Серед мальовничих гір природного парку Врачански Балкан знаходиться Печера Леденика – одна з найпопулярніших і найгарніших печер Болгарії. Прогулянка по ній – захоплююча подорож у таємничий підземний світ. Печера Леденика входить до списку 100 національних туристичних пам’яток Болгарії. Поруч з нею – чудовий парк розваг. Як дістатись до печери. Про графік роботи, вартість квитків, власні враження від відвідування печери розповімо в цій статті.
Печера Леденика розташована в 18 км на захід від міста Враца, в 125 км на північ від Софії, в 120 км від міста Плевен, в 200 км від Велико-Тирново. Поруч з нею облаштований Парк розваг “Леденика”, в якому можна чудово провести час. Дуже гарна дорога від Враца до печери. Шлях проходить через величні скелі Вратцата, долину річки Лева, потім стрімко здіймається серпантином в гори. По дорозі милуєшся неймовірною панорамою природного парку Врачански Балкан.
Печера Леденика – неймовірні враження.
Леденика… Звідки така цікава назва? Взимку у печерних галереях біля входу утворюються крижані (болгарською “ледените”) сталактити й сталагмити. Через ці фантастичні льодові фігури печеру назвали Леденика. Вже більше 60 років вона доступна для відвідувачів. Кілька років тому, за сприяння ЄС, поруч з печерою побудований туристичний інформаційний центр, великий розважальний парк Леденика.
Вхід в печеру майже непомітний. Якби не вказівники і стежка – не знайшли б.
За сотні років до туристів печеру використовували місцеві мешканці. Люди зберігали у холодних залах овече молоко, шовкопрядів. Температура в печері тримається від -15 до +8 градусів, в залежності від рівня галереї.
Довжина печери 320 метрів. Маршрут проходить по 10 великим і маленьким залам, розташованим на різній висоті. Екскурсія триває майже годину. Прогулянка печерою – це безліч обладнаних серед скель залізних сходів, мостів і кам’яних стежок. Добрячий печерний фітнес))). На відео – коротенька ділянка екскурсійного маршруту по печері Леденика.
В деяких місцях доводиться йти по слизькому камінні навприсядки і боком, настільки вузький і низький прохід.
Один з них називається “Прохід грішників”. Кажуть, що грішник через нього пройти не зможе.
Коли йдеш у темряві і раптом включається підсвітка, ти опиняєшся у чарівному підземному світі. Тут своя магія, своя краса! Недаремно печера Леденика визнана однією з найгарніших у Болгарії. Заради цих видів варто долати труднощі маршруту.
Концертна зала печери Леденика.
Вражає грандіозна Концертна зала у печері. Її висота майже 22 метри, розміри 60*45 метрів. Кажуть, тут чудова акустика. У цьому залі проходять концерти сучасної музики з 24 травня по 2 чеврня, на Дні Ботева – героїв національно-визвольної боротьби. Також у перші вихідні вересня у Концертному залі звучить класична музика в рамках фестивалю “Музика в печері”.
Гід розповідає про кожну скелю, що нагадує тварину, будівлю або казкового героя. Тисячоліттями у печері Леденика вода формувала мінеральні утворення: сталактики, сталагмити і сталактони. До речі, щоб “вирости” лише на 1 см їм потрібно біля 100 років. (У школі я завжди плутала, що “дивиться” вгору, а що вниз). Сталактити – висять донизу, сталагмити – ростуть вгору, а сталактони – це високі колонни, що утворились внаслідок з’єднання сталактитів і сталагмитів.
Озеро бажань.
Колись печера Леденика була заповнена водою. Вона відійшла. а на згадку залишила маленьке й неглибоке чарівне “Озеро бажань”. Кажуть, якщо торкнутись води, то задумане в цей момент бажання збудеться.
Грандіозна Біла зала.
Біла зала – дивовижно гарна. Тут розташований найвищий сталактит печери Леденика. Його висота – 4,5 метри.
На сьомому небі…
Зала “Сьоме небо” – найвищий пункт маршруту. Щоб до нього дістатись, потрібно подолати багато залізних сходів у темряві.
Дивіться докладніше на відео.
Символ печери Леденика.
У печері Леденика знайдено майже 50 видів фауни. Тут полюбляють зимувати 4 види кажанів. Жук-“Ledeniсus”, або “Світломразець” (що значить “світлоненависник”) мешкає лише у темряві печер природного парку Врачански Балкан. Він став символом печери Леденика. А нам, людям, після прогулянки магічним холодним підземним світом дуже хочеться повернутись знову до тепла і ясного сонечка.
Парк розваг Леденика.
В очікуванні екскурсії і після неї добре провести час у парку Леденика, біля відомої печери. Тут гарно й затишно. Для дітей обладнані ігрові майданчики, парк казкових скульптур, мотузковий парк, стіна для скелелазіння. Навколо багато піших еко-маршрутів. Збудована відкрита сцена, на якій проводяться концерти.
Кінна база “Леденика” пропонує прогулянки на конях і поні. Вони вільно ходять по парку, тому тут особливо атмосферно.
Корисна інформація.
Теплий одяг і зручне взуття просто необхідні для відвідування печери. У підземних галереях холодно, вогко й дуже слизько, а прогулянка триває майже годину.
В рекламі вказано, що в печері включають світло-лазерне шоу під час екскурсій. З нами на екскурсії була ще одна сімейна пара, шоу ми не побачили. Можливо, це роблять для великих організованих туристичних груп.
Поїсти можна у парку поруч з печерою Леденика. Тут є вуличне кафе з болгарською національною їжею, ресторани при готелях, встановлені місця для пікніка.
Графік роботи. Вартість квитків.
Печера Леденика відкрита цілий рік. Графік роботи залежить від сезону.
- Взимку – щоденно з 10-00 до 15-00. Влітку – щоденно з 10-00 до 17-00.
- Вхід у печеру Леденика тільки з гідом. Екскурсії проходять щогодини. У касі вам скажуть на котру годину є вільні місця.
- Є екскурсії англійською, болгарською мовою. Ми потрапили на болгарськомовну, багато з того, що розповідала гід було зрозумілим.
Вартість квитків: 10 лев.
Як дістатись до Печери Леденика.
Оптимальний варіант – на власній або орендованій машині. Ми прилетіли в аеропорт Софія і орендували машину, щоб подорожувати “неморською” Болгарією.
Ділимось досвідом в статті: Оренда авто в Болгарії. Наш досвід.
Поруч з парком Леденика – велика безкоштовна парковка.
По дорозі до печери або на зворотньому шляху варто зупинитись біля природної пам’ятки – високих скель під назвою Вратцата.
Читайте також: Ущелина Вратцата – дивовижні скелі Болгарії.
Шлях від Вратцата до печери Леденика – це гірський серпантин, однополосна дорога гарної якості. Дивіться відео:
І ще коротеньке відео дороги:
По дорозі є кілька оглядових майданчиків з чудовими краєвидами.
Печера Леденика і Вратцата на карті.
Печера Леденика розташована в 18 км від міста Враца. Дорога проходить повз дивовижно гарні, високі скелі Вратцата.
Де зупинитись недалеко від Печери Леденика.
Поруч з печерою, у парку Леденика, є кілька готелів та кемпінг. Проте найбільший вибір готелів та гостьових будинків – у місті Враца, що розташоване в 18 км від печери.
- Ми зупинялись у гостьовому будинку Раде 3-Враца. Хороший міні-готель, недалеко супермаркет і центр міста. Чистий номер з гарним краєвидом з балкона.
- Якщо потрібні апартаменти з кухнею у Враці, то хороший віаріант – Comfort Luxury Apartments.
- Також за пару кілометрів від Враца, недалеко від скель Вратцата, серед мальовничої природи знаходиться готель Hotel Complex Chayka.
Інші варіанти готелів, апартаментів, гостьових будинків Болгарії можна знайти на цьому сайті.
Бажаємо яскравих подорожей!
Коментарі (0 ком.)
Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.