Парк мініатюр – маловідома пам’ятка Львова. А також Палац Потоцьких і Музей мистецтва давньої книги.

Парк мініатюр – маловідома пам’ятка Львова. А також Палац Потоцьких і Музей мистецтва давньої книги.

Парки мініатюр – це дуже популярні пам’ятки в самих різних країнах світу. А чи знаєте Ви, що оригінальний парк мініатюр є у Львові? Це унікальний парк замків і фортифікаційних споруд стародавньої України. Тут можна побачити 14 мініатюрних копій старовинних українських замків і фортець Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині, Таврії, Наддніпрянщини.

Де знаходиться парк мініатюр?

Зовсім недалеко від історичного центру Львова – на вулиці Коперника 15. (можна дійти пішки). Це адреса – Палацу Потоцьких. За ним – в парку і розмістилися мініатюрні фортеці України.

Вхід безкоштовний, з 9-00 до 17-00. Відкрито для відвідування з березня по жовтень.

Виявляється, парк відкрився ще в 2010 році. Дізналися ми про нього випадково, коли готувалися до нашої самостійної поїздки до Львова.

Де зупинитися у Львові: 20 кращих апартаментів і квартир в центрі Львова

Хотіли докладніше дізнатися про Палаці Потоцьких і знайшли згадку про парк. Запланували побачити історичні фортеці давньої України в мініатюрі. Взимку нам це не вдалося зробити – фортеці були законсервовані.

Читайте звіт: Львів за один день. Аромат кави, шоколаду й чарівності.

А ось в нашу літню поїздку ми відвідали цей оригінальний парк.

Палац Потоцьких у Львові

За високими воротами з гербом могутнього роду Потоцьких, польських магнатів, «королів Поділля», височіє прекрасна будівля. Палац Потоцьких у Львові – втілення розкоші і вишуканості класичного французького бароко.

Почав будівництво цього чудового будинку польський магнат граф Альфред Юзеф Потоцький, відомий як намісник Королівства Лодомерії та Галичини. Після його смерті в 1880 р закінчив будівництво Палацу син – граф Роман Потоцький. Проект розробив архітектор Луї Рене Довернь, і завершив архітектор Юліан Цибульський.

У Палаці Потоцькі влаштовували пишні прийоми, важливі державні зустрічі, вишукані бали. У 70-х роках ХХ ст. в будівлі розташовувався ЗАГС. Зараз в Палаці Потоцьких – Львівська галерея мистецтв. Це один з найбільших художніх музеїв України. Цікаво, що Палац Потоцьких знімали у фільмі «Три мушкетери» як маєток де Тревіль.

парк мініатюр львів палац потоцьких україна фото 1

У володінні роду Потоцьких було більше 40 українських міст і тисячі сіл. У багатьох з них імениті магнати створювали справжні шедеври архітектурного і паркового мистецтва. Пишні парки, урочисті храми і розкішні палаци роду Потоцьких прикрасили землі Одеської, Вінницької, Черкаської, Тернопільської, Львівської областях.

Деякі збереглися до наших днів і були відреставровані, наприклад, Палац Потоцьких у Львові, в Одесі, в Тульчині, Немирові, надзвичайно красивий парк «Софіївка» в Умані.

Але, на жаль, багато палаців та парків зруйновані або знаходяться в жалюгідному стані. Сліди колишньої слави роду Потоцьких зустрічаються, наприклад, в селах Печера та Сокілець (Вінницької області), в містечках Тартаків і Червоноград (Львівська область).

Музей мистецтва давньої книги

За Палацом Потоцьких у Львові – невелика будівля Музею мистецтва давньої української книги. Тут зберігаються унікальні раритети друкарства середньовіччя: старовинні гравюри і книги, видання знаменитого першодрукаря Івана Федорова, прес для палітурки і друкарський верстат XVII століття.

парк мініатюр львів палац потоцьких україна фото 2

Парк замків та фортифікаційних споруд стародавньої України

Парк замків та фортифікаційних споруд стародавньої України розмістився в парку за Палацом Потоцьких. Мініатюрні фортеці зроблені з бетону в масштабі 1 до 50 колективом художників під керівництвом українського архітектора і художника Ігоря Качора.

Пророблена колосальна робота, адже багато фортецm парку мініатюр в дійсності давно зруйновані і їх копії відновлені тільки за історичними описами. Біля кожного макета – табличка з описом. Дивно, як в кожної мініатюрної фортеці ретельно виготовлені деталі: ворота, зубці стін, вікна, мости.
Острозький замок, побудований в XIV столітті в г Острог (Рівненська область). Був резиденцією і родовим гніздом могутніх Волинських князів Острозьких. Зараз в оригіналі замку розмістився Острозький краєзнавчий музей.

парк мініатюр львів україна фото 1

Оборонний костел XVII століття в с. Біще – Костел Успіння Пресвятої Богородиці. (Бережанський район, Тернопільська область). Це одночасно і храм, і фортеця з бійницями. Оригінал був зруйнований під час Другої світової війни. На жаль, зараз знаходиться в жалюгідному стані і потребує реконструкції.
парк мініатюр львів україна фото 2

Кілійські ворота Акерманської фортеці в Білгород-Дністровському (Одеська обл.) Відносяться до 1440-х років. Це Ценральнi, головні ворота потужної Акерманської фортеці. Вони добре збереглися.
парк мініатюр львів україна фото 4

Приємно усвідомлювати, що в оригіналій Акерманській фортеці ми вже побували. Фото на фоні Кілійський воріт.

Замок тамплієрів ХІІ-ХІІІ століття з смт. Середнє. (Ужгородський р-н, Закарпатська обл. Вважається одним з важливих пам’яток Закарпаття. Він був побудований ченцями ордену тамплієрів в ХІІ столітті і служив митним постом і місцем дислокації військових гарнізону. В епоху Середньовіччя тамплієри торгували сіллю з Солотвино. «Соляний шлях» з копалень в Європу пролягав через Закарпаття. Замок тамплієрів з Середнього був одним з декількох митних постів на великому «соляному» торговому шляху. Зараз від замку ордену тамплієрів залишилися одні руїни.
парк мініатюр львів україна фото 5

А ось древній Львів!

На пагорбі – Високий замок XIV-XVI ст. у Львові. Він був побудований на Замковій горі Королем Русі Левом Даниловичем. Не раз руйнувався і відбудовувався знову. Замок не зберігся. Високий замок розібрали на будівельні матеріали на початку ХІХ-го століття. Тільки фрагмент стіни нагадує про те, що на Замковій горі колись був Високий замок.

Нижче мініатюрних стін замку – міська Галицька брама Львова ХІІІ-XVII століття. Вони були побудовані як частина Високого муру навколо міста. Це парадні ворота Львова для важливих гостей, яких було прийнято зустрічати з почестями вже при вході.

парк мініатюр львів україна фото 6

Кам’янецька вежа 1287 року через м.Кам’янець (Білорусь) – одне з найдавніших збережених споруд Галицько-Волинської держави.

Цікавий факт, помилково білоруські історики назвали Кам’янецька вежу – білої. Вони вважали, що в давнину її стіни білили, хоча насправді це не відповідає дійсності. Біла Вежа по- білоруськи (і по – українськи) – «Біла Вежа». Саме вона дала назву знаменитому білоруському заповіднику «Біловезькій Пущі».
парк мініатюр львів україна фото 7

Нижня Польська брама XV – XVI століття з м Кам’янець-Подільський (Хмельницька область) .Ворота служили сторожовою вежею і в’їздом в Старе місто Кам’янець. Вони були побудовані в каньйоні річки Смотрич. На сьогоднішній день Нижні Польські ворота відновили, але повної історичної відповідності початкового вигляду в оригіналі немає.
парк мініатюр львів україна фото 8

Де зупинитися у Львові:

Читайте статтю: 20 кращих апартаментів і квартир в центрі Львова

Акції та спец.пропозиції дивіться у  цій формі


Booking.com


У парку замків і фортифікаційних споруд стародавньої України є ще мініатюрні копії Олеського замку (Львівська обл.), Оборонної церкви XIV ст. с. Сутківці (Хмельницька обл.), Кам’янецьких міських воріт XVст м Сатанів (Хмельницька обл.), Золотих воріт Києва, Іллінської оборонної церкви с. Суботів (Черкаська обл). І це ще не все!

Ще кілька фото фортець парку, в оригіналі яких ми побували.

Покровська церква-фортеця в с. Сутківці.

Читайте також: Сутківці. Унікальна церква-фортеця і руїни замку.

Пізнавальним і цікавим вийшло відвідування Палацу Потоцьких у Львові. Адже це унікальна можливість познайомитися з визначними пам’ятками Львова 3-в-1: художнім мистецтвом, історією книгодрукування і старовинними українськими замками і фортецями.

Плануйте свою подорож до Львову:

P.S. Читайте також про парки мініатюр, в яких ми побували:

=== Відпочинок на озері Балатон, дорога до Австрії, Клагенфюрт і парк мініатюр Міміндус
=== Ріміні – популярний італійський курорт. Путівник. Відгуки, готелі, пляжі, визначні пам’ятки, їжа, як дістатися.

Читайте також:

=== Відпочинок в Карпатах. Місто Сколе: пам’ятки, готелі, легенди, фото.

=== Кам’янець-Подільский — місто сонця. Що подивитись за один день. Туристичні пам’ятки, історія, екскурсії, фото, готелі.

=== Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.

===Готель Швейцарський – один з найстаріших у Львові.

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....