Поділля – мальовничий край: пам’ятки, фортеці, цікаві місця, дороги. Звіт про подорож по Україні.

Поділля – мальовничий край: пам’ятки, фортеці, цікаві місця, дороги. Звіт про подорож по Україні.

Подорожі по Україні можуть бути яскравими і насиченими відкриттями. Поділля – мальовничий край з багатою історією, унікальними пам’ятками, красивою природою. Це була свого роду оригінальна поїздка. Але про все – по порядку.

Ми давно планували відвідати наших кумів та студентських друзів  у Вінниці, по дорозі побачити цікаві пам’тки, плюс нарешті побувати у фортеці Кам’янець-Подільського. Це була програма мінімум. Коли почали готуватись до мандрівки – виконувати «домашнє завдання», то виявили, що є багато чудових місць, де ми не бували і вони зовсім недалеко від нашого маршруту. У нас вийшов ось такий план подорожі: Буки – Вінниця – Летичів – Хотин – Кам’янець-Подільский – Сютківці – Меджибіж – Вінниця с. Стрижавка.

с. Шамраївка, Сквирський р-н.

Невелика зупинка для фото в с. Шамраївка. Можна було б просто проїхати це невеличке село. Але нас зацікавила церква, яку видно з дороги. Церкву Св. Спиридона Триміфунтського можна назвати «сестрою» Свято-Троїцької церкви в нашому рідному Богуславі. Обидві вони побудовані в один і той же час, в 1840-1860 роки, за наказом і заповітом графині Олександри Браницької, на честь якої створений і названий дендропарк в Білій Церкві. Графиня, мабуть, так сильно нагрішила, що вирішила звести на своїх землях 12 храмів, щоб спокутувати всі свої гріхи.

Читайте також: Богуслав. Індивідуальні екскурсії “Туристичне намисто Богуславщини”. Найцікавіші пам’ятки, легенди, місця сили.

Церква Св. Спиридона в Шамраївці.

шамраївка україна фото 1

Доречі, дівоче прізвище графині Браницької – Енгельгард. Вона була тіткою поміщика Павла Енгельгарда, у якого служив козачком Т. Шевченко. Про нашу поїздку по Шевченківських місцях читайте в цій статті:

= Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французька Шампань.

Кожне місце на нашому шляху вражало красою, історією, унікальністю.


Зміст


Ландшафтний парк в с. Буки. Київська область.

Наступним пунктом поїздки було село Буки, Київська обл. (Не плутати з тезкою в Черкаській області.) Чим цікаве місце? Читали, що якийсь мільйонер в Буках побудував щось оригінальне.  Село знаходиться в 12 км від нашого маршруту – вирішили заїхати і  подивитися на власні очі.

Як знайти парк Буки? При в’їзді з боку Білої Церкви в районний центр Сквира, відразу за автостанцією і біля пам’ятника вантажівці, є вказівник. Повертаєте і прямуєте до села. Вказівники на Буки ми зустрічали і раніше, але за порадами знайомих  поїхали через Сквиру.

Місцевий мільйонер-аграрій Іван Суслов на місці колишньої картонної фабрики побудував сімейний маєток, з розмахом і смаком. Це дало такий результат, що навіть з Києва організовують спеціальні туристичні маршрути, щоб побачити цю красу.

буки ландшафтний парк україна фото 1

буки ландшафтний парк україна фото 2

Храмовий комплекс й ландшафтний парк був побудований під керівництвом архітектора Юрія Бабича в 2000 році. За це він був відзначений Державною премією України з архітектури.

На території ландшафтного парку є різноманітні містки, статуетки, які виконують бажання, прогулянкові човни, щоб покататися на маленьких водоймах. У робочий день можна потрапити тільки на територію храму. Вхід на територію ландашафтного парку відкритий лише у вихідні до 17-00, екскурсія в Казкову Алею і приватний зоопарк тільки з екскурсоводом. Ціна 10 грн з людини, якщо група більше 10 чоловік. Якщо менше, то 100 грн з групи.

буки ландшафтний парк україна фото 3

буки ландшафтний парк україна фото 4

буки ландшафтний парк україна фото 5

Казкова алея.

буки ландшафтний парк україна фото 6

буки ландшафтний парк україна фото 7

буки ландшафтний парк україна фото 8

Приватний міні-зоопарк.

буки ландшафтний парк україна фото 9

буки ландшафтний парк україна фото 10

Скульптура жабки, що “давить”.))

буки ландшафтний парк україна фото 11

Навіть встановили тут старий фонтан з Майдану Незалежності.

буки ландшафтний парк україна фото 18

Час відвідування парку – 1,5 години, 20 хвилин з яких, ми очікували екскурсовода. Без нього відвідати Казкову Алею і приватний зоопарк не можна.

Мої враження: красиво, затишно, оригінально. Чудове місце для фотосесій. Але спеціально їхати в с.Буки все-таки не варто. Якщо ваш шлях лежить цим регіоном, то можна заїхати. Мені дуже не сподобався зоопарк. Тварини, особливо лев і ведмеді, живуть в тісних клітках. В літню спеку їм було дуже некомфортно.

Вінниця.

Вінницю сміливо можна назвати містом народження нашої сім’ї. Раніше ми з Оленою вчилися в місцевому педагогічному університеті ім. Коцюбинського. Там і познайомилися. Останній раз були у Вінниці 7 років тому. Улюблене місто нас приємно здивувало і ще більше закохало в себе.

путівник вінниця україна фото 1

путівник вінниця україна фото 2

путівник вінниця україна фото 2

Перетворення Вінниці мені нагадало ситуацію, коли старе житло відремонтували. І воно перетворилося в красиву, модернову і затишну квартиру. У Вінниці пропала зовнішня стовпова реклама, на зупинках є плани маршрутів всього міського транспорту, всі зупинки красиво підписані, їздять сучасні трамваї, отримані з Швейцарії. З’явилися гарні туристичні вказівники, милі скульптури і туристичні прогулянкові поїзда.

путівник вінниця україна фото 3

путівник вінниця україна фото 4

Сквер Козицького. На прогулянці великою і дружньою компанією))

путівник вінниця україна фото 5

Стара Водонапірна вежа.

путівник вінниця україна фото 6

 вінниця цікаві місця україна фото 1

Свято-Преображенський Кафедральний Собор.

 вінниця цікаві місця україна фото 2

Як завжди в наших поїздках є програма для дітей. Відвідали вінницький Музей Ретро техніки «Авто-мото-вело-фото-радіо».

Читайте також: Мегацікавий Музей Рахмі Коча в Стамбулі.

У Музеї ретро-техніки представлені перші телевізори, радіоприймачі, автомобілі Другої Світової війни. Вхід на нашу сім’ю – 60 грн. Музей з одного боку цікавий, з багатьма експонатами можна фотографуватися, залазити всередину (не в усі). З іншого боку – експонати не підписані, в приміщеннях пильно, душно і спекотно. Але діткам було цікаво. Тут же нам запропонували покататися по Вінниці на ретро-автомобілі всього за 50 грн. Але ми відмовилися)))

 вінниця цікаві місця україна фото 3

 вінниця цікаві місця україна фото 4

 вінниця цікаві місця україна фото 5

Ну і як бути в Вінниці і не подивитися на знамениті фонтани Roshen. Фонтани вражають. Різноманітна музика, стилі, гарні кольори. Шоу починається о 21-00 і триває одну годину. Глядачів дуже багато. Навіть з нашого міста є організовані поїздки, щоб подивитися фонтани. Тому місця потрібно займати заздалегідь.

 вінниця цікаві місця україна фото 6

 вінниця цікаві місця україна фото 7

 вінниця цікаві місця україна фото 8

Із радістю та ностальгією відвідали рідний університет, який теж дуже сильно змінився і сподобався своєю затишною територією.

Вінницький педагогічний університет ім. М. Коцюбинського.

 вінниця цікаві місця україна фото 9

 вінниця цікаві місця україна фото 10

 вінниця цікаві місця україна фото 12

Де зупинитися в Вінниці.

Забронювати готель чи квартиру можна за цим посиланням:

Більше акцій і пропозицій готелів Вінниці дивіться тут:


Booking.com

 

Вінниця, дякуємо за гостинність, ну а ми прямуємо далі.

До речі, знайшли чудовий транзитний готель по дорозі між Вінницею і Хмельницьким. Знаходиться у с. Дяківці, Вінницької області, між містами Літин і Летичів. Називається “Транзит”. Готель в українському стилі з приємним сервісом, безкоштовною парковкою під охороною і рестораном з смачною національною кухнею. Цікаво, що номери зовні виглядають як старовинна українська хата, а всередині – ось такі сучасні.

Чудовий варіант для ночівлі у дорозі! Забронювати готель Транзит можна за цим посиланням:

м Летичів, Хмельницька область

Далі наш шлях лежав у Хмельницьку та Чернівецьку області. По дорозі заїхали в містечко Летичів. Прямо над дорогою, в центрі міста, видно великий пам’ятник Устимові Кармалюку – Народному герою і ватажку селянського повстання 1813-1835 рр., поруч – Домініканський монастир. Тепер це Успенський костел, побудований в XVI-XVII ст. Я. Потоцьким. У ньому зберігається ікона Божої Матері – покровительки Поділля. На костелі є напис «Святиня», що означає «святе сховище».

Тут похований Устим Кармалюк. За пам’ятником – зубчаста кам’яна вежа – це те, що залишилося від колись величного Летичівського замку.

летичів устим кармалюк україна фото 1

летичів устим кармалюк україна фото 2

У монастирі проходила служба, тому фотографій немає. (З етичних міркувань не фотографували).

Далі у нас за планом Хотин і Кам’янець. Ми довго розмірковували, в якому порядку їх відвідати. Поставили за мету побувати в них за один день. Спочатку був Хотин. Йому виділили дві години, а решту часу до закінчення дня і сил ми присвятили Кам’янець-Польському. Якби зробили навпаки, то можливо Хотин взагалі б не побачили. А так у нас залишилася приємна недомовленість в Кам’янці, куди ми ще обов’язково повернемося.

Хотин, Чернівецька область.

Ну ось і Хотин. Тут ми відвідали тільки Хотинську фортецю. Приїхали рано, на стоянці були четвертими. Поруч з нами припаркувалася туристична група з Німеччини. Потім їх час від часу зустрічали. Хотинська фортеця приблизно 25 років тому ще заростала бур’яном. Була без охорони держави. А зараз ось приймає туристів. Це дуже добре. Замок Хотин сподобався – мовчазний, величний і тихий.

хотин фортеця україна фото 1

У замку знімалося багато історичних фільмів, в тому числі кілька частин Мушкетерів.

хотин фортеця україна фото 2

хотин фортеця україна фото 3

Експозиція зброї для взяття фортець представлена в підвалах Хотинської фотреці.

хотин фортеця україна фото 4

Мимоволі порівнюємо архітектуру і атмосферу Хотинської фортеці з замками, в яких ми побували. Наприклад, з Акерманською фортецею в Білгороді-Дністровському або з замком Хоенверфен в Австрії.

Читайте: Замок Хоенверфен, Ліхтенштейнська ущелина і Зальцбург.

Двір Хотинської фортеці.

хотин фортеця україна фото 5

Головні ворота.

хотин фортеця україна фото 6

хотин фортеця україна фото 7

Навколо Хотинського замку багато простору, є де погуляти. Фото з сусіднього  пагорбу.

хотин фортеця україна фото 8

А Дністер трохи обмілів у літню спеку.

хотин фортеця україна фото 9

Хотинська фортеця варта того, щоб спеціально заїжджати. Тим більше, що вона розміщена зовсім недалеко від таких цікавих туристичних місць як Чернівці  70 км) і Кам’янець-Подільський (35 км).

Кам’янець-Подільський.

На це місто ми покладали великі надії. І не помилилися. Дуже затишна і приваблива історична частина. Це Старе місто і фортеця. Все красиво відреставровано, їздять екскурсійні поїзди, відкриті оригінальні кафе. Біля Ратуші на площі Польський Ринок нас зустрів пам’ятник  туристу.

камянець подільський путівник україна фото 1

А далі ми занурювалися в історію Старої фортеці Кам’янець-Подільського – погуляли по замку із задоволенням. Побували в таємному проході всередині стіни, піднімалися по крутих сходинках на вежі і спускалися до криниць. Фортеця дуже сподобалася.

камянець подільський путівник україна фото 2

Двір Старої фортеці.

камянець подільський путівник україна фото 3

камянець подільський путівник україна фото 4

камянець подільський путівник україна фото 5

камянець подільський путівник україна фото 6

На одній з веж побачили табличку, що тут колись був в ув’язненні Устим Кармалюк, могила якого знаходиться в замку Летичева. (Ми проїжджали його вчора і написали про це в статті вище)

камянець подільський путівник україна фото 7

Новий замок.

камянець подільський путівник україна фото 8

камянець-подільський путівник україна фото 9

Далі нас чекала не менш цікаве прогулянка Старим Кам’янцем. Мене дуже радують і розчулюють міста, які розвиваються, особливо в туристичному плані. Де з’являються туристичні маленькі поїзди, туристичні маршрути, реставруються будівлі, зберігається старовинний колорит і автентична міська атмосфера.

камянець подільський путівник україна фото 10

foto by Anna Puzatko

Серед таких міст – Львів, Вінниця, а тепер в наш список потрапив і Кам’янець-Подільський. Молодці! Адже ми повинні розуміти, що туризм, при правильній організації, приносить багато грошей в місцеву казну.

Читайте також:  Львів за один день. Аромат кави, шоколаду і чарівності.

Ми пішли гуляти по Старому місту. Якщо у Львові нас тягнуло на дахи)), то в Кам’янці навпаки – в підвали))) ЦІкаво, раніше щоб потрапити до сусіда в гості, не потрібно було виходити на вулицю. Досить було спуститься в підвал, а там були двері до сусіда. Так можна було пройти всЕ місто під землею.

Ми не стали порушувати нашу сімейну туристичну традицію і відвідали оригінальне затишне кафе. У Кам’янці це «Кава від поліцмайстера». І знову ж таки, один із залів знаходиться в підвалі.

кам"янець подільський путівник україна фото 15

кам"янець подільський путівник україна фото 16

Визначна пам’ятка Кам’янець-Подільського – Собор Петра і Павла.

кам"янець-подільський путівник україна фото 17

Унікальність цього собору в тому, що це єдине в світі поєднання в архітектурі ісламського і православного церковного світу. В одному храмі – ісламска мечеть і католицький собор.

кам"янець подільський путівник україна фото 18

кам"янець подільський путівник україна фото 19

кам"янець подільський путівник україна фото 20

Мене завжди вражала майстерність скульпторів, коли вони з цілого каменю робили статуї, які здаються живими. Такий шедевр ми побачили і в Кам’янці.

Надгробний пам’ятник “Лаурі”.

кам"янець-подільський путівник україна фото 21

Мене вражає, як з каменя можна зробити так, щоб було видно складки на покривалі, зморшки на обличчі. Робота майстра Бродського стала такою відомою, що його попросили створити схожу роботу, але в Італії. Якщо побачите в Італії цю скульпутуру, то знайте- це копія «Лаури». Перша робота в Україні.

Знайдіть декілька відмінностей))) Італійська “Лаура”.

Дуже затишний двір Петропавлівського собору.

кам"янець подільський путівник україна фото 22

кам"янець подільський путівник україна фото 23

Потім ще трохи пройшлись містом.

кам"янець подільський путівник україна фото 24

кам"янець подільський путівник україна фото 25

Іноді навіть не вірилося, що ми в Україні.

кам"янець подільський путівник україна фото 26

кам"янець подільський путівник україна фото 27

У нас в планах було катання на тарзанці над глибоким Смотрицьким каньйоном. Але настав момент, коли дочка пошкодувала що вона худенька))) Виявляється, що якщо вага менше 50 кг, то є загроза застрягти, висячи в повітрі посеред каньйону. Перспектива не дуже приваблива, тому від катання відмовились)))

кам"янець подільський путівник україна фото 28

Побачили знаменитий тротуар-вишиванку.

кам"янець подільський путівник україна фото 29

Ще є перехрестя-вишиванка, але це наступного разу. Сили нас покинули та й час закінчувався. Ми багато не побачили: хотілось би ще прогулятися по долині, внизу каньйону, або прекрасним парком з озером, білим і чорним лебедем в ньому, роздивитись старовинні собори. В околицях Кам’янець-Подільского є найдовша печера України (с. Кривче) і найвищий міст України (Стрімка Лань – Висота 70 м. Ми його проїжджали по дорозі на Хотин і назад).

І не дивно, що ми не встигли все подивитися, адже Кам’янець-Подільський, за кількістю історичних пам’яток, займає в Україні третє місце, після Києва та Львова. А цих пам’яток більше 200.

Читайте: Львів за один день. Аромат кави, шоколаду й чарівності.

Кам’янець я рекомендую для спеціального відвідування. Тим більше він вдало розташований на шляху до Чернівців або Карпат. Спасибі Кам’янець і до зустрічі)). Детальніше про відвідування Кам’янець-Подільського ми написали цю статтю:

= Кам’янець-Подільський – місто сонця. Що подивитися за один день. Пам’ятки, історія, екскурсії, готелі.

Де зупинитися в Кам’янці-Подільському.

Забронювати готель чи квартиру можна за цим посиланням:

Більше акцій і пропозицій готелів Кам’янець-Подільського дивіться тут:

Booking.com

 

Далі нас чекала дорога додому і ще кілька цікавих місць на зворотньому шляху.

с. Сутківці, Хмельницька область

Відвідали село Сутківці. До нього їхати не далеко від Кам’янця. На шляху між Ярмолинцями та Хмельницьким є вказівник, від траси всього 5-6 км.

Головна визначна пам’ятка села – Покровська церква-фортеця XIV століття. А також руїни вежі, які залишилися від середньовічного Суткiвецкого замку.

сутківці україна фото 1

Чим унікальна ця Покровська церква-фортеця. Вона єдина в правобережній Україні церква-донжон, в якій об’єднано в одну споруду оборонна вежа і храм. Схоже спорудження є аж у Франції.

сутківці україна фото 2

Доречі, макет цієї Покровської церкви встановлений в Парку мініатюр фортифікаційних споруд України у Львові.

Про це читайте тут:  Парк мініатюр – маловідома пам’ятка Львова. А також Палац Потоцьких і Музей мистецтва давньої книги.

Недалеко- оглядовий майданчик, правда зараз він дуже брудний)) Знайти просто- від Покровської церкви пройти за пам’ятником і будівлею місцевої сільради. Звідси відкривається вид на вцілілу вежу колишнього замку роду Сутківецких.

сутківці україна фото 4

сутківці україна фото 5

Більше про Сутківці і легенди його визначних пам’яток читайте в цій статті:

===Сутківці. Унікальна церква-фортеця і руїни замку.

Далі у нас в планах було відвідування замку Меджибіж.

с. Меджибіж, Хмельницька область.

Меджибізький Замок знаходиться недалеко від траси Хмельницький – Вінниця. Від дороги їхати приблизно 7-8 км. Такий вид на Меджибізьку фортецю відкривається з моста.

меджибіж замок україна фото 1

Цей замок на відміну від попередніх, в сумному стані. Йому ще належить пройти шлях від реставрації до хорошого туристичного сервісу.

меджибіж замок україна фото 2

меджибіж замок україна фото 3

меджибіж замок україна фото 5

меджибіж фортеця україна фото 1

Повним ходом йде реставрація. Багато в чому допомагають волонтери. Тільки церкву відновлюють професійні реставратори і будівельники. Головна церква у дворі фортеці майже відреставрована.

меджибіж фортеця україна фото 2

Фортеця знаменита фестивалем історичої реконструкції «Стародавній Меджибіж». Якраз йшли підготовчі роботи до свята. Анонс про «Стародавній Меджибіж» ми писали в нашій щомісячній добірці фестивалів.

Читайте:  12 найцікавіших фестивалів серпня в Україні

Є надія, що цей замок скоро теж буде гарним.

меджибіж фортеця україна фото 4

На території Меджибіжського замку є два музеї. Один з них Пам’яті жертв голодомору. Дуже важка обстановка в ньому, за допомогою художніх засобів точно і емоційно показано  всю трагедію геноциду українського народу.

меджибіж фортеця україна фото 6

меджибіж фортеця україна фото 7

Також є можливість піднятися на найвищу вцілілу вежу замку, з якої відкривається вид на навколишню природу, на двір замку і руїни костелу Св. Трійці 1632 р. Сходинки досить круті.

меджибіж фортеця україна фото 8

меджибіж фортеця україна фото 9

меджибіж фортеця україна фото 10

У замок варто заїжджати, працює в усі дні, крім понеділка.

 Вінниця. Ставка Гітлера – Вервольф

Останнім пунктом нашої туристичної програми було село Стрижавка під Вінницею, тут у Другу світову війну була ставка Гітлера – Вервольф. Тепер на цьому місці – Історико меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму.

ставка гітлера вервольф україна фото 1

Було цікаво оглянути місце, де Гітлер з осені 1941 по весну 1942 р ціною тисяч життів військовополонених і в’язнів побудував свою ставку «Вервольф». Ставка пропрацювала 2 роки. При відступі фашистські війська підірвали територію. Вражає товщина уцілілих після вибуху стін, величезна територія і план всієї ставки. Але варто сказати що на душі важко, коли там перебуваєш.

ставка гітлера вервольф україна фото 2

ставка гітлера вервольф україна фото 3

ставка гітлера вервольф україна фото 4

Поруч відкрито військово – патріотичний музей – Виставка зброї та техніки. Музей створений ентузіастами з елементами інтерактиву, тобто можна багато експонатів потримати в руках.

Але ми в нього не заходили, так як вже не було часу і щось схоже бачили в цікавому музеї хутора Шампань, під час нашої поїздки на батьківщину Тараса Шевченка.

Читайте:  Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французька Шампань.

На цьому наша подорож закінчилася. Після поїздки по Поділлю ми поповнили нашу домашню туристичну колекцію: магнітики – на холодильник, а тарілочки- на стіну.

Що хотілося ще сказати. В останній день ми проїхали майже 400 км. Так сильно я ще ніколи не втомлювався. Навіть коли долав шлях до Одеси (приблизно 450 км) або від Богуслава до Сколе Львівська обл. (750 км.) А про довгі переїзди  на європейських маршрутах я вже мовчу.

Читайте: Відпочинок в Карпатах. Місто Сколе: пам’ятки, готелі, легенди, фото.

Напевно все через відсутність сервісу на дорозі і погану якість самої дороги. Дуже не вистачає місць для відпочинку, так щоб зупиниться, сісти за стіл під тінню дерев і відпочити. Якість дороги залишає бажати кращого. Найгірші дороги – в Житомирській обл. Було цікаво спостерігати різку різницю в якості траси на кордонах областей. Відразу дорога ставала гірше або краще. Найкраща ділянка – це Комсомольськ-Вінниця, а окружна Калинівки – це вищий клас.

Таке ідеальне покриття зустрічав в Угорщині і в Австрії. Ось статті на тему доріг в цих країнах:

= На машині до Австрії. Відгуки, дороги, комплектація авто, ПДР, оплата доріг, ціни на бензин, паркування, маршрути.

= На машині в Угорщину. Оплата доріг, правила дорожнього руху, комплектація авто.

Одна справа – включити п’яту передачу і їхати, зупиняючись тільки для відпочинку. І зовсім інша справа, коли весь час потрібно або гальмувати перед ямою, або об’їзжати її, прискорюватися для обгону або повільно їхати за старою вантажівкою. І тому, коли покидали сили, доводилося просто зупинятися на узбіччі і трошки відпочивати. А папараці не сплять))) поки я відпочиваю)))

Ось такою була наша подорож Поділлям. Вона вперше відбулася відразу по багатьом містам України та її другорядним дорогам.

Всім дякую за увагу. Бажаю нових яскравих подорожей!

 

Читайте також:

Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.

= Музей історії Богуславщини або Захоплююча Подорож у Часі

= Україна: відпочинок в Карпатах, Славське. Містичний Підгорецький замок.На машині по Європі. частина 7

= Корсунь-Шевченківський – самобутнє місто над Россю

= Чернігів – путівник. Козелець, Седнів, Батурин. Маршрут мандрівки на вихідні.

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....