Зальцбург – федеральна земля на заході Австрії. Тут неймовірно мальовнича природа, гори, озера, ущелини, водоспади, соляні печери, стародавні замки, колоритні міста та села. Її столиця Зальцбург – місто Моцарта, класичної музики, бароко, театрів, фестивалів. Всього в 40 км від нього, біля міста Верфен, на холмі височіє давня фортеця Хоенверфен. Недалеко – найглибша та найдовша в Альпах Ліхтенштейнска ущелина.
Маршрут цього дня подорожі по Австрії був насиченим і цікавим: ми милувались околицями з високих стін древнього замку, з захопленням дивились на шоу хижих птахів, спускались на дно глибокої ущелини, побували в музеї авто- та авіа- техніки Ред Бул, відкривали для себе місто бароко та музики Зальцбург.
Продовжую розповідь про нашу захоплюючу подорож по Угорщині і Австрії “По дорозі з хмарами”. Частина 5 “. Днем раніше ми були тут:
=== Австрія, Каринтія. Заксенбург, Хайлігенблут, озеро Вайсензее
Увечері напередодні зателефонували до Філіпа (наступний наш «каучсерфер», у якого ми повинні були зупинитися під Зальцбргом), і домовилися про завтрашню ночівлю на одну ніч. Адресу на слух ми не зрозуміли, і попросили, щоб він її нам вислав або на пошту, або через сайт.
Дізнайтесь про каучсерфинг та кому він підійде в нашій статті:
Завтра ми виїжджали в сторону Зальцбурга. Спочатку ми планували проїхатися по високогірній альпійській панорамній дорозі Гросглокнер, потім піднятися в замок Хоенверфен, далі пройти вздовж бурхливої річки по дну глибокої Ліхтенштейнської ущелини. Але Ґросґлокнер відпав через погодні причини, тому ми виїхали не так рано. Вийшов ось такий маршрут на 270 км.
Хоенверфен
Першою зупинкою у нас став Хоенверфен, середньовічна фортеця біля міста Верфен. Вранці ми перевірили пошту і не побачили адреси від Філіпа. Закрили будинок в Заксенбурзі і залишили ключі там, де нам сказала гостинна Мікаела. Ми поїхали, написавши їй записку з подякою.
Продовжуємо захоплюватися дорогою. І знову на думку спадає милий мультик «По дорозі з хмарами».
По дорозі А 10 між Заксенбургом і Верфеном проїжджали платні тунелі, довжина одного більше 5 км, іншого більше 6 км. Ціна 10 євро за обидва тунелі. Прикольно в такому тунелі їхати.
По дорозі побачили вказівник на австрійське містечко Мальта. За цим містечком є напрочуд гарне високогірне шосе Maltatal. З чудовими водоспадами, колоритними тунелями, високою греблею. Цікаво було б побувати тут. Особливо після того, як ми з’їздили в країну Мальту, що в Середземному морі)))Читайте про це тут:
= Дивовижна Мальта. День 1.Блакитний Грот, село Марсашлокк та загадкові мегалітичні храми.
Але маршрут вже складено, та й дощова погода не сприяє такій екскурсії. Проїжджаємо повз, озираючись на вказівник і зітхаючи))
Замок Хоенверфен
Ось перша наша зупинка – Замок Хоенверфен. Йому вже більше 900 років. Височіє на 150 – метровій скелі. Спочатку це було потужне дерев’яне укріплення. У 15-16 століттях тут побудували кам’яну фортецю. Вона вважалася однією з найбільш неприступних, але кілька разів все ж піддалася ворогам. Зруйнували фортецю селяни під час бунту в 16 столітті, потім самі ж і відновлювали, Наполеон захопив, але не став руйнувати замок, просто пограбував.
У 17-18 століттях тут була в’язниця, потім королівська резиденція і мисливський замок ерцгерцога Євгена. Після пожежі 1931 р і до 1987 р відбудована фортеця Хоенверфен, як державна власність, була навчальним центром поліції Австрії. Зараз тут цікавий музей з єдиною в країні експозицією, присвяченою соколиного полювання, проводяться шоу – птахів, фестивалі, концерти.
Прибули екстремально – за 5 хвилин до початку екскурсії. Біля підніжжя замку – безкоштовна парковка. Перша екскурсія по внутрішніх приміщенях фортеці Хоенверфен починається о 10-00. У внутрішні приміщення замку- зали, капличку, темницю, на вежу – можна попасти тільки з екскурсією. Вона триває біля години, є аудіогід. Початок екскурсій о 10,12, 13, 14, 16 години , а з липня по серпень з 10-00 до 18-00. Піднялися на ліфті. Є також можливість потрапити в замок пішки, квиток буде дешевше. Сімейний квиток з ліфтом нам обійшовся в 33 євро. У вартість квитка входять: відвідування фортеці, екскурсія внутрішніми приміщеннями, аудіогід, шоу птахів, всі музеї та експозиції на території. Діючі ціни дивіться на сайті замку – http://www.salzburg-burgen.at/en/werfen/besucherinfo/preise-oeffnungszeiten/index.htm
Чим ще цікавий Хоенверфен. Тут проводять шоу хижих птахів. З березня по листопад – двічі на день: об 11-15 і 15-15, з липня по серпень 3 рази на день: 11-15, 14-15, 16-30.
Екскурсовод в колоритному старовинному костюмі видав нам аудіогіди (є російська мова). Протягом всієї програми ми слухали захоплюючу історію замку. У маршруті екскурсії спочатку була маленька замкова каплиця, потім різні зали, камери тортур, темниця, вежа дзіниці, урочисті палати.
Внутрішній двір.
Всередині фортеці Хоенверфен.
Фортеця побудована і розташована так, що з кожної вежі, з кожної бойниці гарно видно околиці.
Охоронець фортеці на бойовому посту.
Старовинна каплиця замку.
Невеликий музей тортур.
Не втомлюємося захоплюватися замком, природою і видами навколо.
Краса!
Вид на містечко Верфен з дзвіниці замку.
Головний дзвін, його вага 4 тонни. Я завжди дивувався, як такі речі піднімали і встановлювали у давнину, не маючи під рукою ні кранів, нічого.
Дзвін тримається на цих балках. Їм приблизно 400 років.
Головна палата замку. У готичному стилі і несподівано проста, без пафосу, нічого зайвого.
Внутрішній двір фортеці Хоенверфен досить колоритний.
В кінці відвідування нас чекало шоу мисливських птахів. Я пізніше зрозумів, що можна на шоу потрапити і без екскурсії, але дешевше від цього не буде. Сподобалися птиці. Починали від маленьких хижих, а закінчували величезними літунами. Антон підійшов ближче до показу. Здивуванню сина не було меж, коли птахи почали літати прямо над ним. А пік позитиву настав, коли одна з них приземлилася саме біля нього.
Дуже красиво, коли птахи вілітали за межі замка, і потім несподівано з’являлися.
А навколо краса !!!
Будиночок бачите? Мені от цікаво, як там живеться.
В замку багато музеїв. Ми відвідали єдиний в Астрії Музей полювання, в якому розповідається про історію мисливських традицій, починаючи з ХІІІ століття.
Музей старовинної зброї особливо зацікавив сина.
Розважаємося)) Тут є навіть старовинні дитячі ігри. Пограли з задоволенням діти й дорослі. Замок сподобалося всім.
Ліхтенштейнська ущелина
Відвідування замку Хоенверфен дало нам знижку на квитки до Ліхтенштейнської ущелині. Вхідний сімейний квиток зі знижкою – 14 євро. Вартість квитків – дорослий 6 євро, дитячий (до 18 років) – 4 євро.
Ще вдома дружина сказала:
– А давай заїдемо і подивимося Ліхтенштейнську ущелину, там дуже красиво.
– Та ладно. Це хоч і не далеко (відносно) від Австрії, але навіщо нам долати додаткові кілометри і їхати в країну Ліхтенштейн заради однієї ущелини?)))))
Але потім мені пояснили, що назва ущелини не від країни Ліхтенштейн (знаходиться ж воно в Австрії), а від прізвища графа, який фінансував його облаштування). Вирішили заїхати. За вказівниками по дорозі знайшли ущелину!
Спочатку були сумніви щодо цієї ущелини, чи сподобається дітям. Але класно! Їм сподобалося і нам також.
Наш детальний відгук читайте тут:
===Ліхтеншейнська ущелина. Австрія. Місце народження райдуги.
Інтернет пише, що за легендою в цій ущелині народжується веселка. Але в цей день погода була похмура, тому веселку нам побачити, на жаль, не вдалося. Пішохідна кам’яна стежка з дерев’янними містками й сходами довжиною 800 м дозволяє оглянути ущелину зсередини. Вона була обладнана в 1875 році. Облаштування дерев’яних сходів проводилося завдяки фінансовій допомозі мецената – Йоганна ІІ, князя фон Ліхтенштейна (він пожертвував 600 гульденів). Тоді туристичний об’єкт і отримав свою назву – Ліхтенштейнкламм. Ширина ущелини місцями становить всього 2 метри – скелі стоять близько одна до одної, закриваючи собою небо. Висота стін сягає 300 метрів.
Це прекрасне місце для фотозйомок. У нас «мильниця», але фото вийшли непогані. Туристів було мало, тому ми отримали море задоволення від прогулянуки ущелиною. Потужний потік води з гуркотом проносився по дну ущелини, лився зі стін. Завершується прогулянка біля мальовничого водоспаду Ліхтенштейнклам.
Цікаво, коли розглядав фото ущелини, я іноді плутав, де небо, а де земля. Але тільки завдяки балкончикам на стінах, цю загадку з фото можна вирішити))
Завершується стежка біля водоспаду Ліхтенштейнклам.
Ось відео про прогулянку по ущелині Ліхтентшейнклам. Приголомшливі враження! Гул-це не перешкоди відео, а гуркіт водного потоку. Дивіться!
На годиннику 16-00. До Зальцбурга недалеко, та й Філіп попередив, що раніше 19-00 нас не прийме, до того ж його адреси у нас немає. Ми вирушили в сторону Зальцбурга. Філіп живе під Зальцбургом, в 10 км.
Зальцбург. Музей Ангар № 7.
Які наші плани на Зальцбург. Я за собою почав помічати, що музейні відвідування мене в більшості обтяжують. Особливо історичні музеї. А про дітей навіть не кажу. Від музеїв отримує задоволення тільки дружина. Але повз музей – Ангар №7 я і синок проїхати не змогли))).
Ангар № 7 – це музей Ред Бул. Він знаходиться біля аеропорту, вхід безкоштовний. Знайти його дуже просто. Коли їхати в аеропорт з боку «окружної» Зальцбурга, проїжджаємо тунель (під злітною смугою) і перший поворот направо. Там і вказівник буде. Офіційний сайт музею – http://hangar-7.com/
У цьому музеї представлені діючі експонати (мотоцикли, автомобілі, вертольоти, літаки) компанії австрійського мільярдера Дітріха Матешица, який ще в 1984 почав випускати енергетичний напій Ред Бул. У 1990 вийшов у прибуток.
Потім він заснував однойменну футбольну команду, яка базується в Зальцбурзі. Це команда королівських авто-гонок Формула 1. Цікво, якщо якогось експоната ви не побачите, то це означає, що він зараз десь літає або їздить. І дійсно, при нас один вертоліт затягували в ангар, а інший полетів. Від музею отримали задоволення всі.
Ось так виглядає Ангар №7.
Злітають і повертаються вертольоти.
Антон ще зайняв чергу і прокатався на симуляторі авто-гонок Формула-1.
До речі, саме в безкоштовному музеї ми побачили найкращий туалет за весь час нашої подорожі, теж безкоштовний))) Не зміг втриматися, щоб не зробити фото)) Зверніть увагу, що руки витирають не паперовими рушниками чи сушать електросушкою, а звичайними чистими, сухими і пахучими рушниками.
Також в Ангарі скористалися безкоштовним Wi-Fi, але адреси від коучсерфера Філіпа все немає (((.
17-30. Почалася злива. Що робити? Їдемо далі в Зальцбург.
Зальцбург
До речі Зальцбург здивував. Я очікував його побачити не таким маленьким. Він виявився дуже гарним, але якимось провінційним, особливо біля аеропорту. Аеропорт майже в місті. Приблизно як Жуляни в Києві. Будинки максимум в 3 поверхи.
Скористалися підземною парковкою. Моя кредитка не підійшла, дивно, а дружини – підійшла. Хоча обидві були порожні, ну може якісь копійки лежали.
Ми почали гуляти по дощовому Зальцбургу. У великій пригоді стала мапа , яку нам безкоштовно вислали додому з офіційного туристичного сайту. Лотки із сувенірами були вже закриті, туристів майже немає, є тільки дощ, самотні перехожі та змерзлі туристи, які збилися в зграйки. Після яскравих емоцій від замку з птахами і ущелини – Зальцбург нам не сподобався. Можливо, на це вплинула злива і те, що ми промокли і замерзли. На жаль, не відчули місто і його атмосферу. Але поза сумнівом, архітектура тут неймовірно гарна.
Біля Зальцбургского Кафедрального собору готуються до концерту, побудували сцену і місця для глядачів. Місто Моцарта знамените літніми музичними фестивалями під відкритим небом.
Кафедральний собор XVI століття дуже гарний. Тут в бронзовій купелі хрестили Моцарта, а подорослішавши він грав на унікальному органі. Цікаво, що цей величезний інструмент містить близько 10 тисяч труб і є другим за величиною в Австрії після органу в віденському соборі Св. Стефана.
Недалеко на площі Kapitelplatz прикольний дядько на кулі, діти весь час питали – як він туди заліз)))
Захотіли зіграти в шахи, але туристичний день закінчився і всі фігури «скуті одним ланцюгом». Антон засмутився.
На площі Residentzplatz по іншу сторону від Собору- фонтан XVII століття Резіденцбруннен.
Помилувалися здалеку знаменитою фортецею XI століття Хоензальцбург. Вона вважається найбільшою з усіх замків в Середній Європі, що збереглися до наших часів.
Любимо вузенькі європейські вулички. У них відчувається особливий колорит і затишок.
А ось Будинок, в якому народився Моцарт.
Ще планували відвідати парк Мірабель, але злива, холод, промоклі і змерзлі діти (+9 градусів тепла в кінці червня !!) не дали здійснитися цій задумці. Хотіли купити цукерки з зображенням Моцарта, але на лотках і в великих сувенірних магазинах щось дорогувато. Зайшли в супермаркет через дорогу від набережної річки Зальцах і купили все набагато дешевше. Заодно поповнили харчовий запас і помилувалися річкою, що вийшла з берегів після повіні.
А ми все чекаємо адресу від хоста Філіпа , а її все немає. Вже 19-00. Але я щось не переживав, машина є, гроші на готель знайдемо, в інтернеті готель знайти просто, їжа є, всі здорові, що ще потрібно для продовження подорожі.)))
Доречі, про житло. Не всім мандрівникам підходить сайт каучсерфінг. Ми бронюємо готелі та апартаменти на популярному у всьому світі сайті Букінг. Це можна заробити за посиланнями:
- готелі Зальцбурга – від 45 евро
- апартаменти Зальцбурга – від 49 евро
Знижки та спецпропозиції готелів Зальцбурга можна побачити в формі нижче:
Читайте також – Як забронювати готель
Спочатку планувалося залишитися в Зальцбурзі на два дні. Але після прогулянки по місту ми передумали. У цій ситуації вирішили зателефонувати Бобу (Роберту) – це наш наступний нічліг в Австрії за допомогою каучсерфінга. Але Боб нас чекає тільки завтра. Дзвонимо і запитуємо, чи не прийме він нас сьогодні. Розповіли йому про ситуацію, що склалася, що один хостер каучсерфінга нас сьогодні підвів. Відповідь втішила – “Ноу проблем, приїжджайте». Ура !!! Їдемо. А Боб живе в містечку Фьоклабрук, це приблизно в 70 км від Зальцбурга в сторону Відня.
Нарешті зрозуміли, як оплатити парковку в Зальцбурзі. Ну як не зрозуміти, якщо при вході стоїть автомат з написом Каса. Дивимося, готівку начебто не бере, вимагає кредитку по якій запустив нас. Вставили в автомат – написав «Бітте» і виліз чек на 6 євро. Виїжджаємо, біля шлагбаума всунули знову кредитку, шлагбаум піднявся, ми кредитку забрали і поїхали. Ось чекаю роздруківку по картці і подивимося, знімалася сума чи ні. Схожа ситуація була у Відні, але там сума ще більша, якої точно не було на картці, але все одно нас шлагбаум випустив. Буду вивчати банківську виписку.. Може вони заблокували суму, а потім знімуть? (Ось сьогодні поповнив картку і все ж сума за всі парковки знялася)
Ми їдемо у Фьоклабрук до Боба, нас чекав черговий приємний і корисний досвід каучсерфінга і цікаві місця. Після Зальцбурга настав символічний момент. Ми розвернулися в сторону дому. Якщо раніше ми весь час віддалялися від Батьківщини, то тепер ми з кожним кілометром, з кожним днем стаємо все ближче і від цього тепліше на душі.
Приїхали в Фьоклабрук, Боб нас зустрів привітно. Дрінк у дворі не пропонував)), так як він не вживає алкоголь (ще на сайті вказав, що категорично проти алкоголю і куріння) і вегетаріанець. Показав нам кімнату, навіть запропонував дві кімнати. Ми зупинили вибір на одній, але великій затишній кімнаті на другому поверсі. Боб дав нам постільну білизну, ковдри, подушки і пояснив ситуацію з режимом дня. Спіть скільки хочете, будете їхати – тільки будинок закрийте, і ключі сховайте. Скориставшись його кухнею, ми повечеряли. Дізналися, що Боб американець, але останні 29 років живе в Австрії. По двору ми зрозуміли, що він неодружений. Двір у нього не типово австрійський, тобто в ньому немає австрійського порядку.
Теплий і привітний прийом зігрів нас після дощового і холодного Зальцбурга. А завтра – новий насичений день і нові красиві місця Австрії. Далі буде))).
Про пригоди наступного дня читайте тут:
===Австрія, Озерний край Зальцкамергут. Озеро Траун, місто Гмунден та озерний замок Орт.
Новинка! Бажаєте заощадити свій час у підготовці до подорожі? Отримайте наш авторській путівник з готовими маршрутами по місту. Дізнайтеся більше на цій сторінці:
Рекомендуємо прочитати:
= На машині по Європі. Звіт про подорож – Частина 1. Україна: Сколе, замок Паланок, Берегево
= Казковий Гальштат – унікальне містечко регіону Зальцкамергут
= Відпочинок на озері Балатон, дорога в Австрію, Клагенфюрт та парк мініатюр Мінімундус
= Відень за два дні. Як дістатись, де зупинитись, що подивитись. Звіт про подорож.
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.