У рубриці “зелений туризм” ми розповімо вам про найкращі садиби зеленого туризму в Богуславському районі Київської області. Сільський туризм зараз один з найпопулярніших напрямків. У кожній садибі ми побували самі, провели тест-драйв. Відпочинок на Богуславщині чудовий і пізнавальний. Богуслав – наше рідне місто, довкола надзвичайна природа. Це місця з стародавньою історією. Тут живуть відомі в Україні майстри з гончарства, ткацтва, плетіння з соломи, вишивки.
Колоритна садиба зеленого туризму “Коряківський Рай” знаходиться в 140 км від Києва і 25 км від Богуслава в маленькому селі Коряківка в Богуславському районі Київської області. Навколо – мальовничі ліси, луки й озера. Її власники – сім’я Голембіовських.
По приїзду в садибу ми познайомилися з дивовижними творчими людьми Ігорем і Наталією Голембіовськими. У свій будинок вони вклали стільки любові, натхнення і гостинності. Все в ньому зроблено з душею. Ігор і Наталя по-справжньому захоплені своєю справою. Відпочинок тут – одне задоволення. Для комфорту гостей продумана кожна деталь.
“Коряківський рай” -це хата – музей. Тут зібрані старовинні рушники, фотографії, глиняний посуд, предмети побуту. У кімнатах відреставровані та зроблені власноруч Ігорем Петровичем меблі. Розписні стіни й пічь, картини, вироби з соломи та сухих трав, глиняний посуд, покривала в стилі печворк, оригінальні меблі й посуд, декор стін – це творчі ідеї та майстерність Наталії Данилівни. Краса навколо будинку – також справа рук талановитої і працьовитої сім’ї Голембіовських.
Як дістатися до садиби “Коряківський рай”.
Адреса: Київська область, Богуславський район, с. Коряківка, вул. Лугова 1.
- На машині – до Богуслава, звідси 25 км – хороша дорога до села. Координати 49.409558, 30.910622.
- На автобусі-спочатку до Богуслава (з Києва до нас ходять практично кожні 1-1,5 години маршрутки від станції метро Видубичі), від Богуслава автобус в 12-30 до Коряківки.
- На поїзді – спочатку до станції Миронівка, звідси з автовокзалу кожні 1-1,5 години ходять автобуси в Богуслав, далі автобус до Коряківки.
- Трансфер – господарі по домовленості надають трансфер з Богуслава, Миронівки або Києва, при цьому перетворюють поїздку в захоплюючу автомобільну екскурсію.
Дорога від Богуслава до Коряківки
Озеро по дорозі, з лебедями і дикими качками.
У центрі села головний орієнтир – красива зупинка, розписана пані Наталією Голембіовською.
За зупинкою перший будинок – садиба зеленого туризму “Коряківський рай”.
Садиба зеленого туризму “Коряківський рай”
Нас з посмішкою зустріли гостинні господарі Ігор і Наталя Голембіовські. “Коряківський рай” – це їх сімейний бізнес.
Колоритна сільська хата потопає в зелені та квітах. До будинку веде стежка зі зрубу, зроблена вмілими руками Ігора Петровича.
Перше, що відчуваєш при вході в будинок-аромат сіна й трав. А ще, як ніби в музей архітектури і побуту Пирогово або Мамаєву Слободу приїхав. Але, на відміну від сканзену, в садибі “Коряківський рай» можна пожити, дізнатися більше про народні традиції та звичаї сільського життя, насолодитися тишею, спокоєм, красою природи.
В хаті 2 кімнати, кухня, санвузол, на горищі можна спати на запашному сіні.” Коряківський рай” буде зручним для сім’ї або компанії друзів. Розміщаються тут до 6 гостей.
Велика кімната з дерев’яними меблями під старовину.
У ній двоспальне ліжко і лежанка. На печі- мішечок з насінням і горіхами. Взимку тут дуже затишно “гріти боки” і гризти горішки.
Таємниця старовинної скрині розкрита))) В ній зберігається національний одяг. По бажанню гостям можна зробити у ньому оригінальне фото.
Стільки краси і колориту в деталях. Отримуєш величезне естетичне задоволення. Розписи стін, сволоки , ікони, кераміка, солом’яний птах щастя, тканні доріжки зроблені і намальовані Наталією Данилівною.
В іншій кімнаті -2 односпальні ліжка в старовинному стилі.
Гармонію в будинку охороняє берегиня – Лялька – мотанка. Її виготовила відома Богуславська майстриня, художниця Олена Попова.
Старовинні рушники вишиті мамою Наталії Данилівни, а також колишньою господинею цього будинку Параскою Нестеровою.
На кухні можна готувати самим або замовити харчування у господарів.
Кухня повністю обладнана для самостійного приготування їжі. На стіні- різьблена шафа- аптечка з мінімальним запасом ліків.
Всі зручності- туалет, душ- в будинку.
А ця оригінальна шафа, відреставрована Наталією Данилівною із застосуванням цікавої техніки плетіння з ниток, зберігає акварельні фарби і ще багато цікавого для творчості дітей.
На горищі – сінник. Мрія багатьох городян – поспати на сіні, серед скошених трав. Аромат тут-дивовжний .
У дизайні горища продумана кожна деталь: пучки лікарських трав, старовинний посуд і домашнє начиння, колиска, витончений лебідь з соломи. Тут дуже красиво й автентично.
Віконниці і стіни будинку розписані господинею, Наталією Данилівною Голембіовською.
Двір – в квітах і зелені. Є колодязь з прохолодною і смачною водою.
На подвір’ї – альтанка з мангалом. Затишок створюють живі квіти, вишивка на подушках-сидіннях, на скатертині. Не перестаєш дивуватися творчому підходу сім’ї Голембіовських до свого гостинного бізнесу.
Дерев’яні гойдалки для дітей та дорослих
В саду перед будинком незвичайні дизайнерські лавки, зроблені руками господаря-Ігора Петровича.
За будинком -великий двір. Тут є де побігати діткам, встановити намет або дитячу “халабуду”.
Декоративні вулики зроблені під старовину. Вони також виготовлені Ігорем Петровичем та Наталією Данилівною.
Біля будинку росте зелена красуня- ялинка. Її прикрашають на Новорічні свята. “Коряківський рай” запрошує гостей відпочити й взимку: на Новий рік, Різдво, Хрещення.
Поруч з хатою побудована лазня з сауною. У ії декорі також вражає творча фантазія.
У лазні смачно пахне деревом і травами.
Тут є все для відпочинку-простирадла, рушники, віники, спеціальні шапки, чаї. Додатково можна замовити масаж.
Після сауни приємно насолодитися ароматним чаєм на травах.
Справа на фото- двері в санвузол.
І знову повторюємо- ми в захваті від оригінального декору в етно- стилі, створеного Наталією Голембіовською . Це ж треба бути настільки захопленим своєю справою! З таким же задоволенням і грунтовністю сім’я Голембіовських підходить до прийому гостей садиби.
Поруч з будинком – штучне озеро для риболовлі. У нас кажуть “копанка”. Вода в ньому джерельна, з великим вмістом заліза. Влітку можна плавати. На окремій ділянці власники насипали піщане дно. Взимку на Водохреща на цьому озері можна скупатися в ополонці.
Місце відпочинку для рибалок біля озера.
Через дорогу від хати – великі озера, оточені лісами і луками. Ліс- гарне місце для любителів “тихого полювання” – походів по гриби.
Шукаєте, де відпочити в Київській області? З упевненістю рекомендуємо зелений туризм в садибі “Коряківський рай”. Відпочинок тут чудовий. Насолоджуєшся спокоєм, тишою, затишком сільської хати, красою мальовничої природи. Тут приємно відволіктися від міської метушні і робочих буднів. Щей корисно! Адже дізнаєшся багато нового про традиції та звичаї наших предків. Наталія Данилівна проводить для дорослих і маленьких гостей садиби майстер- класи з гончарства, плетіння з соломи.
Вартість проживання
Вартість проживання в “Коряковський раю” (до 6 осіб) – 780 грн на добу. (На момент написання статті ).
За додаткову плату:
- 3-х разове харчування
- баня
- рибалка
- трансфер
- екскурсії на Тотоху і в Богуслав
- майстер-класи з гончарства та плетіння з соломи
Про екскурсії Богуславщиною читайте тут:
Авторські тури: Богуслав – місто натхнення. Екскурсії, тури.
Бронювання.
Забронювати проживання в “Коряківському раю” можна за цим посиланням. Тисніть:
*** Велике прохання)) Будь ласка, при бронюванні скажіть, що інформацію про садибу “Коряківскій рай” Ви дізналися з Блогу Євгенія та Олени Пузатків. Дякуємо)))
Вітаємо садибу ” Коряківський Рай ” з отриманням почесної нагороди Guest Review Awards 2018 і високої оцінки гостей.
Чудового Вам відпочинку!
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.