Ось і закінчилась наша чергова самостійна подорож на авто по Європі. За два тижні проїхали 4600 км, 5 країн відвідали – три з них для нас нові: Україна, Угорщина, Словаччина, Чехія, Німеччина. Зробили 2800 фото – буде що згадати і вам розповісти))). Презентуємо наш звіт про подорож на машині по Європі . У ньому – маршрут по Європі, цікаві пам’ятки, унікальна природа, фото, відгуки, готелі, нові відкриття і яскраві враження. Подорожі для нас – це також можливість показати світ нашим дітям, подивитися, як живуть люди в інших країнах, отримати цінний досвід, взяти для себе найкорисніше. А ще в поїздці виконувалися наші мрії! Нехай маленькі, але це дуже прекрасно!
Маршрут нашої автоподорожі по Європі.
Країни: Україна- Угорщина- Словаччина – Чехія- Німеччина.
Богуслав- Львів- Сколе – Мукачево- Берегово – КПП Лужанка – Будапешт – Леденце- Прага – Дрезден – Морицбург – Майсен – Пірна -Саксонська Швейцарія – Чеська Швейцарія – Дечин – Братислава – Балатонсемеш (відпочинок на озері Балатон) – Егер – КПП Лужанка – Славське – Богуслав.
Карта маршруту нашої поїздки на машині по Європі.
Публікуємо звіт про поїздку на машині по Європі частинами, адже інформації у нас багато (є чим поділитися)) і так вам зручніше читати.
Частина 1. Україна: Сколе, замок Паланок, Берегове.
Де зупинитися по дорозі в Угорщину.
Наш туристичний досвід виробив систему – на шляху до Угорщини зупиняємося в містечку Сколе Львівської області. Хоча маршрут до Будапешта в Сколе не ділиться порівну, але до Сколе приїжджаємо повними сил і на наступний день в Будапешт прибуваємо не пізно.
Цього разу ми зупинилися в Сколе в апартаментах Art d’ECO. Бронювали заздалегідь на букінгу. Що можна сказати, дуже все сподобалося. Господар Любомир привітно зустрів. Розповів де і що знаходиться, навіть запропонував допомогу, якщо не впораємося.
Апартаменти – квартира-студія з кухнею. Затишні, з ароматом дерева та з усім необхідним для приємного відпочинку. Ми вчотирьох добре розмістилися. Рекомендуємо.
За окрему плату в апартаментах надається сніданок. Але ми планували виїхати рано вранці і попросили тільки вечерю в день приїзду – щось з місцевої кухні. Меню з Любомиром погодили по телефону заздалегідь. І господарі люб’язно виконали наше бажання.
Грибна юшка і книдлі були прекрасні. Дуже смачно і багато))) Карпатський чай на травах зняв втому з дороги. І ми вирушили знайомитися зі Сколе.
Перед кожною мандрівкою народжуються мрії. І ось одна мрія не здійснилася в минулій поїздці в Угорщину і Австрію. Це погуляти вздовж карпатської гірської річки і намочити ноги в галасливому швидкому потоці. І ось – збулося! За рекомендаціями Любомира ми пішли гуляти по місту Сколе, до знайшли спуск до річки Опір.
Сколе
Ось таким ми побачили старовинний, овіяний легендами, Сколе.
Детальніше про Сколе читайте тут:
=== Відпочинок в Карпатах. Місто Сколе: пам’ятки, готелі, легенди
Вуличка поруч з центральною площею – Майданом Незалежності.
Фасад районної бібліотеки.
З ними межують старовинні будинки традиційної місцевої архітектури.
У Сколе збереглася унікальна старовинна бойківська дерев’яна церква 16 століття – Храм Святого великомученика Пантелеймона. Поруч – дерев’яна дзвіниця Церкви Святої Параски, 1760 року. На жаль, всередину ми не потрапили. Увечері церква вже була зачинена
Навпроти старовинної церкви – знак, встановлений на честь 600-річчя Сколе
Ми пройшли через містечко Сколе і біля автомобільного моста спустилися до гучної гірської річки Опір.
А ось тепер моя мрія здійснилася)))
Навколо дивовижна краса, повітря чисте, дихається легко і приємно.
Люблю ранок в Карпатах, коли туман приховує вершини гір. В дорозі сьогодні нас супроводжує дощ.
Замок Паланок
Повз середньовічного Мукачівського замку в минулих подорожах ми проїжджали транзитом три рази. У цю поїздку твердо вирішили – потрібно обов’язково відвідати. На авто, слідуючи вказівниками, по крутій вузькій вуличці піднялися прямо до замку.
Детальніше про замок Паланок читайте в цій статті:
=== Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото
О 10 ранку на парковці біля воріт ще були вільні місця. Чудово, що приїхали вранці – туристів мало. А до 11 ранку замок вже щосили заповнювали організовані екскурсії.
Час роботи: з 9-00 до 18-00. Вихідний – понеділок. Купили квитки. Нам незвично, що немає сімейного квитка (загальноєвропейська практика). Але з огляду на вартість відвідування, нічого страшного. Хоча з іншого боку нам було би приємно, якби заплатили не 70 грн за 4-х, а, наприклад, 55 грн)))
Вартість відвідування замку у 2016 році була така:
Замок сам невеликий, затишний, доглянутий. Біля підніжжя здавалося, що він величезний)) Є тут виставки, музеї, сувенірні магазинчики, ресторани, кав’ярні, винний дегустаційний зал закарпатської марки “Чизай”.
Мені цікаво уявляти, як люди тоді жили і будували ці замки на такій висоті. Зараз до воріт можна легко піднятися по дорозі на машині або пішки. Цю дорогу проклали в 18 столітті, а в давні часи до замку вела тільки крута стежка. Це була потужна неприступна фортифікаційна споруда.
Біля воріт замку.
Стародавні стіни Високого замку. Зліва – замкова Ратуша з годинником
Ось поповнив свою колекцію фото з гарматами, розпочату на Мальті)))
Пам’ятник литовському князю Федору Корятовичу – засновнику замку Паланок. На фото навіть здалеку видно блиск на лівій руці пам’ятника. Так “сяє” натертий туристами вказівний палець засновника замка – черговий атракціон із загадуванням бажань.
Про легендарних братів Корятовичів, зведених ними фортецях Кам’янець, Меджибіж, Бакота, Вінниця ми писали в ціх статтях:
Двір Верхнього замку з князівськими палатами і колодязем, 85 м. глибиною.
Внизу – місто Мукачеве.
У триповерховому палаці Верхнього замку жили власники зі свитою. Затишно прогулюватися по таким балконах з арками.
Каплиця Мукачівського замку
У княжих палатах зараз музей. Обладнаний сучасними гаджетами з інформацією про замок Паланок.
Замок Паланок – місце героїчних і романтичних подій. Найяскравіша – це історія про кохання, вірності, прагненні до свободи – історія про княгиню Ілону Зріні та її сина – князя Ференца II Ракоці.
Детальніше про це читайте тут: Мукачівський замок «Паланок»: як дістатися, історія, легенди, фото.
Це національні герої Угорщини. В їх честь в замку Паланок в 2006 р Товариством угорської культури Закарпаття встановлено пам’ятник.
Пам’ятник Ілоні Зріні та Ференцу II Ракоці на бастіоні Верхнього замку.
Здалеку видно на стінах Мукачівського замку скульптуру хижого птаха. Це легендарний міфологічний птах Турул – символ історії Угорщини, сили і могутності країни. Легенда про Турул пов’язана і з ім’ям Ференца II Ракоці, сина княгині Ілони Зріні.
Цікаво прочитати: Чим знаменита Угорщина. 25 цікавих фактів, гастрономічних і туристичних відкриттів.
Берегове. Музей-магазин “Чизай”
Далі нас чекав кордон. Ми завжди його проходимо в Берегово. Чому не Чоп? У Берегово, перехід Лужанка, більш затишний, компактний, дорога до нього красивіша. Ось історично так склалося.
По дорозі ще відвідали виробництво закарпатського вина Чизай в м. Берегове. Цікаве місце.
Біля магазину створено Музей виноробства .В експозиції – інструменти і пристосування, за допомогою яких роблять вино.
Купили вина як гостинець. Олена продегустувала фірмове вино “Троянда Карпат”. Дізналися, що вино Чизай можна замовляти через інтернет. При замовленні трьох пляшок вина доставка по всій Україні безкоштовна.
Кордон пройшли не швидко, за дві години. Була дрібна неприємна історія. Ми не до кінця вивчили одне питання. Я чесно угорському митнику зізнався, що везу два блоки цигарок. А виявляється, що можна по 2 пачки на дорослу людину. (Тільки літаком один блок). Разом нам можна тільки 6 пачок. Всякими вмовляннями вдалося врятувати 1 блок, другий довелося віддати пішому туристу, який йшов в Україну. Він був приємно здивований такому бонусу)))
І ось ми в Угорщині. Сплатили угорські дороги і продовжили нашу сімейну подорож.
Що потрібно знати всім, хто їде на машині в Угорщину, читайте в цій статті:
Продовження нашого звіту – “На машині по Європі Частина 2 – Чехія, Прага“.
Яскравих вам подорожей!
Читайте також:
===Містичний Підгорецький замок.
=== Львів за один день. Аромат кави, шоколаду й чарівності.
=== 20 найкращих апартаментів і квартир в центрі Львова
===Львів та замок Сент Міклош. Звіт про подорож до Хорватії. Частина 1.
=== Сколе, Виноградів, Маріапоч, Будапешт. Звіт про подорож на машині до Італії. Частина 1.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.