Володарка – історичне містечко над річкою Рось. Але сьогодні туристи їдуть сюди насамперед подивитись сучасні парки. Алея Закоханих і “Острів Сакури” з’явились у селищі в липні і травні 2019 року. Обидва парки збудовані меценатами. Острів Сакури став популярною туристичною локацією. Сюди приїжджають гості з різних куточків України. Як дістатись до парку? Що можна побачити? Яка вартість квитка і графік роботи? Ділимось враженнями в цій статті.
Володарка знаходиться в Київський області, в 140 км від Києва, в 35 км від Білої Церкви, в 20 км від траси Е95. Це тисячолітнє місто. Давня назва селища – Володарев. Заснував місто Ярослав Мудрий у 1032 році як фортецю Пороської оборонної лінії. Князь збудував на річці Рось цілу мережу захисних укріплень, що оберігали кордони Київської Русі. Серед цих міст – фортець були Юріїв (Біла Церква), Богуславль (Богуслав), Корсунь (Корсунь-Шевченківський). Популярні серед туристів місця Володарки – це Алея Закоханих і Парк “Острів Сакури”.
Алея Закоханих.
Алея Закоханих – затишне місце з оригінальними лавочками. Знаходиться на дамбі, над річкою Рось, на вулиці Коцюбинського. Знайти просто – при в’їзді у Володарку з боку траси Е95, ліворуч від дороги Р18. Поруч височіє новозбудована церква. Вхід в алею вільний.
Алея веде до мальовничого Володарського водосховища.
Завершується ось такою цікавою “пташиною” скульптурою.
Алея Закоханих – гарне місце для романтичної прогулянки і фотосесії.
Мальовниче місце, цікаві лавочки, приємне спілкування дарують чудовий настрій.
Алея Закоханих у Володарці – яскравий приклад того, як прості речі можуть приносити приємні емоції.
Парк Острів Сакури.
Парк “Острів Сакури”розташований на штучному острові посеред річки Рось. Це приватний парк. Його заснував місцевий підприємець. (так само як відомий парк у Буках.) Будувався Острів Сакури 4 роки. На території висаджено понад 3,5 тисячі рослин, встановлені альтанки, лавки, скульптури, фонтани, ґроти, великий дитячий майданчик, міні-зоопарк. Відкритий у травні 2019 року.
Парк швидко став популярним туристичним місцем. У вихідні тут завжди багато людей. Ми відвідали парк у суботу зранку. Парковка була заставлена туристичними автобусами, машинами. Сподобалось, що разом з парком облаштована й туристична інфраструктура: вказівники по дорозі до парку, парковка, туалети, сувенірна лавка, каса, кафе з напоями і легким перекусом, столики для пікніків, інформаційні таблиці, дитячий майданчик. Тож туристу тут комфортно.
Вхід у “Парк Сакури” платний. Квиток коштує 100 грн, для школярів і студентів – 50 грн, діти до 6 років і пенсіонери – безкоштовно. Парк відкрито з вівторка по неділю з 10-00 до 19-00. Понеділок – вихідний.
Актуальну інформацію можна дізнатись по телефону: +38 (097) 591 51 85 .
Парк “Острів Сакури” має романтичну східну назву. Сакура – один із символів Японії, “країни сонця, що сходить”. Навесні, коли розквітає японська вишня, японці святкують “ханамі”. Це традиційне свято милування квітами. Під сакурами у парках збираються на пікнік цілі родини. Кажуть, якщо у саке впаде з дерева пелюстка сакури, то цілий рік людина буде здорова і щаслива. Цікаво побувати на Острові Сакури навесні, коли все цвіте, а поки що восени парк прикрашає штучна рожева сакура.
Здалеку всюди видно вигнуті догори японські ворота “торії”, традиційні містки і сади.
Хризантеми – ще один важливий символ Японії. Ця квітка з 16-пелюстками є офіційною емблемою японської імператорської родини і гербом країни. Хризантему здавна прикріпляли на одяг і носили як оберіг. Жовтень японці називають “місяцем хризантем”.
Японський сад доглянутий, ошатний. Між камінням протікають струмочки, через які перекинуті маленькі декоративні мости. Приємне місце для прогулянки.
У центрі парку височіє пагода. На сходах до альтанки-пагоди ми і козаки)). Якщо хочете світлини без туристів ( але з козаками))), то варто приїхати в парк у будні.
Вид з альтанки-пагоди.
Під альтанкою знаходиться Ґрот з фонтаном.
Парк прикрашає водоспад із ставочком, у якому росте латаття.
Тут можна побачити скульптури доісторичних азійських слонів Наумана. Залишки цього зниклого виду знайшов у XIX столітті на території Японії німецький вчений Генріх Науман. На його честь і назвали вид.
Раптом у японському парку нам зустрілись: Древня Греція, Пантікапей.
Морське біблійне чудовисько Левіафан.
Поруч з маленьким японським Садом каменів – копія корабля “Санта Марія”, на якому Христофор Колумб відкрив Америку.
Як казала моя вчителька танців: “Хто в ліс, хто по дрова”. У японському парку створили неочіковано “нові” елементи для східного стилю. Але варто подивитись на радісні обличчя людей навколо. Їм подобається – і це головне! Парк красивий, доглянутий, квітучий, з гарними фотозонами. Приємне місце для прогулянки.
Найвеселіше тут дітям. Острів Сакури – чудовий парк для відпочинку з малечою. Для них збудований великий цікавий ігровий майданчик.
У Парку є міні-зоопарк. У ньому живуть лебеді, качки, більше 30 видів різних птахів, кози, олені, лемури, дикобрази, лами. Тож на Острові Сакури буде цікаво дорослим і дітям.
Як доїхати до Острова Сакури і Алеї Закоханих.
Зручніше і швидше їхати на машині до Володарки з траси Е95 Київ-Одеса. Дорога у нормальному стані. Автобуси регулярно курсують до Володарки з Києва та Білої Церкви. З центру Володарки до Острова Сакури ведуть вказівники, тож знайти парк просто. Алея Закоханих (Р17 на мапі) і Острів Сакури на карті Володарки:
У Володарку варто заїхати для неспішної прогулянки красивими місцями. Алея Закоханих на дамбі, Парк Острів Сакури на річці Рось створені для комфортного сімейного відпочинку. Це може бути частина маршруту вихідного дня, адже поруч є ще багато цікавих місць. Одне з них – церква у Пархомівці.
Читайте: Пархомівка. Церква Покрови Пресвятої Богородиці.
Яскравих Вам подорожей!
До речі, готелі в мандрівках по Україні ми бронюємо на цьому сайті. Найближче місто до Володарки з хорошим вибором готелів на різний смак і бюджет, з цікавими пам’ятками – це Біла Церква.
Читайте також – куди поїхати в Україні:
= Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.
= Богуслав. Індивідуальні екскурсії “Туристичне намисто Богуславщини”. Найцікавіші пам’ятки, легенди.
=Стеблів – Батьківщина І.С. Нечуй-Левицького.
=Буцький каньйон – справжнє диво природи.
=Поїздка одного дня. Батьківщина Тараса Шевченка і зовсім не французська Шампань
Добрий день! Підкажіть будь-ласка звідки в Києві їдуть автобуси в Володарку?
Добрий день! У Володарку ходять маршрути і автобуси з автовокзалу Південний, ст. м Іподром, автовокзалу Полісся. Яскравих подорожей!