Подорож з домашніми тваринами. Ділимось досвідом.

Подорож з домашніми тваринами. Ділимось досвідом.

Що варто знати, коли плануєте подорож з домашніми тваринами або переїзд за кордон з котиком чи песиком. Як правильно підготуватись і організувати мандрівку. Які документи потрібні. Коли почати підготовку і скільки це коштує. Що взяти в дорогу. Які умови перевезення тварин в авіакомпаніях. Своїм досвідом перельоту з домашнею улюбленицею за кордон поділиться у цій статті наша донька Анна. Кілька практичних порад будуть цікаві й тим, хто планує переїзд з собакою чи котом на Кіпр.

“Ну куди ж ми без нашої кицюшки?” – подумали ми і вирішили взяти її з собою за кордон. Знайомтесь, це Юмі, на момент написання статті їй 1 рік і 10 місяців, безпородна, триколірна і дуже хороша кицюня, якій “пощастило” народитись на Троєщині і бути підкинутою під паркан одного з будинків разом з братиками і сестричками. Добрі люди підібрали малеч і дали оголошення в інтернеті. Так у нас з’явилась Юмі.

подорож з домашніми тваринами фото 15

Життя Юмі кардинально змінилось і тепер це киця-кіпріотка, живе біля моря, випрошує у нас оливки і у вільний час ловить місцевих летючих тарганів.

переїзд з тваринами за кордон фото 12

Підготуватись до подорожі варто заздалегідь, переліт з песиком чи котиком це точно не спонтанна пригода. Поділимось власним досвідом, розповімо, які документи потрібні, коли їх краще зробити і скільки це буде приблизно коштувати.

Підготовка. Які документи потрібні.

Клініка, яку ми вибрали для нашої Юмі – Innovet (Київ, Печерськ, Лабораторний провулок 6, innovet.com.ua). З ветеринарами за півтора року ми добре роззнайомились, всі вони спеціалісти своєї справи та дуже уважні до тварин. Вони допомогли нам у підготовці нашої киці і всіх документів до подорожі.

Підготовка всіх документів займає певний час + є певні часові обмеження в деяких пунктах (розповімо далі). Саме тому необхідно приступати до оформлення документів не пізніше ніж за 4 місяці до вильоту.

Список документів для перевезення кота/собаки:

  • Ветеринарно-санітарний паспорт нового зразку

Якщо у вашої тварини вже є паспорт – вам варто перевірити, чи підходить він для виїзду за кордон. Вся інформація має бути заповнена англійською мовою, має бути вказане ім’я власника, інформація про тварину, а також міститись інформація про всі обробки і прививки (разом з спеціальними наклейками, підписами і печатками). Право видавати нові паспорти мають виключно державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області). Вартість оформлення паспорта – приблизно 50 грн.

перевезення тварин в літаку документи

  • Мікрочіп

Цей чіп вживляють тварині між лопатками. Там міститься унікальний 15-значний код, закріплений за вашою твариною. Вартість варіюється від 150 до 500 грн.

Зверніть увагу, дата введення чіпа не має бути пізнішою останньої вакцинації від сказу. Тобто спочатку проводиться чіпування, тоді вакцинація. Код чіпу має бути зазначений на стікері і вклеєний в паспорт тварини.

перевезення тварин в літаку

  • Актуальна вакцинація проти сказу, яка проводиться 1 раз на рік.

Остання вакцинація має бути проведена не пізніше 4 місяців до виїзду. Термін вакцинації не може перевищувати 1 рік. Також варто попередити ветеринара, що ви плануєте виїзд за кордон та повідомити у яку країну, аби він обрав саме ту вакцину, яка є валідною в країні призначення. В кожній країні свої умови в`їзду тварин, вимоги до наявності вакцінації, дозвіл на перетин кордону певних порід собак та котів.

Список вакцин, які зареєстровані і приймаються на Кіпрі можна подивитись на цьому сайті.

документи для переїзду з тваринами за кордон

  • Результат лабораторного дослідження крові на наявність антитіл до вірусу сказу.

До даного дослідження допускаються лише чіповані та попередньо правильно вакциновані тварини. Кров відбирається через місяць після вакцинації, та не пізніше ніж через 1 рік після вакцинації. Вартість аналізу (Неоветлаб) 2000 грн. Оформлення довідки триває 2-3 тижні.

переїзд з твариною на кіпр

документи для подорожі з тваринами

Важливо! Термін, протягом якого тварина не може покидати країну (від дати відбору крові до виїзду) складає 90 днів! Тобто, тварина може полетіти з країни не раніше, ніж через 3 місяці від дати відбору крові на цей аналіз. І це за умови наявності актуальної вакцинації.

Перелік акредитованих українських лабораторій, які проводять дане дослідження, дивіться на цьому сайті:

***Виходить, після вакцинації потрібно почекати 1 місяць, здати кров на аналіз, тоді почекати 3 місяці і вже тоді можна вилітати. Саме тому потрібно займатись підготовкою документів не пізніше, ніж за 4 місяці до виїзду.

  • Ветеринарне свідоцтво форма №1 (Ф1)

Видається виключно державними ветеринарними лікарнями не раніше ніж за 5 днів до вильоту. Ветеринар оглядає тварину і видає свідоцтво про те, що вона повністю здорова. Надалі це свідоцтво обміняють на міжнародний документ для перевезення тварини під час ветеринарного контролю в аеропорту.

  • Обробка від ехінококозу.

Обробка полягає у застосуванні антигельмінтного засобу та внесенні лікарем відмітки в паспорт (+ мокра печатка). Проводиться за 2-3 дні до вильоту. Вартість приблизно 50 грн + вартість препарату (таблетка/краплі на холку).

*** Актуальну інформацію про транспортування тварин до країн ЄС дивіться на цьому сайті.

Умови перевезення тварини в літаку.

Остаточні умови перевезення встановлюються авіаперевізником. Радимо детально вивчити правила та умови перевезення тварин на сайті авіакомпанії, якою ви плануєте летіти. Зверніть увагу, що лоукост-компанії (наприклад, Ryanair та Wizzair) не перевозять тварин взагалі. Ми летіли SkyUp

Спочатку з”ясували, які авіакомпанії літають у потрібному нам напрямку і перевозять тварин. Знайшли оптимальну ціну авіаквитка. Це все можна зробити на відомому сайті-пошуковику Skyscanner.com.ua. Далі з цього сервісу можна перейти до бронювання безпосередньо на сайті авіакомпанії. Так зберігаються милі і простіше повернути гроші при відміні рейсу, ніж у компаній-посередникі. Перед бронюванням квитків обов”язково подивіться на сайті чи перевозить ця авіакомпанія тварин на борту і які умови.

До перевезення допускаються лише чисті та здорові тварини. Зазвичай, тварини невеликого розміру, в середньому до 7-10 кг, можуть транспортуватись в салоні. Тварини більшого розміру транспортуються в багажному відділенні літака.

Перевезення в салоні літака.

Вимоги до контейнера для транспортування тварини в салоні також встановлюються перевізником і різняться в деяких авіакомпаніях. Наприклад, умови найпопулярніших компаній, що перевозять тварин:

  • МАУ – 55 х 40 х 23, до 10кг разом з переноскою;
  • SkyUp – 50 x 40 x 25, до 10кг разом з переноскою;
  • Turkish Airlines – 40 x 30 x 23, до 8кг разом з переноскою;
  • LOT – 55 x 40 x 20, до 8кг разом з переноскою;
  • Pegasus – 50 x 32 x 32, до 8кг разом з переноскою;
  • Lufthansa – до 8кг разом з переноскою;
  • KLM – 46 x 28 x 24, до 8кг разом з переноскою.

Відповідно до міжнародних стандартів IATA (International Air Transport Association) контейнер має відповідати ряду вимог, зокрема містити достатньо простору, щоб тварина могла вільно стояти, сидіти, повертатись та лежати в природньому положенні.

Авіакомпанію потрібно попередити про перевезення тварини за 72-24 години до вильоту, проте радимо попереджати про це якомога раніше, адже кількість тварин на борту обмежена. Наприклад, у салоні літака компанії SkyUp одночасно можуть перебувати не більше 4 контейнерів з тваринами. Пасажири з улюбленцями не можуть займати місця біля аварійних виходів. Ми оформляли перевезення киці разом з придбанням авіаквитків. Вартість “квитка” на домашнього улюбленця – від 50 євро.

Перевезення в багажному відділі літака.

Для перевезення в багажному відділі вага переноски разом з твариною має бути до 23 кг (в окремих компаній до 32 кг / 75 кг, перегляньте, будь ласка, умови вашої авіакомпанії). В переносці має бути достатня вентиляція з трьох сторін, вона має бути захищеною від протікання та втечі тварини, зручною для завантаження/розвантаження. У багажному відділені не перевозять цуценят і кошенят віком до 2 місяців, також породи-брахіцефали котів і собак через можливі проблеми з диханням (серед них: персидські кішки, пекінеси, мопси, бульдоги, мастіфи тощо). Вартість такого перевезення домашньої тварини – від 120 євро.

Більш детальні вимоги до перевезення тварин дивіться на офіційному сайті IATA

Процес перельоту та підготовка. Наш досвід.

  • Заспокійливі.

Допустиме застосування транквілізаторів, але лише після узгодження з авіаперевізником та після консультації з вашим ветеринарним лікарем. Більшість транквілізаторів мають ряд протипоказань. Ми не використовували.

  • Підготовка тварини до подорожі.

Нам порадили у ветеринарній кліниці не кормити кішку за 8-10 годин до вильоту, воду радять прибрати за декілька годин до виходу. Переконайтесь, що ваш пухнастик звик до переноски і комфортно в ній почувається – для цього познайомте тваринку з переноскою заздалегідь, дозволяйте в ній спати, залишайте в ній смаколики, покладіть улюблені іграшки і намагайтесь не запихати туди тварину силоміць – і успіх гарантовано!

як подорожувати з тваринами фото 13

  • В аеропорту.

Потрібно пройти ветеринарний контроль. Прибути в аеропорт варто як мінімум за 3 години до вильоту, адже процедура займає певний час. В аеропорту Бориспіль ветеринарна служба знаходиться на 3 поверсі в дальньому правому кутку. Під час цього контролю тварину можуть оглянути (нашу кицю не оглядали), переглянуть її документи і замінять довідку Ф1 на ветеринарний сертифікат, який є основним документом для переміщення тварини в ЄС. Вартість контролю 250 грн, оплата готівкою. Процес перевірки однієї тварини займає хвилин 20, тому варто приїжджати заздалегідь на випадок, якщо буде черга.

підготовка до подорожі з тваринами

які документи потрібні для подорожі з тваринами фото 8
Контроль безпеки. Будьте готові діставати тварину з переноски щонайменше два рази – перший раз на вході до аеропорту, другий раз на контролі безпеці (це якщо вона летить з вами в салоні). Тому подбайте про шлейку і нашийник, щоб тваринка не втікла.

Якщо у вас песик – вам пощастило, ми помітили, що інші пасажири вільно йшли з собачками на повідках по аеропорту і не змушували їх сидіти весь час в переносці. Ви також можете взяти з собою іграшки і смаколики.

А от котики в аеропорту, скоріш за все, будуть максимально нервувати і навіть носа не висунуть з переноски. Їсти й пити вони також відмовляться через стрес, тому можна їх не поїти.

  • В літаку.

В літаку під час зльоту, посадки та включеного сигналу “пристебнути ремені” переноска з твариною має бути розташована під переднім сидінням. В інший час можна взяти переноску на руки, але випускати тварину чи відкривати переноску заборонено правилами.

переліт з домашніми тваринами фото 10

  • В аеропорту по прильоту.

По прильоту необхідно пройти ще один ветеринарний контроль. В аеропорту Ларнаки це коштувало 60 євро і оплатити можна було лише картою. Тривалість процедури теж була біля 20 хвилин на одну тварину. Там нашу кицю з переноски також не доставали (але можуть і оглянути), переглянули всі документи і видали довідку про в’їзд до Кіпру.

Читайте також: Аеропорт Ларнака. Як дістатись до різних міст Кіпра.

які документи потрібні для подорожі з тваринами 5

  • Після перельоту.

Не у всіх готелях/апартаментах можна зупинятись з домашніми тваринами. На Кіпрі ми з Юмі спочатку поселились в готелі Tsanotel, в місті Лімасол.

Як забронювати “pets friendly” готель. 

При виборі житла на сайті букінг можна легко і швидко знайти готелі, у яких дозволено проживати з тваринами. Для цього у колонці ліворуч “Сортувати за такими критеріями”, у розділі “Зручності” потрібно обрати опцію “Допускається розміщення з домашніми тваринами”.

подорож з домашніми тваринами за кордон

подорож з тваринами за кордон

Далі при бронюванні потрібно зробити запит в готель про проживання з улюбленцем і дізнатись вартість послуги. Деякі готелі розміщають тварин безкоштовно. В інших є обмеження по розміру і породам.

Читайте також:  Як забронювати готель через інтернет. Покрокова інструкція. Вибираємо кращий готель.

Коли опинитесь на місці – намагайтесь зайвий раз не чіпати тваринку. Дайте вашому песику побігати, а котику посидіти десь за холодильником чи під диваном. Якщо вони не захочуть їсти чи йти в туалет – це нормально, для них переїзди – великий стрес, тож дайте їм відійти і звикнути до нової обстановки.

подорож з тваринами фото 9

Для кішки ми взяли з собою в готель вже знайомий їй лоток, точилку-лежанку, корм, іграшки та наповнювач туалету, щоб всі речі її щоденного вжитку були їй знайомими і хоч трішки нагадували про попередній дім.

переліт з домашніми тваринами

Переліт з твариною вимагає серйозної підготовки та емоційної витримки. Не забувайте, що ваш пухнастик дуже від вас залежить, тож якщо нервуєте ви – нервує і він. Прагніть зробити цю поїздку приємною для вас обох, а по приїзду – разом насолоджуйтесь новим містом за вікном, бо ви цього варті! Мур!

як подорожувати з котом фото 11

Сподіваємось наш приклад перельоту з кицею на Кіпр допоможе вам вдало організувати комфортну подорож з домашніми тваринами.

Яскравих подорожей вам і вашим улюбленцям!

Автор статті: Анна Єлькіна, наш сімейний кореспондент на Кіпрі й кицюшка Юмі.



Booking.com

Читайте також:

=Туристична страховка онлайн. Що потрібно знати.

=Чим зайняти дітей в дорозі. Ігри, розваги в машині, поїзді, автобусі і літаку. Як зібрати дитячий рюкзак.

=Як зібратися з дітьми у подорож і нічого не забути. Три секрети зборів валіз без нервів та метушні.

=10 особливостей подорожей в умовах пандемії.

 

Ми користуємось в подорожах Сервісами:

  • Booking

    - наш улюблений сервіс пошуку готелів і апартаментів.
  • Skyskanner.com.ua

    - пошук дешевих авіаквитків
  • infobus.eu

    - міжнародний сервіс пошуку квитків на автобуси та потягі по Україні та Європі.
  • Rentalcars.com

    - оренда автомобіля в будь-якій країні світу.
  • Hotline.finance

    - туристична страховка за 5 хвилин. Зелена карта. Отримайте знижку 10% на туристичну страховку за нашим промокодом EP19 (літери англійською).
  • Tiqets

    - квитки онлайн в музеї, на концерти, екскурсії, круїзи, автобусні тури Hop-On Hop-Off, трансфери до/з аеропортів.

Коментарі (0 ком.)

Залиште свій коментар:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати проєкт
 
туристическая страховка
страховка зеленая карта
Нові статті на блозі
Копальня солі Величка. Краків.
Копальня солі Величка. Краків.

Копальня солі Величка - неймовірно цікава, унікальна пам'ятка Польщі. Розташована...

Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.
Як доїхати з України до Угорщини: потягом, автобусом.

Угорщина - популярний напрямок поїздок з України. Це також транзитна...

Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.
Замок Сент Міклош в Чинадійово. Фестиваль квітів.

Середньовічний замок Сент Міклош знаходиться у центрі старовинного містечка Чинадійово....

Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.
Як доїхати з Києва до Будапешта потягом. Мій досвід.

На прямий потяг Київ-Будапешт придбати квитки майже нереально, тому я...

Як купити квиток на сайті угорської залізниці.
Як купити квиток на сайті угорської залізниці.

Покрокова інструкція - як купити квиток на сайті угорської залізниці....