайняли місця на верхній палубі. Поїздка на поромі до Принцевих островів стала для нас цікавою морською прогулянкою.

У Мармуровому морі стояли на якорі багато вантажних суден. Очікують черги на прохід по Босфору.

мраморное море стамбул фото - 42

Пором пропливав досить близько до кораблів, практично між ними. Береги Стамбулу і судна – на відео:

За годину ми наблизились до Принцевих островів. Всього їх дев’ять. Найбільший – Бююкада, має 5 кв. км, це кінцева зупинка порому. Найменший називається Тавшан Адаси – “острів Кролика”, розмірами лише 0,004 кв. км. Для туристів доступні лише 4 острова: Кіналіада, Бургазада, Хейбеліада, Бююкада. Решта островів Adalar незаселені або приватні.

принцеві острова фото -23

На відео – підпливаємо до Хейбеліади, позаду залишились Бургазада і Кіналіада.

Бююкада – кінцева зупинка всіх поромних ліній. До острова ми пливли 1,5 години.

бююкада фото -111

Порт Бююкади – старовинна будівля, зведена у XIX столітті.

принцеві острова пором фото -29

Для різних напрямків і різних поромних компаній свої причали на Бююкаді.

принцеві острова рором фото -26

Розклад відправлення з Бююкади до різних причалів Стамбулу. Квитки можна придбати в касі.

принцеві острова пором фото -28

Наш напрямок до Стамбулу “Бакиркей” не популярний серед туристів, тому розклад порому виглядав так)). Сфотографували на телефон для себе, щоб не забути час зворотнього рейсу.

принцеві острова бююкада фото -2

Де зупинитись. Готелі Бююкади.

Влітку на Бююкаду варто приїжджати на кілька днів, щоб позасмагати на пляжах і познайомитись з пам’ятками острова. Зупинитись можна в одному з готелів чи гостьових будинків Бююкади. Забронювати житло на острові можна за цим посиланням:

Знайти хороше житло вам допоможе наша добірка готелів Бююкади з чудовими відгуками:

  • Splendid Palace – шикарний історичний готель Бююкади, йому більше 110 років. Найбільший і найстаріший готель острова. У ньому є красивий сад, басейн, ресторан. До причалу і до пляжу Blue Beach Buyukada пішки йти 5 хвилин.
  • Ada Palas Hotel Buyukada – розкішний романтичний готель у особняку XIX століття. Розташований в кількох хвилинах ходьби від причалу. У саду готелю є ресторан.

Бюджетні варіанти:

  • Buyukada Cankaya Hotel – готель у старовинному будинку з невеликим басейном. Знаходиться у спокійному районі, в 5 хвилинах пішки від причалу і пляжу Blue Beach Buyukada.
  • Buyukada Anastasia Meziki Hotel – готель з атмосферою старовинного будинку, антикварними меблями і гостинним персоналом. Розташований в 10 хвилинах пішки від порту і пляжу Naki Bey Beach.
  • Serguzest Otel – затишний бутик-готель з гарним садом, кафе, приємним господарем. До порту та пляжів Naki Bey Beach і Blue Beach Buyukada йти 10 хвилин.
  • Masal Hotel – невеликий готель з домашньою атмосферою і гостинним господарем. Знаходиться в 5 хвилинах від порту. До моря 70 метрів, найближчій пляж Blue Beach Buyukada – в 10 хвилинах пішки.
  • Orhan Kutbayin Evi – затишний гостьовий будинок, гостинні господарі. Є сніданки і спільна кухня, на якій можна готувати самостійно. Тиха вуличка серед дерев і квітів. До порту – 2 км або 30 хвилин пішки, до пляжу Nizam Beach – 50 м.

Акції і спеціальні пропозиції готелів Бююкади дивіться тут:


Booking.com


Що подивитись. Пам’ятки Бююкади.

Що можна встигнути подивитись на Бююкаді за 1 день. Тут доводиться вибирати: відпочинок на пляжі або знайомство з пам’ятками острова. Встигнути все одразу нереально, острів достатньо великий. Ми приїхали на Бююкаду на один день, щоб поплавати у Мармуровому морі. Встигли ще погуляти колоритними вуличками і набережною. Для всіх, хто приїхав побачити пам’ятки Бююкади за 1 день або планує зупинитись тут на кілька днів, ми підготували (нижче в статті) цікавий маршрут прогулянки по острову.

Прогулянка вуличками Бююкади.

Центральна площа Бююкади Iskele Meydani знаходиться навпроти порту. Навколо – готелі, ресторани.

принцеві острова фото - 30

Тут завжди багато людей. Для орієнтира – це у понеділок, кінець серпня. У вихідні натовп більш щільний.

принцеві острова фото - 31

Годинникова вежа – символ Принцевих островів і Бююкади. Зведена у 1923 році, у рік проголошення Турецької республіки. Це відоме місце зустрічі закоханих і друзів.

принцеві острова бююкада фото -21

Ми звернули на тихі жилі вулички Бююкади. Тут спокійно, гарно, колоритно. Вражають красою старовинні дерев’яні особняки – ще один символ острова. На Бююкаді у XIX – на початку XX століття селились або будували свої літні резиденції заможні родини банкірів, торговців, політиків.

бююкада фото 32

принцеві острова фото -4

принцеві острова бююкада фото -17

Карети підкреслюють атмосферу старовини. Тепер це розвага для туристів, а не життєва необхідність.

принцеві острова бююкада фото -3

Захисники тварин прагнуть заборонити використання коней. Планується їх замінити безпечними для екології електрокарами. Місцеві жителі вже зараз користуються сучасним електро-транспортом.

бююкада фото 34

Багато будинків і палаців відреставровані. Але серед них зустрічаються старі обшарпані або зовсім занедбані.

принцеві острова бююкада фото -6

принцеві острова бююкада фото -12

Чим далі від гомінкого туристичного центру Бююкади, тим цікавіше і спокійніше. Тут приємно гуляти без певного маршруту.

принцеві острова фото -16

У деяких старовинних будинках відкриті готелі, гостьові будинки або ось такі затишні кафе.

принцеві острова фото -15

Які ж Принцеві острова без котів))). Читайте також: Коти в Стамбулі. 10 цікавих фактів з котячого життя.  Діти перегладили всіх котиків на шляху.

принцеві острова фото -14

Місцеві “пацанчики”, ой ні – принци)).

принцеві острова фото -13

Вуличками вийшли на набережну Бююкади. Тут спостерігає за поромами місцева Русалонька.

принцеві острова бююкада фото -7

принцеві острова бююкада фото -18

На набережній по обидва боки від порту Бююкади – рибні ресторани з видом на Мармурове море і Стамбул.

принцеві острова фото -22

Після того, як всіх місцевих котиків почухали за вушком, діти влаштували кампанію під назвою “Ну коли ми вже на пляяяж. Хочемо плаааавати”. Тож на цьому наше коротке знайомство з пам’ятками Бююкади завершилось)). І дійсно, у спеку біля моря більш за все хочеться пірнути у прохолодну воду. Тож ми попрямували шукати безкоштовні човни до пляжів Бююкади.

Маршрут прогулянки по Бююкаді.

Хоч ми вибрали пляжний відпочинок, маршрут прогулянки по цікавим місцям острова підготували. Ми його освоїмо у наступний приїзд на кілька днів. Поділимось з вами маршрутом самостійної екскурсії по Бююкаді.

По острову не ходить громадський транспорт, хоч відстані чималі. Подивитись Бююкаду можна пішки, на кареті або на орендованому велосипеді. Коротко про всі варіанти.

  1. Орендувати велосипед можна у багатьох конторах поруч з набережною і портом. Ціна – від 10 лір за годину, від 30 лір за день. В високий сезон може бути дорожче. Обов’язково перевірте справність велосипеду. Врахуйте, що на острові є круті пагорби.
  2. Недалеко від Годинникової вежі знаходиться стоянка карет. Прогулянка на кареті/фаетоні по Великому колу навколо острова довжиною 12-15 км коштує від 80 лір, триває більше 1 години. Мале коло по Бююкаді коштує від 60 лір, триває 40 хвилин.
  3. Піша прогулянка по Бююкаді з відвідуванням Монастиря Св. Георгія на найвищому пагорбі острова – це відстань у 12 км в обидва боки. Дорога проходить спочатку по колоритним вуличкам, а далі по заасфальтованим або вимощеним стежкам серед сосен природних парків Бююкади. Підйом до монастиря дуже крутий, але краєвиди з висоти варті зусиль.

Маршрут самостійної прогулянки по Бююкаді довжиною 12 км включає: Старовинні будинки і храми на міських вуличках – Монастир Ісуса Христа на першому пагорбі – найбільша дерев`яна будівля Європи Ром Орфанаж – монастир Св. Георгія на другому пагорбі острова.

А далі на вибір: 1.на східному березі – Музей Принцевих островів і поруч з ним пляж Айя Нікола (від пляжу можна повернутись у порт на човні) або 2. На західному березі – Майданчик для пікніка у парку Dilburnu.

Маршрут прогулянки і пам’ятки Бююкаді на карті:

Пам’ятки Бююкади.

Розповімо про цікаві місця по маршруту. Бююкада відома старовинними дерев’яними будинками. Тут жили відомі турецьких письменники, політики, художники. У домах, де вони мешкали, відкриті музеї. В вишуканому особняку Mizzi Köşkü розміщено музей сучасного мистецтва. Острів – місце багатонаціональне. На вуличках Бююкади поруч можна побачити католицькі церкви, грецькі православні храми, синагоги і мечеті. Прогулянка по містечку захоплює.

На південь від міських вуличок – велика зелена зона. На Бююкаді є кілька національних природних парків. Найбільший – Buyukada Nature park. Серед парків розташовані визначні пам’ятки Бююкади.

Грецький православний Монастир Ісуса Христа (Hagios Sotiros Christou) збудований на першому високому пагорбі Христо у період Візантії. У 1158 році він та другий монастир острова вперше згадується у документах візантійського імператора Мануїла І Комніна. Після захоплення влади у Константинополі Османською імперією монастир переживав важки часи. Храм підтримувала гільдія грецьких купців у Стамбулі. З 1809 року у монастирі селились Константинопольскі патріархи. Завдяки зусиллям патріарха Софронія в 1870-х роках будівлі храму були відновлені. У монастирі збереглись дерев’яний іконостас і образи XVIII cт. Підйом на пагорб триває близько 30-40 хвилин. Храм закрито для відвідувачів, щоб зберегти сили можна цю пам’ятку минути.

Читайте також: Патріарший Храм Святого Георгія в Стамбулі.

По дорозі від Монастиря Ісуса Христа до Монастиря Св. Георгія за високим парканом – великий занедбаний дерев’яний будинок колишнього Грецького дитячого будинку (Büyükada Rum Yetimhanesi). Це одна з визначних пам’яток острова. Будівля є найбільшим дерев’яним палацем у Європі. Вона зведена у 1898 році французькою компанією як розкішний готель Principo Palas і казино. Влада заборонила відкриття закладу. У 1903 році будівлю придбала представниця заможної грецької родини Елені Заріфі і передала у власність Вселенського Патріархату для розміщення притулку для дітей- сиріт.

Сиротинець проіснував 60 років. У 1964 році він був закритий, а будинок відібраний у державну власність. У 2010 році Європейський суд по правам людини присудив повернути колишній Дитячий будинок у власність Константинопольского Патріархату. Але вже кілька десятиліть архітектурний шедевр поступово руйнується.

принцеві острова бююкада фото -59

На найвищому пагорбі Бююкади, в 3,5 км від порту, розташований Грецький православний Монастир Святого Георгія Кудунаса (Aya Yorgi Kilisesi). Від площі Lunapark у долині, де зупиняються карети, вгору до храму веде крута стежка. Піший підйом може зайняти 30-40 хвилин. Заснував монастир у 963 році візантійський імператор Нікіфор Фокас на честь Св. Георгія, замученого язичниками у III ст. Цікаво, що Святий Георгій (Юрій) був колись покровителем Київської Русі, а його ім’я взяв при хрещенні князь Ярослав Мудрий.

Головна святиня храму – чудотворна ікона Св. Георгія. Вона була привезена з Афін, як дар від жіночого Монастиря Миру, побудованого імператором Юстином ІІ.  У 1204 році храм був пошкоджений солдатами Четвертого хрестового походу, що організувала Венеція.

Читайте: Романтична Венеція. Путівник: що подивитись, маршрути, готелі, транспорт, їжа, безпека, поради.

У 1302 році на острів напали венеціанські пірати під керівництвом адмірала Джустініані. Вони спалили будинки і пограбували монастир. Ченці закопали глибоко в землю ікону Св. Георгія, щоб вона не дісталась піратам. Відтоді образ був загублений. За легендою, місцевому пастуху наснився Святий Георгій і розповів де знайти ікону, наказав копати там, де він почує дзвони. По цьому звуку, що лунав з-під землі, пастух знайшов чудотворний образ. Чоловік з подивом побачив, що ікона прикрашена дзвонами. Так, у 1625 році почалась відбудова монастиря. Відтоді він отримав назву “Кудунас”, у перекладі “дзвони”.

Землетруси і пожежі не раз руйнували храм протягом століть. Але він знову відновлювався. Будівлі сучасного монастиря збереглись з XIX століття. Комплекс складається з 6 храмів. Чудотворна ікона зберігається у головній церкві Св. Георгія, зведеній у 1908 році. 23 квітня, у День святого, до храму приїжджають тисячі прочан. За допомогою і зціленням до Св. Георгія звертаються не тільки християни, а й мусульмани, євреї. Друга хвиля прочан прямує до монастиря 24 вересня, у день Св. Фекли. Вхід у монастир Св. Георгія Кудунаса вільний. Храм відкрито до 16 години щоденно, крім неділі.

бююкада фото 60

Національний природний парк – Büyükada Nature Park займає південну частину острова. У центрі парку – пагорб з Монастирем Св. Георгія. Звідси можна помилуватись неймовірним краєвидом на Мармурове море, Принцеві острова і Стамбул. Біля монастиря знаходиться ресторан Yücetepe Kır Gazinosu з терасою. Тут можна відпочити і перекусити. Меню на сайті: www.yucetepe.com.tr.

Після Монастиря Св. Георгія можна повернутись у напрямку порту або продовжити прогулянку на східний чи західний берег острова.

1.На західному березі Бююкади у національному природному парку Dilburnu обладнаний Майданчик для пікніку Dilburnu.(Thorn Picnic Area). Тут у тіні сосен встановлено столи і лавки. Вхід платний. Від 7 TL з особи. Від причалу Бююкади до майданчика 3 км. Цю відстань можна подолати пішки за 40 хвилин або на орендованому велосипеді чи кареті. Вид на майданчик з моря.

бююкада фото 23

2 На східному березі Бююкади знаходиться сучасний Музей Принцевих островів. Поруч з ним старовинний монастир Aya Nikola. Музей відкритий щоденно з 9-00 до 17-30, понеділок вихідний. Вартість квитка – 10 лір, дитячий – 5 лір, діти до 12 років – безкоштовно. Щосереди вхід вільний. Сайт музея: www.adalarmuzesi.org/cms.

Пляжі Бююкади.

Від порту до пляжів Бююкади безкоштовно доставляють човни. Як знайти їх місце відправлення. Праворуч від порту Бююкади (коли виходиш з порому на острів) є невелика площа на Набережній.

принцеві острова бююкада фото -27

Навпроти неї – причал “пляжних” човнів. Не встигли обернутись, як нас оточили представники пляжів Бююкади. Від їх натиску і кількості пропозицій з акціями спочатку навіть розгубились. А ми переживали, як до пляжів дістанемось))). Ось як це відбувалось.

принцеві острова бююкада фото -8

До пляжів Бююкади доставляють такі невеликі катери. На кожному написана назва пляжу.

бююкада пляжі фото -9

До деяких пляжів або готелів везуть моторні човни.

принцеві острова пором фото -19

Пляжі Бююкади. Який вибрати.

Більшість пляжів Бююкади піщані з бетонною набережною, що вкрита штучною травою. Підійдуть для сімей з дітьми. Всі пляжі острова платні. Вони обладнані шезлонгами, парасолями, туалетами, душем, кабінами для переодягання. Більшість пляжів з Wi-Fi. Місце для плавання огорожено буйками, встановлені понтони. Все це входить у вартість. На багатьох пляжах можна поїсти в кафе, барі чи ресторані.

“Тусовочні” пляжі Бююкади. На них є Wi-Fi, пляжні бари, звучить музика. Шезлонги встановлені досить щільно. Це найпопулярніші і найдорожчі пляжі на острові. Знаходяться ближче до порту на північній частині острова.

  • Blue beach Buyukada – великий популярний пляж праворуч від порту, йти пішки 10 хвилин.
  • Nakibey Aile Plaj –  великий піщаний пляж на західному березі з поступовим входом у воду. Підійде для сімей з маленьким дітьми.
  • Nizam Plajı – піщаний пляж на східному узбережжі острова.
  • Yörük Ali Plajı – історичний піщаний пляж на східному березі.
  • Aya Nikola Plajı – піщаний пляж на західному узбережжі.

На фото – пляж Nakibey Aile Plaj.

Спокійніші пляжі Бююкади невеликі. Знаходяться у бухтах ближче до півдня острова.

  • Halik Koyu Aile Plajı – на східному узбережжі, частина входу у воду піщана, частина – крупна галька.
  • Kartal Belediyesi Plajı – пляж на західному узбережжі, вхід у воду зі сходів, дно – пісок і камні.
  • Viranbağ Plajı – найпівнічніший пляж Бююкади, тут на дні пісок і крупна галька у воді.

На світлині – пляж Halik Koyu Aile Plajı.

принцеві острова пляжі фото - 32

Вартість пляжів Бююкади.

Ціна відпочинку на пляжах Бююкади залежить від дня тижня. Дешевше у будні, дорожче у вихідні та свята. На вікенд пляжі острова заповнені. У будні людей менше. Популярні “тусовочні” пляжі з Wi-Fi, ігровими майданчиками, діджеями коштують від 40-50 TL у будні, від 60-70 TL у вихідні. Невеликі тихі пляжі у бухтах ближче до півдня острову коштують від 30 TL у будні, від 50 TL у вихідні. До них довше їхати і Wi-Fi відсутній.

Читайте також: 10 кращих пляжів Стамбулу.

Пляжі Бююкади на мапі:

На карті ми позначили пляжі Бююкади зеленими прапорцями. Сердечко стоїть на тихому пляжі Viranbağ Plajı у затишній бухті. Нам сподобалось тут відпочивати.

бююкада пляжі на карті -1

Пляж Viranbağ Plajı.

Ми надаємо перевагу спокійному відпочинку. Дуже хотілось знайти тихій пляж у маленькій бухті серед скель і сосен. На Бююкаді є таке місце. Ми вибрали пляж Viranbağ Plajı. Він розташований на півдні острова, найдальше від порту. До нього ми пливли 20-30 хвилин. Човен ходив кожну годину. Пляж без Wi-Fi. Але на кілька годин морського відпочинку нам інтернет не потрібен. Вартість у будні була 30 TL з особи, оплата по прибуттю на пляж.

Морська прогулянка на човні до пляжу – то окреме задоволення. Роздивились східний берег Бююкади. Побачили розкішні готелі, серед них історична будівля Splendid Palace.

Круті скелясті береги природного парку. Тут розташований майданчик для пікніків.

Бююкада фото 64

Пляж Yörük Ali Plajı.

Бююкада вкрита соснами, кипарисами. Дуже зелений острів.

принцеві острова фото -40

Пляж Viranbağ Plajı знаходиться в 6 км від порту, у невеличкій бухті. Навколо скелі, вкриті соснами. Пляж обладнано шезлонгами, матрацами, парасолями, роздягальнями, туалетом, душем. Тут є хороший ресторан/бар. У порівнянні з іншими закладами острова тут смачно і недорогі ціни. У ресторані до оплати приймали картки. На пляжі працює приємний персонал, гостинний господар.

принцеві острова пляжі фото -33

Пляж красивий, чистий. Оформлений у середземноморському стилі.

принцеві острова пляжі фото -34

Вхід у воду місцями піщаний, місцями крупна галька, море прозоре. Тож тут можна відпочивати з дітками. Хвилі прибивали до берегу водорості, але їх цілий день прибирали працівники.

принцеві острова пляжі фото -35

Людей у будні було небагато, тож ми насолоджувались спокоєм і морем.

принцеві острова бююкада пляжі фото -41

Прогулялись у сусідню бухту. Так виглядає пляж.

принцеві острова бююкада пляжі фото -36

Мальовнича бухта поруч з пляжем.

принцеві острова пляжі фото -37

Навколо так гарно. Дивіться наше відео:

Від пляжу на гору веде стежка. Нею користуються всі, хто приїхав на пляж на велосипеді або на кареті. До речі, поруч проходить Велике коло “кінного” маршрута.

принцеві острова фото -39

З гори відкривається чудова панорама Мармурового моря, скель і пляжа. Вдалині видно найменший з Принцевих островів “Тавшан Адаси”  – “острів Кролика”.

принцеві острова пляжі фото -38

Відпочили, поплавали і повернулись на човні до порту Бююкади. Час вирушати у Стамбул. Ввечері у місто повертається багато людей. Пороми заповнені. І це понеділок. У вихідні тут аншлаг.

принцеві острова пором фото -20

На зворотньому шляху з верхньої палуби порому милувались берегами Стамбулу. Це грандіозний мегаполіс, що розтягнувся на сотню кілометрів вздовж Мармурового моря.

стамбул мармурове море пляжі -67

Поїздка на Принцеві острови подарувала нам заряд енергії. Ми чудово відпочили на морі. Після гомінкого Стамбулу з задоволенням занурюєшся у повільний ритм острівного життя. На Бююкаді хочеться нікуди не поспішати, дихати чистим морським повітрям, пірнати у прозору прохолоду моря, насолоджуватись прогулянкою по вуличкам, зеленим паркам, куштувати місцеву кухню і, звісно, гладити всіх котів на шляху. Сюди варто приїхати на кілька днів.

Читайте також: 15 готелів Стамбулу з терасою і чудовим краєвидом.

Бажаємо яскравих подорожей!

 

Читайте також:

Новий аеропорт Стамбула. Як дістатись у центр міста.

Кузґунджук – романтичний квартал Стамбулу.

Чамлиджа – найбільша мечеть Стамбулу.

Хмарочос Сапфір. 236 метрів над Стамбулом.

=Долмабахче – розкішний палац султанів у Стамбулі.

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....