На машині в Словенію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, відгуки.

На машині в Словенію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, відгуки.

Оновлено – 2024 рік. Плануєте їхати на машині в Словенію? В цій статті ми розповімо все, що потрібно знати для подорожі на автомобілі по Словенії: як і де оплачувати дороги, ПДР, які вимоги до комплектації автомобіля, вартість бензину, парковки в містах. Ділимось власним досвідом, враженнями та корисною інформацією про дороги і особливості дорожнього руху в Словенії.

Читайте також: Страховка Зелена картка. Нові правила перетину кордону.

Оплата доріг Словенії

За проїзд автомобілем по автомагістралям Словенії передбачена плата. Зверніть увагу! Платними є лише швидкісні автобани.  Їх можна оминути звичайними дорогами. Але при цьому дуже серйозно втрачається швидкість пересування.

Карта платних доріг Словенії

На машині в Словенію. Оплата доріг, ПДР, комплектація авто, вартість бензину, відгуки.

Вартість віньєтки Словенії

Дороги Словенії оплачуються за допомогою він’єтки. Валюта Словенії – євро. Плата залежить від категорії транспортного засобу та тривалості використання автомагістралей. Крім цього, окремо оплачується проїзд через тунель Karawanken.

В Словенії введені такі категорії транспортних засобів:

  • 1 – мотоцикли
  • 2А – транспортні засоби висотою в передній осі не вищих 1,3м і вагою не більше 3500кг
  • 2В – транспортні засоби висотою в передній осі  вищих 1,3м і вагою не  більше  3500кг

Вартість він’єтки для кожної категорії у 2024 році:

  • Категорія 1:  7 днів – 8, євро, 6 місяців – 32 євро, 1 рік – 58,70 євро
  • К-я 2А:  7 днів – 16 євро, 1 місяць – 32 євро, 1 рік – 117,5 євро
  • Категорія 2В:  7 днів – 32 євро, 1 місяць – 64,10 євро, 1 рік – 235 євро.

Де купити він’єтку Словенії. Віньєтку можна купити на прикордонних пунктах або на АЗС. Ми купували на заправці при в’їзді з боку Угорщини. При купівлі потрібно перевірити, чи правильно вона прокомостована, а саме – повинна бути відмічена правильна дата початку дії віньєтки.

З 1 грудня 2021 в Словенії почали продаж електронних віньєток. Які згодом повністю замінять паперові. Їх можна придбати на офіційному сайті.При купівлі головне правильно вказати реєстраційний номер автомобіля і карїну реєстрації.

Термін дії віньєтки 

7 – денна  дає право користуватися платними дорогами протягом наступних семи днів, починаючи з відміченої дати на віньєтці. На кожній він’єтці позначено категорію ТЗ.

Місячна віньєтка – дає право користуватися платними дорогами протягом місяца ( для мотоциклів 6 місяців) до тої самої дати коли придбалась віньєтка, якщо такої дати немає то до кінця наступного місяця.

Річна віньєтка –  дає право користуватись платними дорогами протягом року. ЇЇ можна придбати навіть по серед року. Наприклад Ви придбали річну віньєтку 25 липня 2022 року, то вона буде діяти до півночі 25 липня 2023 року.

Пункти перевірки оплати доріг

Ми вперше зіткнулись з таким явищем.  В Угорщині, Австрії, Чехії , Болгарії та інших країнах, де ми побували на машині, здійснюються звичайний відеоконтроль на автобанах.  На цьому пункті перевірки оплати потрібно знизити швидкість і проїхати по жовтій смузі, з позначкою для легкових авто, щоб камера зчитала вашу віньєтку. Це трохи зменшує загальну швидкість пересування дорогами Словенії.

До того ж вони служать пунктами для оплати доріг великовантажними автомобілями, які платять, на відміну від легкових, за пройдені кілометри.  Від великої кількості фур перед такими пунктами можуть створюватись невеликі затори.  Нам довелось кілька разів на шляху в них простояти.

на машині в словенію фото 4

Тунель Karawanken

Він з’єднує автомагістралі А2 ( Словенія) та А11 ( Австрія). Має довжину 7864м. В Словенії знаходиться 3700м,  решта в Австрії. Одна поїздка через тунель, для транспортних засобів вагою до 3,5 т  коштує 7,80 євро

на машині в словенію фото 5

Основні Правила Дорожнього Руху Словенії

Правила Дорожнього Руху Словенії традиційні для Європи, але відрізняються від ПДР України.

Швидкісний режим

Максимальна дозволена швидкість в населених пунктах – 50 км/год, за межами населеного пункту – 90 км/год. На автомобільних дорогах – 110 км/год, на автомагістралях – 130 км/год. Штраф за перевищення швидкості від 40 євро і залежить від величини перевищення.

При в’їзді в Словенію традиційний знак з основними Правилами Дорожнього Руху.

на машині в словенію фото 6

Алкоголь

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові – 0.5 ‰. За перевищення рівня штраф від 600 євро.

Ближнє світло фар

Ближнє світло фар обов’язкове 24 години на добу і цілий рік. Штраф – 30 євро.

Перевезення дітей

Дітей до 12 років і зростом нижче 150 см заборонено перевозити на передніх сидіннях без використання спеціальний утримуючих систем. Дітей до 3 років і зростом нижче 150 см дозволено перевозити тільки на задніх сидіннях. Штраф – 200 євро.

Ремні безпеки

Використання ремнів обов’язкове як для передніх так і задніх пасажирів. Штраф 120 євро за кожного пасажира, який порушив правило.

Розмова по телефону

Водієві  під час руху автомобіля заборонено розмовляти по телефону без використання спеціальних засобів. Штраф – 120 євро.

Вартість бензину в Словенії. Заправки.

Заправки розташовані через кожні 40-50 км. Тому краще заправитися заздалегідь, щоб не хвилюватися чи вистачить бензину до наступної заправки. Ціноутворення на пальне схоже з іншими країнами Європи. Найдорожчий бензин – на швидкісних автомагістралях. На звичайних дорогах, бензин тієї ж мережі коштує дешевше, інколи на 10% – 20 %. Ми заправлялись бензином в середньому по 1.22 євро за літр марки АІ-95, розраховувались карткою. Валюта Словенії – євро.

Середня вартість пального в Словенії у 2024 році така:

  • бензин 95 – 1,45 євро
  • безин 98/100 – 1,60 євро
  • дизель – 1,48 євро
  • LPG – 0.92 євро.

Як заправитись на заправках Словенії: зазвичай система така – спочатку заливаеш бензин, потім ідеш розраховуватись до каси.

Обов’язкова комплектація автомобіля

Яке обладнання має бути в машині:

  • Знак аварійної зупинки в кількості 2 штук
  • Світловідбиваючий жилет є обов’язковим для кожного, хто виходить з авто вдень або вночі в вибадку аварії або зупинки авто на шосе. Штраф – 120 євро
  • Автомобільна аптечка першої допомоги
  • Рекомендується мати запасні лампочки в наборі та вогнегасник

Зимова гума

В період з 15 листопада по 15 березня обов’язкове вмкористання зимової гуми. Використання шипованої зимової гуми заборонено. Ланцюги на колеса можна кріпити в окремих випадках, про це інформують дорожні знаки.

Анти-радар

Використання анти-радарів та радар-детекторів заборонено. Штраф – 400 євро

Дороги Словенії.

Ми проїхали дорогами Словенії із сходу країни на захід, від кордону з Угорщиною до кордону з Італією та Хорватією. Якість покриття гарна як на автобанах, так і на другорядних шляхах, якими ми пересувались. Є в дорожньому русі Словенії свої особливості.

Наші враження від платних доріг Словенії. Автобани сильно завантажені  фурами. І це зрозуміло, адже через Словенію  швидкісні дороги ведуть в Австрію. Італію, а далі Франція, Іспанія.  У випадку ремонту покриття, досить часто виникають великі затори на шляхах. В один із таких заторів ми й попали, коли у літню спеку відрізок у 20 км подолали за 2 години. (прийшлось міняти/скорочувати наш туристичний план на день). Під час цього затору дві смуги з трьох були зайняті фурами. Якби цих фур було менше, то, напевно, і затор був коротшим.

Рівень покриття автобанів хороший, часто розміщені “кармани” з позначкою SOS, багато попереджаючих електронних знаків, які у випадку перевищення швидкості сигналізують про це, навколо гарні краєвиди.

на машині в словенію фото 7

на машині в словенію фото 8

На автобані зустрічаються тунелі, добре освітлені зсередини.

на машині в словенію фото 9

на машині в словенію фото 10

Другорядні дороги Словенії.

Значно вужче автобанів, але теж високої якості.

Ось така дорога веде до Предьямского замку та печери Постойна Яма. Без туристичних автобусів на шляху тут ніяк не обійтись.

на машині в словенію фото 12

Особливе враження склала на нас дорога повз морські курортні містечки Словенії. Ми іхали у напрямку з італійського Тріеста до хорватської Пули. Хоч всі знаки наполегливо нас “запрошували” на автобан, GPS запропонував їхати вздовж моря. Вирішили так і зробити.Дорога неймовірно гарна. Час від часу з неї відкривались чудові краєвиди на Адріатичне море.

На нашому шляху – затишна алея з піній біля містечка Strunjan, яка є пам’яткою природи та частиною Природного парку Strunjan. В 1935 році на новій побудованій дорозі між містами Копер -Ізола -Порторож висадили 110 піній. З 2004 року алея охороняється законом та визнана найдовшою у Словенії.  Повітря тут насичене хвойним ароматом сосен.

на машині в словенію фото 14
на машині в словенію фото 15

Ось така дорога з пальмами та вілами веде через містечко Люсія, що знаходиться поруч із відомим словенським морським курортом Порторож. Діти від пальм були у захваті)))

на машині в словенію фото 16

Додатковим бонусом до мальовничої дороги стала відсутність черги на кордоні Словенія-Хорватія.( А про черги на кордонах між цими країнами у високий літній сезон ми читали багато).

КПП Словенія-Хорватія.

на машині в словенію фото 17

Місця для відпочинку

Автономних місць для відпочинку, таких яких ми бачили в Німеччині чи в Угорщині, в Словаччини ми не зустріли. Місця відпочинку поєднані з заправками. Про них повідомляє знак на автобані.

на машині в словенію фото 18

Парковка в Словенії

В Словенії, як і в більшості країн Європи, є проблеми з парковкою у великих містах. Ми ставили автомобіль у підземних паркінгах і на паркувальних майданчиках на вулицях міст. Синя зона – це місця для короткотривалої парковки. Тут можна залишити авто безкоштовно на термін від 20 до 60 хвилин, в залежності від району міста. Чим ближче до центру, тим менший час. Біла зона – призначена для довготривалої зупинки машин. Такі майданчики обладнані паркоматами.

В центрі міст тривалість часу паркування на вуличних майданчиках може бути обмежена.Якщо не вказано інше, то з 19-00 до 7-00,  у вихідні та святкові дні парковка безкоштовна. За неправильну парковку штраф – 40 євро, блокування коліс  або евакуація автомобіля з наступним штрафом.

Парковка на набережній у місті Марібор.

на машині в словенію фото 19

Оплатити парковку можна через парковочні автомати (parkomati). Оплату в них можна здійснити готівкою. Квиток про оплату потрібно розмістити під склом, так щоб його було видно ззовні. З мобільного телефону словенського оператора також  приймають оплату за допомогою SMS.

Паркомат біля парковки на набережній Марібора.

на машині в словенію фото 20

Паркомат біля вуличного паркувального майданчику в центрі Марібора.

на машині в словенію фото 21

В Маріборі ми залишали машину у багатоповерховому підземному паркінгу в центрі міста, адже вдень було спекотно. Адреса паркінга: F-CITY GARAŽNA HIŠA, Ulica Vita Kraigherja 15. Парковку оплачували в касі, паркомат на той час не працював. Каса на словенський мові “Blagajna”.

на машині в словенію фото 22

За вуличну парковку 3 19-00 вечора до 10-00 ранку на набережній в самому центрі Любляни  ми заплатили – 5,40 євро. Адреса паркувального майданчику: Petkovškovo nabrežje, 37. Ціна з 07-00 до 19-00: 1,20 € / година, нічний тариф з 19-00 до 07-00 години: 1,80 € / ніч.

За 2-годинну парковку в підземному паркінгу Марібора ми заплатили – 3,30 євро.(На вулицях може бути дешевше). В касі паркінгу розрахувались карткою. Ціни на підземний паркінг були такі:

на машині в словенію фото 23

Де зупинитись в Словенії. Готелі, апартаменти.

Забронювати готель чи апартаменти в Словенії можна за цим посиланням:

Як забронювати готель через інтернет ми написали тут.

 

 Вдалих вам подорожей дорогами Словенії!

 

Читайте також:

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Добрий день! Ми з України! Ми — Олена та Євгеній Пузатки. Дуже любимо подорожувати всією родиною. Робимо це самостійно і з задоволенням. Раді вітати Вас на нашому Блозі про Сімейні подорожі. Тут ми ділимось авторськими путівниками, маршрутами, практичними порадами, яскравими враженнями! Мандруйте разом з нами)))

Тут можна підтримати наш проект

Підтримати проект

 
туристическая страховка
страховка зеленая карта