(Оновлено – 2024 рік). При плануванні поїздки на машині в Болгарію транзитом через Румунію потрібно знати кілька важливих моментів: оплата доріг, мостів і поромів на шляху, вартість бензину, комплектація автомобіля, ПДР, якість доріг, черги на КПП, митні правила, готелі на шляху, особливості проходження кордонів і оформлення документів. Ділимося нашим досвідом подорожі на машині до Болгарії транзитом через Румунію.
Про всі варіанти маршруту в Болгарію з України, а також про якість доріг Молдови і ПМР, можливі нюанси при переході кордонів в розділах «Маршрути через Молдову і ПМР», читайте в цій статті:
=== На машині до Болгарії. Вибираємо оптимальний маршрут Україна-Болгарія
В ній детально розписано, як доїхати в Болгарію через Одесу, Чернівці, Кишинів, Молдову/ПМР.
Зміст:
- Оплата доріг Румунії, Молдови та Болгарії. Оплата мостів, поромів.
- Вартість бензину в Румунії і Болгарії.
- Комплектація автомобіля для поїздки в Болгарію.
- Правила Дорожнього Руху Румунії та Болгарії.
- Дороги Румунії та Болгарії.
- Які документи потрібні для поїздки на машині в Болгарію.
- Проходження КПП на кордонах. Черги. Митні правила.
- Чим зайняти дітей в дорозі.
- Кращі Транзитні готелі на шляху до Болгарії. Готова добірка.
Оплата доріг Румунії, Молдови та Болгарії.
Рух всіма дорогами Румунії і Болгарії платний. При в’їзді в ці країни обов’язково оплатіть дорожній збір – придбайте румунську ровіньєтку, болгарську він’єтку. Якщо Ваш маршрут пролягає через Молдову, то і в цій країні сплачується дорожній збір, називається е-він’єта.
Оплата доріг Молдови.
В Молдові (як і в Румунії і Болгарії) потрібно придбати віньєтку для оплати доріг.
Де купити молдовську він’єтку:
1. Заздалегідь, перед поїздкою, через інтернет – на сайті http://evinieta.gov.md/ . Це зручно й швидко. Доступна версія сайту російською та англійскою мовами. Процес придбання він’єтки Молдови через інтернет аналогічний до румунського сайту (див. нижче). Після заповнення даних на сайті на вашу електронну пошту прийде підтвердження та PDF-файл – чек про сплату. Роздрукуйте та зберігайте квитанцію до виїзду з території Молдови.
2. На митному пункті в молдовських леях або іншій валюті за курсом. Обов’язково перевірте правильність написання номера автомобіля в отриманій квитанції про оплату доріг. Зберігайте квитанцію до виїзду з території Молдови.
Мінімальний термін 7 днів віньєтки (її купуєте, навіть якщо Вам потрібен всього лише одноденний транзит)
Молдовську віньєтку нікуди клеїти не треба! Вона електронна.
Вартість молдовської віньєтки у 2024 році : на 7 днів – 4 Євро, на 15 днів – 8 Євро, на 30 днів – 16 Євро, 90 днів- 45 Євро.
Оплата доріг Румунії.
Для оплати доріг у багатьох країнах Європи купується віньєтка. Віньєтку в Румунії називають – ровіньєтка. Вартість ровіньєтки залежить від тривалості проїзду по дорогах Румунії та категорії транспортного засобу. Мінімальний термін дії ровіньєтки – 7 днів.
Вартість ровіньєткі Румунії для легкових автомобілів до 3,5 т в 2024 році.
Ровіньєтка на 1 день коштує 12,4 румунських лей (2,5 євро)
Ровіньєтка на 10 днів коштує 16,4 румунських лей (3,3 євро)
Ровіньєтка на 30 днів коштує 26,3 румунських лей (5,3 євро)
Ровиньєтка на 60 днів коштує 41,7 румунських лей (8,4 євро)
Де купити румунську ровіньєтку.
1.На місці. Ровіньєтку можна купити у великих торгових центрах, в поштових відділеннях, на заправних станціях Rompetrol, MOL, Petrom і OMV. При покупці повідомте оператору тип транспортного засобу, номер автомобіля і термін, на який Ви бажаєте придбати ровіньєтку. Після оплати Ви отримуєте на руки чек-квитанцію. Обов’язково відразу перевірте чи правильно внесені дані вашого автомобіля. Хоч машина вже введена в базу даних про оплату, все одно зберігайте квитанцію до закінчення терміну її дії.
Ми купили ровіньєтки на заправці MOL, румун з радістю взяв 5 євро без здачі. Набагато вигідніше оплачувати дороги в румунських леях.
*** Але щоб не втрачати гроші на завищеному курсі, краще поміняти леї в Румунії на митниці або в банку – в будні дні і робочі години, а ще краще заздалегідь це зробити в Україні).
2. Через інтернет. Також ровіньетку можна купити в інтернеті на офіційному сайті www.roviniete.ro/ru . Але не раніше, ніж за 30 днів до запланованої подорожі.
Це зробити просто. 1. Виберіть категорію транспортного засобу. 2. Виберіть дату (не раніше, ніж за 30 днів до поїздки). 3. Вкажіть термін дії ровіньєтки. 4. Виберіть спосіб оплати – кредитна карта. 5 Заповніть коротку анкету з даними автомобіля і власника. 6. Сплатіть карткою. 7. Роздрукуйте чек квитанцію, яка прийшла на вашу електронну пошту.
Румунську ровіньєтку нікуди клеїти не треба! Вона електронна.
У Румунії діє електронна система оплати доріг. Як виглядає румунська електронна ровіньєтка побачити неможливо, адже це тільки умовна назва. При покупці ровіньєтки в системі Румунії CESTRIN (Центр технічних досліджень) значиться, що Ви оплатили дорогу на певний період. Ніяких папірців, які потрібно клеїти на лобове скло, немає. Наприклад, ми оплатили ровіньетку, нам дали чек про оплату і все. Для підстраховки чек не викидайте до закінчення терміну дії ровіньєтки.
Штраф за рух без віньєтки по дорогах Румунії від 250 лей (55 євро) і до 500 лей (110 євро) + 28 євро за дорожні збитки.
* Для мотоциклів проїзд мостами, а також по дорогах Румунії і Болгарії безкоштовний. Віньєтку для оплати доріг мотоциклістам купувати не треба. Вони оплачують тільки пороми.
Оплата порома Орлівка-Ісакча на кордоні Україна-Румунія.
З 12 лютого 2021 року пором через Дунай Орлівка-Ісакча відкрили для всіх видів транспорту і пасажирів. Це найкоротший і прямий шлях з України в Румунію. ПП Орлівка знаходиться на березі Дунаю, в 4 км від села Орлівка. На протилежному березі – румунське місто і ПП Ісакча.
Пором Орлівка-Ісакча працює цілодобово. У зимовий період пороми ходять щогодини. У літній період – кожні 30 хвилин. Ширина річки в цьому місці – 900 метрів. Переправа через Дунай займає приблизно 10 хвилин. Курсують два пороми. Передбачається, що переправа зможе обслуговувати у кожному напрямку до 500 автомобілів за добу.
Графік роботи порома Орлівка-Ісакча.
Бажано приїжджати заздалегідь, як мінімум за 1-2 години до запланованого рейсу.
Вартість порома Орлівка-Ісакча.
Тарифи вказані в євро. Легковий автомобіль – 20 євро в один бік, включаючи водія. За кожного пасажира потрібно буде внести оплату. Ціна переправи для пасажира – 1 євро, діти до 12 років – безкоштовно. На місці можна оплатити карткою або готівкою в євро / гривнях за курсом.
* Ціни можуть змінюватися. Актуальну інформацію дивіться на сайті: https://www.porom.org/
Оплата мостів Румунії на шляху до Болгарії.
Міст Джурджу – Русе (Румунія – Болгарія).
Його довжина 2 км 220 м. Міст платний. При в’їзді зі сторони Румунії коштує 3 євро (13 лей) в одну сторону. При в’їзді зі сторони Болгарії – 2 євро. Оплачується при в’їзді на міст готівкою в євро.
Міст Фетешти – Чернаводе.
Коштує для легкових автомобілей 13 лей. (3 євро). Готівкою приймають оплату тільки в румунських леях, тому обміняйте гроші заздалегідь. Готівкою в леях оплачувати міст потрібно при в’їзді в кабінці першої смуги. А на зворотному шляху – відповідно при виїзді з моста. Є можливість оплатити міст карткою в правій смузі.
Ще один варіант оплати з’явився в 2016 р Тепер оплатити проїзд по мосту Фетешть – Чернаводе можна заздалегідь на заправках OMV, Petrom, Rompetrol і Mol. При купівлі в квитанції вказується номер авто. Це зручно і швидко. Коли міст вже оплачений, потрібно проїжджати по смузі 2 і 3. Вони без шлагбаумів і відкриті для проїзду. Якщо раптом ви проїхали по мосту і не оплатили збір, то у вас є 24 години на те, щоб зробити це на заправці. На мосту встановлені камери, які фіксують номери авто. Штрафи за неоплачений проїзд від 130 до 280 лей. Також є оплата моста через SMS, але ця послуга можлива тільки для автомобілів, зареєстрованих в Румунії.
З 2018 року можна оплатити проїзд по мосту Чернаводе на цьому сайті
Оплата порому в Румунії на шляху до Болгарії
Платна поромна переправа Калараші – Сілістра.
1.Стара платна поромна переправа.
Переправа через Дунай займає хвилин 20-30. Пором фактично економить близько 50 км шляху, в порівнянні з дорогою через Негру-Bоде – Добрич. Але за часом не завжди виходить економія.
Вартість порома в Сілістрі: для мотоциклів – 2 євро, для автомобіля -8 євро. Оплачуються тільки в леях. (Курс 1 євро-4,8 лея). Карткою пором оплатити не можна. Обов’язково заздалегідь поміняйте леї, інакше ризикуєте «потрапити» на місцевих «міняйл». Вони «розводять» тих, хто чекає пором на гроші – міняють леї за завищеним в декілька разів курсом.
Розклад рух порому в Сілістрі:
Калараш – Сілістра: 1.00; 4.15; 7.00; 10.15; 13.00; 16.15; 18.30; 22.15
Сілістра – Калараш: 1.30; 4.30; 7.30; 10.00; 13.30; 16.00; 19.30; 21.30
У високий літній сезон ходять також додаткові пороми. Вони відправляються в міру заповнення машинами.
Пороми низької якості, низькі борти, іржаві. Читав відгуки, що машини з низькою посадкою отримували при заїзді або виїзді пошкодження днища, глушників і бамперів.
У високий літній сезон на поромі черги. Цим користуються місцеві «підприємці», які беруть додаткову плату за сумнівні послуги.
Під словом «пором» ми завжди уявляли кораблі зі зручним заїздом для машин, кафешками та палубами для пасажирів. Такий пором у нас був, наприклад, в подорож на Мальті (пором на фото вгорі) або в Угорщині, на Балатоні.
Пором в Сілістрі. Фото «Очікування і реальність».
2.Нова платна поромна переправа Калараш – Сілістра.
Дякую читачам нашого блогу, що оперативно повідомили цю важливу інформацію!
Відкрита переправа в 2017 році. Знаходиться праворуч по березі Дунаю відносно старої поромної переправи.
Вартість нової поромної переправи Калараш-Сілістра: для мотоцикла – 24 леї (5 євро), для автомобіля 47 лей (10 євро), пасажири, пішоходи та велосипедисти – безкоштовно. Є можливість оплатити карткою.
Розклад рух порома в Сілістрі: відправляється кожні 30 хвилин з 5-00 до 24-00. В дорозі – 12 хвилин.
Виглядає паром більш надійно і культурно. Більш докладно про пороми, його місцезнаходження, ціни дивіться на сайті поромної переправи
Якщо Ви вже переправлялися на цьому новому поромі, поділіться, будь ласка, враженнями з нашими читачами. Будемо вдячні за Ваші відгуки в коментарях до статті: чи зручно заїжджати / виїжджати, який сервіс, черги.
Платний пором Галац – Братіану.
Це пором підійде тим, чий шлях лежить через Галац – Тулча – Констанца. Координати поромної переправи: 45 ° 25’00.3 “N 28 ° 01’59.2” E. Ходить кожні півгодини c 6-00 до 22-00. Час переправи через Дунай 20 хвилин. Квитки купуються в касі. Ціна: 22 лея (прибл. 5 євро) авто з водієм. 1,5 лея (0,5 євро) – дорослий. Оплата в леях. Про можливість оплати на місці карткою нам невідомо. (Є ще пором в Браїлі, але його не рекомендуємо – далі до Констанци в основному польові дороги через населені пункти)
Пором в Галаці.
Оплата доріг Болгарії
За проїзд по дорогах Болгарії передбачена оплата. Необхідно придбати віньєтку. З 1 січня 2019 року в Болгарії введена в експлуатацію електронна віньєтка. Ціна болгарської віньєтки залежить від тривалості проїзду по дорогах Болгарії та категорії транспортного засобу. Мінімальний термін дії віньєтки – 7 днів.
Вартість віньєтки Болгарії для легкових автомобілів до 3,5 т (категорія 3) в 2024 році.
Віньєтка на 7 днів коштує 6,5 євро. (13 лев). Діє 7 календарних днів з дати, зазначеної при покупці.
Віньєтка на 30 днів коштує 13,5 євро (27 лев). Діє протягом місяця (30 днів) від дати, зазначеної при покупці.
Також є віньєтка на вихідний день , діє з п`ятниці 12-00 до неділі 23-59, коштує – 4,5 євро (9 лев)
Електронну віньєтку нікуди клеїти не потрібно
Де купити болгарську віньєтку.
- В інтернеті на офіційному сайті
- З допомогою мобільного додатку – BGTOLL
- У терміналах самостійної оплати в торгових об`єктах агенства ” Дорожня інфраструктура”
- В касі в торгових об`єтках агенства ” Дорожня інфраструктура”
Штраф за рух без віньєтки по дорогах Болгарії становить 300 лев (150 євро).
* Для мотоциклів проїзд мостами, а також по дорогах Румунії і Болгарії безкоштовний. Віньєтку для оплати доріг мотоциклістам купувати не треба. Вони оплачують тільки пороми.
Вартість бензину в Румунії і Болгарії.
Ми повністю заправилися в Україні перед перетином кордону. А на зворотному шляху – в Болгарії. На заправках можна розплатитися карткою. Є бензинові і газові заправки. На шляху зустрічаються часто.
Ціна бензину в Румунії
Дані на січень 2024 р:
Бензин A 95 -4.8 лей(1.34 євро)
Бензин + 98 -5.15 лей(1.38 євро)
Дизель (Motorina) -4.8 лей(1,35 євро)
Газ GPL -2,37 лей (0.80 євро)
Ціна бензину в Болгарії
Дані на січень 2024 р:
Бензин A 95 -2,0 лев (1,33 євро)
Бензин A 98 -2,40 лев (1.40 євро)
Дизель -2,1 лев (1,32євро)
Газ Пропан Бутан -0,95 лев (0.54 євро)
Комплектація автомобіля для поїздки в Болгарію через Румунію
- Світловідбиваючий жилет,
- 2 знака аварійної зупинки (на кордоні румуни це перевіряли),
- вогнегасник (румун перевіряв термін придатності,)
- Аптечка з терміном придатності ліків не менше півроку.
- У період з листопада по березень включно обов’язкові зимові шини. Заборонені шиповані шини.
- У зимовий час в складних погодних умовах рекомендовані ланцюги протиковзання.
Заборонено використання антирадару, за його застосування загрожує штраф. Радар-детектори не заборонені.
Тонування автомобіля. Офіційно правила забороняють тонування передніх і боковий стекол. Для заднього скла тонування допустиме при наявності з двох сторін авто дзеркал заднього виду.
Правила Дорожнього Руху Румунії та Болгарії
Швидкісний режим.
Обмеження швидкості в населеному пункті – 50 км/год, поза населеним пунктом – 90 км/год, дороги для автомобілів – 120км/год (Болгарія), на автобані – 130 км/год (Румунія) і 140 км/год (Болгарія).
Максимально допустиме перевищення швидкості без штрафу 10 км/год – в Румунії та 5 км/год – в Болгарії.
Якщо досвід водіння менше року, то швидкість максимальна повинна бути менше на 20 км/год від допустимої.
Ближнє світло обов’язкове цілий рік і 24 години на добу.
Розмова по телефону – заборонена, якщо телефон не обладнаний пристроями для спілкування без участі рук.
Ремені безпеки. Пристебнутися обов’язково для пасажирів на передніх і задніх сидіннях.
Діти. Заборонено перевозити дітей до 12 років і зростом менше 150 см на передньому сидінні. Малюки до 3-х років повинні подорожувати тільки в дитячих утримуючих системах, що підходять за вагою (в дитячих кріслах). Діти від 3-х до 12-ти років – тільки на задніх сидіннях з використанням утримуючих систем, які відповідають вазі дитини.
Дороги Румунії та Болгарії
Цікаво, що румуно-болгарську ділянку шляху приблизно в 450 км ми обидва рази (туди і назад) проїжджали довго, за 9 годин. Розраховуйте при плануванні свого маршруту, що середня швидкість руху по Румунії – 50 км/год. В Болгарії в середньому – 60 км/год. По Україні приблизно таку відстань до Одеси по двосмуговоїй трасі, я зі своєю манерою їзди, проїжджаю за 5-6 годин. Чому такі великі витрати часу?
Дороги Румунії
- У Румунії і Болгарії такі «двосмугові» ділянки дороги є, але вони тільки 120 км. Це траса Бухарест- Констанца. ( на світлині). Відмінної якості, шкода, що мало таких доріг на шляху)
На автобані Бухарест-Констанца обладнані гарні місця відпочинку. Чисті безкоштовні туалети з живими квітами, вода технічна і питна, кафе, заправки.
Після виснажливого шляху можна освіжитися і відпочити мандрівникам трохи «пом’ятим» від втоми і безсонної ночі на митниці. (Це я про себе)))
- Решта дороги – це вузькі дороги без узбіччя, але гарна якість покриття. (По краю дороги – різкий невеликий обрив).Тобто, коли попередній автомобіль поветає ліворуч, у вас немає можливості його об’їхати праворуч. Ви змушені чекати, коли він завершить поворот. «Кишеньок» для відпочинку немає, тільки з’їжджати в поле.
- У румунських Карпатах (Брашов і околиці) – серпантини. Тому швидкість пересування повільна.
- Маршрут по Румунії проходить через міста і села. Часто по дорогах їдуть підводи. Обмеження швидкості в населених пунктах – 50 км/год.
- Незнання мови і великі штрафи за порушення правил дорожнього руху відбивають охоту зайвий раз спілкуватися з поліцейськими. Тому я намагаюся їздити в Європі за правилами. (Хоча багато «прилаштовуються» за місцевими румунськими «гончегами» і так скорочують час у дорозі)
Типова ситуація на румунських дорогах. Це по дорозі з Браїли в Слобозію, вже за межами села чи міста. На фото справа внизу, якщо придивитися, видно який крутий край дороги.
На мосту
Дороги Болгарії
- В Болгарії дороги в цілому на «4».
- Автобани А 1 (Бургас – Софія) і А 2 (Варна – Софія) – відмінної якості.
- Хороша траса починається від Сонячного берега в бік Бургаса, Созополя.
Траса на шляху до Варни.
- Ділянка дороги Варна – Несебр – серпантин. Дивіться відео. Син назвав це поїздкою по «каньйону»)))
Які документи потрібні для поїздки в Болгарію на автомобілі.
- Закордонний паспорт.
Біометричні паспорти на кожного члена сім’ї, дійсні щонайменше 3 місяці після запланованої дати виїзду з території Румунії, Болгарії та інших держав-членів ЄС. З 11 червня 2017 власники нових українських біометричних закордонних паспортів можуть їздити до країн Євросоюзу БЕЗ ВІЗИ, крім Ірландії та Великобританії. Тобто – Візу відкривати НЕ потрібно, якщо у вас є Біометричний паспорт громадянина України, Молдови, Грузії, що відповідає світовим стандартам. В перелік безвізових країн входять також Болгарія та Румунія.
Читайте: Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.
Якщо у вас закордонний паспорт старого зразка і ви хочете поїхати до Болгарії, то краще зробити новий біометричний закордонний паспорт. Інший варіант – у цій статті ми детально розповіли про те, як відкрити візу до Болгарії і які для цього потрібні документи:
Читайте: Як відкрити візу в Болгарію самостійно. Покрокова інструкція.
- Свідоцтво про народження дітей.
Потрібно для укр. прикордонників.
- військовий обліковий документ для чоловіків від 18 до 60 років.
Для чоловіків необхідно мати з собою також відповідні довідки, які підтверджують їхнє право на перетин кордону. (військовий обліковий документ з відміткою про відстрочку від призову або витяг з рішення/протоколу ТЦК про те, що такій особі надано відстрочку). У кожному конкретному випадку ці документи мають відповідати підставам, на які спирається особа, що перетинає кордон. Детальніше на сайті ДПСУ: https://dpsu.gov.ua/
- Туристична ( медична) Страховка для подорожі.
Туристична (Медична) страховкана всіх членів родини з покриттям лікування Ковід і покриттям на суму мін. 30000 євро. З липня 2024 року медична страховка є в списку обов’язкових документів при в’їзді в Румунію. Де придбати страхування швидко і через інтернет – читайте в цій статті:
= Туристична страховка онлайн. Що потрібно знати.
Спеціальний БОНУС для читачів блогу – Знижка 10% на страховку. Введіть промокод EP19 (літери англійською) при оформленні будь-якої страховки на Hotline.finance і отримайте знижку 10% від вартості поліса. Тепер медичну страховку для подорожі можна оформити за 5 хвилин на сайті Hotline.finance.
- Страховка Грін-кард – Зелена карта для авто.
Додатково до всіх документів для поїздки в Болгарію на машині обов’язково придбайте страховку Грін-кард – Зелену карту. Тепер страховку “Green Card”- Зелену карту також можна оформити через інтернет на сайті Hotline.finance. Готовий поліс реєструється в базі МТСБУ та надсилається на Ваш email. Обов’язково роздрукуйте поліс і збережіть на телефон.
******Для Вас БОНУС 7% від нашого туристичного блогу на оформлення Зеленої картки.. Промокод EPGC7. (бонус залишається на оформлення наступного страхування).
Зелена картка – Green Card –міжнародна автоцивілка, яка діє в Європі та інших країнах, що входять до системи «Зелена картка». Усього налічується 44 країни-члени.
***При в’їзді транспортного засобу на територію країн, які є членами системи Green Card, його власник зобов’язаний придбати сертифікат єдиної форми, тобто пересування без даного поліса (грін карт) по території цих країн заборонено. Країни-учасниці системи «Зелена карта»: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Болгарія, Боснія-Герцеговина, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Люксембург , Македонія, Мальта, Марокко, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туніс, Туреччина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чеська Республіка, Швейцарія, Швеція, Естонія.
Тобто – Страховка Green Card є обов’язковим документом під час перетину кордону на автомобілі. Краще оформити страховку на весь період перебування, або на рік для довготривалого перебування, адже за кордоном всі авто мають бути з автоцивілкою і страховку купувати в інших країнах буде дуже дорого.
Для прорахунку вартості та оформлення страховки на сайті Hotline.finance. необхідно:
- Вибрати тип транспортного засобу (легковий автомобіль);
- Вказати напрямок (Європа);
- Вказати період перебування (від 15 днів до 1 року).
- Після цього заповніть інформацію про транспортний засіб (марка та модель ТЗ, рік випуску, він-номер) та водія (ідентифікаційний номер та дані із закордонного паспорта).
- Далі -Оплата банківською картою.
- Скан-копія Зеленої картки надсилається на електронну пошту.
- Кожен поліс має унікальний QR-код, за яким здійснюється перевірка прикордонниками та поліцією за кордоном, якщо відбувається ДТП. Також переконатись у чинності онлайн-поліса можна на сайті МТСБУ.
- Бронювання житла або підтвердження мети поїздки.
Роздруковані броні готелів, апартаментів, хостелів тощо англійською мовою (можуть не спитати, але це має бути). Для пошуку і бронювання житла ми користуємось цим сайтом.Внесіть данні у форму пошуку нижче: Booking.com
- Наявність фінансів.
Наявність коштів для перебування в країні протягом усього періоду подорожі з розрахунку в середньому 50 Є на особу в день, або приблизно 1000 Є на родину на тиждень. (у кожної країни свої вимоги).. Можна взяти виписку з банку про наявність фінансів для подорожі (ми робили виписку з Приват 24 ).
Для виїзду за кордон на машині необхідно мати:
- 1. Міжнародне посвідчення водія, або Національне посвідчення водія з перекладом.
- 2. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ – тех. паспорт. ( якщо авто не Ваше, то – Свідоцтво про реєстрацію ТЗ, видане на ім’я водія на період поїздки.)
- 3. Розпізнавальний знак України на ТЗ.
- 4. Договір обов`язкового страхування цивільної відповідальності власників ТЗ, що поширюється на територію країн, якою здійснюється поїздка – Зелена карта.
- 5. Номерний знак на ТЗ.
- 6. ОНОВЛЕННЯ! З липня 2024 року нова вимога до документів на машину при перетині кордону з Румунією. Потрібно надати документ про проходження технічного огляду легкового автотранспорту з українською реєстрацією. Важливо також дотриматись терміну дії ТО. Відповідно до румунських правил RAR (Registrul Autonom Roman) загальні інтервали Технічного Огляду встановлені такі:
- Нові автомобілі повинні робити ТО через 3 роки після першої реєстрації;
- Автомобілі старше 3 років і молодше 12 років повинні проходити ТО кожні 2 роки;
- Автомобілі старше 12 років проходять ТО щорічно;
- Транспортні засоби, призначені для перевезення людей, таксі, каршерінгу або оренди, повинні проходити ТО кожні 6 місяців;
- Транспортні засоби призначені для перевезення вантажів, загальною масою понад 3500 кг та загальною масою менше 3500 кг мають проходити ТО один раз на рік.
Де пройти ТО в Україні. На СТО, які мають відповідну ліцензію. Як варіант, для пошуку можна скористатись мапою СТО, які можуть зробити ТО та видати відповідний документ. Мапа розміщена на сайті Головного сервісного центру МВС. Але на СТО також варто уточнити щодо можливості видачі потрібного Вам документа про ТО.
Проходження КПП на кордонах. Черги. Митні правила.
Які Пункти Пропуску відкриті в УМОВАХ COVID-19 – читайте тут:
= === На машині до Болгарії. Вибираємо оптимальний маршрут Україна-Болгарія
Нас часто запитують, які КПП на кордонах пройти швидше. Тут наперед передбачити час проходження митниць неможливо. Але є певна закономірність – практично всі пасажирські автобуси на курорти Болгарії направляють через одні й ті ж переходи: Рені-Галац, Джурджулешти -Галац, Вама Вече – Дуранкулак, КПП Парубне (через Чернівці). На цих переходах найчастіше виникають черги, хоча для автобусів є окрема смуга.
Враховуйте, що є ще перезмінки на румунській митниці з 7 до 8 годин ранку і вечора. В цей час машини не пропускають ні на в’їзд, ні на виїзд.
Багато наших друзів КПП Парубне (перехід Україна – Румунія, маршрут через Чернівці) проходили на машині в середньому за 1,5 години. Але в минулому 2016 році на цій митниці у високий літній сезон були багатогодинні черги.
Коли ми їхали на відпочинок до Болгарії через Одесу, перехід Джурджулешти – Галац (Молдова-Румунія) з молдавської сторони пройшли хвилин за 40. Запускали машини партіями по 5-8 авто, швидко збирали у всіх документи, швидко перевіряли. А ось на румунській митниці була 4-годинна черга. Стояли з 6-оо до 10-00 ранку. Думаємо, через те, що люди їхали на ринок в Румунію. Це була неділя ранок, спека, пряме сонце, туалету майже немає.
А ось на переході Негру Воде (Румунія-Болгарія) взагалі без проблем. Нікого немає, тінь, тиша. Отримали штампи, оплатили дорогу і поїхали.
На зворотному шляху з Болгарії в Україну проблем ніде не було. Навіть на переході Румунія-Молдова в Галаці – Джурджулештах, де ми простояли на шляху до Болгарії 4 години, людей не було (неділя вечір), тільки була маленька перевірка на предмет комплектації авто і оплати доріг.
На шляху до Болгарії через Констанцу є два переходи Румунія – Болгарія: Негру Води і Вама Віче. У самостійних мандрівників на своєму авто популярністю користується КПП Негру Води. Чому? Вся дорога і сам перехід через Мангалію ( Вама Віче) проходить уздовж моря, де багато курортних містечок, селищ і природно багато відпочиваючих. Особливо у вихідний день, коли ми їхали. При цьому рівень дороги однаковий в порівнянні з Негру Води. Тому ми вибрали варіант переходу кордону Румунія – Болгарія в Негру Води. І не пошкодували, так як дорога через Негру Воде весь час була безлюдна, лише після Варни знову завантажена, знову ж бо вздовж моря)))
На переході Румунія – Болгарія КПП Джурджу – Русе велись ремонтні роботи на мосту Русе в 2016 році. По свіжим даним ремонт моста завершений.
!!! Дякуємо нашим читачам за оперативну інформацію про стан доріг і переходів.
Черги на кордонах – онлайн.
На допомогу автомандрівникам створені сучасні офіційні онлайн – сервіси в Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та інших країнах. Вони показують завантаженість КПП і час очікування в черзі. Інформація на них оновлюється в середньому кожні 3 години. Це дуже зручно при плануванні маршруту поїздки. Користуючись таким сервісом, можна вибрати шлях до Болгарії через КПП з мінімальним очікуванням і заощадити час у дорозі.
!!!Але навіть з цими сервісами онлайн – кордонів, при плануванні маршруту не можна залишати без уваги якість доріг в Україні. Іноді краще простояти в черзі на кордоні і їхати по нормальній дорозі, ніж багато часу «петляти» по ямах і вибоїнах українських і деяких молдавських доріг. У такому варіанті сервіси допоможуть приблизно зрозуміти, скільки часу витратиться в черзі на кордоні.
Для «повноти картини» краще дивитися інформацію про завантаженість на в’їзд і виїзд на сайтах онлайн-кордонів відразу двох країн, КПП яких ви плануєте проїжджати. Ось посилання на офіційні онлайн-сервіси України, Румунії, Молдови, Болгарії, що показують черги на кордонах.
Черги на кордоні України. Онлайн – сервіс завантаженості пунктів пропуску.
- Час очікування в пунктах пропуску України – http://kordon.sfs.gov.ua.
- Веб- камери на КПП України – http://dpsu.gov.ua/ua/border.
- Карта завантаженості КПП на кордонах України – http://dpsu.gov.ua/ua/map
На інтерактивній карті: зелений значок – час очікування менше 1 год; синій значок – час очікування близько 2-х годин, червоним кольором позначені КПП з високою завантаженістю і часом очікування в черзі більше 2-х годин. Інформація на сервісі повинна оновлюватися кожні 3 години, але все одно обов’язково подивіться час останнього оновлення. Для цього наведіть мишкою на КПП на карті. Орієнтуйтеся також на відео з веб- камер.
Черги на кордоні Румунії. Онлайн – сервіс завантаженості пунктів пропуску.
На сервісі «час очікування» вибираєте вгорі розділ «Autoturisme» , далі «intrare» – черга на в’їзд в Румунію, «lesire» – на виїзд. Далі дивіться потрібний вам пункт пропуску.
На інтерактивній карті КПП Румунії: зелений значок – час очікування менше 0,5 години; жовтий значок – час очікування від півгодини до 1 години, червоним кольором позначені КПП з високою завантаженістю і часом очікування в черзі більше 1-ї години.
Черги на кордоні Молдови. Онлайн – сервіс завантаженості пунктів пропуску.
Над картою вгорі вибираєте розділ «Autoturisme» , далі «intrare» – черга на в’їзд в Молдову, «lesire» – на виїзд. Далі дивіться потрібний вам пункт пропуску.
На інтерактивній карті КПП Молдови: зелений значок – час очікування менше 0,5 години; жовтий значок – час очікування від півгодини до 1 години, червоним кольором позначені КПП з високою завантаженістю і часом очікування в черзі більше 1-ї години.
Черги на кордоні Болгарії. Онлайн – сервіс завантаженості пунктів пропуску.
- інформація кордони Болгарії – Сайт.
Вгорі сторінки написані дата і час останнього оновлення.
*** Для перекладу сайтів з румунського, болгарської мов зручно користуватися перекладачем Гугл (або аналогічними сервісами).
Що можна і чого не можна ввозити в Румунію, Молдову та Болгарію.
Їжа.
Румунія, Болгарія як і весь Євросоюз забороняє ввозити м’ясні та молочні продукти (в т.ч. сири), крім дитячого харчування. Тому ми з собою брали тільки маленький запас їжі на дорогу. Але ніхто на митницях у нас про їжу не питав і спеціально її не шукав. І з цим проблем не було.
Мандрівники, які знімають апартаменти в Болгарії і збираються готувати самостійно, часто запитують, що з їжі можна взяти з собою в цілях економії (яйця, борошно, крупи, овочі).
Рекомендуємо взяти з собою тільки крупи і борошно. У багатьох країнах Європи, в тому числі і в Болгарії, звичну нам гречку, наприклад, рідко знайдеш. Вона продається як корм для пташок або в відділах дієтичного харчування маленькими пакетиками і за дорогою ціною.
Рис може бути найрізноманітніших сортів, не відразу вгадаєш, який краще брати, щоб не злипався і був смачним.)))
А от яйця і овочі/фрукти (якщо, звичайно, це не з власного господарства та з власного городу) немає сенсу купувати в Україні. (Тільки на дорогу можна взяти поїсти). У сонячній Болгарії в літній сезон багато фруктів і овочів продаються на базарчиках, а ще дешевше і вигідніше в супермаркетах. Болгарська кухня відома своїми смачними стравами з овочів.
Більше про ціни в супермаркетах і національних стравах читайте в нашому путівнику по Сонячному березі.
Алкоголь і цигарки.
Обмеження по алкоголю і цигаркам на повнолітнього туриста: міцний алкоголь не більше 1 літра, вино до двох літрів, пиво – до 5 літрів. Цигарки не більше 40 штук (2 пачки). На практиці, можна провезти алкоголю і більше, але в розумних межах.
Ліки. Медикаменти.
Можна ввозити медикаменти розраховані на вживання до 3 місяців. У нас завжди є дорожня аптечка. Обов’язково візьміть з собою всі необхідні ліки, якщо є хронічні хвороби. (Якщо буде рецепт на них – добре).
Тварини
Як подорожувати з тваринами, які документи потрібні, про етапи підготовки до мандрівки читайте тут:
= Подорож з домашніми тваринами. Ділимось досвідом.
Тож поїздка з домашнім улюбленцем за кордон – то не спонтанне рішення.
Чим зайняти дітей в дорозі
Подорож з дітьми вимагає особливої підготовки, любові, терпіння і турботи. Щоб поїздка принесла задоволення всім членам сім’ї, пройшла без капризів і нудьги, заздалегідь подбайте про те, чим зайняти дітей в дорозі. У машині, поїзді, автобусі або літаку завжди можна придумати цікаві розваги. Причому, граючи з дітьми, ви самі не помітите, як пройде час у дорозі.
Цю статтю ми писали разом з дітьми, разом згадували, чим розважаємося в дорозі. Ділимося досвідом тут:
=== Чим зайняти дітей в дорозі. Ігри, розваги в машині, поїзді, автобусі і літаку. Як зібрати дитячий рюкзак.
Готелі по дорозі в Болгарію з України.
Де краще зупинитися переночувати.
Планування часу в дорозі індивідуальне і залежить від багатьох факторів. Від кількості водіїв у вас в компанії, від манери їзди, від вашої фізичної форми і т.д.
Також враховуйте, що середня швидкість пересування по Румунії 50 км/год, в Болгарії – близько 60 км/год. (Це без порушення ПДР цих країн). Є ще витрати часу на проходження кордонів. Щоб не сильно втомлюватися в дорозі, за кермом потрібно бути максимум 8-10 годин з перервами на короткий відпочинок.
Розрахуйте час у дорозі за допомогою карти Гугл. Введіть точки маршруту. На карті побачите відстань в км і час у дорозі. Помітив, що на карті Гугл час в дорозі по території Болгарії і України (крім доріг в напрямку Придністров’я) показується правильно, а ось по території Румунії орієнтуйтеся на швидкість 50 км/год.
Детальніше про маршрути в Болгарію з України читайте в цій статті:
=== На машині до Болгарії. Вибираємо оптимальний маршрут Україна – Болгарія
Бажаєте швидше знайти хороший транзитний готель на шляху до Болгарії?
Ми зробили для вас готову добірку кращих готелів по дорозі в Болгарію з України. Тепер забронювати готелі на шляху до Болгарії Вам буде легше і швидше))
Всього три простих кроки: 1. Виберіть зі списку нижче маршрут, а в статті потрібне місто і готель по своєму бюджету. 2. Натисніть на назву – посилання, перейдіть на сторінку готелю. 3. Забронюйте.
Добірку кращих готелів ми приготували для різних маршрутів в Болгарію з України. Тисніть на посилання і бронюйте хороший транзитний готель легко і швидко)))
=== 10 готелів Велико Тирново з парковкою.
=== Кращі готелі по дорозі в Болгарію через Чернівці.
=== Кращі готелі по дорозі в Болгарію через Одесу
=== Кращі готелі по дорозі в Болгарію через Кишинів
Авторські путівники по Болгарії.
Що подивитись в Болгарії. Цікаві місця і готові маршрути на Гугл Мапс ми зібрали в наших авторських путівниках. Путівник – це файл у форматі World (docx), який ми висилаємо Вам на email. Ви можете його роздрукувати і взяти з собою у подорож. Також – загрузити на мобільний телефон і читати у мандрівці.
Зекономте час при підготовці до мандрівки. Замовити путівник можна на цій сторінці.
Бажаємо Вам успішної подорожі і відмінного відпочинку! Будемо раді, якщо Ви поділитеся своїм досвідом поїздки в Болгарію на машині в коментарях до цієї статті))) Дякуємо!
Читайте також на блозі:
=== Які документи потрібні для подорожі до Європи БЕЗ ВІЗИ.
=== Болгарія. Колоритний Старий Несебр
Добрий вечір, Олено, потрібна ваша допомога з наступним питанням. Два тижні тому ми їхали в Болгарію через Румунію. Платний міст Фетешть—Чернаводе проїжджали вночі та швидко зорієнтуватись не змогли, тому проїхали його не оплативши по другій смузі. Що його можна оплатити протягом наступних 24 годин на заправках – не знали і проїзд моста залишився неоплаченим.
Зараз будемо повертатися знов таки через Румунію і цей міст. Чи будуть у нас проблеми і що можна зробити в цій ситуації, щоб їх уникнути?
Будемо дуже вдячні за вашу допомогу!
Добрий день, Ксеніє. Так, Ви протермінували оплату мосту. Її потрібно в будь-якому випадку внести. Чи будуть проблеми, складно відповісти. Але Ви можете зробити оплату мосту Чернаводе через інтернет на сайті https://www.taxadepod.ro/en одразу за 2 проїзда, там є такий тариф – 26 лей. Можливо так пройде. Легкої Вам дороги!
Олена, Добрий вечір. Хочу купити страховку з вашою знижкою 10% на сайті hotline.finance. А яку страхову компанію вибрати, там їх штук 100. Дякую за відповідь.
Добрий день. Так, на цьому сервісі багато пропозицій страхових компаній. Ви можете орієнтуватись при виборі на ціну страховки, що в до неї входить і оцінку компанії. Найпопулярніші компанії за цими критеріми – PZU, Екта, Vuso.Гарної подорожі!
Дуже дякую за відповідь.
Добрий день. Чи було в когось таке, оплатила ровінєтеу через оф.сайт, гроші списали і повернулись зразу. А на пошту прийшло що оплата пройшла і вінєтку прислали
Добрий день, Христино! З таким ще не зустрічались))). Можливо, якась проблема у них на сайті?. Гарної подорожі!
зараз збагнула, що когось із читачів можу заплутати своїм питанням, перепрошую. далі з Ісакчі тільки автом. але ви все слушно пишете щодо парому, дякую ще раз!
вітаю! дуже дякую за надзвичайно корисну статтю. підкажіть, будь ласка, які недоліки має сценарій, коли поромом Орлівка Ісакча дістатися до Варни, а звідти вже далі своїм автом до Кранево (пункт призначення)? знайшла на сайті порому такий варіант, логістично ніби зручніше, ніж через Румунію автом. але я ще ніколи не користувалася поромом, то може я не враховую чогось.
Ангеліно, добрий день. Пором – це дійсно хороший варіант. Є два моменти, які потрібно враховувати.1. Графік роботи порому. Потрібно приїхати заздалегідь, щоб встигнути пройти митницю і попасти на запланований рейс, інакше доведеться чекати наступного. 2. Враховувати обставновку, пов’язану з воєнним станом в Україні. Гарної дороги!
Олено, зрозуміло, щиро дякую ще раз! успіхів вам і бережіть себе.
Щиро дякую! Рада допомогти)))
Доброго вечора. Читаю про оплату дороги у Румунії і читав, що в онлайні можна купити тільки за 30 днів до поїздки. Купив за пару днів до поїздки віньєтку roviniete.ro/ru/rovinieta Ніде на сайті не писало, про те що не буде діяти з купленої дати. Тобто вже нема обмежеть по часу на купівлю ?
Доброго дня. Ви трохи не правильно зрозуміли. Вын”єтку можна купити не за 30 днів, а не довше чим за 30 днів. Тобто за 2 місяці до поїздки не купите, а за 29 днів до поіздки – так, купите.
Гарної вам поїздки
Доброго дня! Дякую за велику допомогу у плануванні подорожі до Болгарії. Після вивчення інформації вибрала через Орловку-Ісакчу, потім на Констанцу і далі Созополь. Підскажить, як перевірити інформацію. Два тижня тому переправа на мапі світилася зеленим (мала завантаженість), а вже тиждень сіра, наче взагалі не працює. Чи працює паром і пропускний пункт?
Добрий день, Ольго! Щиро дякуємо за Ваш відгук. Раді бути корисними в організації подорожі. Щойно зателефонувала по номеру на сайті порому. Він працює. Гарної Вам подорожі!
Щиро дякую за відповідь. Планую поїздку до Сонячного берега. Як варіант розглядаю також шлях через паромну переправу Орлівка – Ісакча, але відгуків за 2023 рік не знайшла.
Добрий день, підкажіть будь ласка через які КПП ( Румунія- Болгарія) краще їхати планую поїздку з Чернівців ( Порубне) до Болгарії в червні. Яким Ви користуєтесь навігатором у своїх подорожах. Дякую.
Добрий день, Тетяно! Щодо вибору КПП – все залежить від місця в Болгарії, куди Ви плануєте їхати. Про маршрути і КПП читайте більше в нашій статті: https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%d1%97/ Ми користуємось картами Гугл мапс або Мапс мі. Гарної подорожі!
Щиро дякую за відповідь. Планую поїздку до Сонячного берега. Як варіант розглядаю також шлях через паромну переправу Орлівка – Ісакча, але відгуків за 2023 рік не знайшла.
Тетяно, якщо Ви їдете з Чернівців, то паром не потрібен в маршруті. А до Сонячного берега є прописаний детальний маршрут в статті, посилання на яку я Вам скинула в попередньому коментарі. Подивіться, будь ласка, Слобозія- міст ЧернаВоде- Констанца-Добрич -Варна. Гарної поїздки.
Дякую Вам Олено за відповідь, я мала на увазі, що розглядаю інший шлях подорожі не через Чернівці, а через Одеську область паромною переправою Орлівка-Ісакча. Скажіть будь ласка на трасі Одеса -Рені є частковий проїзд територією Молдови (Паланка), там теж контрольно пропускний пункт треба проходити і придбавати молдавську віньєтку чи там просто транзитний проїзд. Можливо хтось з Ваших читачів у цьому році їздив через паромну переправу, яка ситуація по пробкам на паром та часу проходження. Вдячна за відповідь.
Тетяна, доброго дня. Через Паланку там просто транзит, навіть паспорта не дивляться, лише контролюють кількість пасажирів в авто. Паромом в Орловці користувалась наша мама, але їхала рейсовим автобусом. У неї жодних нарікань не було.
Гарної Вам поїздки
Щиро дякую!
Вітаю! Ви просто ангели охоронці для всіх мандрівників!
А не підкажете, після парому в Сакчі по якій дорозі краще їхати – вниз по берегу моря, чи вище через Браїлу, Інсурецей, Слобозію? Ми їдемо в Туреччину, в Едірне 21 травня 2023р.
Буду дуже вдячний за пораду.
Юрій.
Юрій, доброго дня. Щиро дякуємо за добре слово))
Якщо Ви про паром в Орлівка/Ісакча, тоя думаю, що через Браїлу Ви не сильно виграєте. Тому варто відразу спускатися вниз.
Гарної Вам поїздки
Вітаю! підкажіть, будь ласка, щодо документів на авто, яке зареєстроване на юридичну особу. Я є засновником, власником і директором юр.особи, планую поїздку в Софію. Чи потрібно. окрім тех паспорту, якісь документи?
Вітаю, Вікторіє! Теоретично оформити дозвіл від юр. особи на себе як фіз. особу. Але краще Вам проконсультуватись у митній службі, там точно скажуть. Успіхів!
Вітаю!
Насамперед дуже дякую за ваш чудовий ресурс!
Планую з Києва їхати на авто в Болгарію через Чернівці. У вас в статті зазначено, що необхідно купувати ровіньєтку (Румунія) та віньєтку (Болгарія). Мені в посольстві також відповіли, що необхідно. Але на сайті, який був створений для допомоги українцям, які потребують допомоги в Болгарії, зазначено, що податок за користуванням дорогами в Болгарії не потрібно платити для авто з українською реєстрацією. Чи володієте ви інформацією все ж таки – треба чи не треба купувати віньєтку? Дякую!
Вітаю, Сергію! Дякуємо Вам за відгук! Раді бути корисними! Щодо оплати доріг Болгарії українцями. Дійсно після 24 лютого і до травня проїзд по дорогам Болгарії для українців був безкоштовним.На разі, вже таких пільг для громадян України немає і дороги знову платні. Успіхів!
Доброго дня! Прочитав вашу статтю, дійсно багато корисної інформації. Тільки одне уточнення: Уточнення: дружина планує їхати через Чернівці (Порубне-Сірет) транзитом через Румунію на власному авто. Прочитали, що з Румунії в Болгарію можна машиною тільки на трьох пунктах пересікти (їдемо район Варни, золоті піски). Навігатор веде через Негру-Воде – Кардам пункт, проте його у списку немає, є найближче Вама-Веке – Дуранкулак. Чи це дійсно так?
Добрий день, Ігоре! Так, Болгарія обмежила кількість ГКПП на в’їзд в країну. Цю інформацію можна побачити на офіційному сайті МЗС України. Детально про маршрути ми розповідаємо в цій статті: https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%d1%97/ Мені здається, що враховуючи обставини, оптимальним для Вашої дружини буде маршрут від Порубного до Варни через Джурджу- Русе. Вздовж моря у сезон буде плотний трафік. Успішної поїздки!
наклейка UA вже більше двох років не є обов’язковою. про це повідомляють страхові компанії.
Дякую за цікаву статтю! Але наліпка UA не потрібна.
Ст. 37 Конвенції про дорожний рух Отличительный знак государства регистрации
1. а) На каждом автомобиле, находящемся в международном движении, должен
помещаться сзади, помимо его регистрационного номера, отличительный знак государства,
в котором он зарегистрирован.
b) Этот знак может помещаться либо отдельно от регистрационного знака, либо на
регистрационном знаке.
Сергію, добрий день! Щиро дякуємо Вам за відгук і додаткову інформацію про наліпку. Написали в статті про цю вимогу наліпки з нашого досвіду. Нас на території Молдови оштрафували за її відсутність, у відповідь на наші аргументи – тільки качали головами, що не розуміють нас. Тож нікому нічого довести на вдалось. Тому ми подумали, що простіше купити і наклеїти дешеву наліпку, ніж платити штрафи у країні з мовним бар”єром, так би мовити, варто перестрахуватись)). Успішних Вам подорожей! Легких доріг!
привіт, дорогесенькі. хто знає до котрої години працює поромна переправа сілістра-келараші? дякую
Андрію, привіт. Поромна переправа Сілістра-Калараші – закрита для проїзду громадян України з туристичною метою. Про маршрути під час обмежень пандемії ми написали тут: https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%D1%97/. Тож альтернатива – це ГКПП Дуранкулак-Вама Вече або ГКПП Джурджу-Русе. Успішної мандрівки!
Доброго дня!
Вїджали у Болгарію 1 серпня – паром працював, українців з туристичною метою пускали без проблем, але забирали результати тестів на ковід.
А скільки коштує переправа?
Добрий день. При купівлі він’єтки необхідно вказати паспорт і прізвище водія. А якщо водій не власник авто, вказувати дані водія чи власника? Власник їде з ним же як пасажир.
Марія доброго дня. Ви вказуєте дані з тех.паспорта – номер авто і т.д. відповідно дані людини яка вписана у тех.паспорт. Гарної подорожі
Доброго дня.Він’єтку важливо мати в Болгарії!!!
Дуже важливий момент вказати номерні знаки авто без помилок,бо після оплати виправити неможливо.Якщо ви купуєте він’єтку у Болгарії ,то після оплати важливо почекати 10-15 хвилин,щоб вона авторизувалась.Якщо ви виїдете одразу за місто ,де платні дороги,то перший же радар зафіксує вас.І коли він’єтка не пройшла авторизацію,то вам потрібно буде оплатити штраф.
Відколи ввели електронну він’єтку,це дуже добре працює.
Минулого року ми не змогли на заправці придбати він’єтку.
Вирішили поїхати і купити на наступній заправці.Коди ми в’їжджали в Сонячний Берег,нас відразу зупинили ,показали фото радара ,і виписали штраф 70 левів(35євро).Важливо знати ,що штраф не одноразовий.Якщо ви не оплатили він’єтку,і виїжджаєте за місто ,то за кожну добу будете платити 35 євро.Можливо вас поліція не зупинить ,однак при виїзді з Болгарії ,на кордоні ви оплатите. усі порушення .Краще купляти .Гарних подорожей усім.І теплого моря?
Добрий день, Богдане! Щиро дякуємо за важливу інформацію щодо він”єток. Радимо всім купувати їх через інтернет ще вдома. Чудових Вам подорожей! Легких доріг!
Добрий день! Нещодавно переїжджали через міст Джурджу до Болгарії. То з нас здерли 29 леїв (Чек дали). Може комусь відомо, це якийсь такий тариф новий, чи це ціна на декілька перетинів?))
Добрий день, Володимире! На даний момент не знайшли на офіц. сайтах інформацію про зміну тарифу. Тут два варіанти: 1. тариф дійсно на днях змінився, став вдвідчі дорожчій. 2. З Вас взяли плату одразу за проїзд в обидва боки. Гарної Вам дороги! Яскравої подорожі!
Доброго вечора. Сам нарив в інеті (правда без паркінгів що особисто для мене погано).
47.2775167, 26.5098938 заправка “Socar “100км від кордону з Україною , є лише з одного боку в сторону Болгарії.
46.1291393, 27.1567487 заправка “UMB” , платна 50 центів,велика, зі столиками надворі 255 км від кордону з Україною є по обидва боки дороги.
45.6727904, 27.1743101 заправка “Mol “, за 300 км від кордону з Україною,є по сторону руху автобуса в Болгарію, а на протилежній стороні Лукойл.
45.1278956, 26.7621257 заправка “MolPetroleum” , 380 км від кордону з Україною,є лише з одного боку в сторону Болгарії.
44.5170268, 26.2391124 заправка “Mol”, 475 км від кордону з Україною ( 100 км до перетину кордону Румунії-Болгарії).
Доброго вечора, Олександре! Чудово! Власне, про маршрути до Болгарії у нас є окрема стаття https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%d1%97/. Посилання на неї написано в самому початку цієї статті про оплату доріг. Там вказано посилання на офіційний сайт румунської поліції з детальною мапою транзитного маршруту, з вказаними координатами дозволених при транзиті зупинок. Варто, просто переходити за посиланнями в наших статтях і Ви легко знайдете всю необхідну Вам інформацію. Бажаємо гарної подорожі!
Доброго дня пані Олено та пан Євгеній. Розпишіть будь ласка дзволені місця зупинки через коридор Румунії до Болгарії (так як у статті про Венгрію) а ще краще якщо це можливо з привязками до геоданих (забив би собі в гугл маршрут, щоб не проскочити). Дякую.
Доброго дня. Дуже цікава стаття, все чудово розкладається по полочках. Але підскажіть будь ласка чи є обов‘язковим стахуванням в Болгарії і чи обов‘язково має бути пункт про покриття covid19. Спасибі.
Добрий день, Оксано! Страхування з покриттям ризиків лікування COVID-19 є обов’язковим для в’їзду у будь-яку (відкриту для нас) країну. Вас можуть просто не впустити без такого туристичного (медичного) страхування. Майте міцне здоров’я і чудовий настрій! Гарної подорожі!
Доброго дня пані Олено та пан Євгеній. Захоплююсь Вами та статтями про Ваші подорожі. Вчора було опубліковано, що Болгарія буде впускати туристів з України на відпочинок. Будь ласка оновіть Вашу статтю про відпочинок у Болгарії, цікавить Святий Влас з 01 вересня 2020 (важко щось планувати в часи пантемії, але надіємось) в світлі вимог ковіду 19, транзиту на авто через Румунію, необхідних документів, особливих вимог перетину кордонів, документів, стараховок та ін. Можливості зупинки та доступних готелів зі сніданком у Чернівцях. Дякую.
Добрий день, пане Олександре! Щиро дякуємо! Так, ми відслідковуємо відкриття країн для українців. Але чекали інформацію про дозвіл транзиту через Румунію. Тільки сьогодні зранку (17 липня – вчора ввечері ще цієї інформації не було) Румунія дозволила транзит до Болгарії, тільки по визначеному маршруту. Тож тільки сьогодні ми можемо оновити статтю))), адже без транзиту через Румунію у Болгарію можна було б дістатись тільки літаком. Сьогодні до вечора у статті напишемо всю необхідну інформацію щодо умов подорожі.Слідкуйте за оновленням)).
По кращім готелям Светі Власа у нас є добірка. https://ua.elenapuzatko.com/bolgariya-svetij-vlas/
Щодо готелів у Чернівцях – також маємо добірку)). Читайте: https://ua.elenapuzatko.com/krashhi-goteli-po-dorozi-v-bolgariyu-cherez-chernivci/
В умовах пандемії бронюйте тільки житло з безкоштовною відміною бронювання, яка ближче до Ваших дат.
Сподіваємось, все буде добре і можна буде спокійно обирати відпочинок на морі в Болгарії. Гарної подорожі!
Дякую. Ну і стосовно ціни на ГАЗ (LPG) у вас мабуть застаріла інформація. ГАЗ в Румунії мінімум на 30% дорожчий ніж в Болгарії. Заправники вас з радістю заправляють, якщо ні, то попросіть їх. Місцевих не хочуть заправляти. Це через те, що в них є накопичувальна бонусна карта, а бонуси з вашої заправки заправники собі беруть, не всі, але пару разів спостерігав таке.
Дмитро, доброго дня. Дякуємо за таку інформацію. Можливо наша інформація відносно цін не є реальною, адже важно відслідкувати ціни на заправках, де вони можуть мінятися майже не щодня.
Доброго дня. З’їздили на море в Болгрію, ваш блог дуже допоміг і цікаві місця побачити, і оплатити дороги. Але випадково стали не в той ряд на мості Фетешти – Чернаводе і не оплатили, тільки що оплатив, але вже пройшло 48 годин, нам хана?
Дмитро. Жити будете))) Зберігайте квитанцію, до наступної подорожі. У нас такого досвіду ще не було. Гарних Вам подорожей.
Доброго дня я хочу подякувати Олені і Євгенію за їх блог що вони так гарно і доступно описали подорож до Болгарії. Ми цього року поїхали на автомобілі в Болгарію. Коли збирались було багато запитань, а де взяти відповідь на них. Тоді я випадково знайшла в інтернеті блог Олени і Євгенія. Це нам дуже допомогло ми гарно відпочили і задоволені. Дякую.
Уляна, доброго дня. Дуже приємно, що наш блог Вам допоміг.Бажаю щоб і наступні самостійні подорожі були цікавими.
Доброго дня. Дякую за цікаву і корисну інформацію. Маю запитання, якщо дозволите =)
З вашого досвіду, чи реально перетнути Румунію за один день, щоб не зупинятися на ніч? План – ввечері попереднього дня доїхати до Чернівців і звідти вирушити зранку до Балчика, щоб переночувати в Балчику і на наступний день доїхати на південь
Доброго дня, п.Романе! Дякуємо, що читаєте. Від Чернівців до Балчика 900 км. Детально про маршрути до Болгарії ми писали в цій статті: https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%D1%97/ На шляху 2 кордони. З Румунії до Болгарії проходиться швидко (зазвичай, біля 1 год), а от чергу на ПП Порубне неможливо передбачити. Зазвичай, цей пункт проходиться довше. (Тут як повезе). Тож рахуйте час в дорозі: 900 км – їхати по румунським дорогам мінімум годин 11-12 + черги на двох кордонах. Далі вирішуйте – чи реально Вам витратити стільки часу в дорозі)))Адже витривалість – річ індивідуальна.))Гарної подорожі!
Роман, доброго дня. Від Чернівців до Бальчика через Бакеу, Слобозію гугл пише – 700 км. При середній швидкості 50км/год, що дуже типово для Румунії, дорога забере 14 годин. Тому, якщо рано виїдете і не буде черг на кордонах то все можливо. Але я б так не робив. 14 годин це лише дорога, мені особисто це дуже важко
Гарної подорожі
Доброї ночі! 23.08 збираємось мандрувати Румунією. Чи обов’язково через сайт вінєтку купувати за 30 днів? Дякую.
Доброго дня, Владиславе! Румунську ровін’єтку можна купити і за кілька днів до подорожі через інтернет. Також не обов’язково купувати через сайт. В статті ми написали, що можна її купити також на заправці. Обирати Вам)) Гарної подорожі.
Доброго дня. Скажіть будь-ласка апартаменти потрібно заздалегідь бронювати чи можна по приїзду щось собі обрати.Дякую.
Доброго дня, Уляно! Ми завжди бронюємо заздалегідь, читаємо обов’язково відгуки і вибираємо житло з відмінними оцінками багатьох гостей.Як знайти хороше і забронювати житло через інтернет читайте в наші статті:https://ua.elenapuzatko.com/yak-zabronyuvati-gotel/ Ще одна причина, по якій ми бронюємо апартаменти/готелі наперед – по приїзду не потрібно втомленими витрачати час та нерви на пошук житла. Ще й невідомо яке дістанеться, бо як правило, найкраще житло бронюють задовго до сезону. Сьогодні – XXI століття))), розвинуті сервіси в інтернет, тож підготуватись до подорожі можна ще вдома)) Ну на крайній випадок, якщо вже дуже хочете по приїзду, можна забронювати на пару перший днів апартаменти через інтернет, щоб було куда одразу заїхати. А потім не поспішаючи вже шукати житло на місці. Але я б НЕ витрачала дорогоцінний час відпочинку на пошуки й перезди, якщо все можна знайти і забронювати наперед. Гарного Вам відпочинку!
Добрий день !!! Я не можу заплатити віньєтку за дорогу по Болгарії по вашому посиланню,ровіньєтку за дороги Румунії заплатив успішно !!!
Ігор доброго дня. Причин може бути багато. Від того, що у вас на картці перевиконаний ліміт до технічних проблем на сайті.
Дуже дякую!хорошу справу робите!
Добрий день! Планую їхати в Стамбул з Бургаса на два дні непідкажете особливості дороги ?можливо їздили?
Володимир, доброго дня. На російськомовному нашому блозі, в цій статті – https://elenapuzatko.com/na-mashine-v-bolgariyu-tranzitom-cherez-rumyniyu-oplata-dorog-pdd-komplektaciya-avtotamozhni/ Є свіжий коментар від 15.07. Де наш читач Олег коротко розповідає, як він їздив у Стамбул.
Гарних Вам подорожей
Добрий день ! Чи можливо розраховуватися за проїзд по дорогам Румунії та Болгарії євро або доларами, а не місцевою валютою ?
Ігор, доброго дня. При розрахунках готівкою іншою валютою може бути невігидний курс. Тому краще це робити або карткою, або готівкою у місцевій валюті
Дякую за Ваш ДУЖЕ ІНФОРМАТИВНИЙ САЙТ. Їдемо вперше на автомобілі, до того – автобусами. Пам’ятаю, їхали Порубне-Дуранкулак. Що скажете про цей маршрут. ДЯКУЮ
Доброго дня. дякую за Відгук. Під час літніх відпусок, ми не радимо їхати через перехід Вама Вече – Дарункулак. Вздовж моря можуть бути пробки. Це все описано в статті – https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%d1%97/
Гарної подорожі!
Просто дякую! Здоров’я Вашій родині!
Валерій, доброго дня. Дякуємо за побажання!
доброго дня. Скажіть чи дитині 9р потрібно автокрісло? Наперед дякую)
Доброго дня, Вікторіє! Так, потрібно. Гарної подорожі!
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можна обміняти гривні на румунські леви на кордоні чи лише євро-долар? Чи працюють обмінники у вихідний день, а також де можна їх купити заздалегідь в Україні? Дякую.
Олена, доброго дня. На кордоні обміняти гривні на леї навряд чи вийде, адже це Молдово-Румунський кордон. Тому я раджу користуватися карткою. Як варіант варіант мати дрібні готівкові євро або долари. Гарної подорожі
Доброго дня. Підскажіть будь ласка, їду перший раз за кордон на власному автомобілі, я за кермом а дружина поруч яка є власником автомобіля по техпаспорту. Чи потрібно в такому випадку оформлювати доручення. Дякую.
Дмитро, доброго дня. Якщо дружина, як власник авто зажди буде поруч з Вами в авто, то доручення не потрібно.
Гарної подорожі
Може хтось скаже повну вартicть дизеля Львів-Поморіє-Львів. загалом 1100км. через Дуранкулак+ ровієтки +страхівка.Нас 2 дорослих +1 дитина 2 рочки.Чи автобусом легше і дешевше вийде?
Рено-Кенго
Володимир доброго дня. Порахувати це можна але це буде приблизно, особливо по дизелю. Адже різниця цін дуже велика і я не знаю вашу витрату пального на 100км, хай буде 8л/100км. Виходить так. Дизель приблизно 220 євро. Румунська віньєтка 2*3= 6 євро. Болгарська 7 днів 15 євро. Грин карта приблизно 40 євро. Тому разом виходить 281 євро.+ готель одну ніч. Автобус вийде дешевше і простіше. АЛЕ Автобус може бути важче, я наприклад не можу сидіти в автобусі довше ніж 3-4 години. Плюс автобус їде вночі, і це спати у сидячому положення. Для мене це теж дуже важко. І на авто це набагато цікавіше.
Гарної подорожі
Скажіть, будь ласка, коли краще перетинати кордон Румунії та Болгарії, щоб був менший потік машин – будні чи вихідні, а також ранок чи вечір?Дякую
Про дорогу через Придністров’я не погоджусь. Двічі так подорожував: у 2012-му році в Болгарію, у 2014-му – в Грецію. Моя скромна думка – потрібно їхати найкоротшим маршрутом. Так, це буде ще одна митниця і ще один кордон, але вам же не постійно кермо крутити – треба й відпочити колись. Я такі переходи розглядаю саме як перепочинок в дорозі. Краще цю умовну годину просидіти розслаблено в очікуванні своєї черги, ніж крутити кермо зайвих 100 км (вважай ту ж само годину). Так, ви заплатите 150…200 гривень за придністровську страховку, але зекономите практично те ж саме на пальному, бо не їдете зайвих 100 км.
Ну і не знаю як зараз, а тоді цей перехід через Придністровський кордон був досить швидкий та безпроблемний, займав максимум півгодини. І жодних проблем із тим, що хтось там забув зареєструвати в’їзд-виїзд автомобіля я не мав, тож ці страшилки – це мабуть якісь окремі особливі випадки.
Ті ж само міркування і про пороми. Я їхав з Греції назад через пором у Сілістрі. Перехід тривав годину, вважай – перепочинок. Об’їзна дорога по мосту довша на 50 км – та ж само година дорогами Румунії.
Вадим, доброго дня. Ми до Придністров”я їхали різними дорогами і всі вони були дуже жахливі. Про який перепочинок йде мова. Можливо ви їхали хорошою дорогою, розкрийте секрет, де ця дорога)))
Пане Євгенію, у тих роках я проходив ділянку від Одеської траси до Платонового за годину. Але! Дорога до Рені в ті роки була в ще гіршому стані.
Цього року поїду в серпні в Туреччину через Придністров’я, відпишусь. Читав свіжі відгуки в інтернеті про цю ділянку – пишуть, що можна їхати швидко. Ось відгук звідси https://autostrada.info/ua/highway/M-13
“06.05.2019р. Всім доброго дня. Їхав 4 травня в Київ з Молдови і повертався 6. Від кордону до київської траси дорога поремонтувати, без ям акуратно можна їхати спокійно.”
Скажіть, будь ласка, чи варто міняти водійське посвідчення 2006 року ламіноване на сучасне пластикове, чи можуть бути через це проблеми в дорозі до Болгарії. Дякую
Олена, доброго дня. Проблем не повинно бути, особоливо якщо у вас співпадає написання імені та прізвища у посвідченні та закордонному паспорті. Але зустрічав історії, що іноді туристи отримували попередження, що посвідчення варто замінити і їх відпускали без жодних санкцій. Тому я раджу, якщо є мовжливість то краще поміняйте.
Гарної подорожі.
Доброго дня. Планую їхати в Болгарію автомобілем. Підкажіть будь ласка як на рахунок тонованих вікон?
Андрій, доброго дня. Офіційно тонування вікон заборонено. А як пройде на справді? Все залежить від людського фактору. Гарних подорожей
Доброго вечора.По Вашому посиланню на сайт оплати румунської віньєтки неможливо перейти.Може через те,що в посиланні бракує однієї літери “W”.Я вставляв і тільки тоді переходив .Виправте,будь-ласка,багатьом це згодиться і допоможе.Дякую.
Богдан, доброго дня. Дякуємо за зауваження. Дійсно там була помилка. Виправили. Гарної Вам подорожі.
Доброго всім вечора! в 2018 році зупинили поліцейські за перевищення швидкості в населеному пункті і виписали штраф 650леїв. Штраф не сплатив. Може хто стикався з такою ситуацією і чи пустять румуни на митниці в 2019 транзитом в Болгарію без його сплати?
Іван, доброго дня. На жаль такою інформацією на володіємо. Раджу завчасно штраф сплатити. Можливо як це зробоити в Україні Вам підкажуть у консульстві Румунії.
Гарних подорожей
По Румунії. Якщо ваш маршрут припадає на Бухарест то в будні і вдень краще їхати через місто ( перевірте свій навігатор). Якщо це вихідні або нічний час сміливо по обїздній. Але треба мати на увазі, що на обїздній Бухареста бічні вулочки зазвичай є головними дорогами ( місцева специфіка).
Павло, дякуємо, за таку інформацію.
Щодо якості пального- воно краще ніж в Україні. Але ціна може відрізнятись на різних заправках на 30 евроцентів на літрі. Так що треба бути уважним. З оплатою проблем нема взагалі- всюди платив карткою Приват банку. Єдине на що потрібно звертати увагу: валюта оплати- лише валюта країни перебування. Так уникните подвійної конвертації. Карта звичайна гривнева. Щодо звязку. Є мережа Ленор. В них можна придбати сім карту ( просять закордонний паспорт). За 10 лев 2 гига інтернету. Діє місяць. Ну а для дрібних покупок можна мати або евро, або зняти в банкоматі леви. Курс приблизно 1 евро=2 лева.
Доброго всім дня. Три роки поспіль відпочиваю в Болгарії. Їду власним авто через Чернівці. Румунію завжди намагаюсь минути без затримок- причина мовний бар’єр. Нажаль більшісиь румун не володіють ні англійскою ні німецькою. А їх мова нам незрозуміла. На румунській митниці коли дізнаються що їдете до Болгарії до вас втрачають інтерес. Міст в Русе як повезе. Можна проїхати за 15 хвилин, а можна і годину простояти. Краще мати роздруковану на прінтері ровіньетку- раз попросили на мості. Також добре мати дрібні евро. Болгарія чудова, особливо Бургас, Созополь, Каваці. Море чисте, пляж чистий, місця вистарчає всім. З Созополя їздить прогулянковий трамвайчик до Каваци. 2 євро з людини. Продукти зазвичай дешевші чим в Україні. Загальне враження- Болгарія дешевша, чистіша, привітніша від нашого Криму. Всім гарного відпочинку.
Поліція не зупиняла жодного разу.
Павло,доброго дня. Дякую, що поділились власним досвідом. Болгарія дійсно дуже комфортна країна.
Євгеній. Який маршут ви б запрлпонували Парубне-Бургас.?
Володимир, доброго дня. Вам потрібно перечитати цей матеріал. https://ua.elenapuzatko.com/na-mashini-do-bolgari%D1%97/
У Вашому випадку це маршрут – через Чернівці – північний маршрут. А далі Ви обираєте, чи це туристичний маршрут чи транзитний. Гарної Вам подорожі
Добрий день.
Збираюсь їхати до Болгарії власним авто в якого затемнені бокові вікна в межах норми.До Польщі виїзжав питань небуло,а як на це реагують Румуни і Болгари?
Дякую .
Валентин, доброго дня. Якщо тонування в межах норми, то румуни і болгари не будуть задавати запитання. Вдалої подорожі.
Перепрошую, можна ще запитання? Що означає перевозити дітей 5 років в спеціальних утримуючих системах розрахованих на його вік? Це дитячі крісла? Чи щось інще?
Макс, так. Дитячі крісла, що підходять по віку та вазі дитини.
Доброго дня! Зараз знаходжуся в Болгарії, планую повертатись через міст Русе-Джурджу. Його оплачувати обов’язково тільки в євро, чи можна в левах? Готівкових євро не маю, купувати десь 2 євро виглядає трохи дивно…
Заздалегідь дякую за відповідь.
Сергію, добрий день! Зазвичай у наших туристів у наявності євро, тому ми написали про таку можливість оплати. Не думаю, що болгари, які перетинають міст, спеціально для цього купують євро. Напевне, є можливість оплати у левах. Гарної Вам дороги!
На виїзді в 2016, 2017 давали 4 лева
Дякую за інформацію!Гарних подорожей!
Збираюся в Болгарію на авто з тонованими вікнами. Як пройшла Ваша поїздка, чи виникли з цим проблеми?
Дякую, звітую, проїхали по мосту без проблем, заплативши 4 леви. =)
Дякую)))
Вітання, хочу спитати. Чи є проблемою, що у техпаспорті на авто вказано 4 місця, хоча по факту місць і ременів безпеки на 5 людей?. Чи будуть проблеми на кордоні?
Доброго дня. Немає різниці скільки у вас ременів безпеки. Головне щоб їх було не менше чим пасажирів. І в той же час, у вашому випадку пасажирів не повинно бути більше ніж чотири.
Гарної подорожі
От… Тоб то будуть проблеми на кордоні… Може тоді техпаспорт змінити, оскільки в сервісній книжці вказано 5 . Я так розумію коли 7 років тому ставили на облік просто переплутали з кількістю дверей. Я перепрошую просто перший раз на машині закордон
Дійсно, у вашому випадку краще замінити тех.паспорт на авто
Доброго дня. Вибачте за можливо дурне питання, але чи можна в Румунії обганяти гужовий транспорт там де суцільна смуга? Як на це реагує місцева поліція?
Доброго дня. По нашим ПДР можна. Адже швидкість гужового транспорту менша 30км/год. А як з такими тонкощами в Румунії, не відомо і власного досвіду не має. Вибачте. Гарної подорожі
Дякую! Навзаєм.
Дякую за відповідь і дякую за ваш блог.
Доброго дня. Якого типу автомобільні аптечки потрібно зі собою мати для виїзду за кордон? Дякую
Доброго дня. У нас звичайна автомобільна аптечка, яка купувалась в автомагазині. Гарної подорожі.
Добрий день. Для відпочиннку в Болгарії 2 дорослих і 1 дитина медичну страховку потрібно робити? Дякую
Святослав, доброго дня! Медичну страховку робити обов’язково, адже медичні послуги за кордоном дуже дорогі. Ось інформація про всі документи: https://ua.elenapuzatko.com/dokumenti-dlya-peretinu-kordonu-z-biometrichnim-pasportom/.Гарної подорожі!
Доброго дня,
в ответе Евгения про места отдыха на автобане (120км), есть коммент про бессонную ночь, м.б. речь идет о том, что пробовали без ночевки ехать в Болгарию..
Если ехать из Винницы, в авто, бу с двумя водителями (один правда без опыта большого), где по этому северному маршруту самые сложные участки (за подробности о расположении мест отдыха на маршруте отдельное большое спасибо *THUMBS UP* ) , т.е. как можно поделить этот маршрут между двумя за рулем))) оптимально, с учетом движения ночью?
Благодарю Вас заранее за ответ. Такая поездка на авто будет первой, до этого максимальная поездка была в 850км, у опытного =)
Доброго дня. Я все таки не їхав би без ночівлі. Спати все таки краще на ліжку а не сидячи))) Вибір за Вами. Якщо вирішили їхати по максимуму, то я розділив би маршрут так. Менш досвідчений хай керує авто до Чернівців, Більш досвідчений по Румунії, а Болгарію я “віддав” би знову менш досвідченому, крім гірської ділянки Варна – Сонячний Берег, там є непоганий серпантин. Румунія більш складна, вузькі дороги, підводи, вузька обочина, тому хай по Румунії їде досвідчений водій. Болгарія мені здалась дуже схожою на Україну, тому у менш досвідченого складнощів не повинно бути, і наголошу там є невеличкий серпантин між Варною і Сонячним Берегом, тому там хай керує досвідчений водій
Гарної подорожі
Доброго дня,
не думал, что Румыния будет сложно, высокая оценка их дорог (выше) запутала навер меня. Что ж м.б. хуже наших то региональных дорог…
Скажите пожалуйста покрытие дорог в Румынии все таки очч хорошее или м.б. Вы видели или попадали в…неожиданно как у нас бывает, ..по дороге на Бердичев)))?
То что в вечернее (ночь) время навер может избавить от подвод, всадников), если ток дороги региональные их не с фонарями, м.б. Вы помните, что с освещением дорог в Румынии..
Осталость из сложного ток низкая скорость в 60км/ч, как понимаю не более и то что нет обочины с асфальтом, верно?
Спасибо еще раз за Ваши комментарии и советы водителя. Всех благ)
Хочем їхати на авто в Грецію. Двоє дорослих і троє дітей. В дорослих є візи шенген, у дітей біометричні паспорти. Чи потрібно дітям робити візи? Чи є досвід такого перетину Румунського кордону?
Сергій, доброго вечора!Ось тільки повернулись з подорожі до Хорватії. Ми – батьки- перетинали кордон з візами шенген у старих закорд. паспортах, а діти вже в’їхали по біометричним новим – без візи. Тобто Вашим дітками візи не потрібні. Ось в цій статті є повний перелік безвізових країн http://ua.elenapuzatko.com/yak-vidkriti-vizu-v-bolgariyu/. Гарного відпочинку!
Добрий вечір.
Є новини, що можна поїздом їхати (Мінск-Варна) – В Україні один вагон чіпляють . Може десь є якісь відгуки про таку поїздку? Бо ніде не можемо знайти ніякої інформації. Дякую
Доброго дня! Поїзд № 451 Мінськ-Варна. Вартість квитка в прицепному купейному вагоні Львів — Варна близько 2430 гривен.З Київа – 2850 грн. В дорозі 38 годин від Львова. Як на мене, дуже велика ціна. Набагато дешевше автобусом. Крім того курсує по “цікавому” графіку. 3 рази на місяць (липень, серпень).
Доброго вечора! Дуже цікава стаття.
Хочу вас, як професіоналів-мандрівників, запитати: діти мають шенген візи (польські). Чи потрібно їм перетнути кордон з Польщею перед поїздкою в Болгарію. Чи можна відразу їхати? Щиро дякую за відповідь!
Оксана, доброго дня! З шенгенськими візами Можна відразу їхати до Болгарії. Тут є пояснення http://ua.elenapuzatko.com/yak-vidkriti-vizu-v-bolgariyu/. Гарного відпочинку!
Доброго вечора. Підскажіть, будь-ласка, чи потрібно оплачувати автобани в Румунії, якщо є ровіньєтка? З нас чомусь нічого не брали і не перевіряли на автобані на Констанцу і в зворотньому напрямку також.
Доброго вечора! Автобани Румунії потрібно оплачувати обов’язково. Оплатити їх – це купити ровін’єтку. Ровін’єтка має свій термін дії. Про це написано в статті. Оплату не завжди перевіряють, но якщо попадетесь, то штраф дуже великий. Зручно оплатити дороги в інтернеті. Про все це ми написали в статті. Гарної подорожі!
Дякую!
Вибачте за дурнувате питання))) Скільки, на Вашу думку, в середньому потрібно коштів для комфортного перебування вдвох в Болгарії на 1 добу, якщо:
1. Харчуватись у кафешках – обід, вечеря.
2. Ввечері сходити до якогось кафе/дискотеку, випити пива.
3. Пара екскурсій за весь час.
Просто плануємо бюджет і скільки купувати Євро. Буду вдячний за відповідь.
Володимире, доброго дня. У Вас дуже складне і дуже індивідуальне запитання ))). Складність в тому, що у кожного свій апетит, вподобання і вимоги. Можливо Вам допоможе ця стаття. http://ua.elenapuzatko.com/bolgariya-sonyachnij-bereg-putivnik
Там є розділ – ціни на продукти у супермаркетах . Рахуйте. курс Лева приблизно такий 2 лева = 1 євро. Пляшка пива від 1.5 євро за 2 л. але в супермаркеті, відповідно у кафе дорожче, вино від 2 євро – 0,7л. і вище І потрібно зауважити що Болагрія одна із дешевших країн для морського відпочинку, якщо не враховувати Албанію. )))
Екскурсії наприклад можна організувати безкоштовно. Ми дуже гарно погуляли в Старому Несебру. – http://ua.elenapuzatko.com/bolgariya-koloritnij-starij-nesebr/
Гарної подорожі.
Дякую, Євгеній)
Дякую!
Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка чи можна із собою везти паливо в металевих каністрах?
Доброго вечора! Можна не більше 10 л. Але чи варто це робити? Економія всього 3-4 евро. С заправками проблем немає. Гарної подорожі!
Дякую))
Добрий день.підкажіть будь ласка чи можуть бути проблеми якщо їхати з двома дітьми по 2 рочки без авто крісла.чи звертають увагу на це на кордоні?
Тарас, доброго дня. На кордоні на це не звертають уваги. А от поліцейські обов”язково звернуть увагу. Тому краще мати дитячі крісла.
Вдалої Вам подорожі
Добрий день.В мене таке запитання Якщо я в минулому році отримав штраф в Румунії і я його не оплатив. Чи будуть проблеми після того при проходженні контролю.
Роман, добрий день. У нас немає такого досвіду. Єдине що можу порадити, так це звернутися у консульство.
Підкажіть будь-ласка, якщо водій не є власником авто, можуть виникнути проблеми? Буду вдячний за пораду.
Олег, доброго дня. Потрібно зробити доручення на керування авто з дозволом виїзду за кордон. З таким дорученням вас наші прикордонники випустять. А якщо доручення буде ще перекладене на англійську мову, то при перевірці документів за кордоном у Вас теж не буде проблем.
Вдалої подорожі
Дякую за дуже корисну статтю, все детально. Супер. Всього найкращого.
Дякуємо за Ваш відгук))). Користуйтесь на здоров’я. Гарних подорожей!
Підскажіть, будь ласка, до українського посвідчення водія (ламінованого, як видавали з середини 90-х) зауважень не буде?
Віталій, добрий день. Якщо у посвідчення є переклад до зауважень не буде.
Євгеній доброго дня, підкажіть будь ласка,дитині 8 років, написано,що треба спеціальні утримуючі системи,чи буде достатньо бустера чи потрібно повноцінне автокрісло?
Ірина, доброго дня. Бустера буде достатньо. Гарної подорожі
Навесні 2019 року в Македонії, під час оренди автомобіля, я мав надати посвідчення водія саме міжнародного зразка (книжечкою, виготовляється в Сервісному центрі МВС за тиждень, коштує близько 30 грн), в інших країнах поліція не зупиняла, документи не перевіряла (т.т.т.).
https://hsc.gov.ua/index/poslugi/vidacha-posvidchennya-vodiya/vidacha-mizhnarodnogo-posvidchennya-vodiya/
Віктор, доброго дня. Дійсно, під час оренди авто можуть бути такі вимоги. Але якщо в”їзджаєте на своєму авто то посвідчення старого зразку теж діють.